Piątek 29 Marca 2024r. - 88 dz. roku,  Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.10.20 - 11:26     Czytano: [824]

Medycyna


Szanowni Państwo!



Co lepsze dla zdrowia: bezruch przed komputerem, czy ruch na świeżym powietrzu w maseczce utrudniającej oddychanie? Medycyna nie odpowiedziała jeszcze na to ważkie pytanie. Odpowiedziała jednak, jak można uratować życie dziecka za dziewięć milionów złotych. W tym wypadku jestem pełna podziwu, nie znając szczegółów, których i tak nie umiałabym ocenić. Zakładam, że jest to milowy krok na polu nauk medycznych.

Warto przy tej okazji zastanowić się nad finansami Służby Zdrowia. Fundusz, na który wszyscy zrzucamy się co miesiąc, nawet najlepiej zarządzany, nie mógłby podołać wydatkom, jak wyżej wspomniany. Przy okazji pandemii dało się zauważyć, że lekarze rodzinni są ostrożniejsi w kontaktach z chorymi, od kolegów z prywatnych przychodni. Bierze się to nie tyle z zaleceń Ministerstwa Zdrowia, co z całkiem odrębnego sposobu finansowania. Lekarz w prywatnej przychodni jak nie zobaczy żywego pacjenta, to za poradę telefoniczną nic nie dostanie. Placówka państwowa jest rozliczana od ilości zarejestrowanych potencjalnych pacjentów. Jej finanse może uszczuplić jedynie zgon, lub wypisanie się chorego.

Prostym rozwiązaniem byłoby ustalenie koszyka porad i zabiegów gwarantowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, niezależnie od tego, gdzie lekarz ma gabinet. Ale proste rozwiązania służą prostym ludziom. Lewaccy prominenci typu Krajowego Kopertologa Koalicji Obywatelskiej, wolą rozwiązania umożliwiające lewe interesy.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Zagłodzić 41/2020 (484)

Szanowna Pani Małgorzato

„Zagłodzić finansowo narody nieposłuszne” czyli wcielany obecnie w życie program dyscyplinujący państwa Unii Europejskiej nie powinien nas szokować. W zasadzie można się było go spodziewać, jeżeli jest się członkiem klubu, o zmieniających się z dnia na dzień zasadach funkcjonowania (patrz kolejne traktaty, konwencje itp.) wyznaczanych przez jego kierownictwo – autorytarnie z zastosowaniem szantażu. W zaistniałej sytuacji należy raczej zbudować skuteczną strategię obrony. Po pierwsze - trzeba zastanowić się czy mamy jakieś karty przetargowe niezbędne w zmaganiach (praktycznie wypowiedzianej nam regularnej wojnie) z kierownictwem UE o ratowanie resztek suwerenności naszego państwa. Jeżeli takich kart przetargowych nie posiadamy, to lepiej z tego „ekskluzywnego„ klubu się wypisać, choćby z powodów ekonomicznych. Jaki ma bowiem sens wpłacanie składki na utrzymanie tego europejskiego przedsięwzięcia (podobno od trzech lat wartość tej składki, przewyższa wartość unijnych dotacji przyznawanych naszemu krajowi), nie otrzymując nic w zamian? Po drugie – należy definitywnie stwierdzić, że ustępstwa w obszarze respektowania tzw. wartości europejskich, nie wchodzą w grę. Bowiem owe „wartości” są niczym innym jak zbiorem wytycznych potrzebnych do implementowania w krajach członkowskich UE ideologii neomarksistowskiej z elementami faszyzmu (eugenika) i neokolonializmu (ekonomiczne wykorzystywanie słabszych gospodarczo krajów Nowej Unii). Przyjęcie tych „wartości” godziłoby bezpośrednio w byt naszego narodu i cofałoby nas cywilizacyjnie do epoki – wydawałoby się, słusznie minionej. Jeżeli Zachód pragnie się taplać w tym marksistowsko-faszystowskim błotku, bo dostatecznie silnie swojego czasu tego „spa” nie doświadczył - niech to robi, ale na własny rachunek i na własną zgubę. Nas do tego błota niech nie wciąga. Od nas jemu wara !!!

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

17 października 2020 r. | Nr 42/2020 (485)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

29 Marca 1937 roku
Zmarł Karol Szymanowski, polski kompozytor. Obok F. Chopina, uznawany za najwybitniejszego kompozytora (ur. 1882)


29 Marca 1848 roku
We Włoszech z inicjatywy Adama Mickiewicza został podpisany akt zawiązania legionu polskiego.


Zobacz więcej