Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/article.php on line 21

  Piątek 14 Maja 2021r. - 134 dz. roku,  Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.03.19 - 18:29     Czytano: [590]

Sedno sprawy


Szanowni Państwo!

Jak pozbyć się ostatecznie wroga? Zabijając go – to oczywiste. Ba, ale jak wrogiem jest cały albo prawie cały naród? Trzeba zastosować chińskie zalecenia takie jak: deprawacja elit państwa, które chce się pokonać. I z tym właśnie mamy do czynienia, czyli wspieraniem wszelkich patologii. Wróg nie zaniedbuje również troski o przyszłe elity – stąd postulat deprawacji od najmłodszych lat.

Zapaść służby zdrowia to też nie przypadek. Chory Polak to bezbronny Polak. Natomiast chorzy z miłości do anty-PiS-u, w ramach walki z mową nienawiści, skłonni są zabić każdego, kto ośmiela się nie podzielać ich poglądów i pasji. Dlatego przestrzegałabym przed zbliżaniem się do takich osobników, bo grozi to utratą zdrowia, a nawet życia.

Skąd się to bierze? Za komuny byliśmy nie tylko najweselszym barakiem w obozie, ale i największym, a co za tym idzie, i najniebezpieczniejszym dla sowietów. Tu właśnie z gniewu ogólnospołecznego zrodziła się „Solidarność” i wykrętna odpowiedź w postaci okrągłego stołu, przy którym nas ostatecznie wykantowano i okradziono.

Inne państwa postkomunistyczne nie borykają się z aż takimi jak my problemami, bo lepiej lub gorzej, ale jakoś się z komunistami rozliczyły. My daliśmy się nabrać na kredyt okrągłego stołu i stale płacimy za to wysokie, pewnie wieczne odsetki. Odzyskanie suwerenności to niełatwe zadanie, zwłaszcza gdy ma się stale na karku totalną targowicę i tych, którym owi zdrajcy Polski chlipią w rękaw. Dlatego przy całej sympatii dla ruchów narodowych powinniśmy nadal wspierać zjednoczoną prawicę, bo tylko ona ma realną siłę opierać się rozwrzeszczanemu, tęczowemu lewactwu.

Pozdrawiam i do następnej soboty
Małgorzata Todd


KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Dyktatura10/2019 (401)

Szanowna Pani Małgorzato

Pisze Pani :„ w dyktaturze obowiązują procedury. Za ich złamanie można ponieść odpowiedzialność, za brak logiki raczej nie„. I tak jest w istocie. Procedury zobowiązują, tego który ma je wypełnić do ścisłego ich przestrzegania i tylko z pozoru wydaje się, że jest to rodzaj skutecznego uporządkowania życia społecznego. Jeżeli obiektem takich procedur jest drugi człowiek np. pacjent, lekarz ma wykonać ściśle określony rodzaj badań i zabiegów leczniczych w ramach danej jednostki chorobowej. Wydaje się, że w takiej sytuacji pacjent jest szczególnie chroniony, bowiem ma gwarantowany pakiet procedur. Rzeczywistość jest jednak inna - zarówno pacjent i lekarz stają się „więźniami” tych ściśle określonych nakazów proceduralnych. Życie społeczne bowiem, to nie jest sztywna układanka z klocków, której konstrukcja zachowa się w sposób przewidywalny po określonym jej naruszeniu. Twórcy pomysłu, by całe życie społeczne regulować procedurami wiedzieli co robią i w pełni zdawali sobie sprawę z konsekwencji społecznych takich „uregulowań”. O co chodziło tym „ulepszaczom” ludzkości? O dość prostą sprawę – o odebranie ludziom możliwość samodzielnego podejmowania decyzji i działań, łącznie z ponoszeniem za nie odpowiedzialności. Człowiek podlegający terrorowi procedur, za ewentualne negatywne konsekwencje ich wypełnienia nie ponosi żadnej osobistej odpowiedzialności. Ponosi je natomiast, gdy tych procedur nie wykona. I tym sposobem staje się bezwolnym narzędziem, trybikiem w tej machinie, która ma pracować pełną parą (pytanie – na pożytek kogo? Odpowiedz – na końcu tekstu). Funkcjonuje ona na zasadach dawno sprawdzonych co do skuteczności, takich jakie działają np. w wojsku: „wykonaj rozkaz, reszta ciebie nie obchodzi”. To ta tak dobrze nam znana procedura, którą zasłaniali się zbrodniarze hitlerowscy: „My nie ponosimy żadnej odpowiedzialności – wykonywaliśmy tylko rozkazy”. Wiadomym jest, że wojsko z procedurą „wykonywania rozkazów" ma piramidalną strukturę organizacji społecznej, w której „góra” daje dyspozycje „dołom”. Ostatni poziom piramidy nie daje już dyspozycji nikomu – wykonuje tylko nakazy, więc z zasady jest w najgorszej sytuacji i ponosi największe straty. I taką oto formę organizacji społecznej buduje się na naszych oczach, szkoda że niewielu to dostrzega. Ci na szczycie piramidy (co to są od wprowadzania procedur i wdrażania ich w dół) mają się coraz lepiej, natomiast ci na dole, karmieni ideologicznym bełkotem, że żyją w świecie równości i demokracji, mają się coraz gorzej.
P.S. Czy to przypadek, że piramida jest symbolem masonerii i budowniczych Nowego Porządku Świata?

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM.........................................................

Teatrzyk Zielony Śledź


ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.
Gabinet cieniasów

Występują: Premier i Kandydaci na ministrów

Premier: Co to ja chciałem, k… Aha, już wiem. Przedstawcie swoje postulaty, bo musimy być przygotowani, gdy dojdziemy ponownie, k…, do władzy.
Kandydatka I: W trybie pilnym należy zlikwidować podział na szatnie męskie i żeńskie.
Premier: Bardzo słuszny postulat. Każdy zawodnik może przecież poczuć się, k…, kobietą albo, k…, mężczyzną w zależności od okoliczności. Tekę ministra sportu masz, k…, zapewnioną.
Kandydatka II: No, nie wiem, czy tylko kobietą lub mężczyzną. Mamy wszak 58 płci.
Premier: Co, k…, proponujesz?
Kandydatka II: Stworzenie odrębnego Ministerstwa, k…, Równości.
Premier: Bardzo słuszny postulat. Tekę nowego ministra masz, k…, zapewnioną. Kto, k…, następny?
Kandydatka III: Jestem przedstawicielką Zjednoczonego Klubu Producentów Farmaceutycznych i zostałam oddelegowana na stanowisko Ministra Zdrowia.
Premier: To oczywiste, k… O, przepraszam panią, zabrzmiało dwuznacznie.
Kandydatka III: Nic nie szkodzi. Przywykłam do tego określenia.
Premier: Następna.
Kandydat IV: Dlaczego nie „następny”? Co z parytetami?
Premier: Parytet obowiązuje tylko w jedną stronę, k… Ale dobrze, czego chcesz?
Kandydat IV: Ministerstwa Nauki. Mój dziadek i ojciec pobierali nauki w Moskwie...
Premier: W porządku, k… Twoje kwalifikacje są powszechnie znane. Jakieś postulaty?
Kandydat IV: Zniesienie przymusu nauki historii.
Kandydatka V: O przepraszam, wystarczy wrócić do starych podręczników i jeszcze raz przemyśleć lektury, k…, szkolne. Przypomnieć „Jak hartowała się stal”...
Premier: Zaczekaj, k… Zaraz wrócimy do szkolnictwa podstawowego, którego będziesz ministrem. Na razie rozmawiamy o szkolnictwie, k…, wyższym.
Kandydat IV: Właśnie. Proponuję również znieść przymus nauki matematyki.
Premier: Bardzo słusznie, k… Tabliczkę mnożenia każdy może przecież sam wyguglać.
Kandydatka VI: Ministerstwo, k…, Kultury należałoby podzielić. Jeden człowiek, k…, nie ogarnia przecież tego wszystkiego, co się wyprawia w Internecie i w ogóle.
Premier: Przewidujemy osobne ministerstwo do walki z mową nienawiści, k... W sumie będzie, k…, 111 ministerstw. Nikt z naszych, k…, nie pozostanie bez teki.
Kandydatka VII: Będziemy super, k…, nowocześni!
Premier: Tak, k… W ramach nowatorstwa, jako pierwsi na świecie,k..., połączymy resort spraw wewnętrznych, k…, i zagranicznych, to oszczędzi zbędnego przepływu informacji.
Kandydatka VII: A co z urzędnikami? I kto stanie na czele tego super-ministerstwa?
Premier: Wszyscy zachowają stanowiska, a na czele widziałbym, k…, hrabinę Tuman von Hochsztapler.
Kandydatka V: Poradzi sobie, k..?
Premier: Bez wątpienia, k... Nikt chyba nie ma, k…, wątpliwości, skąd płyną dyrektywy.

KURTYNA

Szanowni Aktorzy!
Zapraszam to współpracy przy tworzeniu Teatrzyku Zielony Śledź.
Umieścimy nasz teatrzyk na YouTube.
To znakomita forma promocji.

Chętnych do współpracy proszę o kontakt na adres:
mtodd@mtodd.pl.........................................................

POLECAM

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

16 marca 2019 r. | Nr 11/2019 (402)

Wersja do druku

Henryk - 18.03.19 22:08
Początek XX w. to był początek przebudowy społeczeństw, który bystrzy Polacy dopiero teraz zauważyli.
Na czym polega ta przebudowa społeczeństw?
W dawnych społeczeństwach podział pomiędzy mądrymi a milionami głupich wyznaczała wyraźna linia PIONOWA. Dzisiaj mamy tzw demokrację, miliony istot z tytułami profesorów i linia podziału pomiędzy mądrymi a głupimi przebiega już POZIOMO. Wpływ ludzi mądrych na losy wspólnoty jest juz zerowy.
Jak zniszczyć naród bez uzycia wojska na jego własnym terenie wiedzieli już tysiące lat temu spece co mają specjalnego nosa do takich spraw. Jest to opisane, niestety te teksty nie są publikowane i udostepniane ludowi.
Jak ktoś w swoich tekstach powołuje się na propagandę, nie ważne czy tą serwowaną wczoraj czy dzisiaj ale wciąż przez tą samą światową centralę powinien zapoznać się z tym co pisał Konfucjusz.
Klucz do zrozumienia historii XX w. to rozwiązanie zagadki:
Co zrobili Amerykanie że, stali się pierwszym mocarstwem atomowym?

Lubomir - 18.03.19 20:51
Gdyby na naszym geograficznym miejscu żyło jakieś plemię terrorystów, to pewnie już dawno ustanowiłoby jakąś terrorystyczną ustawę, na mocy której Niemcy niechcący płacić odszkodowań wojennych spowodowanych Rzeczpospolitej Polskiej po 1 września 1939 - musieliby przekazać Polsce m.in. Pomorze Przednie i większość swoich najnowocześniejszych przedsiębiorstw przemysłowych a Rosja za szkody wyrządzone Polsce po 17 września 1939 roku - musiałaby oddać pod polską administrację dawne Województwo Królewieckie, wraz ze wszystkimi instalacjami przemysłowymi. A że jesteśmy spokojni, to inni hałaśliwi - próbują zagrać naszą rolę. Rolę pokrzywdzonych i oczekujących na reparacje za II Wojnę Światową. To jakiś niespotykany nigdy absurd!

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 84

Wejdź do Galerii 


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 148

14 Maja 1938 roku
Urodziła się Elżbieta Czyżewska, aktorka filmowa i teatralna.


14 Maja 1792 roku
W Targowicy nad Siwuchą ogłoszono zawiązanie przez polskich magnatów konfederacji przeciwko reformom Sejmu Wielkiego


Zobacz więcej