Dodano: 11.02.18 - 10:48 | Dział: Oceny-Poglądy-Analizy

Mistrzowskie zagranie Moskwy?


W ostatnich dniach, jednym ruchem skłócono trzy narody: Polaków, Izraelczyków i Niemców. To istna wojna hybrydowa, w sprawie decyzji suwerennie podejmowanych przez Polaków. Komu mogło najbardziej zależeć na tym, żeby zniszczyć dobre relacje polsko-izraelskie i wstrzymać proces spłacania Polsce reparacji wojennych przez Niemcy?. Czy to przypadkiem nie Rosja jest zainteresowana zagospodarowaniem "kapitału Hitlera" a nie zwrotem grabieżczego kapitału Polakom?. Wspólne inwestycje rosyjsko-niemieckie {Nord Stream 2}, potrzebują przecież "kosmicznych" pieniędzy. Takich pieniędzy Rosja nie ma.

Polska co rusz atakowana jest za wyrwanie się z radzieckiego uścisku. Polsce obecnie brakuje na arenie międzynarodowej obrońców na miarę JPII. Chociaż przecież i na tego obrońcę nasłano zawodowego mordercę. Wówczas ślady zbrodni prowadziły do Moskwy. Tak samo jak po "Smoleńsku". Czy Europa i świat zawsze muszą być bezradne wobec narastającego zła?.

Skutecznym panaceum na zło, z pewnością jest odłączenie zła od źródeł finansowania. W tym przypadku - odłączenie od "kapitału Hitlera". To powinno leżeć w sferze zainteresowań współczesnej "koalicji antyhitlerowskiej". Neutralna Rosja musi być nie tylko dążeniem Europy ale i Wolnego Świata. Neutralna Rosja to również ratunek dla ciemiężonych Rosjan. Rosyjska dusza - za własne pieniądze wybudowała pomnik Adama Mickiewicza w Zelenogradsku {Koronowie} na Nizinie Pruskiej. Prawdziwie rosyjska dusza, była zawsze solidarna z ludzką krzywdą a nie egoistyczna, nie szowinistyczna. Czy nie takich sąsiadów chciałoby się mieć w pobliżu?.

Językoznawcy alarmują, że język rosyjski stał się drugim językiem Izraela i, że na Bilskim Wschodzie wszędzie słychać "Izraelczyków" rosyjskojęzycznych. To w Izraelu, o najnowszy pomnik żołnierzy radzieckich - wystarał się Benjamin Netanyahu. To właśnie ten pomnik osobiście odsłaniał Władimir Putin. To ostatnim rozmówcą Putina przed atakiem wojsk rosyjskich na Syrię, był właśnie Netanyahu.

Przez moment wydawało się, że Rosja wyrusza na ratunek ginącej w Syrii cywilizacji rzymskiej, zarówno tej "sprzed Chrystusa" jak i tej "po Chrystusie". Ratowana Palmira stała się symbolem dobrej Rosji. Jednak już po niedługim czasie okazało się, że powstał jeszcze większy chaos i jeszcze większa nędza. Oby ludzki potencjał został znów skierowany na ujarzmianie i eksploatację Kosmosu a nie na wzajemne wyniszczanie się. W tym koszmarze, nigdy nie było i nigdy nie będzie zwycięzców.

Niezależnie od tego, jakie korzenie mają sprawujący obecnie władzę, opowiadanie się po stronie niszczenia świata - nie przynosi chwały. Tutaj warto byłoby sięgnąć do lektury "Ody do młodości". Mickiewicz podał ponadczasowy i uniwersalny sposób na wyjście świata z totalnego chaosu. To lektura znakomita nie tylko dla Polaków, ale także dla Rosjan, Izraelczyków i Niemców. Wszystkim przecież powinno zależeć na odnowie, a nie na samozagładzie świata.

Lubomir