Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/article.php on line 21

  Piątek 23 Lipca 2021r. - 204 dz. roku,  Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 16.03.21 - 21:50     Czytano: [500]

Bezradność Kościoła czasu pandemii?


Chwilami można odnieść wrażenie, że światem zaczął rządzić szatan, ze swoją sektą, z tzw. kościołem szatana. Ten odwieczny wywrotowiec i ojciec kłamstwa - głosi swoją pokrętną teorię o czasach: "przed wirusem" i czasach: "po wirusie". W tej szatańskiej wizji, wirus ma najwyraźniej zastąpić Chrystusa. Ma zastąpić czasy: przed Narodzeniem Chrystusa i po Narodzeniu Zbawiciela Świata. Kościół wydaje się akceptować wszystkie szatańskie wynalazki. Sprawia wrażenie kogoś, komu wytrącono oręż z ręki i którego los, zależy wyłącznie - od woli agresora. A repertuar agresora jest wyjątkowo bogaty - w przemyślenia i wyjątkowo okrutny. Obfituje w dezinformację, propagandę strachu, terror psychiczny i zabijanie sfabrykowanym obrazem śmierci. Jednak wszystko nie kończy się na zabijaniu zdrowia publicznego narodów. Tutaj chodzi o trwałą, nieodwracalną dewastację systemów leczenia, systemów edukacyjnych i potencjałów gospodarczych państw, włącznie z infrastrukturą lotniczą i rekreacyjno-turystyczną. Dewastacji cywilizacji łacińskiej - towarzyszy zbrodnia hybrydowa. Towarzyszy demolowanie wszystkiego. Instrukcje wydają się płynąć z Berlina i opanowanej przez Berlin - Brukseli. To wyrok śmierci na cywilizację śródziemnomorską. To wyrok śmierci na tradycję judaistyczną i chrześcijańską. Może temu marszowi śmierci należy jednak stawiać opór? Może jest jeszcze czas, żeby zatrzymać to niemieckie barbarzyństwo? Zatrzymać tą niemiecką wizję wirusowej zagłady? Wizję pokojowej budowy niemieckiego Nowego Ładu Świata i niemieckiej Czwartej Rzeszy? Może z religijną misją powinni ruszyć za Odrę i Nysę Łużycką nasi starsi bracia w wierze - przedstawiciele Gminy Wyznaniowej Żydowskiej z Wrocławia i Szczecina oraz chrześcijanie wszystkich obrządków z zachodnich diecezji Polski. Zanim niemieccy barbarzyńcy skolonizują umysły, gospodarki i życiowy dorobek narodów Europy, należałoby chyba podjąć próbę ich rechrystianizacji. Próbę odwirusowania umysłów Górnych i Dolnych Łużyczan, Saksończyków, Pomorzan z Gryfii i okolic. Zezwierzęcenie szerzące się po sąsiedzku, zagraża bezpośrednio, także i nam. Do walki z każdą zarazą, legitymację zawsze mieli teologowie i lekarze. Nigdy politycy i biznesmeni. Niemcy próbują zmieniać świat, według swojego sposobu myślenia. Trzeba im przypomnieć, że czasy wirusa tyfusu plamistego i niemieckiego terroru sanitarnego, to wstydliwa przeszłość Europy a nie chlubna wizja przyszłości.


Gdyby na serio traktować przepowiednie...

Czekając na żonę, spoglądałem kątem oka - na rozmodloną dziewczynę... wpatrzoną w figurę ojca Pio, stojącą w sycylijskim parku nieopodal plaży. Czy ta młoda Włoszka słyszała o tragedii wieszczonej przez duchownego, zapowiadającej zagładę 1/3 ludności świata? Pewnie tak. Niezbyt optymistyczna prognoza dla młodych. Nie ma w niej niczego z optymizmu Adama Mickiewicza i jego "Ody do młodości". Widmo katastrofy - przytłacza. A żyć trzeba! Trzeba się śmiać i cieszyć każdym dniem. Szczególnie, jeżeli jest się młodym. Śmiać i cieszyć się, tak po włosku! Bezinteresownie. Kiedy papież Franciszek chodzi po ziemi Abrahama, trzeba chyba dużo myśleć o kolebce naszej cywilizacji. Amerykanie wcześniej czy później, na pewno wystawią rachunek Niemcom - za wprowadzenie ich w błąd i narażenie na niewyobrażalne straty. To przecież niemieccy tzw. dziennikarze śledczy - przekazali Amerykanom fałszywe informacje o rzekomym posiadaniu przez Irak broni masowego rażenia - zagrażającej rzekomo światu. To stało się bezpośrednią przyczyną ataku na Państwo Irackie. Ile niewinnej krwi przelano po obu stronach konfliktu, to trudno zliczyć. Od tego czasu nie tylko Irak zaczął upadać. Ameryka - również. Morze nienawiści wybuchło po obydwóch stronach konfliktu. Przy okazji ujawniono, że uczestnicy zamachu na nowojorski WTC mieli bazę logistyczną w Niemczech i tam przechodzili kursy pilotażu a Frankfurt nad Menem miał przejąć rolę nowego WTC. Zgermanizowane euro miało zaś zastąpić w globalnym wymiarze - amerykańskiego dolara. JPII błagał Busha-juniora, by nie atakował Bagdadu i irackich instalacji naftowych. Na próżno! Tutaj nawet głos ekologów byłby bez znaczenia. Wszystko miało służyć rzekomemu dobru. Wojna oznaczała jednak dalszą katastrofę blisko-i środkowo-wschodnich chrześcijan. Chrześcijanie byli uznawani za zdrajców - sojuszników amerykańskiej "krucjaty". Ci, którzy nie zostali zamordowani przez muzułmańskich ziomków, musieli uciekać przed nimi - tworząc kolejne, po Palestyńczykach i Libańczykach - obozy uchodźcze. W tych obozach mieszkają do dzisiaj. Pax Americana - przeraża. I to wszystko dzięki "niewinnym" Niemcom. Czas rozliczenia Niemców, za bieżące "zbrodnie doskonałe", wciąż chyba nadchodzi. Zarażanie świata wirusem, dziwnie wpisuje się w niemiecki scenariusz zbrodni. Tym bardziej, że podobny wirus towarzyszył już poprzedniej, III Rzeszy Niemieckiej i poprzedniemu budowaniu niemieckiego Nowego Porządku Świata.


Czy Ruch na Rzecz 50 Województw - odnowi Polskę?

Dyskusja nad powrotem do idei 50-ciu, a dokładnie 49 województw - już trwa w Polsce. Powrót do idei Edwarda Gierka mógłby być lekką rehabilitacją dla budowniczego Drugiej Polski, który identycznie był prześladowany i internowany, jak działacze Solidarności. Mimo otaczających go kontrowersji, dla twardogłowych komunistów - był wciąż zbyt propolski i nieprzewidywalny. Jednak liczba 49, wcale nie musi być kojarzona z politykiem z sosnowieckiej Porąbki. Druga Polska, to przecież była cywilizacyjna zdobycz Polaków i Polski. Taka historyczna struktura administracyjna Polski, nie przypadła do gustu - rozmiłowanemu we wszystkim co niemieckie, premierowi Buzkowi. Postanowił zrekonstruować Państwo Polskie na wzór niemieckich landów. Odtąd w Polsce było nie 49 ale 16 województw-krain. Zaczęło się nienaturalne eksponowanie regionów i obsesyjne wytykanie najdrobniejszych różnic. To wszystko było wcześniej zniwelowane. Nie istniało w lokalnej świadomości. Jak grzyby po deszczu zaczęły rodzić się kluby mniejszości niemieckiej. Jednak tam gdzie ta mniejszość była najsilniejsza, zaakceptowano niewielkie Województwo Opolskie. Mniejsze terytorialnie województwa, to na pewno szansa na bardziej równomierny rozwój Rzeczypospolitej Polskiej. To szansa na rozwijanie lokalnych gospodarek i gęstszej sieci mega-hurtowni - na handlowych szlakach krajowych, europejskich i światowych. Nieśmiało rodząca się Odnowa Rzeczypospolitej ma swojego duchowego ojca: JPII, jak polskie Odrodzenie miało Kopernika. Jednak Odnowie brakuje indywidualności na miarę narodowych poetów Renesansu: Mikołaja Reja i Jana Kochanowskiego, wizjonera, myśliciela i pisarza politycznego Andrzeja Frycza-Modrzewskiego, ale i państwowca i stratega, Jana Zamoyskiego. Nie mówiąc o "Naczelnym Koordynatorze", Królu. Ten w zasadzie był kimś, na miarę florenckich Medyceuszy. Oby wśród nowych województw znalazły się tak dumne i zasłużone województwa, jak Województwo Kaliskie, Gnieźnieńskie, Sandomierskie, Płockie, Wałbrzyskie, Legnickie, Koszalińskie, Wrocławskie, Szczecińskie ale i dwa nowe województwa, ustanowione przez Ojca Odnowy, Jana Pawła II - stolicami diecezji, czyli Sosnowiec i Gliwice. Województwo Sosnowieckie i Województwo Gliwickie, a dlaczego by nie? Pewnie pojęcie metropolii i powiatów zmieniłoby znaczenie. W tym drugim przypadku powiaty w większości zostałyby zastąpione nowymi województwami.


Lubomir

Wersja do druku

Lubomir - 18.03.21 8:54
Re: Oleńka, Ania Nie mam jakiejś absolutnej wiedzy historycznej. Staram się dużo czytać i docierać do źródeł. To, że dzielę się swoimi spostrzeżeniami, wcale nie oznacza, że domagam się, żeby wszyscy zgadzali się z nimi

Ania - 18.03.21 8:22
https://pl.wikipedia.org/wiki/Klemens_von_Metternich

"Był jedną z głównych postaci na kongresie wiedeńskim (18 września 1814 – 9 czerwca 1815) i wielkim propagatorem restauracji. Na kongresie powiedział, że trzeba unieszkodliwić bezecny spisek, który od pół wieku pracuje nieustannie nad obaleniem istniejącego porządku i tronów. "

Było to 200 lat temu, Metternich mówi, pół wieku "pracuje spisek" dodać drugie pół wieku na zorganizowanie spisku zanim ktoś zobaczył jego skutki wyjdzie nam, ze od 300 lat ktoś niszczy inteligencję i mądrych ludzi i ich wpływ na społeczeństwo.
300 lat temu rozpoczął ktoś przebudowę społeczeństw. Tradycyjne europejskie społeczeństwa z PIONOWYM podziałem pomiędzy mądrymi a głupimi kończy przerabiać na chaotyczną masę z POZIOMYM podziałem pomiędzy głupimi a jednostkami mądrymi. Głupim ktoś stworzył demonkrację i iluzję, że rządzą.
Najlepsze książki z psychologii tłumu napisali Żydzi a kto się nimi posługuje ??
Moje dochodzenie zaprowadziło mnie za ocean.

Oleńka - 17.03.21 20:45
Skąd ty czerpiesz wiedzą historyczną ?? - pyta Ania.

A to tylko jest tylko powtórka z "Kałuszczyzny" i powrót do "Lubomirowszczyzny"!

,Kościół wydaje się akceptować wszystkie szatańskie wynalazki. Sprawia wrażenie kogoś, komu wytrącono oręż z ręki i którego los, zależy wyłącznie - od woli agresora".

Ania - 17.03.21 16:29
Lubomirze powiedz mi dlaczego akta z procesów norymberskich są tajne.
Jawny jest tylko akt oskarżenia i nie ma tam ani słowa o Polsce.
Lista tajnych dokumentów z okresu pierwszej połowy XX w jest bardzo długa.
Brytyjczycy mieli kilka tajemnic odkryć po 50 latach ale dalej są tajne i nie zanosi się czy kiedykolwiek je ujawnią.
Sekcja zwłok "Himmlera" utajniona na STO LAT.
Skąd ty czerpiesz wiedzą historyczną ??

Amerykanie nie uznali polskiej granicy na Odrze i Nysie. James Francis Byrnes w 1946 r powiedział: Ameryka nigdy nie wyjdzie z Europy i będzie poszerzać swoją strefę okupacyjną.
W książce "Propaganda" Edward Bernays, przed wojną szef propagandy USA opisuje jak to Amerykanie robią wodę z mózgów naiwnym po całym świecie.
Dokładnie opisał jak przebiegała operacja "wyzwalania" Gwatemali.
Wcześniej Panamę "wyzwalali" a teraz jak nas "wyzwolili" wzięli za "wyzwalanie" Białorusi oczywiście z pomocą zainstalowanych demokratycznie w Polsce swoich agentów.

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 84

Wejdź do Galerii 


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 148

23 Lipca 1909 roku
Zmarł Zygmunt Noskowski, polski kompozytor, pedagog, dyrygent i krytyk muzyczny (ur. 1846)


23 Lipca 1951 roku
Zmarł Adam Stefan Sapieha, książę, arcybiskup, metropolita krakowski, kardynał (ur. 1867)


Zobacz więcej