Dodano: 18.07.17 - 14:56 | Dział: WPiS

W nowym WPiS 7/8 2017 m.in. o wizycie D. Trumpa


W sprzedaży pojawił się lipcowo-sierpniowy numer magazynu kulturalnego „Wpis”. Znajdziecie w nim Państwo wyjątkowy zestaw interesujących artykułów, reportaży i felietonów, jak zawsze okraszonych pięknymi zdjęciami. W wakacyjnym numerze piszemy m.in. o wizycie prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie, rzymskich uroczystościach z udziałem nowego metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego oraz o rozwijanej przez putinowską Rosję cyberwojnie. Lipcowo-sierpniowy „Wpis” to 100 stron wyśmienitej lektury!

● O rodzinę, o wolność, o Ojczyznę i o Boga – tekst przemówienia prezydenta Donalda J. Trumpa wygłoszonego 6 lipca 2017 r. przy Pomniku Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich w Warszawie.

● Polska raz jeszcze musi obronić zachodnią cywilizację – Adam Sosnowski opisuje sytuację polityczną po wizycie w Polsce prezydenta Donalda Trumpa.

● Nauczanie św. Jana Pawła II w doktrynie prezydenta Trumpa – Leszek Sosnowski analizuje stosunek amerykańskiego prezydenta do Kościoła katolickiego i nauczania polskiego papieża.

● Dom Historii Europejskiej pod wezwaniem Karola Marksa – Leszek Sosnowski rozmawia z prof. Andrzejem Nowakiem na temat Domu Historii Europejskiej w Brukseli i wizji dziejów naszego kontynentu, jaka została w nim przedstawiona.

● Soros kieruje rozległą mafijną siecią i zagraża bezpieczeństwu oraz przyszłości Europy – wystąpienia premiera Węgier Viktora Orbána na temat George’a Sorosa i jego działań prowadzonych na Węgrzech.

● Potrzeba nam mądrych i szlachetnych przywódców, a nie fałszywych elit – w kontekście warszawskiej wizyty prezydenta Trumpa Janusz Szewczak pisze o prawdziwych elitach i prawdziwych liderach, jakich potrzebuje każdy kraj, w tym także Polska.

● Strażnik Wiary, który odchodzi… – Adam Sosnowski rozmawia z kard. Gerhardem Müllerem, odwołanym niedawno przez papieża Franciszka prefektem Kongregacji Nauki Wiary.

● Papież, Piotr, paliusz i polskość – reportaż z upalnego Rzymu, w którym nowo mianowani metropolici (w tym metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski) złożyli papieżowi Franciszkowi ślubowanie.

● Wojenna tułaczka między Wilnem, Syberią, Nazaretem a Częstochową – przedstawiamy życiową drogę Heleny Kurzak z Częstochowy, wilnianki, sybiraczki, a podczas wojny młodszej ochotniczki w armii gen. Andersa.

● Światowa kariera polskich arabów – w 200. rocznicę utworzenia stadniny w Janowie Podlaskim (pierwszej państwowej stadniny w Polsce) przypominamy jej historię i światową karierę, jaką zrobiły araby z janowskiej hodowli.

● Nie karmić trolla! – ekspert w dziedzinie internetu, dr Piotr Łuczuk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, opisuje zasady wojny hybrydowej (w tym przede wszystkim cyberwojny) stosowanej w relacjach międzynarodowych przez Rosję Władimira Putina.

● Z hulaki wytrawny dyplomata – w 75. rocznicę tragicznej śmierci gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego przypominamy mniej znany fragment jego życia – jako dyplomaty, a potem emigranta.

● Promuję tylko polską sztukę, polską poezję i polską kulturę – rozmowa ze Stanem Borysem, znanym piosenkarzem i muzykiem, wykonawcą przebojów „Jaskółka uwięziona”, „Anna” i „Spacer dziką plażą”.

● Nie damy, by nas zniemczył wróg! – z okazji 175. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej przedstawiamy okoliczności powstania jej najsłynniejszego wiersza „Rota”.

● Do Ziemi Świętej poszła pieszo – sylwetka matki Małgorzaty Łucji Szewczyk (1828-1905), założycielki Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Bolesnej, czyli serafitek.

● Spadkobierca syberyjskiego Batyra – kolejny odcinek opowieści o członkach rodziny Witkiewiczów. Tym razem czytamy o malarzach i pisarzach: Stanisławie Witkiewiczu i jego synu Stanisławie Ignacym.

● Jan Matejko przed sądem – historyk Stanisław M. Jankowski pisze o powstańczym epizodzie w życiu znanego malarza.

● Matisse i boska harmonia sztuki – artykuł o życiu, twórczości i stosunku do wiary znanego francuskiego malarza Henri Matisse’a.

● Syryjczykom można pomagać nie pozbawiając ich ojczyzny – przedstawiamy prowadzoną przez Caritas Polska akcję pomocy dotkniętym wojną Syryjczykom i Libańczykom.

● Świato-podgląd – przegląd informacji z całego świata nieobecnych w głównonurtowych mediach. A w nim m.in. nowy prezydent Brazylii oskarżony o korupcję, potwierdzono autentyczność kolejnych dzieł Rafaela Santiego oraz 111 przypadków eutanazji w 6 miesięcy w Kalifornii.

● Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: oferta prenumeraty „Wpisu” na bieżący rok, sierpniowy wiersz Leszka Długosza oraz cenowe promocje na książki naszego wydawnictwa.

WPiS