Czwartek 25 Kwietnia 2024r. - 116 dz. roku,  Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.09.20 - 9:23     Czytano: [763]

Dział: WPiS

Nowy Numer WPiS 9/2020 już do nabycia


Pojawił się już w sprzedaży najnowszy, wrześniowy numer „Wpisu”. Podobnie jak co miesiąc przygotowaliśmy dla Państwa całą serię doborowych reportaży na aktualne tematy, a także wybór artykułów poświęconych frapującym zagadnieniom z dziejów Rzeczypospolitej. O potężnej sile mediów i wielkim wyzwaniu uzyskania bezpieczeństwa medialnego, które stoi przed obecnym rządem, pisze Leszek Sosnowski. Nie mogło także zabraknąć rewelacyjnego studium trwałości dobrej władzy jako czynnika kształtującego siłę państwa i dobro wspólnoty narodowej, pióra światowej sławy historyka prof. Andrzeja Nowaka. Pojawiają się także teksty dotyczące aktualnych problemów i zagrożeń nurtujących każdego i każdą z nas: upadek polskiego szkolnictwa wyższego po wprowadzeniu reformy Gowina (nie bez powodu prof. Wojciech Polak używa terminu „szkodnictwo”!), niszczenie polskiej sztuki narodowej, której chore pomysły pseudoreżyserów o miernym talencie, ale za to gigantycznym ego wyrządzają większe szkody niż carska cenzura, postępująca agresywna ofensywa ideologii LGBT... Pojawiają się także interesujące wywiady z czołowymi postaciami polskiej gospodarki i polityki zagranicznej, artykuł wspomnieniowy o śp. kard. Marianie Jaworskim, jak również – w związku z wyjazdem z Krakowa konsul generalnej Węgier, prof. Adrienne Körmendy – teksty dot. więzów przyjaźni łączących Polskę i Węgry. Piszemy także na aktualne tematy związane z narodowymi rocznicami, nie brakuje także zagadnień obyczajowych. Wrześniowy „Wpis” to ponad 100 stron fascynującej lektury!

„Rezygnacja z bezpieczeństwa medialnego skończy się nieszczęściem”, pisze znakomity publicysta Leszek Sosnowski. W błyskotliwym, nie stroniącym od ironii felietonie autor przekonuje, iż największe niebezpieczeństwo tkwi w braku działania katolików, bowiem firmowane przez Niemcy antypolskie media nie ustają w ofensywie na polską suwerenność.
„Trwałość dobrej władzy buduje siłę państwa i dobro wspólnoty”. Wybitny historyk prof. Andrzej Nowak jak mało kto potrafi dokonać trafnej analizy skomplikowanych procesów historycznych kształtowania się władzy królewskiej w Polsce, pisząc jednocześnie wyjątkowej urody polszczyzną.
„Silna polska polityka zagraniczna to nie tylko UE”. Wywiad z prof. Krzysztofem Szczerskim, Szefem Gabinetu Prezydenta RP, przeprowadza Leszek Sosnowski.
„Historia Polski zapisana na pocztowych znaczkach”. Artykuł o nawiązaniu do pięknych tradycji filatelistycznych powstały we współpracy z Pocztą Polską.
„Fuzja Orlenu z Lotosem stworzy czołowego gracza na rynku europejskim”. O zagadnieniach dotyczących gospodarki narodowej z Januszem Szewczakiem – wiceprezesem ds. finansowych (CFO) zarządu PKN Orlen, rozmawia Adam Sosnowski.
„Płonąca filharmonia. Sztuka w starciu z okrucieństwem wojny”. Niszczenie polskiej kultury narodowej Niemcy hitlerowskie konsekwentnie realizowały już podczas wrześniowych nalotów na Warszawę, o czym przypomina dr Monika Makowska.
„Szkolnictwo czy szkodnictwo”. Prof. Wojciech Polak odważnie rozprawia się z niszczycielską siłą reformy Gowina, która spowodowała upadek polskich uniwersytetów, zarówno pod względem poziomu nauczania, jak i akademickich wartości. Czy uda się uratować polską naukę?
„Zamiast hołdu szyderstwo, kpina i fałsz”. Temida Stankiewicz-Podhorecka jak zwykle nie pozostawia suchej nitki na hańbiących wyczynach pseudoreżyserów profanujących polskie wartości katolickie i narodowe. Stanowcze „nie” dla niszczenia polskiej kultury!
„Czas zrozumieć, że celebryta nie jest twórcą, a kultura liberalna jest skazana na skarlenie”. O niebezpiecznych trendach niszczących zarówno polską, jak i światową sztukę z wiceprezesem zarządu TVP Mateuszem Matyszkowiczem rozmawia Adam Sosnowski.
„Intelektualne uzasadnienie demoralizacji”. Jakub Augustyn Maciejewski dokonuje wnikliwej analizy neomarksistowskiej rewolucji LGBT i jej destruktywnego wpływu na społeczeństwa, w których się dokonała. Niebezpieczna ideologia nie ominęła i Polski; oby udało się przed nią obronić.
„Przyjaciel Hetmana Chrystusa”. Piękny artykuł wspomnieniowy o śp. kardynale Marianie Jaworskim pióra znanej pisarki Jolanty Sosnowskiej.
„Chłopski rozum kontra pańska pycha”. Niepozbawiony akcentów humorystycznych tekst obyczajowy profesora Ryszarda Kantora o odwiecznych antagonizmach pomiędzy miastem i wsią.
„Węgierska krew, polska dusza”. Znakomita dyplomatka, konsul generalna Węgier prof. Adrienne Körmendy po wielu latach działalności wyjechała z Krakowa. Artykuł o wielkiej przyjaciółce Polski i Polaków pióra Jolanty Sosnowskiej.
„Bolszewicy nie przemaszerowali po trupie Polski do serca Europy”. Druga część tekstu Bohdana Urbankowskiego o polskim roku 1920. Tym razem autor rozprawia się z nieporozumieniami narosłymi wokół Bitwy Warszawskiej.
„Bohaterski nuncjusz Achille Ratti”. Przyszły papież Pius XI nie porzucił Polaków w dramatycznym momencie dziejowym, kiedy na Warszawę ruszyła bolszewicka nawała... Postać bp. Rattiego przypomina dr Monika Makowska.
„A cóż na to Bóg powie, żeście Polskę rzucili?” Wzruszający artykuł Jerzego Kłosińskiego o polskich żołnierzach zmuszonych do udania się na emigrację po klęsce Powstania Listopadowego.
„O grzechu i występku”. Interesującą postać francuskiego pisarza François Mauriaca i jego dorobek literacki przypomina Czesław Ryszka.
„Cud w Bolsenie”. Cuda Eucharystyczne należą do najbardziej frapujących dowodów na prawdziwość ofiary naszego Zbawiciela, o czym w pięknym stylu pisze wybitny znawca tematu, prof. Wojciech Roszkowski.
„Pandemia wprowadziła społeczny dystans, ale zjednoczyła ludzi w modlitwie”. Rozmowa z rektorem sanktuarium w Lourdes ks. prał. Xavierem D’Arodes de Peyriague.
„Czy powstanie Uniwersytet Wyszehradzki?” Odpowiedź na to interesujące pytanie można znaleźć w treści wywiadu, który z węgierskim ministrem spraw zagranicznych i handlu Péterem Szijjártó przeprowadził Adam Sosnowski.
„Prawdy Polaków wyrastają z niezmiennych i ponadczasowych prawd Ewangelii”. O konieczności powołania Instytutu Rodła pisze Tadeusz Szczyrbak, prezes Rodziny Rodła.
„Piotr Moszyński – patriota, skazaniec i filantrop”. Tę ciekawą postać polskiego zesłańca przybliża prof. Piotr Biliński.
„Festiwal Filmowy ‘Niepokorni Niezłomni Wyklęci’ to opowieść o pragnieniu wolności”. Z dyrektorem festiwalu, Arkadiuszem Gołębiewskim rozmawia Lidia Skrzyniecka.
Światopodgląd – przegląd informacji ze świata, m.in. o niebezpieczeństwie związanym z działalnością Amazona i o niepokojących kanadyjskich ustawach
Krzyżówka z nagrodami


A ponadto: materiały promocyjne najnowszych książek Białego Kruka, propozycja internetowego zamawiania książek wydawnictwa i jesienny wiersz Leszka Długosza.

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

25 Kwietnia 1935 roku
Konsylium lekarskie stwierdziło u marszałka Piłsudskiego złośliwy nowotwór wątroby.


25 Kwietnia 1926 roku
Urodził się Tadeusz Janczar, aktor teatralny i filmowy (zm. 1997)


Zobacz więcej