Dodano: 15.01.19 - 18:10 | Dział: Na każdy temat

Morderca prezydenta Gdańska

Prasa niemiecka aż zachłystuje się od doszukiwania się powiązań kryminalisty - z prawą stroną polskiej sceny politycznej. Takie nadmierne zainteresowanie się polską tragedią i próby grania przez Niemców - tym tematem, mogą jedynie skierować podejrzenie na niemieckie inspiracje, intrygi i prowokacje.

Płatny morderca, niejeden raz robił obcym - potrzebną im politykę. Później albo ginął, albo znikał nie wiadomo gdzie. Polska Prawica krok po kroku buduje coraz lepsze relacje w Europie i poza nią. Wzór z polskiej polityki może być modelowym rozwiązaniem także dla państw spoza naszego kontynentu, np. dla Izraela, czy dla umęczonej Syrii.

Dla Niemców popularność Polskiej Prawicy, przekreśla ich podstępne plany o niemieckiej dominacji na kontynencie europejskim. Ba, Polska Prawica coraz bardziej naciska i coraz bardziej precyzuje obowiązek płacenia niemieckich odszkodowań wojennych dla Polski. Korzystając z wzorców Polaków - w temat odszkodowań od Niemców, coraz bardziej angażują się państwa ograbione i demograficznie przetrzebione przez niemieckich najeźdźców i okupantów.

Zatem Niemcy robią wszystko, żeby Polską Prawicę skompromitować w oczach samych Polaków. Za sprawą koszmaru związanego ze śmiercią prezydenta Gdańska, być może według niemieckich przewidywań - Polacy mają dojrzeć do tego, by w przyszłości głosować na opcję proniemiecką a nie antyniemiecką. No chyba, że Polacy wysilą się na samodzielne myślenie i odkryją niemiecką grę.

Dużo tej cynicznej gry Niemców, było przy typowaniu Gdańska i przemysłu stoczniowego na miejsce niekończących się strajków i dużo tej niemieckiej gry było przy sterowaniu Platformą Obywatelską. Dziwnie zawsze duży procent głosujących za Platformą, rekrutował się spośród osadzonych w zakładach karnych. Im raczej nigdy nie marzyło się w Polsce, ani skuteczne prawo, ani jakakolwiek sprawiedliwość czy uczciwość. Pewnie jakieś wyjątki i tutaj można byłoby znaleźć. Ale raczej należałoby mówić o wyjątkach, a nie o regule. Statystycznej regule pasował stan chaosu i liberalnej anarchii. Stan ciągłego przyzwolenia - na zachowania kryminalne.Lubomir