Czwartek 2 Maja 2024r. - 122 dz. roku,  Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 05.01.12 - 23:04     Czytano: [2066]

Zamach na Radio Maryja




Reżim Tuska zapewne za punkt honoru, postawił sobie w tym roku likwidację stacji radiowej Tadeusza Rydzyka. To bezpośrednie uderzenie w miliony słuchaczy...
Politycy PiS oraz Solidarnej Polski uważają, że nieprzyznanie TV Trwam koncesji na multipleksie cyfrowym to zagrożenie dla wolności słowa. SP chce w tej sprawie informacji m.in. od premiera oraz interwencji RPO, a PiS m.in. zwołania komisji kultury i zmian w ustawie o RTV.


O tym, że KRRiT odrzuciła wniosek fundacji ojca Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis o koncesję na miejsce telewizji Trwam na multipleksach cyfrowej telewizji naziemnej, która uprawnia do nadawania programów w technologii cyfrowej, napisała czwartkowa "Rzeczpospolita". Od 1 sierpnia 2013 r. telewizja cyfrowa w pełni zastąpi tradycyjną, analogową. Brak koncesji spowoduje, że telewizja Trwam nie będzie dostępna m.in. w kablówkach. Według szefa klubu Solidarnej Polski Arkadiusza Mularczyka jest to zagrożenie dla wolności słowa i standardów demokratycznych w naszym kraju.

Mularczyk poinformował na czwartkowej konferencji prasowej, że klub SP jest zaniepokojony taką sytuacją i wystąpił do premiera Donalda Tuska oraz do szefa KRRiT Jan Dworaka "z zapytaniem, jakie były przesłanki tej decyzji". Zapowiedział też, że SP wystąpi też do Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Ireny Lipowicz z wnioskiem o interwencję. SP chce, by Lipowicz zwróciła się do KRRiT o informację na temat szczegółowych powodów odrzucenia wniosku Fundacji Lux Veritatis o przyznanie jej miejsca na multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej. Mularczyk podkreślił, że TV Trwam jako jedyna telewizja nie dostała koncesji. "Wszystkie inne telewizje prywatne, publiczne, także telewizje, które dopiero wchodzą na rynek, dostały tę koncesję" - zauważył poseł. W jego ocenie należy się w tej sytuacji zastanowić, jakimi kryteriami kierowała się KRRiT, decydując o odmowie.

- Jeśli KRRiT jest wybrana przez polityków partii rządzącej, to czy przypadkiem nie jest tak, że to rządząca partia decyduje o tym, która telewizja będzie miała prawo nadawania programu w telewizjach kablowych? - pytał poseł. Aktywność w sprawie koncesji dla TV Trwam zapowiada też PiS. Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak poinformował, że jego klub złożył już wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji kultury.

- Chodzi o TV Trwam, która została pominięta w procesie przyznawania koncesji. Widać wyraźnie, że mamy do czynienia z próbą dyskryminacji tych, którzy nie popierają władzy - argumentował polityk PiS. Jak dodał, "KRRiT składa się z przedstawicieli PO, PSL i SLD i widać, że ci, którzy są niezależni, są przez polityków zasiadających w KRRiT dyskryminowani". PiS zapowiada także projekt zmian w ustawie o rtv, w prawie telekomunikacyjnym i ustawie o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej.

Zgodnie z propozycją - wyjaśnił Błaszczak - "wszystkie stacje, które nadają w wersji analogowej, powinny mieć możliwość nadawania w wersji cyfrowej". Europoseł PiS Ryszard Czarnecki zapowiedział podczas konferencji prasowej działania na forum KE i PE. - Będziemy interweniować do Komisji Europejskiej mówiąc, że to jest przykład dyskryminacji ludzi wierzących w RP. Złożę stosowne pytanie do Komisji wraz z innymi europosłami PiS. Zamierzam tą sprawą zainteresować komisję ds. petycji w Parlamencie Europejskim - poinformował.

Europoseł Janusz Wojciechowski poinformował z kolei, że PiS w Sejmie złoży projekt uchwały zlecającej NIK przeprowadzenie kontroli KRRiT dotyczącej przydziału koncesji dla cyfrowej telewizji naziemnej. Z apelem o zbieranie podpisów pod pismem do KRRiT w sprawie przyznania miejsca na tzw. multipleksie zwrócił się o. Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja. - Kochani, jeśli nie otrzymamy miejsca na multipleksie, zostanie zlikwidowana jeszcze jedna możliwość na ewangelizację - podkreślił.

Dodał, że poszczególne podmioty uzyskują nawet po parę miejsc na multipleksie. - Otrzymują podmioty nie tylko nawet tysiące razy słabsze z formalnego punktu widzenia od nas, ale i z uchybieniami formalnymi. Natomiast myśmy nie otrzymali żadnego, żadnego, ani jednego miejsca na tzw. multipleksie - zaznaczył. Rzeczniczka KRRiT Katarzyna Twardowska powiedziała "Rzeczpospolitej", że przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu koncesji pod uwagę brane było "kryterium zapewnienia widzom różnorodnej oferty programowej", ważne było również kryterium "zapewnienia powodzenia finansowego przedsięwzięcia, jakim jest uruchomienie nadawania przez wszystkie podmioty, które otrzymały koncesję"; o szczegółowych powodach odmowy wydania koncesji TV Trwam KRRiT nie udzieliła informacji.

W kwietniu ub.r. KRRiT poinformowała, że Kino Polska TV, Eska TV, ATM Grupa i Stavka to nadawcy, którzy wygrali konkurs na programy telewizyjne na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Rada podała też, że wybierając nadawców chciała przede wszystkim zapewnić odbiorcom różnorodną ofertę programową, w której obok obecnych już programów TVP1, TVP2 i TVP Info, miały znaleźć się: kanał filmowy (Kino Polska Nostalgia), muzyczny (Eska TV), rozrywkowy (ATM Rozrywka TV) oraz informacyjno-publicystyczno-poradnikowy (program U-TV spółki Stavka).

W lipcu KRRiT poinformowała, że Polo TV, program z polską muzyką, zastąpi program Kino Polska Nostalgia po tym, jak spółka Kino Polska TV zrezygnowała z koncesji na nadawanie. Zgodnie z wcześniejszymi decyzjami rządu i Rady, na pierwszym multipleksie znajdą się programy telewizji publicznej: TVP1, TVP2 i TVP Info. Przez wiele miesięcy przedstawiciele rządu, KRRiT i Urzędu Komunikacji Elektronicznej dyskutowali na temat zagospodarowania pozostałych miejsc. Ostatecznie KRRiT zdecydowała o konkursie. Multipleks jest kombinacją sygnału kilku programów telewizyjnych oraz różnych usług dodatkowych, przesyłanych w jednym kanale częstotliwości.

Operator multipleksu odbiera programy i usługi od nadawców, łączy je i przesyła do odbiorców. Na multipleksie może zostać umieszczonych siedem - osiem programów telewizyjnych w standardowej jakości obrazu.

Źródło

>>>>>>>>>>>>
Medium redemptorysty, to fakt, który trwa od wielu lat. Można mu zarzucić wszystko i to też będzie faktem, jednak nikt nie ma prawa pozbawiać milionowych rzeszy słuchaczy, ulubionych stacji, przynajmniej tak długo, jak trwa dziwny twór zwany - demokracją.
Decydenci dotarli do cienkiej, niebieskiej linii, której przekroczenie spowoduje tylko jedno, monopol nadawców działających pod dyktando wąskiej grupy ludzi, pacyfikujących polską świadomość. Czy tak ciężko zrozumieć i uszanować fakt, że w przeświadczeniu wielkiej ilości słuchaczy, media Rydzyka stały się ostoją polskości? Nawet wtedy, gdy okazałoby się to bzdurą, prawdy milionów nie wolno zakrzyczeć i lekceważyć, chyba ze komuś zależy na "moherowej rewolucji". Jak to się zakończy? Radzę przypomnieć sobie pewne, nieodległe święto i palące się wozy prasowe...

ZeZeM

Wersja do druku

katolik łewaP - 03.02.12 18:31
Oj narodzie,narodzie.Cała Polska modliła się do Boga z Ojcem dyrektorem Rydzykiem na czele o to by sprawił,aby Polską kierowała władza: odpowiedzialna,odważna,godna zaufania .I Bóg wysłuchał modlitw poddanych sprawił że rządy objęła odpowiedzialna włada.To co się stało to jest wola Boża.Czy Ojciec dyrektor Rydzyk żąda teraz od Narodu Polskiego żeby walczył z Bogiem?!!! Wszystko co się dzieje na ziemi to się odbywa za sprawą Boga,więc Ojcze dyrektorze miarkuj się i nie wojuj z niebiosami.Nie potrzeba wielkiego umysłu żeby przejrzeć plany Ojca dyrektora.Tylko za sprawą swoich mocnych mediów można prać umysły ludzi naiwnych.Jak można się utrzymać na multipleksie z datków i to coraz skromniejszych,jaka to wiarygodność wypłacalności.Sam Ojciec dyrektor prosi ludność codziennie o datki bo nie są się w stanie bez nich utrzymać.I kiedy to Ojcu wierzyć? Więc narodzie otwórz oczy,uruchom rozum,co Telewizja Trwam ma wspólnego z religią i wiarą,jak ojciec dyrektor pozbawia ludzi tej wiary codziennie przedstawiając wizje Polski w coraz ciemniejszych barwach,a pozbawianie wiary jest ciężkim grzechem.Czy ojcu Rydzykowi wolno grzeszyć?

Robert - 24.01.12 3:34
To o take Polske, Naród walczył - z wizerunkiem Matki Boskiej w klapie.
Szkoda tylko że bierzemy teraz lekcję powtarzającej sie gorzkiej historii która jednak uczy - bez rozliczenia przeszłości, niema przyszłosci.

PO zawsze dazyło do wynarodowienia Polaków, w dzisiejszej polityce i trendach jest to zjawisko niebezpieczne, dotyczy to sfery kultury, języka, zwyczajów, historii, patriotyzmu i tozsamosci narodowej. Opierało sie to zawsze o Polski Katolicyzm który był elementem integracyjnym. Pomimo jakichs tam róznic, zawsze był tym wspólnym mianownikiem łaczacym w jedność. Likwidacja mediów tego typu, czy znaków religijnych, jest niczym innym jak progragmem wynarodowienia. Pozbawieni tych wartosci, stają się bezwłasnowolni bez stanowienia godności własnej, są dobrowolnie niewolnikami na rzecz innych. Czas sie obudzić z letargu bajek o świetlanej przyszłości, "z ziemi włoskiej...", Moskwy, czy ze Strasburga, jest to mało prawdopodobne a raczej nie wykonalne. Tyczasem zło które skutecznie nas niweczy, jest nad Odrą i Wisłą.

Agamemnon - 23.01.12 14:24
Człowiek o genealogii faszystowskiej zainstalowany nam przez mass media polskojęzyczne wrogie Rzeczpospolitej i wrogie wobec praw człowieka nie próżnuje.

Ciekawi mnie czy Polska suwerenna będzie spłacać tussistowskie zadłużenia?
Ostatecznie nie jest to polski rząd ale rząd wybrany nam przez agenturę niemiecką za pomocą mass mediów będących pod ich wpływami.

Czy Platforma Obywatelska będzie pociągnięta do odpowiedzialności karnej za zdefraudowane olbrzymich kapitałów?

Likwidacja wolnych polskich mediów stanowi o dywersji niemieckiej w Polsce.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

02 Maja 2006 roku
Zaczęto wydawać pierwsze tablice rejestracyjne z gwiazdkami UE zamiast POLSKIEJ FLAGI


02 Maja 1519 roku
Zmarł Leonardo da Vinci, włoski malarz, rzeźbiarz, architekt, konstruktor, filozof (ur. 1452)


Zobacz więcej