Piątek 6 Grudnia 2019r. - 340 dz. roku,  Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Lubomir
05.12.19 17:20
Karolu, my Polacy ani żeśmy nie wynaleźli pieniędzy, ani nawet żarówki. Nie możemy zajmować się wyłącznie prostowaniem historii i 'hodowaniem człowieka idealnego'. Musimy korzystać z cywilizacyjnych wynalazków ludzkości. Zgadzam się całkowicie, że należy to robić z rozwagą, żeby nie dać sobie skolonizować ani głowy, ani własnej ojczyzny. Myślę, że promujący się jako prawi i sprawiedliwi, usiłują to właśnie robić

 -------------------------------
Lubomir
05.12.19 15:32
Zostało zakodowane nam Polakom, że agent to może być co najwyżej z GRU lub FSB. Tymczasem niemiecka wywiadownia w Polsce ma się znakomicie. Praktycznie kontroluje i inspiruje większość polskiej prasy drukowanej i elektronicznej. Zatrudnienie się Bertholda Kuettela w polskojęzycznej prasie, niejeden raz udowodniło jego wywrotową i antypolską działalność. Wstrzemięźliwość wobec przypadków antypolonizmu - uprawianego przez niektóre środowiska w Izraelu, czasami nie dziwi. Jednak nie ma najmniejszych powodów, by nie demaskować powiązania antypolskich najemników - z BND. To Niemcy wciąż powinni być kontrolowani przez Europę a nie Europa - przez Niemców. To Polska powinna wpływać na kształt polityki potomków największych zbrodniarzy wszech czasów, a nie odwrotnie. Niestety wciąż brakuje jakiejkolwiek symetrii w relacjach polsko-niemieckich. To jedynie zachęca spadkobierców kapitału Hitlera i Marksa, do dalszej dywersji.

 -------------------------------
Karol
04.12.19 20:38
@Lubomir Ponad siedemset lat polskiej monarchii i tylko cztery królowe były Polkami. Prawie czterysta lat panowania Piastów i tylko jeden z nich umiał czytać i pisać, Mieszko II. Za Jagiellonów było nie lepiej. Polskich królów żeniono z wykształconymi kobietami zza granicy i w tym była jakaś dla nas korzystna logika a dla tych wykształconych kobiet, szok kulturowy i obyczajowy. Dzisiaj czasy się zmieniły i światem rządzą prezesi korporacji paliwowych, wojskowych, samochodowych, farmakochemicznych i innych. Demokratyczny wybraniec ludu nie ma z nimi najmniejszych szans. Dla takich korporacji wydać kilka milionów $ na "demokratyczne" zainstalowanie swojej agentury to bułka z masłem, a potem zaczyna się zadłużanie "demokratycznych" narodów, miliardowe zakupy, wywożenie surowców po kosztach wydobycia. Propaganda pieje z zachwytu jak się rośnie demokratyczna gospodarka, jacy to ludzie są wolni aż przyjdzie czas, że ten balon pęknie.

 -------------------------------
Lubomir
03.12.19 15:39
Skoro ci wszyscy renegaci, to niemal w stu procentach potomkowie bolszewików - skierowanych do Polski, jedynie do pełnienia obowiązków Polaków, to na co liczyć z ich strony?. I pomyśleć, że przez stulecia Litwini, Ormianie i Tatarzy, Żydzi i Rusini, potrafili uznawać Polskę za własną ojczyznę. Nie wspominając o Niemcach - z krwi i kości. Szczególnie tych zamieszkałych polskie Inflanty. Ci całkowicie utożsamiali się z polską tradycją, kulturą i językiem. Utożsamiali się na dobre i złe. Po stuleciach ich potomkowie przypominają, że łotewska Riga, łotewski Daugavpils i Salaspils, to polska Ryga, polski Dyneburg i polski Kircholm. Polskość to przepotężna siła. Chyba tylko dzięki niej - bardzo czytelny i jednoznaczny w zachowaniu król Batory, stanął na cokole w Dyneburgu. Chociaż nie ma go w niejednym, ważnym polskim mieście.

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1393345 razy.

Regulamin serwisuPolsko-Polonijna Gazeta Internetowa KWORUM została utworzona w 2006 roku, jako antidotum na liczne objawy antypolonizmu, płynące z różnych środowisk nieprzychylnych Polsce, powstała, by szerzyć idee odrodzenia patriotycznego, świadomości oraz dumy narodowej, promować polską kulturę i naukę. W zamyśle twórców było i jest wzmacnianie i ożywienie łączności między Krajem i Rodakami żyjącymi na emigracji, oraz wypełnianie treścią białych plam z historii Polski.


GI KWORUM to miejsce wolnego słowa i w związku z tym zaprasza na swoje łamy wszystkich patriotów kochających Polskę, działających bezinteresownie dla jej dobra. Na naszych oczach toczy się historia, niech toczy się z naszym udziałem, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego.


GI KWORUM funkcjonuje w sposób prosty i przejrzysty, na której łamach znajduje się przeszło 33 działy tematyczne, do których to teksty w różnej konfiguracji piszą i przesyłają zadeklarowani Współpracownicy Gazety z USA, Wielkiej Brytanii, Australii i oczywiście z Polski, jak również, sporadycznie inni Czytelnicy, za pośrednictwem odpowiedniej rubryki (Napisz Artykuł) lub adresu Redakcji redakcja@kworum.com.pl . Wszystkie banery i reklamy widniejące na stronie są na zasadach wymienności. Gazeta została wpisana do rejestru dzienników i czasopism przez Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny Rejestrowy w 2014 roku.


Pod każdym artykułem włączona jest możliwość zamieszczenia komentarza przy pomocy prostego formularza bez obowiązku logowania, w którym należy jedynie podać Nick (oczekiwania Redakcji - Imię i Nazwisko) oraz nieobowiązkowo adres e-mail (przy podaniu swojego adresu komentujący zostanie automatycznie powiadomiony o zamieszczeniu komentarza pod artykułem).


Czytelnik, piszący komentarz pod artykułem, musi wiedzieć, że nie wolno mu używać wulgaryzmów (art. 3 Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim), jak również sformułowań propagujących alkohol i środki odurzające (odpowiednie Ustawy).


Niedozwolone są komentarze zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby.


Niedozwolone jest obrażanie innych narodowości, religii i ras ludzkich, nawoływanie do łamania prawa, propagowanie przemocy oraz ataki na innych Użytkowników.
Treść komentarza powinna nawiązywać tylko i wyłącznie do treści danego artykułu a nie skupiać się na innych komentujących.


Zabronione jest promowanie zachowań dewiacyjnych, sprzecznych z prawem naturalnym.


Niedopuszczalne jest w komentarzach obrażanie wiary katolickiej i Kościoła katolickiego


Niedozwolone jest zamieszczanie w komentarzach wyrażeń zmierzających do agitacji politycznej, religijnej lub innej, które mają charakter reklamowy, są spamem, zawierają fakty nieprawdziwe, naruszają dobra osobiste osób trzecich, jak również, przyjęte normy moralne i etyczne.


Niedozwolone są uwagi i pretensje kierowane do Redakcji, zawierane w komentarzu pod artykułem. Korespondencja z Redakcją GI KWORUM jest możliwa tylko i wyłącznie za pośrednictwem adresu e-mailowego, dostępnego w stopce redakcyjnej.


Administratorzy GI KWORUM rezerwują sobie prawo do kontrolowania zawartości, szczególnie tych niezgodnych z prezentowanym powyżej regulaminem, polskim prawem, lub łamiącym powszechnie przyjęte zasady współżycia w Polsce.


Rada redakcyjna

06 Grudnia 1991 roku
Jan Olszewski został wybrany na stanowisko premiera.


06 Grudnia 1916 roku
Urodził się Józef Stanek, polski ksiądz pallotyn, błogosławiony, kapelan zgrupowania "Kryska" AK (zm. 1944)


Zobacz więcej