Dodano: 06.07.18 - 22:21 | Dział: FAKTY CIEKAWE LECZ MAŁO ZNANE - Marian Kałuski

W Obronie Polski i Polaków


Uprzejmie informuję Czytelników KWORUM, że w wydawnictwie Oficyna Wydawnicza Kucharski w Toruniu, które specjalizuje się w wydawaniu książek autorów emigracyjnych, ukazała się moja kolejna książka pt. „W obronie dobrego imienia Polski i Polaków. W 2018 r. Polska utraciła niepodległość i suwerenność” (ISBN: 978-83-64232-30-5) o objętości 163 stron.

Książka dotyczy uchwalonej przez Sejm PR w styczniu 2018 roku poprawki do ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej (IPN), która miała na celu zwalczanie oskarżania Polski i Polaków o współudział w niemieckim holocauście Żydów i o burzy, którą ona spowodowała w Polsce, a przede wszystkim na świecie, głównie w Izraelu i Stanach Zjednoczonych Ameryki. Rząd polski skapitulował przed żądaniami izraelsko-amerykańskimi. Prawdopodobnie nie tylko ze szkodą dla prawdy historycznej ale także walki o dobre imię Polski i Polaków. Doprowadził także do utracenia przez Polskę niepodległości i suwerenności na rzecz Stanów Zjednoczonych Ameryki i Izraela. Zależność Polski od Związku Sowieckiego w latach 1945-89 zastąpił pełną zależnością naszej Ojczyzny od Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zależność ta może być dla Polski tak samo bardzo tragiczna – szkodliwa od zależności od Związku Sowieckiego.

Nie, nie jestem trollem Putina. W przeciwieństwie do 99% Polaków znam dobrze historię Polski. Dlatego wiem, że Rosja była, jest i będzie zawsze wrogiem Polski i narodu polskiego. Zabezpieczeniem Polski przed groźbą odwiecznego imperializmu rosyjskiego jest członkostwo Polski w Unii Europejskiej i w zachodnim sojuszu wojskowym NATO oraz jak najlepsze – ale nie wasalne!!! - stosunki z Ameryką. Ale nie za cenę utraty przez Polskę niepodległości i suwerenności na rzecz Ameryki. Nasza wasalność wobec Waszyngtonu może zakończyć się tym samym co szykowała dla nas sowiecka Moskwa w razie konfliktu zbrojnego z Zachodem – zgodnie z planem Moskwy/Układu Warszawskiego całkowitym zniszczeniem atomowym Polski. W amerykańskich planach militarnych (doktryna Sonnenfeldta) Polska na wypadek wojny ze Związkiem Sowieckim miała być także ZNISZCZONA W PIERWSZYCH GODZINACH WOJNY. Ta doktryna obowiązywała by także prezydenta Donalda Trumpa na wypadek wojny z Rosją. Bo w tej chwili tylko Polska może być polem bitwy dla wojsk amerykańskich i rosyjskich czy pod zniszczeniu atomowym barierą uniemożliwiającą pochód wojsk rosyjskich na zachód.

Aby nie dopuścić do tego, Polska powinna dążyć do poprawnych stosunków z Rosją. Nie musimy, bo nigdy nie będziemy przyjaciółmi, łączyć się bliżej z Rosją, szczególnie Rosją Putina – rosyjskiego Hitlera! Ale mieć dobre stosunki z Rosją powinno być polską racją stanu. Rozumieją to mądrzy Polacy – PRAWDZIWI patrioci.

Akurat media polskie podały, że ojciec obecnego premiera Polski Mateusza Morawieckiego, poseł Kornel Morawiecki w wywiadzie dla rosyjskiej agencji RIA Novosti powiedział m.in.: „Przykro mi, że polski rząd i polskie media, czyli polskie elity, w dużym stopniu nastawiają Polaków przeciwko Rosjanom”. Kornel Morawiecki przekonywał, że podobnie jest wśród rosyjskich elit. Jego zdaniem „Poprawa stosunków polsko-rosyjskich leży w naszym wspólnym interesie, w interesie Europy, a także w interesie całego świata”. Morawiecki żałuje także, że po niedawnym wyborze Władimira Putina na kolejną kadencję „ani prezydent Duda, ani mój syn nie wysłali do niego depeszy gratulacyjnej” i że prezydent Duda nie próbuje zorganizować spotkania z prezydentem Putinem (Onet.pl 3.7.2018).
Pod tym tekstem niejaki Filip Filipowski jakże słusznie zauważył: „Coraz więcej prominentnych Polaków, zaczyna się otwierać i mówić prawdę. Może wreszcie i rządzący Polską przestaną tylko wykonywać polecenia z Watykanu i Waszyngtonu, a zaczną uczciwie sprawować swe rządy. Dla dobra (Polski) i wszystkich Polaków...”.

Chociaż od 54 lat mieszkam w Australii, książkę tę napisałem z miłości do kraju pochodzenia, z troski o jego dobro. Napisałem ją z nadzieją, że stanie się jak gdyby dzwonem na przebudzenie się i rządu polskiego i wielu, bardzo wielu Polaków, który mają usta pełne frazesów patriotycznych, a tak naprawdę to przez swoją głupotę - przez brak znajomości historii, szczególnie historii Polski i swój analfabetyzm polityczny oraz hedonizm, są takimi Polakami jak – przysłowiowo - z koziej d… trąba!Spis treści

Spis treści 5
List otwarty do ambasadora RP w Canberze Michała Kołodziejskiego 7
Bezpodstawne oskarżenia o antysemityzm 11
Żydowski holocaust i Polacy 25
Współuczestnictwo Ameryki i Żydów w holocauście 35
Prawda o Marcu 1968 47
Polakożercę Goebbelsa zastąpili żydowscy i amerykańscy polakożercy 55
Wina także żydowskich polakożerców mieszkających w Polsce i Polaków 63
Żydowsko-amerykańska próba wydojenia Polski 65
Oddawanie suwerenności Polskie w izraelskie i amerykańskie łapy 73
Sojusz Polski z Ameryką jest dla nas niebezpieczny i szkodliwy 79
Zadziwiające jak historia lubi się powtarzać w odniesieniu do Polski 85
Polska mówi nareszcie Żydom i Ameryce: BASTA! 93
Ultimatum Hitlera – ultimatum Ameryki 97
Ameryka i Izrael chcą zgnoić Polskę na amen, aby podporządkować ją sobie 105
Politycy polscy przed kapitulacją o ustawie IPN 109
Donald Tusk i inne antypolskie warchoły 113
Nielojalna polska mniejszość żydowska 119
Opinie Polaków o polakożerstwie żydowsko-amerykańskim 127
Czy PiS skapituluje przed żądaniami Izraela i Ameryki? 139
Czy politycy polscy mają honor? 143
Epilog: Finis Poloniae!, czyli Polacy nic się nie stało. Niech żyje niewola! 153

NIEPODLEGŁOŚĆ = WOLNOŚĆ

Co to jest niepodległość?

Nie – podległość jest wtedy, gdy nikomu nie podlegasz.

Niepodległość to przeciwieństwo podległości.

Niepodległość to brak podporządkowania komukolwiek.

Nie podlegasz nikomu, gdy nie ulegasz, groźbom, szantażowi, przekupstwu, itd.

Nie podlegasz nikomu, gdy myślisz samodzielnie.

Nie podlegasz nikomu, gdy mówisz to co sama/sam wymyśliłeś/aś samodzielnie.

Nie podlegasz nikomu, gdy dokonujesz wyborów bez nacisków kogokolwiek.

Nie podlegasz nikomu, gdy wybierasz samodzielnie, czyli bez wpływu innych osób.

Nie podlegasz nikomu, gdy działasz samodzielnie, czyli bez ingerencji innych osób.

Nie podlegasz nikomu, gdy nikt ci nie narzuca co i jak masz robić.

Nie podlegasz nikomu, gdy nikt nie wtrąca się w twoje życie.

Nie podlegasz nikomu, gdy nikt nie ustala za ciebie i dla ciebie twoich zasad zachowania niezgodnych z tym co nazywamy człowieczeństwem.

Nie podlegasz nikomu, gdy sam/sama ustalasz dla siebie zasady zachowania, postępowania zgodnego z tym co nazywamy człowieczeństwem.

Nie podlegasz nikomu, gdy nie uznajesz rzekomych autorytetów.

Nie podlegasz nikomu, gdy nikogo nie naśladujesz w rzeczach ujemnych.

Nie podlegasz nikomu, gdy nikogo nie popierasz w jego/jej złych poczynaniach.

Nie podlegasz nikomu, gdy nie stosujesz się do złych nakazów i zakazów wymyślonych przez innych.

Nie podlegasz nikomu, gdy nikomu i niczemu co jest szkodliwe nie podporządkowujesz się.

Nie podlegasz nikomu, gdy nie uznajesz władzy złych osób nad sobą.

Nie podlegasz nikomu, gdy sam/sama mądrze i etycznie rządzisz sobą.

Nie podlegasz nikomu, gdy jesteś wolna/wolny.
……………………………..
Marian Kałuski
Melbourne 6.7.2018