Poniedziałek 18 Grudnia 2017r. - 352 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Laury

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Kuba
17.12.17 2:59
Lewaccy trole zgrywają za światłych intelektualistów. Ulica to ich mównica. Rzekomo kochają kulturę wysoką i gardzą chamstwem. Ba! Nawet gotowi są wypowiedzieć wojnę zachowaniom niestosownym. Tyle tylko, że lewak posługuje się w swojej walce grubiańskim metodami. Posiada lewacki dar lania wody, nie związanej z żadnym tematem i przyczepiania własną śliną łaty prawemu człowiekowi. Inteligentna walka z politycznym przeciwnikami? Trudno o większą obłudę! Miota swoimi wymysłami jak szewc gwoździami! Gdy lewak jest przyłapany na swoim ortodoksyjnym lewactwie, zwraca się w swoim zakłamaniu do Boga o pomoc, przyznając się do pokolenia JP i jednocześnie modli się o nadanie ulicom nazw ortodoksyjnych komunistów, zapominając, że przed chwilą pod publiczkę prosił tegoż Boga o pomoc w przeprowadzaniu dezubekizacji i dekomunizacji. Lewak najgłośniej domaga się od dzisiejszego rządu sprawiedliwości za krzywdy wyrządzone Polakom, za rabunek mienia, za bałagan gospodarczy!!! Jednocześnie domaga się sprawiedliwości dla sprawców i zdrajców, którzy walczyli z polskim patriotyzmem i Kościołem, piórem i czynem, tylko dla własnego wygodnego życia w ubeckim i komunistycznym systemie, z zamiarem doprowadzenia naszej Ojczyzny do moralnej i gospodarczej ruiny, zgodnie z dyrektywami jakie płynęły z Moskwy dla całego ich lewackiego świata. Ale czemuż się dziwić skoro w Internecie trudno już znaleźć 10 śprawiedliwych, kiedy większość komentatorów przyznających się do prawicy potulnie spuszcza głowy w dół, dla świętego spokoju i przyjmuje politykę strusia. I tym trolom polecam wypowiedż o współczesnym lewactwie ks. abp Marka Jędraszewskiego w ostatni czwartkowy wieczór podczas DIALOGÓW U ŚW. ANNY. Zbliżają się Święta i Nowy 2018 Rok! Czas nie tylko radości, ale i życzliwości dla upartych oponentów. Osobiście pomodlę się za ich zdrowie. A Szanownej Redakcji Kworum dziękuję za możliwość zabrania głosu i życzę Redaktorowi, wszystkiego najlepszego i wytrwałości w umiejętnym jak dotychczas prowadzeniu nas po zawiłych drogach tego świata internetowego. Kuba

 -------------------------------
Lubomir
16.12.17 19:32
Nie tak łatwo Polakom z klasą poruszać się po salonach Brukseli czy Strasburga. Może nawet powinni poruszać się tam z jakąś nadzwyczajną ochroną?. Przecież wśród tamtejszych, znudzonych urzędników - nie brakuje niebezpiecznych dewiantów różnej maści. Psychopatyczne spojrzenie Verhofstadta mogłoby wystraszyć niejedno europejskie dziecko, ale tu nie chodzi wyłącznie o dzieci. Ostatnio pełniący rolę Sodomy Strasburg, potępił Włochy i wyznaczył karę finansową włoskiemu państwu - za nieuznawanie małżeństw włoskich homoseksualistów zawieranych za granicą. Oto 'wartości europejskie', których broni zaciekle Bruksela i Strasburg!. Moralność chrześcijańska jest niemile widziana, zarówno przez euro-marksistów, euro-sodomitów, jak i euro-masonów. Rechrystianizacja takiego elementu może być bardzo trudna w realizacji!. Ten orwellowski folwark, jest przekonany o swojej wyższości. Na nim bardzo trudno znaleźć sprzymierzeńców.

 -------------------------------
Lubomir
16.12.17 14:34
Kuba, ty niczym przeciętny Kubańczyk od Fidela Castro i jego brata - musisz mieć zawsze rację. Oczywiście, nawet wtedy kiedy racji nie masz. Łatwo jątrzyć i skłócać Polaków, tylko trudno potem żyć wśród takich wzburzonych na siebie Rodaków. Uprzytomnij sobie, że żyjemy w czasach wyścigu technologicznego i ekonomicznego a nie w indiańskim czy aborygeńskim rezerwacie. Wieczne oskarżanie się Polaków, wzbudza jedynie niechęć do nas. Zacietrzewienie cechowało zawsze marksistów a nie chrześcijan. Dziękowałbym Bogu codziennie, gdyby w mojej dzielnicy przekształcono nieczynną szkołę podstawową i dawne gimnazjum - w Centrum Kultury Zagłębia Górnośląskiego imieniem Wilhelma Szewczyka albo Władysława Broniewskiego. Niestety szkołę kupił jakiś szemrany biznesmen i szkoła powoli popada w ruinę. Na osiedlu przybywa całodobowych sklepów z alkoholem, zatem wcale bym się nie dziwił, gdyby 'przedsiębiorca' przerobił szkołę na wielką hurtownię alkoholi albo całodobową agencję towarzyską. Cenne są wspomnienia publicysty z USA, tylko u nas nikt nie przejmuje się - nie tylko tym, że ktoś postanowił ujawnić się światu i wyszedł przed chwilą z piwnicy, ale podobnie obojętnie rodacy przechodzą koło kloszardów grzebiących w śmietnikach czy idących spać do kanałów albo...ziemianki. Tak ziemianki...W XXI wieku i taką rzecz można spotkać w Wolnej Polsce!. Historii nie da się zmienić. Historia to czas przeszły dokonany. Zmiana historii - będzie fałszerstwem. Z historii można i należy wyciągać wnioski na przyszłość. Fałszowaniem polskiej historii znakomicie zajmują się nad Szprewą, Moskwą, Niemnem, Prypecią i Dnieprem. Czy my musimy do nich dołącząć?. Z pewnością nie!. Wszystkiego najlepszego!.

 -------------------------------
Kuba
16.12.17 0:21
To co napisałeś Lubomirze to wykładnia tego, że z tobą nie można dyskutować, natomiast ty dyskutujesz z każdym i o wszystkim. Na moją skromną uwagę, że i Broniewski i Szewczyk (i wielu z ówczesnych w tym Szymborska) całowali Stalina w cztery litery, odpisałeś mi coś o czym ja nawet nie wspomniałem. W jednym worku znaleźli się; Orawicz, Merkel, Grass, Onet, i kilku innych wazeliniarzy. A to wszystko pod artykułem p. Jacka, który opisał wydarzenia, o których nawet nie wspomniałeś słówkiem, jakie miały miejsce w naszej Ojczyźnie, które rozpętał Jaruzelski całując Breżniewa nie tylko w krwawe usta ale i też w to samo miejsce co Broniewski, Szymborska i ów Wilhelm Szewczyk. A to jest twój komentarz o wszyskim, aby więcej...

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Biżuteria Patriotyczna
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1213105 razy.

Regulamin serwisuPolsko-Polonijna Gazeta Internetowa KWORUM została utworzona w 2006 roku, jako antidotum na liczne objawy antypolonizmu, płynące z różnych środowisk nieprzychylnych Polsce, powstała, by szerzyć idee odrodzenia patriotycznego, świadomości oraz dumy narodowej, promować polską kulturę i naukę. W zamyśle twórców było i jest wzmacnianie i ożywienie łączności między Krajem i Rodakami żyjącymi na emigracji, oraz wypełnianie treścią białych plam z historii Polski.


GI KWORUM to miejsce wolnego słowa i w związku z tym zaprasza na swoje łamy wszystkich patriotów kochających Polskę, działających bezinteresownie dla jej dobra. Na naszych oczach toczy się historia, niech toczy się z naszym udziałem, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego.


GI KWORUM funkcjonuje w sposób prosty i przejrzysty, na której łamach znajduje się przeszło 33 działy tematyczne, do których to teksty w różnej konfiguracji piszą i przesyłają zadeklarowani Współpracownicy Gazety z USA, Wielkiej Brytanii, Australii i oczywiście z Polski, jak również, sporadycznie inni Czytelnicy, za pośrednictwem odpowiedniej rubryki (Napisz Artykuł) lub adresu Redakcji redakcja@kworum.com.pl . Wszystkie banery i reklamy widniejące na stronie są na zasadach wymienności. Gazeta została wpisana do rejestru dzienników i czasopism przez Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny Rejestrowy w 2014 roku.


Pod każdym artykułem włączona jest możliwość zamieszczenia komentarza przy pomocy prostego formularza bez obowiązku logowania, w którym należy jedynie podać Nick (oczekiwania Redakcji - Imię i Nazwisko) oraz nieobowiązkowo adres e-mail (przy podaniu swojego adresu komentujący zostanie automatycznie powiadomiony o zamieszczeniu komentarza pod artykułem).


Czytelnik, piszący komentarz pod artykułem, musi wiedzieć, że nie wolno mu używać wulgaryzmów (art. 3 Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim), jak również sformułowań propagujących alkohol i środki odurzające (odpowiednie Ustawy).


Niedozwolone są komentarze zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby.


Niedozwolone jest obrażanie innych narodowości, religii i ras ludzkich, nawoływanie do łamania prawa, propagowanie przemocy oraz ataki na innych Użytkowników.
Treść komentarza powinna nawiązywać tylko i wyłącznie do treści danego artykułu a nie skupiać się na innych komentujących.


Zabronione jest promowanie zachowań dewiacyjnych, sprzecznych z prawem naturalnym.


Niedopuszczalne jest w komentarzach obrażanie wiary katolickiej i Kościoła katolickiego


Niedozwolone jest zamieszczanie w komentarzach wyrażeń zmierzających do agitacji politycznej, religijnej lub innej, które mają charakter reklamowy, są spamem, zawierają fakty nieprawdziwe, naruszają dobra osobiste osób trzecich, jak również, przyjęte normy moralne i etyczne.


Niedozwolone są uwagi i pretensje kierowane do Redakcji, zawierane w komentarzu pod artykułem. Korespondencja z Redakcją GI KWORUM jest możliwa tylko i wyłącznie za pośrednictwem adresu e-mailowego, dostępnego w stopce redakcyjnej.


Administratorzy GI KWORUM rezerwują sobie prawo do kontrolowania zawartości, szczególnie tych niezgodnych z prezentowanym powyżej regulaminem, polskim prawem, lub łamiącym powszechnie przyjęte zasady współżycia w Polsce.


Rada redakcyjna

18 Grudnia 1929 roku
Urodził się Józef Glemp, prymas Polski.


18 Grudnia 1936 roku
Urodził się Henryk Jankowski, polski ksiądz katolicki związany blisko z ruchem Solidarności i opozycją antykomunistyczną (zm. w 2010r.)


Zobacz więcej