Wtorek 23 Kwietnia 2019r. - 113 dz. roku,  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Lech Galicki
22.04.19 15:44
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże Państwu.

 -------------------------------
Ja
22.04.19 3:57
Ale mam przedwczesny Smigus Dyngus, bo już Wielką Niedzielę! I tak oblany jestem kubłem wody przez osobę spod pseudonimu Jan Orawicz, który jako Jan Orawicz z USA, oburzył się na p. Polej Syjona i na jego "goliznę". Widząc, że wiedza o polskiej niedawnej historii jest u tej osoby z USA tak mizerna, że nawet nie wie kto to był "Bydłoszewski", jak opluwał Polskę i Polaków i jak usługiwał Izraelowi, jak obdzieral z sp. JANA KOBYLANSKIEGO tytu KONSUL HONOROWY, w dobrej wierze postarałem się w wielkim skrócie podpowiedzieć.. I w zamian podzięki, że coś się ta osoba dowiedziała, wyczytałem świątecznie, że jestem ksywiakiem, faryzeuszem, moralną mizerotą, że mam feferki, i tak bardzo delikatnie, że jestem komuszkiem. A przecież wyrażałem tylko zdziwienie, że Polska, Unia i świat amerykańsko-żydowski, wie kto to był Bartoszewski, a osoba spod pseudonimu Jan Orawicz USA, o tym nic nie wie. Nie mam innych słów jak tylko zawołanie: osobo... mniej wody, proszę! Pozostaje mi tylko posłuchać rady, i zapozanać się z tym co ta "osoba" pisała o sobie - nie raz i nie dwa na Kworum. I to może być bardzo ciekawe. Na razie się suszę i przesyłam Panu Lejowi-Śmigusowi pozdrowienia i spóźnione życzenia świąteczne, aby je w zdrowiu przeżył jeszcze! I trochę się usmiał po polsku, a nie po amerykańsku z wierszyka. Każdy dziś każdego leje, Każdy leje i się śmieje, Nikt dziś nie oszczędza wody, Leje stary, leje młody, Oblewamy siostrę, brata, Dziś olewa się pół świata! Na to nie potrzeba szkoły Trzeba tylko być wesołym!

 -------------------------------
Piotr
21.04.19 19:25
Bardzo wzruszający wiersz. Dziękuję i za swojej strony zachęcam do obejrzenia na youtube wspomnienia o mojej krewnej poległej na Mokotowie. https://www.youtube.com/watch?v=OGfdrF6lmOI

 -------------------------------
Bożena Zylla
21.04.19 10:22
Dziękuję z całego serca poecie Lechowi Galickiemu i Arturowi Słonce za podzielenie się - niczym opłatkiem, pięknem słowa zwracającym czytenikowi uwagę na opiekuńczą i zawsze dającą nadzieję - miłość Bożą. Gratuluję Panom. Życzę Redakcji i wszystkim czytelnikom KWORUM refleksyjnych, rodzinnych i odradzających Świąt Wielkanocnych Bożena Zylla.

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1331808 razy.

Regulamin serwisuPolsko-Polonijna Gazeta Internetowa KWORUM została utworzona w 2006 roku, jako antidotum na liczne objawy antypolonizmu, płynące z różnych środowisk nieprzychylnych Polsce, powstała, by szerzyć idee odrodzenia patriotycznego, świadomości oraz dumy narodowej, promować polską kulturę i naukę. W zamyśle twórców było i jest wzmacnianie i ożywienie łączności między Krajem i Rodakami żyjącymi na emigracji, oraz wypełnianie treścią białych plam z historii Polski.


GI KWORUM to miejsce wolnego słowa i w związku z tym zaprasza na swoje łamy wszystkich patriotów kochających Polskę, działających bezinteresownie dla jej dobra. Na naszych oczach toczy się historia, niech toczy się z naszym udziałem, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego.


GI KWORUM funkcjonuje w sposób prosty i przejrzysty, na której łamach znajduje się przeszło 33 działy tematyczne, do których to teksty w różnej konfiguracji piszą i przesyłają zadeklarowani Współpracownicy Gazety z USA, Wielkiej Brytanii, Australii i oczywiście z Polski, jak również, sporadycznie inni Czytelnicy, za pośrednictwem odpowiedniej rubryki (Napisz Artykuł) lub adresu Redakcji redakcja@kworum.com.pl . Wszystkie banery i reklamy widniejące na stronie są na zasadach wymienności. Gazeta została wpisana do rejestru dzienników i czasopism przez Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny Rejestrowy w 2014 roku.


Pod każdym artykułem włączona jest możliwość zamieszczenia komentarza przy pomocy prostego formularza bez obowiązku logowania, w którym należy jedynie podać Nick (oczekiwania Redakcji - Imię i Nazwisko) oraz nieobowiązkowo adres e-mail (przy podaniu swojego adresu komentujący zostanie automatycznie powiadomiony o zamieszczeniu komentarza pod artykułem).


Czytelnik, piszący komentarz pod artykułem, musi wiedzieć, że nie wolno mu używać wulgaryzmów (art. 3 Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim), jak również sformułowań propagujących alkohol i środki odurzające (odpowiednie Ustawy).


Niedozwolone są komentarze zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby.


Niedozwolone jest obrażanie innych narodowości, religii i ras ludzkich, nawoływanie do łamania prawa, propagowanie przemocy oraz ataki na innych Użytkowników.
Treść komentarza powinna nawiązywać tylko i wyłącznie do treści danego artykułu a nie skupiać się na innych komentujących.


Zabronione jest promowanie zachowań dewiacyjnych, sprzecznych z prawem naturalnym.


Niedopuszczalne jest w komentarzach obrażanie wiary katolickiej i Kościoła katolickiego


Niedozwolone jest zamieszczanie w komentarzach wyrażeń zmierzających do agitacji politycznej, religijnej lub innej, które mają charakter reklamowy, są spamem, zawierają fakty nieprawdziwe, naruszają dobra osobiste osób trzecich, jak również, przyjęte normy moralne i etyczne.


Niedozwolone są uwagi i pretensje kierowane do Redakcji, zawierane w komentarzu pod artykułem. Korespondencja z Redakcją GI KWORUM jest możliwa tylko i wyłącznie za pośrednictwem adresu e-mailowego, dostępnego w stopce redakcyjnej.


Administratorzy GI KWORUM rezerwują sobie prawo do kontrolowania zawartości, szczególnie tych niezgodnych z prezentowanym powyżej regulaminem, polskim prawem, lub łamiącym powszechnie przyjęte zasady współżycia w Polsce.


Rada redakcyjna

23 Kwietnia 997 roku
Zginął śmiercią męczeńską św. Wojciech, biskup praski.


23 Kwietnia 1935 roku
Prezydent RP Ignacy Mościcki podpisał Konstytucję Kwietniową.


Zobacz więcej