Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/article.php on line 21

  Piątek 23 Lipca 2021r. - 204 dz. roku,  Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 28.11.13 - 10:47     Czytano: [7567]

Wezwanie do nieposłuszeństwa


Oto nasz główny orlik, miłościwie panujący, Donald Tusk, poinformował Polaków, że pieniądze zgromadzone w ZUS-się i OFE „nie są własnością Polaków.”

To kolejne, odkrywcze, stwierdzenie dobrodzieja Tuska, niestety premiera, na tyle mnie zbulwersowało, że piszę te parę zdań w niedzielę, czym, zapewne, plugawię ten święty dzień.

Od momentu rozpoczęcia pracy, każdy z nas płaci podatek, pod nazwą „fundusz emerytalny”. Dla normalnych ludzi oznacza to, iż państwo gromadzi moje pieniądze na starość, czyli czas po zawodowej pracy, często, pełnej wyrzeczeń.
Okazało się, że nie jest to wcale prawda.
Pieniądze te były, już od 1945 r., przekazywane państwu, konsumowane przez nie, w zupełnie dowolny sposób, ale nie na przyszłe emerytury. Rząd robił z nimi, co chciał.
I tak jest do dzisiaj.
Dzisiaj te nasze pieniądze, zawłaszczane przez miłościwie nam panującego, orlika, mogą być wydawane np. na zabijanie nienarodzonych dzieci, czy też dowolne wizje tzw. artystów, czyli obrazoburcze, rozmaite instalacje.

A teraz dowiadujemy się, że NIE SĄ WŁASNOŚCIĄ POLAKÓW!!!
Nie nasze, to znaczy, że nie mamy do nich żadnego prawa.

To czyje, do cholery, są?
Kto ma prawo do moich pieniędzy?

W tej sytuacji proponuję:
Polacy!
Podziękujmy rządowi za gromadzenie naszych pieniędzy na tzw. emerytury!
Podziękujmy rządowi za obowiązek konstytucyjny, czyli bezpłatną opiekę medyczną, z której i tak rząd się nie wywiązuje, czyli łamie konstytucję!
Doprowadźmy do zmiany.
Nie płaćmy tych podatków.

Pieniądze będziemy sobie sami odkładać, do skarpety, na leczenie i na emeryturę.
Podpisujmy zobowiązanie, że np. w przypadku choroby nie będę nadwyrężać Narodowego Funduszu Zdrowia - pójdę do lekarza i zapłacę za dobrze wykonaną usługę.
A po zakończeniu pracy zawodowej żyć będę z własnych oszczędności. I tak jak, będę chciał.

W końcu zadbajmy o siebie. O nasz interes. O polski interes narodowy.


Andrzej Ruraż-Lipiński

Wersja do druku

Dariusz Kosiur - 16.07.14 23:46
York, Agamemnon

Oj, nie dała bozia rozumu, nie dała. Ale to nie mój kłopot.

york - 06.06.14 20:02
Szanowny Panie Administratorze forum dyskusyjnego GI KWORUM.
W związku z tym, że zostałem ponownie pomówiony i spotwarzony na tym forum dyskusyjnym przez uczestnika dyskusji podpisującego się nickiem agamemnon stanowczo protestuję przeciwko tolerowaniu tego rodzaju prostackich praktyk oraz narastającego pieniactwa wśród dyskutujących, które zasadniczo obniża poziom waszej gazety.
Jest też powodem, że od pewnego czasu „omijam dalekim łukiem” wasz portal, bo nie znajduję jakiegokolwiek powodu zniżać się do knajackiego poziomu i prostackiego pieniactwa niektórych uczestników waszego forum dyskusyjnego, jak chociażby agamemnona.
Nadmieniam równocześnie, że byłem jednym z bardzo wielu czytelników Waszej gazety internetowej, który zdekodował prawdziwe oblicze uczestnika dyskusji podpisującego się nickiem agamemnon, a które wprost opisał Pan Norbert, że pod tym nickiem ukrywa się Dariusz Kosiur, jeden z sygnatariuszy cytowanego wcześniej tego haniebnego listu do Putina.

Agamemnon - 06.06.14 17:29
ad Zygmunt

Uprzejmie zatem proszę, by Pan wystosował zapytanie do pana Jarosława Kaczyńskiego, czy w okresie jego rządów 2005-2007 ZUS. i Urzędy Skarbowe
prowadziły proceder hodowania odsetek i opublikował odpowiedź.

Jeśli odpowiedź będzie negatywna ja z kolei zobowiązuję się przesłać imię, nazwisko oraz adres poszkodowanego, nr telefonu (za jego zgodą) do pana Zbigniewa Skowrońskiego (jeśli poszkodowany nie będzie sobie życzył ujawnienia publicznego swego nazwiska), by pan Skowroński mając adres i telefon zapytał jak przebiegały procedury wykorzystania poszkodowanego przez ZUS i opublikował wypowiedź bez ujawniania danych personalnych. Czyli jak to ZUS z 4 tys. złotych, których wypłacił jako chorobowe, po pięciu latach wyhodował blisko 150 tys. złotych tucząc się na nieszczęściu emeryta. Obecnie poszkodowany spłaca papierowe zadłużenie poprzez wpłaty do ZUS. w wysokości 600 zł miesięcznie. Uszczuplenie nędznej emerytury o 600 zł. miesięcznie jest zbrodnią.

Umowa stoi?

Wielu komentujących na niniejszym portalu nie orientuje się co wyprawiał
i wyprawia do nadal Jarosław Kaczyński.

norbert - 06.06.14 14:58
Szanowny Czytelniku GI KWORUM o nicku "Norbert", uznaliśmy, że należy przerwać ten jałowy, pełen wyzwisk i oskarżeń dyskurs. Tu na tym forum obowiązuje pewien poziom i wytyczone granice, których komentujący dany artykuł nie powinni przekraczać. A tak w tym wypadku się stało.
Zapraszamy do kulturalnej i merytorycznej dyskusji.
Z pozdrowieniem
Admin

Agamemnon - 05.06.14 23:54
Kosiur jest agentem, dawno już o tym pisałem na niniejszych łamach, poddając krytyce jego teksty. Nic dziwnego, że spłodził taki wielkopoddańczy list wraz z innymi putinowcami funkcjonującymi w Polsce. Ty też jesteś ~norbert agentem. Agenci bowiem posługują się przede wszystkim erystyką a zwłaszcza ci, którzy posiadają niski iloraz inteligencji. Ciekawą osobowością jest produkujący się na niniejszych łamach agent ~york. Tego również ujawniła stosowana przez niego erystyka. Potrafi znakomicie cytować i powiązywać zdarzenia, sprawia wrażenie zatroskanego o losy kraju. Nigdy nie podjął merytorycznego dialogu. Kosiur natomiast jest osobą inteligentną, nie stosującą erystyki ale ujawnił się poprzez ataki na Kościół katolicki. Widzimy, że wzmogła się aktywność agentury w internecie co daje się zaobserwować nawet na niniejszym portalu.

Zastanawiam się , dlaczego agentura zaczęła nagle bronić metodą ataków ad personam krytykowanego Jarosława Kaczyńskiego. Może chodzi o utrzymanie go przy władzy w PiS.? Gdyby prezesem PiS. został Antoni Macierewicz, po dojściu do władzy czy nie zechciałby dokonać oczekiwanej przez społeczeństwo polskie dekomunizacji państwa? Właśnie, czy tu nie o to chodzi? Wydaje mi się, że Macierewicz stanowi realne zagrożenie dla istniejącego komunistycznego układu w Polsce. Poza tym, Macierewicz jest osobą moralnie czystą i nie unika dialogu społecznego w przeciwieństwie do Jarosława Kaczyńskiego. W tej sytuacji preferowany jest Kaczyński. Kaczyński może być nadal gwarantem status quo dla Układu, zresztą udowodnił to w latach 2005-2007. Po zamachu smoleńskim niewątpliwie, że zamachowcy działający na obszarze polskim będą przez niego pociągnięci do odpowiedzialności karnej, ale poza tym nic się nie zmieni. Układ zostanie zachowany.

Zygmunt - 05.06.14 23:06
Re: Agamemnon, ja też czekam za podaniem danych
o tym poszkodowanym Panu przez Pana J.Kaczyńskiego.
Proszę rychło podać dane, wiarygodne !!!! Przy tej okazji
zwracam się do wszystkich uczciwych komentarzystów,
by zechcieli występować o to samo do wskazanego
wyżej oszusta TW,co jest pewne!!!

norbert - 05.06.14 22:08
List otwarty do Narodu Rosyjskiego i władz Federacji Rosyjskiej.
Prezydent Federacji Rosyjskiej, Pan Władimir Władimirowicz Putin
Przewodnicząca Rady FR, Pani Walentina Iwanowna Matwijenko
Premier FR , Pan Dmitrij Anatoljewicz Miedwiediew
Minister Spraw Zagranicznych FR, Pan Siergiej Wiktorowicz Ławrow
Narody Rosji, Drodzy Bracia Rosjanie!
Tysiące Polaków, wiernych Niepodległej Polsce i suwerennemu narodowi polskiemu, zarówno zorganizowani, jak i osoby nie zrzeszone jesteśmy oburzeni, zawstydzeni i nie zgadzamy się z działaniami obecnych władz i ich koncesjonowaną opozycją parlamentarną w Polsce, którzy wykonują zadania narzucone im przez ich zachodnich mocodawców.
Odegrali oni perfidną rolę w przygotowaniach i przeprowadzeniu zbrojnego zamachu na demokratycznie wybrane władze bratnich narodów Ukrainy. Awanturnicza polityka antypolskiej klasy politycznej i olbrzymie ich zaangażowanie na Majdanie, pomoc w szkoleniu i zbrojeniu faszystowskich Banderowców, którzy dla zdobycia w sposób zbrojny władzy na Ukrainie, posunęli się nawet do zabijania własnych cywilnych demonstrantów „pokojowo nastawionych” oraz funkcjonariuszy Berkutu. Polityka taka zasługuje na najwyższe potępienie. Cały imperialistyczny zachód, na czele z amerykańską administracją, juntą kijowską i marionetkami politycznymi w Polsce ma ukraińską krew na rękach. (...).
Duża ilość polskich organizacji pozarządowych oraz tysiące Polaków nie zrzeszonych, pozbawionych głosu i możliwości dostępu do mass mediów – sprzeciwia się tym wrogim dla ludzkości działaniom i solidaryzuje się z władzami Federacji Rosyjskiej w podejmowanych działaniach, zarówno tych dotyczących Ukrainy, jak również wcześniej w sprawie Syrii oraz w wielu innych sytuacjach. Doceniamy tu, szczególną pozytywną rolę Pana prezydenta Władimira Putina. (...).
Gratulujemy Wam, naszym słowiańskim braciom Rosjanom, (który jako pierwszy Naród na świecie zapłacił ogromną cenę ludobójczego bolszewizmu, sponsorowanego przez to samo środowisko lichwiarzy, co obecnie na Ukrainie), obecnych władz Federacji Rosyjskiej. Cieszymy się, że po wielu niekorzystnych latach demontażu Rosji nastąpiło jej odrodzenie, szczególnie w duchu moralnym oraz Chrześcijaństwa. Wiążemy z tą zmianą nadzieję również dla nas Polaków, którzy wielokrotnie skłócani przez polskojęzyczne media oraz 25 – letnią tą samą pasożytniczą klasę polityczną nie ulegliśmy w całości, dyktaturze propagandy oraz bankierom. W obecnej walce (póki co propagandowej i politycznej) duża część Polaków jest z Rosją, z Rosjanami, z wolnymi od wpływów zachodnich Ukraińcami i z wszystkimi Słowianami. Nasze wspólne działania muszą przynieść odpowiedni rezultat dla dobra naszych słowiańskich narodów, dla dobra ludzkości, gdyż w innym przypadku podzielimy losy Iraku, Afganistanu, Syrii, Libii, Egiptu, Jugosławii, Ukrainy i wielu innych. Tylko wielka Chrześcijańska Rosja może zatrzymać marsz ,,szatana zachodu” na nasze słowiańskie ziemie.
Pozdrawiamy Naród Rosyjski wraz z jego władzami.
Podpisy:
Profesor Anna Raźny – Kraków
Profesor Jan Szarliński – Kraków
Zygmunt Wrzodak – Poseł na Sejm IV i V kadencji, były członek Komisji Krajowej NSZZ Solidarność bloger: NEon24.pl
Mecenas Ryszard Parulski – Warszawa
Mecenas Marian Barański – Warszawa
Mgr Tadeusz Bednarski – Poznań
Mgr Adam Śmiech – blog jednodniówka.pl – Pabianice
Mgr Andrzej Skorski – Warszawa
Zdzisław Jankowski – Poseł na Sejm IV kadencja
Mgr Jerzy Truchlewski – Gdańsk
Dr Paweł Ziemiński – Łódź
Mgr inż. Dariusz Kosiur – Otwock
To tylko wybrane fragmenty tego listu, a cały tekst znajdziemy pod adresem:
http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/05/17/list-otwarty-do-narodu-rosyjskiego-i-wladz-federacji-rosyjskiej/

Agamemnon - 05.06.14 20:31
~ norbert mówisz o rzeczach, które nigdy nie miały miejsca. Nie posiadłeś sprawności intelektualnych podejmowania rzeczowego dialogu. Pozostał Ci bełkot.

norbert - 05.06.14 15:23
Agamemnon vel Kosiur już samo podpisanie tego haniebnego listu do Putina stawia cię zdrajco po stronie gdzie stało SB i ZOMO, oraz w orszaku żałobników po stracie sowieckiej matrioszki Jaruzelskiego, więc z tego chociażby powodu nie jesteś godzien na jakąkolwiek formę dialogu.

Agamemnon - 04.06.14 22:20
"Zamiast krzyczeć, proszę sobie przypomnieć z jaka butą na twarzy wyrzucał nas Pan z PiSu. Szkoda, że wtedy, ogłaszając to całemu światu, nie pomyślał Pan, że tych głosów zabraknie. Trzeba było wtedy włączyć myślenie, zamiast cieszyć się, że wyrzuca Pan tych, którzy mogą Panu i Pana kolegom zagrozić. Przypominam, że to nie my chcieliśmy odejść, tylko Wy chcieliście zapewnić sobie komfort w partii, niezagrożone pozycje i ciepłe posadki, mając interes Polski i sprawę wygranych wyborów w planach na święte nigdy.

Dał się Pan zaprząc w rydwan pożytecznych idiotów, którzy przez tydzień mają powtarzać regułki o separatystach, zmarnowanych głosach i wmawiać normalnym ludziom, że nie potrafią wybierać. A może to Pan powinien odejść z polityki, zrezygnować, może to Pan powinien zamilknąć?"

Pytanie do epiteciarzy.

Kto jest autorem tego tekstu i do kogo jest on skierowany?

Agamemnon - 04.06.14 20:23
~norbert jest przykładem człowieka, który ma trudności za zrozumieniem zasad poprawnego dialogu. Epitet bowiem nie stanowił i nie stanowi argumentu.

Pan Jarosław Kaczyński wyrzucając osiemnastu znakomitych posłów z PiS.
dokonał dalszego rozłamu polskiej prawicy, wzmocnił tym samym antypolskie siły skupione pod kryptonimem Platforma Obywatelska. Tak nie postępuje wytrawny polityk.

norbert - 04.06.14 15:07
agamemnon vel Dariusz Kosiur - piąta kolumna, która w związku z kryzysem ukraińskim wysyła z Polski wiernopoddańcze listy do Putina, aby pod jego przewodem zaprowadzić ład w Europie Środkowo-Wschodniej, a to jest jawny prorosyjski separatyzm.
Jednym z tych zdrajców jesteś ty agamemnon, bo od dawna cię obserwuję i jak napisał jeden internautów - czuć od takiego zaprzańca na kosmiczną odległość starą, brudną, rosyjską, wojskową onucą.

Agamemnon - 04.06.14 0:11
~Norbert nie bełkocz, tylko do rzeczy. Jak na razie to tacy jak Ty ukrywacie fakty z działalności "Wielkiego Polaka". Kim zatem jesteś?

Roman - 03.06.14 22:30
Agamemnon jeszcze ci radze obys poszedł do psychiatry,to sie moze
wyleczysz z charakteru szpicla! Nawet Polak, skromnie zainteresowany
jasno zauwayzy,ze bijesz tylko w Kaczyńskiego,a reszta prawdziwej
czerwonej lobuzerni,co zniszczyła kraj, to swietoszki ??!! Czemu sie
nie czepiasz np. tow.L.Millera,na ktorym ciaza grube sprawy, zwiazane z rujnowaniem polskiego przemyslu włacznie ze Stocznia Gdańska. A ile
pieniedzy wyniósł do Moskwy, jeszcze przed tym zanim został premierem?!
Na koniec proszę o przedstawienie Czytelnikom odbitek dokumentów, tego
poszkodowanego Pana przez Premiera J.Kaczynskiego. Ty wiesz o tym,
że papier wszystko przyjmie!... Zaznaczam,ze odbitki dokumentow, musza
być potwierdzone przez przysieglego notariusza z jego pieczecia! Ja ci dam
matactwo ubeku!!! Czkam!

norbert - 03.06.14 20:51
Agamemnon, a de facto zapeklowany pod tym nickiem Dariusz K. - jeden z sygnatariuszy wiernopoddańczego listu do Putina - taka jest prawda o powodach napastliwości w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego?
Wprawdzie nie mam czasu na bawienie się komentowaniem, ale często i od lat czytam na tym portalu, ale sądząc z poziomu bliźniaczo podobnej napastliwej nachalności i pieniactwa moje podejrzenia są w pełni uzasadnione.
Pilnuj agamemnon swojej rady słowian, jako piątej kolumny, która ma zadanie pewnie przygotowywać u nas scenariusz krymsko-doniecki i stąd wasz list do putina? Twoje chorobliwe pieniactwo cię demaskuje.

Agamemnon - 03.06.14 19:30
Szanowny Panie ~Romanie, muszę Panu przypomnieć, że za politykę wewnętrzną państwa odpowiada premier. Czyżby Pan o tym nie wiedział? Jeśli nie wiedział Pan, to dlaczego zabiera Pan głos w sprawie na której się nie zna? A jeśli Pan wiedział, to co Pan wypisuje, źle świadczy o Pańskiej moralnej kondycji, gdyż wybiela Pan poczynione przez Jarosława Kaczyńskiego zło, które zrujnowało człowieka.

Sprawa z rzemieślnikiem jaka miała i ma miejsce w Katowicach wywodzi swój początek od sposobu rządzenia Polską przez Jarosława Kaczyńskiego w latach 2005 - 2007. Hodowanie odsetek było wówczas praktykowane na skalę całego państwa. W Urzędach Skarbowych zainstalowany był specjalny program komputerowy, który kolekcjonował "zadłużenia" do daty poprzedzającej datę przedawnienia. Nie był to zatem odosobniony przypadek, tylko praktyka całego systemu krzywdzenia ludzi. Taka jest prawda. Jarosław Kaczyński zatem ponosi personalną odpowiedzialność za to, co się w owym czasie działo. Jeśli Pana nie interesuje prawda, to po co zabiera Pan głos. Ostatecznie inwektywa stanowi ostateczną Pańską przesłankę a nie fakty zaczerpnięte z działalności "Wielkiego Polaka".

Czy kiedyś Panie ~Romanie zdarzyło się Panu stanąć po stronie krzywdzonego człowieka? Czy idzie Pan z prądem na zasadzie owczego pędu? Niech Pan spróbuje czasem myśleć i nie dać się zwodzić. To nie boli, zapewniam Pana. Po za tym, przeraża Pańska totalna niewiedza co do zaistniałych faktów i ten Pański język.

Roman - 03.06.14 17:11
Agamennon stuknij sie w glowe,bo widać,ze Kaczynskiemu wnet
przypiszesz cały balagan premierów, do chwili dwuletnich rzadow
Kaczynskiego,a po nich Tuska!. Udaj sie lepiej do psychiatry,to
ci dobrze zrobi.Premier Kaczyński miał dyzurować przy kazdym
urzędniku?! A postkomunistyczni - rozni urzednicy z SLD itp.
robili wszystko,by szkodzić solidarnosciowcom bedacych przy
wladzy Ale ciebie -co widać nie interesowała Solidarność i jej
dalsze losy. A dzisiaj, takich jak Kaczynski chetnie bys zniszczyl.
Wyraznie widac po twym, bardzo wrogim stosunku do tego prawego
polityka,iz obawiasz sie jego obecnosci przy władzy. Swoja obecnosc
w Kworum wykorzystujesz,poniewaz w skladzie redakcji jest tez
podobny wrog Kaczyńskiego. Takze "wielki" historyk, odznaczony
przez Wałese p. M.Kaluski tez zapewne zaluje,ze w Smolensku
nie zgineli obaj braciszkowie. I wy macie sie za Polaków?!

Agamemnon - 03.06.14 16:24
Korzystając z "prostackiej złośliwości" przypomnę jak to Jarosław Kaczyński a potem jego następca Donald Tusk okradają Polaków.

W okresie rządów Jarosława Kaczyńskiego pewien rzemieślnik znany mi z imienia i nazwiska w pewnym momencie nie posiadał zleceń w związku z czym wniósł opłaty zusowskie z dwutygodniowym opóźnieniem. Po pewnym czasie zachorował i przeszedł na półroczne chorobowe. ZUS przez pół roku wypłacał mu dobrowolnie chorobowe w wysokości 800 złotych miesięcznie , łącznie wypłacił rzemieślnikowi 4 tys. zł.
Po 5 latach przysłał mu ZUS komornika, który do dnia dzisiejszego potrąca mu
na rzecz spłaty nienależnie pobranej kwoty z tytuły choroby kwotę naliczoną już do wysokości blisko 150 tys. złotych. Słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych. Po 5. latach wyjaśniono rzemieślnikowi, że w wypadku, gdy spóźnił się z wpłaceniem składki ZUS wówczas chorobowe mu nie przysługiwało. Ale ZUS ukrył, że się "nie należy" i wypłacił chorobowe, nie poinformował też, o istnieniu "zadłużenia" dopiero po pięciu latach tuż przed przedawnieniem sobie przypomniał naliczając za okres 5. lat bajońskie odsetki od kwoty 4 tys. złotych. Człowiek ten jest obecnie na nędznej emeryturze pomniejszonej o spłatę kaczystowsko - tussistowskiego papierowego długu. W taki to sposób z " prostackiej złośliwości" pozwoliłem sobie przypomnieć anatomię okradania Polaków przez wyżej wymienionych dwóch mężów stanu.

Klitajmestra - 03.06.14 0:46
Za to panu Agamemnonowi, jak zwykle, wychodzi zawsze, i tym razem też wyszło - zawsze to samo, czyli prostacka złośliwość.

Agamemnon - 29.11.13 14:33
"Pieniądze będziemy sobie sami odkładać, do skarpety, na leczenie i na emeryturę. "

A rząd metodą inflacji pieniądze przejmie i nie ma emeryturki.
W zanadrzu "mamy" też sposoby na wywłaszczanie z nieruchomości.

Nowy - stary - 29.11.13 10:35
A mnie się podoba logika tego artykułu.
Pozdrawiam!
S-N

Agamemnon - 28.11.13 13:10
Znów panu Rurażowi nic nie wyszło. Może dlatego, że: " że piszę te parę zdań w niedzielę, czym, zapewne, plugawię ten święty dzień."
Niech Pan panie Ruraż spróbuje może w poniedziałek.

Robert - 28.11.13 12:04
Panie A.R-L, coś tutaj też pan namotał. Obywatele tego Państwa, zostali okradzeni z własnych zarobionych pieniedzy, przez rząd przestępców. Należy tych przestępców osądzić, ukarać i odzyskać ten rabunek

Wszystkich komentarzy: (23)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 84

Wejdź do Galerii 


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 148

23 Lipca 1909 roku
Zmarł Zygmunt Noskowski, polski kompozytor, pedagog, dyrygent i krytyk muzyczny (ur. 1846)


23 Lipca 1952 roku
Wszedł w życie traktat o utworzeniu Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali.


Zobacz więcej