Dodano: 31.05.19 - 15:32 | Dział: Interwencje

Apel o wsparcie dla Zofii Klepackiej

W lutym tego roku Zofia Klepacka, medalistka igrzysk olimpijskich i wielokrotna medalistka mistrzostw świata w windsurfingu, jednoznacznie i zdecydowanie opowiedziała się przeciw zapisom „Deklaracji LGBT+”. Od tego momentu stała się obiektem ataków ze strony lewicowych środowisk: od artykułów, poprzez obrażanie w mediach społecznościowych, aż po groźby i zaczepki na ulicy.

W ostatnich dniach na jednym z lewicujących portali pojawił się apel w sprawie odwołanie jej z kadry narodowej z powodu jej wypowiedzi przeciwko ruchom LGBT jako mowy nienawiści!

Nie pozwólmy na to!
Pokażmy osobom odpowiedzialnym za polskie żeglarstwo, że stanowisko tej utytułowanej zawodniczki jest zdaniem znacznej części społeczeństwa!


Wstawiam się za Zofią Klepacką!
Sz.P. Witold Bańka
Minister Sportu i Turystyki
Sz.P. Andrzej Kraśnicki
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Sz.P. Tomasz Chamera
Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego

Szanowni Panowie,

wyrażam solidarność i wsparcie dla Zofii Klepackiej, która z powodu swoich poglądów stała się obiektem nagonki zorganizowanej przez grupy LGBT, próbujące dyktować społeczeństwu swoje radykalne ideologiczne postulaty.

Od kiedy Zofia Klepacka, jako matka, publicznie wyraziła sprzeciw wobec narzucania stołecznym uczniom programów oświatowych sprzecznych z wartościami tysięcy rodziców, wylała się na nią bezprecedensowa fala hejtu. Były to artykuły, komentarze w mediach społecznościowych, zaczepki na ulicy, a nawet groźby naruszenia nietykalności cielesnej. Jej „winą” było wyrażenie stanowiska podzielanego przez zdecydowaną większość Polaków, a niezgodnego z kursem lobby radykalnych mniejszości seksualnych.

Wobec pojawiających się w przestrzeni publicznej wezwań do wyrzucenia Zofii Klepackiej z kadry narodowej oraz wyciągnięcia wobec niej konsekwencji dyscyplinarnych oczekuję, że najważniejsze instytucje zajmujące się polskim żeglarstwem nie tylko nie ugną się przed ideologiczną presją, ale publicznie staną w obronie atakowanej sportsmenki i jej konstytucyjnego prawa do swobody wypowiedzi.

Z wyrazami szacunku:
...PODPISZ...