Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/article.php on line 21

  Piątek 14 Maja 2021r. - 134 dz. roku,  Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.02.19 - 21:54     Czytano: [718]

Karnawał


Szanowni Państwo!

Po unieważnieniu przez protestantów postu, karnawał przestał mieć sens. Można się oddawać wszelkim uciechom, a zwłaszcza kulinarnym cały rok, na okrągło. W praktyce obżarstwo połączone z pijaństwem wychodzi nam znacznie lepiej od tańcowania, bo lenistwo bierze górę. Utrzymanie ryzów jest trudne, w szczególności gdy przestają obowiązywać tradycja i konwenanse.

Niedawno byłam na spotkaniu poświęconym zagadnieniu: „Męskość w kryzysie”. Paneliści uważali, że mamy do czynienia ze zjawiskiem płciowego przenikania się czy wręcz z zanikiem oznak przynależności płciowej. Jedni nad tym ubolewali, a inni wręcz przeciwnie, upatrywali w tym postęp. Czołowa feministka z pewnej lewackiej gazety pragnęłaby, żeby na pierwszy rzut oka nie dało się odróżnić płci. Sama siedziała w rozkroku, trzymając mikrofon między nogami i tłumaczyła w kółko, że pralkę elektryczną mogą obsługiwać również mężczyźni.

Wszyscy natomiast uczestnicy przyjęli za pewnik, że niektóre cechy charakteru przynależne są do płci. Dowiedziałam się ze zdumieniem, że solidność i odwaga to cechy męskie, a empatia, to cecha żeńska. Z tego założenia wynikałoby, że wszyscy bliscy mi mężczyźni są mało męscy, a ja sama niezbyt kobieca.

Pozdrawiam i do następnej soboty
Małgorzata Todd

POLECAMKOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Zawłaszczanie słów 7/2019 (398)

Szanowna Pani Małgorzato

Zawłaszczanie słów, a przede wszystkim zmienianie ich znaczenia, to specjalność współczesnych Destruktorów Ludzkości (według ich opinii tej „gorszej” jej części – oczywiście). To jedno z wielu elementów celowego wprowadzania zamętu, z którego wyżej wspomniani odnoszą wyraźne korzyści. Ważnym czynnikiem, który sprawia, że jesteśmy bezbronni wobec takich zabiegów – jest nasza nieumiejętność patrzenia na sprawy „oczami wroga”. Dlaczego przychodzi nam to tak ciężko? Ponieważ jesteśmy bardzo zrośnięci z etyką chrześcijańską, która w dużym stopniu większość z nas ogranicza w ocenie postaw przedstawicieli narodów należących do innych kręgów kulturowych i religii. Nie możemy pozbyć się patrzenia na świat z pozycji tej etyki (żyjąc w kręgu kultury chrześcijańskiej przesiąknęliśmy wartościowaniem, które ona niesie, nawet wówczas gdy jesteśmy zdeklarowanymi ateistami) i mamy ciągłą skłonność do jej „przyklejania” przedstawicielom innych kultur. Myślimy, że wszyscy ludzie na ziemi kierują się tymi samymi zasadami albo bardzo zbliżonymi do naszych. I to jest nasz wielki błąd, który przekłada się niestety na konkretne skutki. Najczęściej owocem takiego błędu jest wielka konsternacja, potem zniesmaczenie, następnie, próba „dania odporu” albo dociekanie w jaki sposób „z takim gadać, by się dogadać”, by ostatecznie powiedzieć sobie „nigdy więcej”. Czasami dopada nas w takich przypadkach totalna bezsilność. Tak to działa zarówno w skali mikro jaki i mokro. W skali makro, ostatnio (i nie tylko ostatnio) odbyliśmy intensywne ćwiczenia w tym zakresie. „Czar” wspólnego oświadczenia z czerwca ubiegłego roku premiera Morawieckiego i Netanjahu, że obydwie strony nie będą tolerowały ani antysemityzmu, ani antypolonizmu, prysł niczym bańka mydlana po wypowiedzi premiera Izraela w czasie jego pobytu na konferencji bliskowschodniej w Warszawie - „ Polacykolaborowali z nazistami. I nie znam nikogo, kto kiedykolwiek zostałby pozwany za tego typu stwierdzenie” . Wypowiedź ta jest dla nas o tyle szokująca, że wspomnianą konferencję zorganizowaliśmy z wieloma negatywnymi dla nas międzynarodowymi skutkami, a interesy w trakcie jej trwania załatwiał przede wszystkim Izrael. Dodatkowo „pikanterii” wypowiedzi dodaje fakt, że jeszcze niedawno polski rząd pod wpływem nacisków Izraela wycofał się z regulacji prawnych pozwalających ścigać osoby przypisujące Polsce zbrodnie nazizmu, a tu pada „dowód” -I nie znam nikogo, kto kiedykolwiek zostałby pozwany za tego typu stwierdzenie” Dlaczego jest dla nas ta wypowiedź i to w tych okolicznościach, tak szokująca? Bo nie przyswoiliśmy sobie jednego - podstawowej wiedzy na jakich zasadach funkcjonuje „ichnia etyka” i ta ignorancja drogo nas kosztuje czyniąc z nas frajerów na własne zamówienie.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

23 lutego 2019 r. | Nr 8/2019 (399)

Wersja do druku

Lubomir - 02.03.19 20:44
Taki piękny okres czasu - Karnawał, a my jak zwykle zastygli w swoich okopach, niewiele mówimy o muzyce i tańcu. Wiecznie zgorzkniali i obrażeni - na co najmniej połowę świata. Dobrze, że chociaż na you tube można obejrzeć, jak np. Włosi grają i tańczą...mazurka. Tyle ględzi się o tzw. regionach. Czy w czasie permanentnego ględzenia, powstał chociaż jeden nowy zespół regionalny, np. 'Pomorze Zachodnie', czy 'Ziemia Mazurska'? Nic jakoś o tym nie słychać! Może nam nie pozwalają na to, jacyś bliskowschodni sąsiedzi? A może jest to po prostu kompletny brak własnej inwencji i pasji tworzenia rzeczy nowych, ale i brak pasji systematycznej pracy? Ględzenie o niczym - staje się naszym ulubionym zajęciem. Widać to od struktur Ogrodów Działkowych - po Ministerstwa. Ot po prostu, przestrzeń publiczną trzeba czymś zapełnić.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 84

Wejdź do Galerii 


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 148

14 Maja 1958 roku
Urodził się Andrzej Grubba, czołowy polski tenisista stołowy (zm. 2005)


14 Maja 1926 roku
Do dymisji podali się premier Witos i prezydent Wojciechowski.


Zobacz więcej