Dodano: 22.09.19 - 18:46 | Dział: Co w prasie piszczy

Przeholowała

Działające w Krakowie Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych zaapelowało w niedzielę do sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej o natychmiastowe skreślenie z listy kandydatów do Sejmu Klaudii Jachiry.

Członkowie organizacji domagają się także skierowania wniosku do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przez kandydatkę przestępstwa znieważenia bohaterów Armii Krajowej.

W liście otwartym przekazanym mediom działacze POKiN piszą, że Jachira zamieściła na Twitterze zdjęcie wykonane pod pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie, na którym przed hasłem „Bóg Honor Ojczyzna” znajduje się kandydatka i dwie młode osoby trzymające transparent z napisem: „Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege”.

„To nie tylko przekracza wszelkie normy walki politycznej i dobrych obyczajów, ale stanowi przejaw jawnej pogardy dla wartości bliskich sercu każdego rodaka, nawet jeżeli jest on osobą niewierzącą” – napisał w liście rzecznik Porozumienia dr Jerzy Bukowski.

Dodał, że wśród członków Koalicji Obywatelskiej jest zapewne wiele osób, które „poczuły się zażenowane i zniesmaczone podłym zachowaniem Klaudii Jachiry”.

„Mamy nadzieję, że nie brak ich również w sztabie wyborczym tego ugrupowania” – napisał w liście. Zaapelował o błyskawiczną reakcję na „uwłaczający bohaterom walk o niepodległość Rzeczypospolitej skandal”.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu Klaudia Jachira zamieściła na Twitterze zdjęcia z piątkowego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, w którym wzięła udział.

„Bądźmy solidarni z przyszłymi pokoleniami. Chrońmy klimat i planetę. Wspaniała energia młodych na wczorajszym marszu daje nadzieję! Obiecuję wam, że w Sejmie walczyć będę o waszą przyszłość na zdrowej planecie” – napisała kandydatka.

Blogerka Klaudia Jachira startuje z trzynastego miejsca warszawskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

TVP Info(Dominik Tarczyński:
Oto kandydatka PO do sejmu...

Wyrywano im paznokcie, wycinano powieki.

Sowieckie i niemieckie psy bestialsko mordowały naszych Braci jednak przed śmiercią wielu umęczonych zdążyło wypowiedzieć słowa Bóg, Honor, Ojczyzna.

My, rodziny Żołnierzy Wyklętych, Powstańców Warszawskich, rodziny każdego zamordowanego to widzimy.

I Bóg mi świadkiem: nie spocznę dopóki nie pozbędę się trzeciego pokolenia UB z życia publicznego w Polsce.)
Fb