Dodano: 14.03.20 - 20:16 | Dział: Krótko, celnie i na temat...

Ludzie i Kobiety


Szanowni Państwo!Komuniści lubią występować w roli obrońców uciemiężonych. Tak długo bronili klasy robotniczej przed kapitalistami, aż robotnicy wysłali ich do diabła. W czasie panowania jedynie słusznej ideologii udało im się jednak zniszczyć gospodarkę krajów „Obozu socjalistycznego”. Nomenklatura uwłaszczyła się szybciutko, na tym co jeszcze zostało i przedzierzgnęła w znienawidzonych wcześniej kapitalistów. Nawyk występowania w czyimś imieniu jednak pozostał. Tym razem ukochali nade wszystko feministki i zboczeńców.

Komunistyczny marsz przez instytucje nie mógłby się powieść, gdyby nie zmieniono znaczenia słowom powszechnie znanym. Teraz już każde dziecko wie, że „tolerancja” zależy od tego, kto tego słowa użyje i do kogo się odnosi. Jeśli do księży katolickich, to w ogóle nie ma takiej opcji, najlepiej w żadnym aspekcie. Jeśli natomiast do zboczeńców, to oznacza nie tylko pełną aprobatę, ale i podziw.

Zwrot „Panie i Panowie” nie przechodzi przez gardło prawdziwego komunisty, nawet jeśli zdążył przeobrazić się w kapitalistę. „Towarzyszki i towarzysze” powychodzili z mody, a trzeba się jakoś wyborcom przypodobać. Wymyślili więc „Polki i Polacy” nie wiedząc zapewne, że słowo „Polacy” nie różnicuje płaci. Jeżeli już konieczne ich zdaniem jest takie wyróżnienie, a wymienienie kilkudziesięciu płci byłoby nieporęczne, to proponuję rozszerzenie na „Polki, Polacy i Polaczątka”. Świadczyłoby to o trosce w stosunku do dziatwy.

Gdyby jednak woleli pozostać wierni internacjonalizmowi, to proponuję zwrot: „Ludzie i Kobieta”.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Koronacja wirusa 10/2019 (453)

Szanowna Pani Małgorzato

Koronawirus – temat dominujący w polskich i światowych mediach, przedstawiany w duchu wielkiego epidemiologicznego zagrożenia (jedyny wyjątek to dzisiejszy głos rozsądku prezydenta USA: „W poprzednim roku 37 tysięcy Amerykanów zmarło z powodu zwykłej grypy. W tym momencie potwierdzono 546 przypadków koronawirusa i 22 zgony. Pomyślcie o tym”). Czemu i komu służy sianie tej paniki? Wielki rozmach i koszta ochrony przed tym wirusem wskazywałyby na to, że czegoś o nim nie wiemy, albo wręcz przeciwnie – wiemy wystarczająco wiele, ale ta wiedza nie skłania do masowego strachu więc trzeba go podgrzać. Czy fakt, że Chiny bardzo gorliwie podjęły się walki z koronawirusem nie jest zastanawiający? Czy w tak ludnym i totalitarnym państwie walka o każde ludzkie istnienie nie budzi zdziwienia? Ale może nie doceniam wielkiego humanizmu przywódców ChRL. Sugeruje Pani, że to chiński sposób na zdyscyplinowanie społeczeństwa – być może tak jest. Oni w tym względzie mają sporo doświadczenia i uciekanie się do tak wyrafinowanych metod, może wydawać się mało prawdopodobne. Jednak, realia społeczne Chin uległy w ostatnich latach głębokiej metamorfozie wraz z wzrostem dobrobytu i może metody trzymania w ryzach społeczeństwa liczącego miliard czterysta milionów ludzi, uległy również zmianie. Bardziej należy jednak obawiać się, żeby ten pomysł zniewalania ludzi metodą siania strachu nie przechwycili ci, którzy zawiadują światem Zachodu. Przejawem takiego trendu będzie administracyjny przymusu szczepień. Przecież, szczepienie milionów ludzi (cóż z tego, że nieskuteczne – wirusy mutują) to niewyobrażalnie lukratywny interes. Wydaje się jednak, że ten interes realizowany może być niejako przy okazji. Ten światowy „armagedonu” jest raczej próbą wyeliminowania wybranych państw z ekonomicznej i tym samym politycznej mapy świata – przynajmniej czasowo. Oczywiście, są straty w ludziach – ale cóż one znaczą wobec wyznaczonego celu. Chiny to jeden z najbardziej „lubianych” państw na tej mapie. Bardzo pouczająca jest również sytuacja w Iranie. Zadziwia stosunkowo duża zachorowalność obywateli tego kraju. Czy to państwo stanowi centrum przesiadkowe i turystyczne świata? Dlaczego jest jedyną samotną wyspą na Bliskim Wschodzie opanowaną przez koronawirusa? Czy to nie daje do myślenia?

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

14 marca 2020 r. | Nr 11/2020 (454)