Dodano: 04.04.20 - 15:29 | Dział: Interwencje

Przeciwko kampanii nienawiści

Adresat/Adresaci petycji: Grażyna Dworakowska Dyrektor BIałostockiego Ośrodka Kultury

Szanowna Pani Dyrektor!


W najbliższym czasie Białostocki Ośrodek Kultury organizuje festiwal filmowy „UNDERGROUND/INDEPENDENT?”, który promowany jest jako impreza o charakterze artystycznym, zawierającym w swoim programie interesujące, niezależne kino. Tymczasem już pobieżna analiza programu tego festiwalu jasno wskazuje, że przedstawione przez organizatorów propozycje daleko wykraczają poza granice dobrego smaku, a prawdę mówiąc – wskazują wprost na antychrześcijański i bluźnierczy charakter przesłania, jakie niesie ze sobą ich treść.

Wśród filmów, które będą mogli obejrzeć widzowie znajdują się m.in. „Ave Satan?”, „Wieczór morderczych zakonnic” czy „Satanico Pandemonium”. Jak możemy dowiedzieć się już z krótkich opisów zamieszczonych na stronie BOK, pierwszy z filmów ma zamiar przedstawiać satanistów jako „źle rozumianych outsiderów”, zaś kolejny ma zamiar obnażyć przed widzami „plugawe sekrety klasztornych cel i skrywane pod habitami mroczne żądze mniszek, które je zamieszkują.”

Nie możemy się zgodzić, by instytucja finansowana z pieniędzy podatników dołączała do przetaczającej się przez Polskę kampanii nienawiści wobec Kościoła katolickiego i katolików, godząc nie tylko w prawdy wiary, ale wręcz po prostu starającej się dehumanizować katolików przypisując im szereg cech, które jednoznacznie kwalifikują się moralnie jako zło, a dobitnie świadczy o tym chociażby opis filmu „Wieczór morderczych zakonnic”.

Mając to na uwadze, my niżej podpisani pod tą petycją żądamy od Pani natychmiastowego wycofania się z planowanych projekcji bluźnierczych filmów, które swą treścią kształtują postawy pełne nienawiści wobec chrześcijaństwa.
PODPISZ PETYCJĘ