Niedziela 20 Października 2019r. - 293 dz. roku,  Imieniny: Ireny, Kleopatry

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
myśl-leniu
20.10.19 15:08
chcesz dyskutować, przeczytaj książkę Sołżenicyna (tego od Archipelagu Gułag) pt.: "200 lat razem", + Poligon Szatana - Bunicza.

 -------------------------------
Perth
20.10.19 11:51
Dziękując za wspomnienie o śp. dr Janie Pyszko, chcę podać pewien szczegół - pominięty i mniej znany Czytelnikom Kworum. To podłe zachowanie się człowieka o nazwisku Morozowski legitymuje to co robił jego ojciec Jodek Mordka Mordechaj Mozes/Mieczysław Morozowski/ i matka towarzyszka z PPR. Niestety, Morozowski nie wyjechał z Polski do Izraela po marcowej hucpie 1968 roku . Wraz Siekielskim tez o lewym życiorysie zasłynął taśmami z Renatą Berger w tle. O czym wspominałem we wcześniejszych wpisach jako dodatek to wierszy Mirka Krupińskiego.

 -------------------------------
Lubomir
20.10.19 9:23
Dzisiaj wielkie pieniądze znajdują się w posiadaniu oligarchów-ateistów. Ci nie znajdują finansowych środków ani na sztukę, ani na kulturę ani na edukację. To ludzie bezduszni i bezideowi. Mogą co najwyżej współuczestniczyć przy budowie siłowni do ćwiczeń fizycznych. Im nawet język literacki jest niepotrzebny. Zwyczajnie nim gardzą

 -------------------------------
Lubomir
19.10.19 21:51
Już Stefan Żeromski przegrał w wyścigu do literackiego Nobla - z Władysławem Reymontem. Żeromski został uznany za zbyt wielkiego moralistę i wroga niemczyzny. Reymont był już obyczajowo 'wyzwolony'. Bohater Reymonta 'pobawił się' nawet z własną synową. To bardzo trafiło w gust popierającego 'nowoczesność' Komitetu. Krzewiciele i obrońcy prawdziwych wartości i moralności - od dziesięcioleci nie mają szans na nagrody. Mają natomiast na nie szanse wszelcy anarchiści i dewianci. Alfred Nobel przewraca się chyba w swoim grobie

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1379303 razy.

Regulamin serwisuPolsko-Polonijna Gazeta Internetowa KWORUM została utworzona w 2006 roku, jako antidotum na liczne objawy antypolonizmu, płynące z różnych środowisk nieprzychylnych Polsce, powstała, by szerzyć idee odrodzenia patriotycznego, świadomości oraz dumy narodowej, promować polską kulturę i naukę. W zamyśle twórców było i jest wzmacnianie i ożywienie łączności między Krajem i Rodakami żyjącymi na emigracji, oraz wypełnianie treścią białych plam z historii Polski.


GI KWORUM to miejsce wolnego słowa i w związku z tym zaprasza na swoje łamy wszystkich patriotów kochających Polskę, działających bezinteresownie dla jej dobra. Na naszych oczach toczy się historia, niech toczy się z naszym udziałem, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego.


GI KWORUM funkcjonuje w sposób prosty i przejrzysty, na której łamach znajduje się przeszło 33 działy tematyczne, do których to teksty w różnej konfiguracji piszą i przesyłają zadeklarowani Współpracownicy Gazety z USA, Wielkiej Brytanii, Australii i oczywiście z Polski, jak również, sporadycznie inni Czytelnicy, za pośrednictwem odpowiedniej rubryki (Napisz Artykuł) lub adresu Redakcji redakcja@kworum.com.pl . Wszystkie banery i reklamy widniejące na stronie są na zasadach wymienności. Gazeta została wpisana do rejestru dzienników i czasopism przez Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny Rejestrowy w 2014 roku.


Pod każdym artykułem włączona jest możliwość zamieszczenia komentarza przy pomocy prostego formularza bez obowiązku logowania, w którym należy jedynie podać Nick (oczekiwania Redakcji - Imię i Nazwisko) oraz nieobowiązkowo adres e-mail (przy podaniu swojego adresu komentujący zostanie automatycznie powiadomiony o zamieszczeniu komentarza pod artykułem).


Czytelnik, piszący komentarz pod artykułem, musi wiedzieć, że nie wolno mu używać wulgaryzmów (art. 3 Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim), jak również sformułowań propagujących alkohol i środki odurzające (odpowiednie Ustawy).


Niedozwolone są komentarze zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby.


Niedozwolone jest obrażanie innych narodowości, religii i ras ludzkich, nawoływanie do łamania prawa, propagowanie przemocy oraz ataki na innych Użytkowników.
Treść komentarza powinna nawiązywać tylko i wyłącznie do treści danego artykułu a nie skupiać się na innych komentujących.


Zabronione jest promowanie zachowań dewiacyjnych, sprzecznych z prawem naturalnym.


Niedopuszczalne jest w komentarzach obrażanie wiary katolickiej i Kościoła katolickiego


Niedozwolone jest zamieszczanie w komentarzach wyrażeń zmierzających do agitacji politycznej, religijnej lub innej, które mają charakter reklamowy, są spamem, zawierają fakty nieprawdziwe, naruszają dobra osobiste osób trzecich, jak również, przyjęte normy moralne i etyczne.


Niedozwolone są uwagi i pretensje kierowane do Redakcji, zawierane w komentarzu pod artykułem. Korespondencja z Redakcją GI KWORUM jest możliwa tylko i wyłącznie za pośrednictwem adresu e-mailowego, dostępnego w stopce redakcyjnej.


Administratorzy GI KWORUM rezerwują sobie prawo do kontrolowania zawartości, szczególnie tych niezgodnych z prezentowanym powyżej regulaminem, polskim prawem, lub łamiącym powszechnie przyjęte zasady współżycia w Polsce.


Rada redakcyjna

20 Października 1947 roku
Przywódca PSL Stanisław Mikołajczyk potajemnie opuścił kraj.


20 Października 1677 roku
Urodził się Stanisław Leszczyński, król polski w latach 1704–09.


Zobacz więcej