Dodano: 20.05.18 - 22:44 | Dział: Felietony Jana Pietrzaka

Brońmy symbolu Katynia


Powodem, dla którego trzeba usunąć z Jersey City pomnik katyński, jest niepoprawność polityczna monumentu. Tak stwierdził jeden z tamtejszych notabli. Rozstrzelanie 25 tys. jeńców wojennych jest politycznie poprawne, a pomnik haniebnego czynu, jako zbyt wyrazisty, jest niepoprawny.Amerykanie, którzy pomnik stawiali w1991 r., nie obawiali się poprawnościowej cenzury. Pamiętam dumę Polonii stanu New Jersey, że udało im się to, co w Polsce nie było możliwe, nawet już po okrągłym stole. Pamiętam wzruszonego Andrzeja Pityńskiego, w którego pracowni bywałem, i podziw publiczności dla dramatycznej ekspresji pomnika.

Niestety po kadencjach Clintonów i Obamów nadeszły takie trendy, że prymitywny burmistrz w zasadzie zrywa stosunki dyplomatyczne z sojuszniczą Polską (!). Można by się uśmiać, gdyby nie chodziło o Katyń. Marszałek Karczewski to według Stevena Fulopa antysemita, biały nacjonalista negujący Holokaust. Ponieważ wszędobylski net donosi, że ten „Full Up”, jak nazywają go współpracownicy, związany jest tajemną nicią z niejakim Sorosem, domyślamy się, z jakich źródeł czerpie informacje o Polsce.

Jak wiadomo, w naszym kraju Soros kupił sobie kilka instytucji i osób, które mu wiernie służą. Otrzymał za to Order Różowego Orła od ówczesnego prezydenta. Miliarder Soros przypomina opętanych władzą demiurgów z filmów o Agencie 007, którzy chcą urządzić świat po swojemu, nie zważając na ofiary w ludziach. Wydaje się, że żadnymi dyplomatycznymi notami z tym towarzystwem nic się nie wskóra. Ministra Ciaputowicza raczej na Bonda nie przerobimy, Reduta Dobrego Imienia powinna więc wynająć w Stanach Zjednoczonych mocną firmę adwokacką, nie licząc się z kosztami! I wytoczyć sprawę w amerykańskim sądzie o nikczemne szkalowanie państwa polskiego. Toczyć ją długo, a pod salą sądową urządzać codziennie wielkie demonstracje, ponad którymi ma się unosić transparent, że w II wojnie światowej Niemcy i Rosjanie zamordowali 3 mln Żydów oraz 7 mln Polaków, bo tego nikt nie wie. Katyń jest symbolem tamtego morderstwa.

Jan Pietrzak

Felieton Jana Pietrzaka ukazał się na łamach 20/2018 numeru tygodnika „Sieci”.