Piątek 23 Lipca 2021r. - 204 dz. roku,  Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Dział w budowie...

dział: Współpraca


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/wspolpraca.php on line 34
Księgarnia Patriotyczna - Antyk - http://www.antyk.org.pl
Wydawca Marcin Dybowski zorganizował sieć księgarń patriotycznych i katolickich. Cyklem książek prof. Feliksa Konecznego, wznowieniami encyklik skierowanych przeciwko masonerii, modernistom i liberalizmowi oraz książkami o treści patriotycznej staje do walki w obronie polskiej tradycji, cywilizacji łacińskiej i Kościoła Katolickiego.
Maryla - BLOG - http://blogmedia24.pl/blog/Maryla
BLOG.MEDIA24.PL jest przeglądem prawej blogosfery. Skupia ludzi, którzy mają podobne poglądy na sprawy Polski i świata i chcą działać. Oprócz agregowanych blogów prezentowane są teksty oryginalne, nigdzie indziej nie istniejące w polskim Internecie. Chcemy debatować o stanie instytucji państwowych, historii i polityce, również angażując do tego innych. Nieodłączną częścią naszego projektu są wywiady z mniej i bardziej znanymi politykami. Formuła wywiadów jest szeroka i pozwala wypowiedzieć się na tematy pomijane w mediach, klasycznej IV władzy.
Marian Kałuski
Marian Kałuski urodził się w Chełmnie nad Wisłą w 1946 roku. Od 1964 roku mieszka i pracuje w Australii. Jest dziennikarzem i pisarzem oraz historykiem (głównie historii Polaków na świecie – wybitny znawca ich dziejów) polskim i australijskim, a także podróżnikiem (zwiedził 73 kraje i terytoria na wszystkich kontynentach). Współpracował z 63 pismami: polskimi (37) i anglojęzycznymi (26) w Australii, Polsce, Anglii, Francji, USA i Kanadzie. Ma w dorobku 16 książek, szereg prac naukowych i ponad 2000 artykułów
Ewa Michałowska Walkiewicz
Mieszkam w Polsce, ukończyłam Uniwersytet Nauk Humanistycznych w Nowym Jorku. Otrzymałam tytuł magistra filozofii nauk chrześcijańskich jestem też dziennikarzem. - Kocham historię naszego kraju, a interesuję się też poszukiwaniem dowodów i źródeł historycznych dotyczących obyczajowości i kultury polskiej.
Władysław Panasiuk
Według Demokryta - istnieją tylko dwa rodzaje wiedzy: wiedza prawdziwa, której źródłem jest rozum oraz wiedza nieprawdziwa, której źródłem są zmysły.
Od wielu lat staram się udowodnić, iż każda wiedza jest równie ważna w życiu człowieka.
Trudno pokazać to, co jest nad wyraz widoczne. Wszystko, cokolwiek robimy powinno komuś służyć. Cieszę się gdy ktoś zauważy w moim pisaniu choć jedno słowo powodujące zadumę i chyba tylko dlatego piszę. Uważam, że pisanie jest jedną z najtrudniejszych sztuk, zatem ryzykowne jest nazwanie się pisarzem, literatem czy poetą.
Andrzej Chodacki -
Urodzony w 31.05.1970 roku. Z powołania mąż i ojciec, z zawodu lekarz medycyny. Pisze prozę i poezję, a także fotografuje. Laureat kilkudziesięciu konkursów literackich, między innymi zdobył Złoty Laur Dziewina za 1 miejsce w kategorii proza w VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim w Żarach w 2012 r. i 1 nagrodę za prozę w Ogólnopolskim i Polonijnym Konkursie Literackim im. Leopolda Staffa w 2013 roku. Jego opowiadania były wydrukowane między innymi w Wydawnictwie My Book w Szczecinie, Miesięczniku Literackim Akant w Bydgoszczy, Kwartalniku Literackim Horyzonty, Blogu Literackim " Pod natchnieniem Ducha Świętego", w Półroczniku literackim „Inter-. Literatura–Krytyka–Kultura”, w Portalu Literackim Publixo oraz w Tygodniku Polskim w USA i Gazecie Polonijnej w Kanadzie, z którymi podjął stała współpracę.
W 2012 roku wydał debiutancką książkę z poezją i fotografią pt.„ Pejzaże tęsknoty”,
w 2013 roku wydał cykl 25 nagradzanych opowiadań pt. „ Opowieści ze świata”.
Od 2008 roku współtworzy śpiewający zespół poetycki wraz z Marcinem Kowalczykiem (założyciel zespołu, poeta i kompozytor ) oraz Lechosławem Tarkowskim (basista).
Michał Pluta
"Honoru strzec trzeba jako umiłowanej wartości po stokroć bardziej niż życia, szczególnie, gdy czasy przyjdą takie, gdy honor za głupotę i nieporadność życiową mieć będą. Ojczyźnie szczerze i wbrew wszystkiemu służyć, a nie dla poklasku i korzyści własnych. Ale nikczemnikom nie dać się okpić, pluć im w twarz i mówić im i wszystkim wkoło kim są: ścierwem bez honoru, bydłem któremu człowiek nie tylko ręki podawać nie powinien, ale nawet w ich obecności przebywać."
- Aleksander Poroh, "Krew zemsty"
Hanna Shen - lingwista - http://haniashen.blogspot.com:80
"Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki." George Orwell

ZAINTERESOWANIA: Jezyki, literatura, filmy, Tajwan.
Polska sekcja Radia 2000FM - http://www.pl2000fm.blogspot.com
Polska sekcja Radia 2000FM (Sydney - Australia), ze studia w Burwood nadaje audycje w każdą sobotę w godzinach od 11.30 do 13.00, w paśmie 98.5 megaherca. Natomiast na naszej stronie internetowej: www.pl2000fm.blogspot.com, można posłuchać bieżącej audycji na żądanie oraz przeczytać polonijne aktualności i obejrzeć fotografie.
Blogowisko Eli Ce - http://www.elacelejewska.blogspot.com
Blogowisko Eli Ce obejmuje 16 połączonych ze sobą blogów, na których uwiecznione są wydarzenia polonijne, apele o pomoc, felietony, poezja, raptularz, wywiady, fotogalerie.
Autorka jest muzykiem i polonijną dziennikarką z Sydney.
Witold Filipowicz
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, magister administracji, podyplomowych studiów w Centrum Europejskim UW w zakresie Integracji Europejskiej, wieloletni urzędnik w administracji rządowej, od referenta do dyrektora departamentu po wygranym w konkursie na to stanowisko (żadne tam "p.o."), specjalista w wynikających z tej ścieżki wykształcenia i doświadczenia, w szczególności prawa administracyjnego, służby cywilnej, zamówień publicznych, prawa konstytucyjnego, praw człowieka, autor Raportu "Służba cywilna III RP-zapomniany obszar", napisanego na zlecenie Fundacji Batorego dla Programu Przeciw Korupcji (kwiecień 2004 r.) oraz wielu publikacji z zakresu administracji publicznej i funkcjonowania państwa.
KOALICJA "POLSKA WOLNA OD GMO" - http://polska-wolna-od-gmo.org
Celem Koalicji jest ochrona Polski przed GMO (genetycznie modyfikowane organizmy) poprzez wydawanie oświadczeń, lobbing wśród władz i polityków, organizowanie wszelkich działań edukacyjnych, organizowanie akcji bezpośrednich (wolnych od przemocy), współpraca z innymi krajami. GMO stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt, środowiska naturalnego, rolnictwa i lokalnej ekonomii.
Stowarzyszenie Inteligencji Polskiej - http://inteligencjapolska.org
Stowarzyszenie Inteligencji Polskiej jest organizacją osób, które postanowiły wykorzystać swoją wiedzę i czas, dla dobra wspólnego Społeczeństwa i odrodzenia patriotyzmu narodowego – podstaw odrodzenia świadomości narodowej. Członków Stowarzyszenia, tworzą przedstawiciele prawicy i lewicy patriotycznej, reprezentujących środowiska: naukowców, pisarzy, publicystów, artystów, reżyserów, plastyków, nauczycieli, przedstawicieli: partii politycznych i organizacji pozarządowych itp. Stowarzyszenie Inteligencji Polskiej prowadzi swoją działalność poprzez Kluby Inteligencji Polskiej. Obszarem działania jest Polska i zagranica
Elżbieta Szczepańska - Australia - http://www.replika.com.au
Psycholog/psychoterapeuta, dziennikarz działacz społeczno - polityczny (Amnesty International, Oxfam, Free China) aktywny działacz NSZZ "Solidarność", internowana 1981-82, obiekt esbeckiego rozpracowywania, kryptonim "Reformatorka"- SOR "Ośmiornica" i "Sieć”) konspiracyjna działalność 1983-1987, status osoby pokrzywdzonej, antykomunistka, współinicjator akcji na rzecz lustracji środowisk polonijnych, wice-koordynator i rzecznik prasowy Australijskiej Grupy Lustracyjnej, przedstawiciel Stowarzyszenia Internowani w Australii, b. prezes i współzałożyciel Australian-Polish Historical Society.
PORTAL GOSPODARCZY WNP.PL - http://www.wnp.pl
Portal gospodarczy wnp.pl specjalizuje się w dostarczaniu wiadomości o najważniejszych gałęziach przemysłu oraz trendach i zmianach zachodzących w gospodarce. Każdego dnia przynosi dziesiątki rzetelnych i kompleksowych informacji, wzbogaconych atrakcyjnym materiałem fotograficznym. Obok wiarygodnych, na bieżąco aktualizowanych wiadomości naszym użytkownikom dostarczamy wiele innych atrakcyjnych treści: blogi znaczących osobowości gospodarczych, liczne serwisy specjalistyczne, tysiące ofert pracy i szkoleń, rozbudowany serwis z notowaniami kluczowych walorów na rynkach giełdowych i surowcowych, branżowy katalog firm, przetargi, oferty nieruchomości komercyjnych oraz wierzytelności. W portalu wnp.pl są również publikowane problemowe analizy, raporty, rankingi, artykuły oraz opinie i komentarze pozyskiwane od czołowych specjalistów.

Wszystkich w dziale: 21, strona 1 z 2
<<<  -  1  2  -  >>>


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 84

Wejdź do Galerii 


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 148

23 Lipca 1909 roku
Zmarł Zygmunt Noskowski, polski kompozytor, pedagog, dyrygent i krytyk muzyczny (ur. 1846)


23 Lipca 1373 roku
Zmarła Brygida Szwedzka - święta, założycielka zakonu brygidek.


Zobacz więcej