Dodano: 18.03.18 - 11:42 | Dział: Na każdy temat

Polskie muzeum szkaluje Polskę i Polaków

Dyrekcja i Zarząd
Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin"
Warszawa.

Protest w związku z antypolską w wymowie, wystawie w Muzeum Żydów Polskich "POLIN".


Stanowczo protestuję przeciwko wykorzystywaniu pieniędzy polskich podatników do szkalowania dobrego imienia Polski i Polaków przez osoby narodowości żydowskiej w polskim muzeum finansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zorganizowana tam wystawa jest ewidentnym zaprzeczeniem prawdy historycznej oraz przejawem relatywizacji faktów historycznych oraz wprowadzania opinii publicznej w błąd.

My, Polacy nie życzymy sobie, tutaj w Polsce jaskrawych przejawów antypolonizmu i wrogiego oddziaływania jednoznacznie określonych środowisk żydowskich, nie przebierających w środkach i metodach, mających na celu oszczerstwa i pomówienia narodu polskiego i państwa. Społeczność żydowska w Polsce nie jest państwem w państwie polskim i jako obywatele Rzeczypospolitej ma również konstytucyjny obowiązek dbania o dobre imię Polski i Polaków. Polakom nigdy nie przychodzi pomysł by szkalować naród żydowski w Izraelu, bo prawdopodobnie państwo Izrael deportowało by takich osobników. Muzeum "Polin" narusza polskie prawo i polską konstytucję.

Gdzie są organy ścigania i prokuratury Rzeczpospolitej Polskiej przyzwalające na hańbiący proceder znieważania państwa polskiego i jego narodu.

Wzywam Ministra Sprawiedliwości p. Zbigniewa Ziobro oraz p. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego p. Piotra Glińskiego oraz inne odpowiednie organy państwa polskiego do podjęcia niezwłocznych kroków mających na celu spowodowanie zaprzestania szkalowania dobrego imienia Polski i Polaków w polskim Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin". Nie ma zgody na wybiórcze traktowanie historii i przedstawiania polskiej, jakże chlubnej historii w niekorzystnym świetle i przenoszenie odpowiedzialności Niemiec i Związku Radzieckiego za zbrodnie II wojny światowej na Polskę i Polaków.

do wiadomości:

- prezydent RP p. Andrzej Duda
- premier RP p. Mateusz Morawiecki
- Sejm RP, p. marszałek Kuchciński
- Rzecznik praw obywatelskich RP
- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
- Ministerstwo Sprawiedliwości,
- Internet, prasa, radio, telewizja., partie polityczne,
- organizacje społeczne, stowarzyszenia
- Sud Deutsche Zeitung
- p. Antonio Tajani, przewodniczący parlamentu europejskiego
- Gazeta "Jerusalem Post"
- Gazeta "Haaretz"

Jan Kosiba