Dodano: 18.07.21 - 12:03 | Dział: Krótko, celnie i na temat...

Oswajanie absurdu


Szanowni Państwo!



Czy przy pomocy lodówki można zagotować wodę? Można, wystarczy czajnik z gwizdkiem nazwać lodówką. Na tej samej zasadzie mężczyzna może rodzić dzieci. Czemu to służy? Najogólniej zamazywaniu rzeczywistości. Człowiekowi zmanipulowanemu będzie coraz trudniej odróżnić to co prawdopodobne, od ewidentnego fałszu.

Do czego sÅ‚uży rozum? JeÅ›li do poznawania prawdy o Å›wiecie, to trzeba siÄ™ natrudzić przy jej odkrywaniu. JeÅ›li natomiast sÅ‚uży do kreowania Å›wiata, to wystarczy być kreatywnym kretynem, a poklask biernych kretynów murowany. Paradoks polega na tym, że „oÅ›wiecone elity” zmieniÅ‚y rozumowi zadanie. Nie ma on już sÅ‚użyć do poznawania prawdy o Å›wiece, a do dziwacznego tworzenia Å›wiata od nowa. Czy kreacja absurdu bÄ™dzie teraz Å›wiÄ™ciÅ‚a triumfy? Zobaczymy.

Na razie święcą triumfy unijne brednie dzieląc Unię Europejską na kraje takie jak Niemcy czy Francja, których konstytucje są ponad prawem unijnym i takie jak Polska, której konstytucja nic nie znaczy wobec rozkazów brukselskich urzędników.

Nie samym jednak absurdem Unia Europejska żyje. ZapożyczyÅ‚a siÄ™ w naszym imieniu na zakup dwóch miliardów szczepionek dla czterystu czterdziestu szeÅ›ciu milionów obywateli UE. Z czego jasno wynika konieczność ciÄ…gÅ‚ych szczepieÅ„, a bez restrykcji i powszechnych aresztów domowych takiej iloÅ›ci towaru „wyszczepić” siÄ™ nie da. Ot i mamy sprzężenie zwrotne. W tym szaleÅ„stwie jest metoda, jednak.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Mutacja rewolucji 28/2021 (523)

Szanowna Pani Małgorzato

RzeczywiÅ›cie każda rewolucja sÅ‚uży przetasowaniu okreÅ›lonych ukÅ‚adów – ekonomicznych, spoÅ‚ecznych czy politycznych. Czemu sÅ‚uży obecnie trwajÄ…ca rewolta? DokÅ‚adnie temu samemu. Jednak jest ona jedyna w swoim rodzaju ze wzglÄ™du na zasiÄ™g globalny. Jej oryginalność polega również na tym, że żeruje na sztucznie wykreowanym strachu (poprzednie rewolty rodziÅ‚y siÄ™ jednak na podglebiu realnej ekonomicznej nÄ™dzy ludzkiej. Potrzebna byÅ‚a jedynie iskra, by ogieÅ„ rewolucyjny zapÅ‚onÄ…Å‚. TÄ™ iskrÄ™ czÄ™sto krzesano przy wydatnym „zewnÄ™trznym” wspomożeniu ekonomicznym tak jak w przypadku rewolucji bolszewickiej). W innych niż „pandemiczne” okolicznoÅ›ciach ludzie nie dali by siÄ™ zamknąć w domach, nie rezygnowali z normalnej edukacji i leczenia (na konto „leczenia telefonicznego”), nie rezygnowali z prowadzenia swoich przedsiÄ™biorstw, które sÄ… jedynym źródÅ‚em ich utrzymania itd. Ta „pandemiczna” rewolucja ma utworzyć NOWY ÅšWIATOWY PORZÄ„DEK. Wiadomo, porzÄ…dek kojarzy siÄ™ z ukÅ‚adaniem wszystkiego na nowo i wyrzucaniem tego co zbÄ™dne. W tym NOWYM PORZÄ„DKU ÅšWIATA elementem zbÄ™dnym sÄ… ludzie, a raczej ich nadmiar (kiedyÅ› zasoby ludzkie byÅ‚y cenione na równi z innymi zasobami. Pozyskanie niewolników byÅ‚o powodem wszczynania wielu wojen i wypraw Å‚upieżczych). Najwyższy czas sobie to uÅ›wiadomić i podjąć dziaÅ‚ania zapobiegawcze, żeby nie byÅ‚o za późno - "jest już za pięć dwunasta"

Serdecznie PaniÄ… pozdrawiam – Ewa DziaÅ‚a-SzczepaÅ„czyk

.........................................................



22 lipca



–Co to za cyfry? – zapytaÅ‚ Szymon PÅ‚aczliwy siedzÄ…cÄ… obok hrabinÄ™ Von Hochsztapler.
– Dwudziesty drugi lipca – odparÅ‚a przyglÄ…dajÄ…c siÄ™ mu uważnie – mam nadziejÄ™, że kojarzy pan tÄ™ datÄ™.
– Pewnie. PamiÄ™tam z dzieciÅ„stwa, byÅ‚a taka firma produkujÄ…ca czekoladki.
– Brawo – skomentowaÅ‚a protekcjonalnie hrabina Von Hochsztapler – ta firma to tak zwany dawniej E. Wedel.
– Dawniej? – zdziwiÅ‚ siÄ™ – mniejsza o to. MyÅ›laÅ‚em, że to lista postulatów.
– Jakich znowu postulatów?
– No tych, co to Führer ma podobno przedstawić.
– Postulat jest jeden, odebrać wÅ‚adzÄ™.
– Jasne, ale tak dla Å›ciemy.
– Nie bÄ™dzie przecież ujawniaÅ‚ co komu da, bo PiS nam te postulaty ukradnie.
– A co gorsza, sam powprowadza w życie i to kosztem naszych zaprzyjaźnionych firm vatowskich – powiedziaÅ‚ Szymon PÅ‚aczliwy tonem dobrze przygotowanego ucznia.
– WÅ‚aÅ›nie – podchwyciÅ‚a hrabina, ale nie byÅ‚o jej dane wygÅ‚oszenie nastÄ™pnego zdania, bo oto wkroczyÅ‚ wyczekiwany Führer, chociaż bez biaÅ‚ego konia, na którego zebrani tak liczyli.
- Ich liebe euch - powiedział.

– My pana też kochamy – odpowiedzieli chórem zebrani.
Reszta spotkania, to był wielki pokaz, jak należy wroga nienawidzić, zanim wyjedzie się na zasłużony urlop.

Odnotowała
Małgorzata Todd




.........................................................

MaÅ‚gorzata Todd zaprasza na Å‚amy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie PaÅ„stwo przeczytać i obejrzeć caÅ‚ość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, GoÅ›cinne wystÄ™py, KÄ…cik Muzyczny, ZauÅ‚ek Sztuki, OgÅ‚oszenia ITD…

17 lipca 2021 r. | Nr 29/2021 (524)