Niedziela 30 Kwietnia 2017r. - 120 dz. roku,  Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Marian Kaluski
29.04.17 21:13
Ja: Tak PiS jak i PO maja wspólne korzenie w Solidarnosci oraz w ruchach skierowanych przeciwko reżymowi warszawskiemu. Niektórzy politycy tych partii brali udział w "okraglym stole", maja te sama mentalność PRL-owska i m.in. wspolna antypolska polityke kresowa. Itd., itd. Ja: Co ma wspólnego to co napisałem ze swiatem wspolczesnym? To typowy chory objaw: Slon a sprawa polska. Marian Kaluski, Australia

 -------------------------------
Marian Kaluski
29.04.17 13:46
Ja: Czy PiS i PO nie maja tych samych korzeni solidarnosciowych? Czy nie sa z tego samego gara opozycji anty-PRLowskiej? Czy okragly stol ich nie laczyl? Czy nie sa wreszcie wiernymi dziecmi PRL-u? Starczy popatrzec na kogo Polacy glosowali po 1989 roku. Cztery lata po upadku komunizmu zaglosowali na stara komunistyczna gwardie. Ja, co ma wspolnego to co napisalem ze swiatem wspolczesnym? Troche wiecej powagi w polemice. Marian Kaluski, Australia

 -------------------------------
Litwin
29.04.17 13:02
Na XVIII-wieczną mapę Wielkiego Księstwa Litewskiego nałożono granicę dzisiejszej Republiki Białoruś. Bardzo wyraźnie widać, gdzie leży historyczna Litwa... Współczesna Letuwa, na mapie oznaczona jako Samagotia (Żmudź) to już w ogóle nie to samo... Mapa Magni Ducatus Lithuaniae, Tobias Lotter. 1778 http://history-belarus.by/pages/download/wkl_equal_etno.php

 -------------------------------
Litwin
29.04.17 12:18
Lietuva w Rzeczypospolitej Obojga Narodów nazywane po prostu Żmudź!.. Białoruś to Litwa, a współczesne państwo o nazwie Lietuva to Żmudź, Żmudzini... .. Litwa to faktycznie terytorium dzisiejszej Białorusi... - to jest oczywista oczywistość! Nie są bowiem Żmudzini ani potomkami Litwinów, ani też spadkobiercami ich państwa i kultury... Białorusini - prawdziwi, historyczni Litwini!

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Biżuteria Patriotyczna
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1142093 razy.

Regulamin serwisuPolsko-Polonijna Gazeta Internetowa KWORUM została utworzona w 2006 roku, jako antidotum na liczne objawy antypolonizmu, płynące z różnych środowisk nieprzychylnych Polsce, powstała, by szerzyć idee odrodzenia patriotycznego, świadomości oraz dumy narodowej, promować polską kulturę i naukę. W zamyśle twórców było i jest wzmacnianie i ożywienie łączności między Krajem i Rodakami żyjącymi na emigracji, oraz wypełnianie treścią białych plam z historii Polski.


GI KWORUM to miejsce wolnego słowa i w związku z tym zaprasza na swoje łamy wszystkich patriotów kochających Polskę, działających bezinteresownie dla jej dobra. Na naszych oczach toczy się historia, niech toczy się z naszym udziałem, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego.


GI KWORUM funkcjonuje w sposób prosty i przejrzysty, na której łamach znajduje się przeszło 33 działy tematyczne, do których to teksty w różnej konfiguracji piszą i przesyłają zadeklarowani Współpracownicy Gazety z USA, Wielkiej Brytanii, Australii i oczywiście z Polski, jak również, sporadycznie inni Czytelnicy, za pośrednictwem odpowiedniej rubryki (Napisz Artykuł) lub adresu Redakcji redakcja@kworum.com.pl . Wszystkie banery i reklamy widniejące na stronie są na zasadach wymienności. Gazeta została wpisana do rejestru dzienników i czasopism przez Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny Rejestrowy w 2014 roku.


Pod każdym artykułem włączona jest możliwość zamieszczenia komentarza przy pomocy prostego formularza bez obowiązku logowania, w którym należy jedynie podać Nick (oczekiwania Redakcji - Imię i Nazwisko) oraz nieobowiązkowo adres e-mail (przy podaniu swojego adresu komentujący zostanie automatycznie powiadomiony o zamieszczeniu komentarza pod artykułem).


Czytelnik, piszący komentarz pod artykułem, musi wiedzieć, że nie wolno mu używać wulgaryzmów (art. 3 Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim), jak również sformułowań propagujących alkohol i środki odurzające (odpowiednie Ustawy).


Niedozwolone są komentarze zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby.


Niedozwolone jest obrażanie innych narodowości, religii i ras ludzkich, nawoływanie do łamania prawa, propagowanie przemocy oraz ataki na innych Użytkowników.
Treść komentarza powinna nawiązywać tylko i wyłącznie do treści danego artykułu a nie skupiać się na innych komentujących.


Zabronione jest promowanie zachowań dewiacyjnych, sprzecznych z prawem naturalnym.


Niedopuszczalne jest w komentarzach obrażanie wiary katolickiej i Kościoła katolickiego


Niedozwolone jest zamieszczanie w komentarzach wyrażeń zmierzających do agitacji politycznej, religijnej lub innej, które mają charakter reklamowy, są spamem, zawierają fakty nieprawdziwe, naruszają dobra osobiste osób trzecich, jak również, przyjęte normy moralne i etyczne.


Niedozwolone są uwagi i pretensje kierowane do Redakcji, zawierane w komentarzu pod artykułem. Korespondencja z Redakcją GI KWORUM jest możliwa tylko i wyłącznie za pośrednictwem adresu e-mailowego, dostępnego w stopce redakcyjnej.


Administratorzy GI KWORUM rezerwują sobie prawo do kontrolowania zawartości, szczególnie tych niezgodnych z prezentowanym powyżej regulaminem, polskim prawem, lub łamiącym powszechnie przyjęte zasady współżycia w Polsce.


Rada redakcyjna

30 Kwietnia 1310 roku
Urodził się Kazimierz Wielki, syn Władysława Łokietka, król Polski w latach 1333-1370.


30 Kwietnia 1883 roku
Zmarł Édouard Manet, francuski malarz.


Zobacz więcej