Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/article.php on line 21

  Piątek 23 Lipca 2021r. - 204 dz. roku,  Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.01.21 - 20:04     Czytano: [555]

Dział: Interwencje

W obronie obywatela Polski (Aktualizacja)

Szanowni Państwo! Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu nie przyjął skargi złożonej przez rodzinę pozostającego w śpiączce obywatela Polski mieszkającego w Anglii. Przypomnijmy, że Sąd Opiekuńczy w Londynie nakazał odłączenie ciężko chorego człowieka potrzebującego stałej pomocy od aparatury podtrzymującej życie.

Żaden sąd ani trybunał nie powinien decydować o tym, że nadeszła pora przerwania życia ludzkiego. W związku z tym prosimy Państwa o podpisanie poniższej petycji, którą przetłumaczoną prześlemy do rządu Wielkiej Brytanii.

My niżej podpisani Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zwracamy się do Rządu Brytyjskiego o reakcję i umożliwienie przekazania do kraju ciężko chorego mężczyzny z Polski, który przebywa w śpiączce. Chory jest świadomy i reaguje na otoczenie. Prosimy o podjęcie niezwłocznych działań i wydanie zgody na przetransportowanie chorego ze szpitala w Plymouth. W pełni solidaryzujemy się działaniami najwyższych władz polskich w tym względzie. Nie zgadzamy się z decyzją sądu, który nakazał odłączenie ciężko chorego człowieka potrzebującego stałej pomocy od aparatury podtrzymującej życie. Żaden sąd ani trybunał nie powinien decydować o tym, że nadeszła pora przerwania życia ludzkiego. Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej nie podlega jurysdykcji prawa brytyjskiego skazującego go na śmierć. W Polsce, polscy lekarze podejmą próbę ratowania życia i zdrowia naszego Rodaka. W związku z powyższym prosimy o podłączenie Obywatela RP do aparatury podtrzymującej procesy życiowe i następnie przekazanie Go władzom polskim.

PODPISZ PETYCJĘ

Maciej Świrski
Reduta Dobrego Imienia


.........................................................
Z ostatniej chwili:
20.01.2020r.


Status przedstawiciela dyplomatycznego RP dla chorego

Wielu ludzi dobrej woli nie ustaje w wysiłkach zmierzających do uratowania Polaka (określanego w korespondencji oficjalnej jako RS) mieszkającego w Wielkiej Brytanii, który w wyniku wypadku ma uszkodzony mózg, ale reaguje na otoczenie. Brytyjski system medyczny i prawny skazuje go na śmierć - Polacy chcą ratować. Dotychczasowe wysiłki naszej dyplomacji rozbijają się o mur niechęci. Zapadają zadziwiające decyzje w których odmawia się możliwości ratunku naszego rodaka, zasłaniając jego najlepszym interesem. Śmierć ma być dla niego najlepsza?

Czy pojawia się sposób na wybrnięcie z tej beznadziei?

Jak ustalił portal wPolityce.pl Minister Marcin Warchoł, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Pełnomocnik Rządu ds. praw człowieka proponuje przyznanie naszemu rodakowi paszportu dyplomatycznego, co mogłoby pozwolić na przejęcie go przez władze RP, przetransportowanie do kraju i podjęcie walki o jego zdrowie i życie.

W dokumencie czytamy:

Wobec faktycznego wyczerpania przez członków rodziny RS prawnych możliwości zmiany na drodze sądowej decyzji o zaprzestaniu stosowania procedury zaopatrzenia go w żywność i płyny oraz o nieprzetransportowania go do Polski zwracam uwagę na możliwość wyjęcia RS spod jurysdykcji cywilnej sądów brytyjskich poprzez nadanie mu statusu przedstawiciela dyplomatycznego RP. Zgodnie z art. 31 Konwencji wiedeńskiej z 18.04.1961 r. o stosunkach dyplomatycznych przedstawiciel dyplomatyczny korzysta z immunitetu od jurysdykcji cywilnej i administracyjnej państwa przyjmującego, jak również nie mogą być wobec niego przedsięwzięte żadne środki egzekucyjne. Immunitet jurysdykcyjny przedstawiciela dyplomatycznego nie jest przy tym ograniczony do podejmowania czynności urzędowych.

Mając na uwadze powyższe zwracam się do Pana Ministra o rozważenie – przy zachowaniu przepisów obowiązującego w Polsce prawa - podjęcia stosownych działań mogących skutkować przyznaniem RS statusu przedstawiciela dyplomatycznego.


Minister Warchoł podkreśla, że „Ministerstwo Sprawiedliwości z uznaniem przyjmuje dotychczasowe wysiłki Rządu RP zmierzające do przetransportowania do Polski znajdującego się w University Hospitals Plymouth NHS Trust obywatela polskiego RS będąc przekonane, że polska służba zdrowia - pomimo trudności związanych z pandemią COVID-19 - jest w stanie zapewnić mu odpowiednią opiekę paliatywną”.
gim

wPolityce.pl


.........................................................
Z ostatniej chwili:
26.01.2021r.


Zmarł Polak, który przebywał w stanie wegetatywnym w szpitalu w Plymouth - potwierdziła jego rodzina. Niestety, nie udało się wygrać walki z czasem oraz procedurami, choć polskie służby robiły w tej sprawie wszystko, co można było zrobić.
(Niezależna)


.........................................................
Reduta Dobrego Imienia - 26.01.2021r.


Szanowni Państwo!

Reduta zwraca się z wnioskiem do Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców o zakaz wjazdu do strefy Schengen dla brytyjskich sędziów, którzy skazali polskiego obywatela na okrutną śmierć. Sędziowie Lady Justice Eleanor Warwick King, Lord Justice Peter Jackson, Mr Justice Jonathan Lionel Cohen wydali oraz utrzymali w mocy wyrok nakazu odłączenia Polaka od aparatury podtrzymującej życie.

Pomimo starań władz polskich, które w ramach posiadanych kompetencji i upoważnień podjęły wszelkie możliwe działania na poziomie politycznym, prawnym i konsularnym, nie udało się doprowadzić do powrotu polskiego obywatela do Ojczyzny, gdzie polscy lekarze zadeklarowali niezbędną pomoc w leczeniu ciężko chorego człowieka.
Dziś P. Sławomir zmarł.

Maciej Świrski
RDI

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 84

Wejdź do Galerii 


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 148

23 Lipca 1951 roku
Zmarł Adam Stefan Sapieha, książę, arcybiskup, metropolita krakowski, kardynał (ur. 1867)


23 Lipca 1909 roku
Zmarł Zygmunt Noskowski, polski kompozytor, pedagog, dyrygent i krytyk muzyczny (ur. 1846)


Zobacz więcej