Niedziela 17 Lutego 2019r. - 48 dz. roku,  Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Danuta Duszynska
17.02.19 11:54
"Pieśń o żołnierzach z Westerplatte" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego jest perełką literacką. Ja, Oleńko, napisalam dwa wiersze (ten wyżej i jeszcze jeden, oczekujacy na publikację) z okazji prezentacji wystawy pt. Fime for heroes", ktora dzisiaj miala uroczyste otwarcie w KLubie Polskim Gen. Sikorskiego w Perth w Australii. To piękna wystawa, mówiąca o heroicznych walkach polskiego żołnierza, o zniszczeniu Polski i stolicy, o pomocy Polaków Żydom. Mamy jeszcze w Perth kilku bohaterow z czasu wojny i powstania warszawskiego, ktorzy byli młodziutkimi chłopcami w owym czasie. Dzisiaj dotarl do nas jeden z nich wraz z małzonką. Mimo, ze zaliczył az pięć obozów, nie przyznaje się, że jest bohaterem. Były wiersze, piosenki żołnierskie i krótkie filmy. Oleńko, cieszę się, że mój wiersz jest kwiatem słów na grobie Twojego Dziadka. Niech chociaż slowa dzisiaj będą podzięką.

 -------------------------------
Lubomir
17.02.19 10:04
Nie brakuje nam 'przyjaciół', którym nie zależy na wielkości Polski, ale na spychaniu nas do roli Palestyny Bis, Syrii Bis lub do roli Serbołużyczan. Nawet spotkanie najbliższych geograficznych sąsiadów - Polaków, Czechów, Słowaków i Węgrów nie może odbyć się w Karpaczu, Niedzicy, Velehradzie, Ołomuńcu, w Starej Lubownli, Popradzie, Budapeszcie czy Tokaju, ale musi odbywać się na Bliskim Wschodzie. W jakim celu i w czyim interesie? Ktoś zakłóca nasze dobre relacje. Także relacje z Japonią i z Chinami. Znów wpycha nam się kolejnych monopolistów na przyjaciół?

 -------------------------------
Ja
16.02.19 23:45
Na litosc Boska chlopie co ty wypisujesz. Pieprzysz jak "Piekarski na mekach"! Zaczelo sie od relatywizmu, na ktory narzekales, a sam jestes relatywista do kwadratu. Cierpisz na "Monkey brain" syndrom. Skaczesz z tematu na wymyslony przez ciebie temat. Od relatywizmu skoczyles na imie Stanislaw, ze niby podpisalem sie imieniem Stanislaw bo o Panu Michalkiewiczu byla mowa. Potem przypomniales sobie Jana nie tak dawnego twojego "przyjaciela"... A teraz klepiesz ni przypial ni przylatal o kryminaliscie z prokuratorskimi zarzutami. Przeczytaj sobie powyzszy artykul i staraj sie zrozumiec to co pisza madrzy publicysci i o co tam chodzi i chociaz raz napisz cos co jest zwiazane z tematem. A o moje rece sie nie martw, sa pracowite, spojrz na swoje a zobaczysz, ze sa lewe, jedna tak, a druga siak, a w glowie odrobiny argumentu brak. Na tym koniec marnowania czasu i odpowiedzi na twoja paplanine, pod artykulem p. Konrada Kolodziejskiego, aby uszanowac Imie S+P Lecha Kaczynskiego.

 -------------------------------
Panasiuk
16.02.19 17:41
Żadnych poważnych reform w Polsce nie było, a jeśli już, to słabe próby, z których haniebnie się wycofano, ogłaszając to wielkim sukcesem. Jeśli ktoś gloryfikuje taką porażkę nie powinien zabierać głosu w sprawie. Napluto nam w twarz kolejny raz i to w sercu Polski, w dodatku w siedzibie Polin utrzymywanej z naszych pieniędzy. Przymilamy się do każdego, nawet do zdrajców. Polacy nie mają wsparcia od "przyjaciół". USA powinna zabiegać o stacjonowanie w naszym kraju i słono je opłacić. Nie bądźmy dziećmi, za plac budowy jakiejś bazy blisko Rosji należy płacić. Wciskają nam jakiś stary sprzęt, a my prosimy jak pachołki, by nas bronili. Pytam się przed kim? Następnym sukcesem jest konferencja "pokojowa" gdzie Żyd wzywa do wojny, w co się pchamy, czy nie wystarczyło nam Iraku, Afganistanu czy innych pokojowych misji? Dlaczego robimy sobie wrogów w imieniu tych, co na nas plują. Czy Polacy stracili honor? Następna ustawa zbagatelizowana przez nasz rząd 447. miał to być nieznaczący papierek, ale jak znam życie, to wyegzekwują od nas co do grosza i puszczą w skarpetkach jak niegdyś Bolek. Czy nie wystarczy argumentów, by zdrowo pomyśleć? Nawet klakier kiedyś przestaje klaskać. jest na potwierdzenie mojego wpisu wiele argumentów, o których nie chcemy mówić. Idziemy w złym kierunku, ale jak widać zamydlono nam oczy małymi darowiznami i to nam w zupełności wystarczy. Dobra zmian sama się prosi, by ta kadencja była ostatnią. Nic się nie da, nic nie można, bo ktoś przeszkadza, to po co nam taki rzad?

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1316801 razy.

Wydawca
OFICYNA AURORA, Slawomira M. Kozaka

tel. +48 223 981 862 i +48 223 981 863
e-mail: oficyna_aurora@o2.pl

17 Lutego 1863 roku
Powstanie styczniowe: stoczono bitwę pod Miechowem


17 Lutego 1772 roku
W Petersburgu został podpisany układ rosyjsko-pruski, ustalający zasady podziału Polski, włączona została też Austria


Zobacz więcej