Niedziela 6 Grudnia 2020r. - 341 dz. roku,  Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Alina Szymczyk
05.12.20 14:36
Ojciec Święty Jan Paweł II był darem nie tylko dla Polski , ale dla całego świata. Epoka śmierci w której przyszło nam żyć niszczy to co dobre, a złe wystawia na piedestały. Świety Jan Paweł II sam nie może się bronic, ale Jego dokonania, przesłania jakie pozostawił po sobie świadczą o wielkiej świętości. Jest tyle ludzi na świeci, którzy Go spotkali, każdy katolik powinien stanąć w obronie dobrego imienia. Dziękuję Profesorom, za list w Jego obronie. Dla mnie i wielu ludzi był świętym za życia i tak pozostanie.

 -------------------------------
Lubomir
03.12.20 14:02
Niemcom z tzw. opozycji marzyłby się pewnie nie tylko Polexit ale i Polexia. Polexia, niczym wymazana z mapy Europy i świata - kraina Jaćwingów. Niemcy boją się intelektualnej i duchowej wielkości Polski. Ona pokazuje ich prymitywny, jednowymiarowy i płaski świat, który jest najgorszą z możliwych perspektyw dla Europy.

 -------------------------------
Lubomir
03.12.20 11:00
Trwa dziwny stan zawieszenia Ameryki. W tym czasie - na fali i pod pretekstem wirusa, Niemcy usiłują zdemolować Polskę i Europę oraz zastraszyć świat. Czy mają do tego jakichś sojuszników? Wydaje się, że konfidentów za pieniądze, nigdy nie było trudno znaleźć. Życiowi nieudacznicy i frustraci zawsze stanowili tutaj bazę do poszukiwań. Oby Ameryka wyszła jak najszybciej z tego stanu niedowładu. Przedłużanie tego stanu, może grozić nawet przejęciem kontroli wojskowej nad NATO - przez Niemcy i ich globalnych lobbystów. Wtedy i Polska znalazłaby się w wielkim niebezpieczeństwie. Zamiast obrońców Polski i polskiego stanu posiadania, moglibyśmy mieć osobistych wrogów czy wręcz okupantów - pod własnym dachem i za własne pieniądze.

 -------------------------------
Lubomir
03.12.20 9:29
Po prostu,,, Mamy zdalną okupację i trudno uwierzyć w bajki o niepokalanych historycznie idealnych politykach. Wszystkie szumowiny są siebie warte. To nieudacznicy, bojący się konfrontacji z rzeczywistością Niezdolni do życia na własny rachunek. Pewnie dojdziemy do epoki odwilży i wiekopomnym wyczynem będzie czas, kiedy sfora antypolskich nieudaczników i pasożytów założy gdzieś pod Berlinem swoje Tuskowo czy może nawet Thuzkowo. Wtedy okaże się, że wszyscy 'uchodźcy', jak jeden mąż zostali wytresowani przez niemiecki wywiad, niemiecki uniwersytet Viadrina, niemieckie banki, niemieckie korporacje farmaceutyczne, niemieckie komitety tzw. pojednania i niemieckie fundacje prywatne i rządowe i, że ich celem było stworzenie nad Wisłą kraju Polen ze stolicą w Warschau. To będzie początek Wielkiej Warszawy i Wielkiej Polski, miejsc na miarę ambicji prezydenta Stefana Starzyńskiego i generała Władysława Sikorskiego. Na razie sekta 'Kościół szatana' i niemieccy marksiści rozgrywają Warszawę, Polskę i Europę. Chyba potrwa to już niedługo...Pieniacze i intryganci przegrywają zawsze. Przyszłość należy do przebaczenia i miłosiernej miłości. Polska rozpoczęła renowację...Na razie Berlin blokuje ten proces, ale fali wolności nikt nie jest w stanie zatrzymać. Nawet urodzona w Brukseli niemiecka 'feldmarszałek' Ursula von der Leyen. Odnowa Polski, Europy i świata staje się realnym a nie medialnym faktem.

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1475895 razy.

Regulamin serwisuPolsko-Polonijna Gazeta Internetowa KWORUM została utworzona w 2006 roku, jako antidotum na liczne objawy antypolonizmu, płynące z różnych środowisk nieprzychylnych Polsce, powstała, by szerzyć idee odrodzenia patriotycznego, świadomości oraz dumy narodowej, promować polską kulturę i naukę. W zamyśle twórców było i jest wzmacnianie i ożywienie łączności między Krajem i Rodakami żyjącymi na emigracji, oraz wypełnianie treścią białych plam z historii Polski.


GI KWORUM to miejsce wolnego słowa i w związku z tym zaprasza na swoje łamy wszystkich patriotów kochających Polskę, działających bezinteresownie dla jej dobra. Na naszych oczach toczy się historia, niech toczy się z naszym udziałem, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego.


GI KWORUM funkcjonuje w sposób prosty i przejrzysty, na której łamach znajduje się przeszło 33 działy tematyczne, do których to teksty w różnej konfiguracji piszą i przesyłają zadeklarowani Współpracownicy Gazety z USA, Wielkiej Brytanii, Australii i oczywiście z Polski, jak również, sporadycznie inni Czytelnicy, za pośrednictwem odpowiedniej rubryki (Napisz Artykuł) lub adresu Redakcji redakcja@kworum.com.pl . Wszystkie banery i reklamy widniejące na stronie są na zasadach wymienności. Gazeta została wpisana do rejestru dzienników i czasopism przez Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny Rejestrowy w 2014 roku.


Pod każdym artykułem włączona jest możliwość zamieszczenia komentarza przy pomocy prostego formularza bez obowiązku logowania, w którym należy jedynie podać Nick (oczekiwania Redakcji - Imię i Nazwisko) oraz nieobowiązkowo adres e-mail (przy podaniu swojego adresu komentujący zostanie automatycznie powiadomiony o zamieszczeniu komentarza pod artykułem).


Czytelnik, piszący komentarz pod artykułem, musi wiedzieć, że nie wolno mu używać wulgaryzmów (art. 3 Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim), jak również sformułowań propagujących alkohol i środki odurzające (odpowiednie Ustawy).


Niedozwolone są komentarze zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby.


Niedozwolone jest obrażanie innych narodowości, religii i ras ludzkich, nawoływanie do łamania prawa, propagowanie przemocy oraz ataki na innych Użytkowników.
Treść komentarza powinna nawiązywać tylko i wyłącznie do treści danego artykułu a nie skupiać się na innych komentujących.


Zabronione jest promowanie zachowań dewiacyjnych, sprzecznych z prawem naturalnym.


Niedopuszczalne jest w komentarzach obrażanie wiary katolickiej i Kościoła katolickiego


Niedozwolone jest zamieszczanie w komentarzach wyrażeń zmierzających do agitacji politycznej, religijnej lub innej, które mają charakter reklamowy, są spamem, zawierają fakty nieprawdziwe, naruszają dobra osobiste osób trzecich, jak również, przyjęte normy moralne i etyczne.


Niedozwolone są uwagi i pretensje kierowane do Redakcji, zawierane w komentarzu pod artykułem. Korespondencja z Redakcją GI KWORUM jest możliwa tylko i wyłącznie za pośrednictwem adresu e-mailowego, dostępnego w stopce redakcyjnej.


Administratorzy GI KWORUM rezerwują sobie prawo do kontrolowania zawartości, szczególnie tych niezgodnych z prezentowanym powyżej regulaminem, polskim prawem, lub łamiącym powszechnie przyjęte zasady współżycia w Polsce.


Rada redakcyjna

06 Grudnia 1875 roku
Urodził się Jarogniew Drwęski, polski działacz narodowy, prezydent Poznania (zm. 1921)


06 Grudnia 1829 roku
Zmarł Jan Paweł Woronicz, poeta, arcybiskup warszawski, prymas Królestwa Polskiego (ur. 1757)


Zobacz więcej