Poniedziałek 6 Kwietnia 2020r. - 97 dz. roku,  Imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Lubomir
05.04.20 23:02
Brytyjczycy demaskują koronnego wirusa...Najpierw globalna pandemia, potem globalne chipowanie, czy jak kto woli globalne szczepienie lub znakowanie a potem globalna technologia 5G. Wszystko skrupulatnie planowane od lat. Szkoda tylko Bogu ducha winnych ofiar - tych eksperymentów. Czy Brytyjczycy nie dadzą się zglobalizować? To się jeszcze okaże. Prawdopodobnie na świecie nastąpi silny opór, po ostatnim - biologicznym 'zaczadzeniu'. Ludzie nie chcą być kontrolowani przez żadnych globalnych nadzorców. To byłby zamach na wolność osobistą. Zamach na niezbywalne prawo ludzi do wolności.

 -------------------------------
Lubomir
05.04.20 15:57
Kretyni lubią używać obraźliwych sformułowań. Ci co potrafią jedyne kablować na innych, nie uznają żadnych autorytetów. Dla nich autorytetem nie jest nawet ani Seneka, ani Cyceron, ani Dante czy Leonardo da Vinci. Giuseppe Verdi czy Ennio Morricone, tez nie zasługują na uznanie. Według nich, to może jakiś bełkoczący narkoman z nowojorskiego getta - zasługuje na tytuł wielkiego człowieka czy artysty. To dwa światy, całkowicie odmienne od siebie, jak zidiociały showman i wykształcony polityk! Włochy to naród ludzi wolnych i dumnych, a nie zgraja zdegenerowanych i wystraszonych tchórzy. Próby wywołania chaosu, jako pierwszego etapu anty włoskiego puczu - nie powiodły się! Włosi nie stracili kontroli nad swoim państwem! Powrót do wielkości, to zapewne kwestia dni, a nie dziesięcioleci czy stuleci, jak planowali anarchiści i puczyści. Włosi to nie kandydaci na kolonialnych niewolników czy tubylców drugiej albo trzeciej kategorii. To jedynie Włosi, są w stanie kreować w Europie wielką kulturę, wielką sztukę, wielką naukę i wielką technologię, od technologii motoryzacyjnej i lotniczej - po robotykę i przemysł kosmiczny. Tego ktoś nie może wyraźnie ścierpieć! Czyżby nienawiść do Rzymu i dorobku cywilizacji Rzymu - potrafiła być aż tak mocna...?

 -------------------------------
Lubomir
05.04.20 15:35
Obcy lobbyści często zachowują się dziwacznie. Pan Gowin deklarował w Izraelu, że jest strategicznym sojusznikiem Izraela a Żydów uważa za starszych braci w wierze. To ładny gest. Jednak żyjąc pomiędzy Niemcami a Rosją, warto pamiętać o sojusznikach w pobliżu, o państwach Trójmorza i o Czechach, jako tych, od których przyjęliśmy wiarę chrześcijańską. Abstrakcyjne sojusze dają nam naprawdę niewiele. Z państwami Trójmorza łączą nas wspólne przeżycia. Łączą nas czasy okupacji i prześladowań przez sąsiadujących z nami gigantów. To z naszymi bliskimi musimy tworzyć zabezpieczenia na przyszłość. Bliski Wschód nas nie obroni. Jest bliski jedynie z nazwy. Państwa tamtego regionu nie uczestniczą w żadnych paktach wojskowych, ani gospodarczych projektach.

 -------------------------------
Lubomir
05.04.20 11:08
Wybory w Wolnym Państwie Bawarskim nikomu nie przeszkadzały. Czyżby te przepisy o kordonach sanitarnych i inspekcji, czy wręcz policji sanitarnej były tylko dla Polaków? Politykę strachu, znamy już z czasów niemieckiej obecności w Polsce!

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1421318 razy.

Regulamin serwisuPolsko-Polonijna Gazeta Internetowa KWORUM została utworzona w 2006 roku, jako antidotum na liczne objawy antypolonizmu, płynące z różnych środowisk nieprzychylnych Polsce, powstała, by szerzyć idee odrodzenia patriotycznego, świadomości oraz dumy narodowej, promować polską kulturę i naukę. W zamyśle twórców było i jest wzmacnianie i ożywienie łączności między Krajem i Rodakami żyjącymi na emigracji, oraz wypełnianie treścią białych plam z historii Polski.


GI KWORUM to miejsce wolnego słowa i w związku z tym zaprasza na swoje łamy wszystkich patriotów kochających Polskę, działających bezinteresownie dla jej dobra. Na naszych oczach toczy się historia, niech toczy się z naszym udziałem, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego.


GI KWORUM funkcjonuje w sposób prosty i przejrzysty, na której łamach znajduje się przeszło 33 działy tematyczne, do których to teksty w różnej konfiguracji piszą i przesyłają zadeklarowani Współpracownicy Gazety z USA, Wielkiej Brytanii, Australii i oczywiście z Polski, jak również, sporadycznie inni Czytelnicy, za pośrednictwem odpowiedniej rubryki (Napisz Artykuł) lub adresu Redakcji redakcja@kworum.com.pl . Wszystkie banery i reklamy widniejące na stronie są na zasadach wymienności. Gazeta została wpisana do rejestru dzienników i czasopism przez Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny Rejestrowy w 2014 roku.


Pod każdym artykułem włączona jest możliwość zamieszczenia komentarza przy pomocy prostego formularza bez obowiązku logowania, w którym należy jedynie podać Nick (oczekiwania Redakcji - Imię i Nazwisko) oraz nieobowiązkowo adres e-mail (przy podaniu swojego adresu komentujący zostanie automatycznie powiadomiony o zamieszczeniu komentarza pod artykułem).


Czytelnik, piszący komentarz pod artykułem, musi wiedzieć, że nie wolno mu używać wulgaryzmów (art. 3 Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim), jak również sformułowań propagujących alkohol i środki odurzające (odpowiednie Ustawy).


Niedozwolone są komentarze zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby.


Niedozwolone jest obrażanie innych narodowości, religii i ras ludzkich, nawoływanie do łamania prawa, propagowanie przemocy oraz ataki na innych Użytkowników.
Treść komentarza powinna nawiązywać tylko i wyłącznie do treści danego artykułu a nie skupiać się na innych komentujących.


Zabronione jest promowanie zachowań dewiacyjnych, sprzecznych z prawem naturalnym.


Niedopuszczalne jest w komentarzach obrażanie wiary katolickiej i Kościoła katolickiego


Niedozwolone jest zamieszczanie w komentarzach wyrażeń zmierzających do agitacji politycznej, religijnej lub innej, które mają charakter reklamowy, są spamem, zawierają fakty nieprawdziwe, naruszają dobra osobiste osób trzecich, jak również, przyjęte normy moralne i etyczne.


Niedozwolone są uwagi i pretensje kierowane do Redakcji, zawierane w komentarzu pod artykułem. Korespondencja z Redakcją GI KWORUM jest możliwa tylko i wyłącznie za pośrednictwem adresu e-mailowego, dostępnego w stopce redakcyjnej.


Administratorzy GI KWORUM rezerwują sobie prawo do kontrolowania zawartości, szczególnie tych niezgodnych z prezentowanym powyżej regulaminem, polskim prawem, lub łamiącym powszechnie przyjęte zasady współżycia w Polsce.


Rada redakcyjna

06 Kwietnia 1935 roku
Wojciech Korfanty zrezygnował z funkcji prezesa Polskiego Stronnictwa Chrześcijańskiej Demokracji i wyjechał z kraju


06 Kwietnia 1909 roku
Amerykański badacz polarny Robert Peary dotarł saniami do bieguna północnego


Zobacz więcej