Wtorek 23 Kwietnia 2019r. - 113 dz. roku,  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Lech Galicki
22.04.19 15:44
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże Państwu.

 -------------------------------
Ja
22.04.19 3:57
Ale mam przedwczesny Smigus Dyngus, bo już Wielką Niedzielę! I tak oblany jestem kubłem wody przez osobę spod pseudonimu Jan Orawicz, który jako Jan Orawicz z USA, oburzył się na p. Polej Syjona i na jego "goliznę". Widząc, że wiedza o polskiej niedawnej historii jest u tej osoby z USA tak mizerna, że nawet nie wie kto to był "Bydłoszewski", jak opluwał Polskę i Polaków i jak usługiwał Izraelowi, jak obdzieral z sp. JANA KOBYLANSKIEGO tytu KONSUL HONOROWY, w dobrej wierze postarałem się w wielkim skrócie podpowiedzieć.. I w zamian podzięki, że coś się ta osoba dowiedziała, wyczytałem świątecznie, że jestem ksywiakiem, faryzeuszem, moralną mizerotą, że mam feferki, i tak bardzo delikatnie, że jestem komuszkiem. A przecież wyrażałem tylko zdziwienie, że Polska, Unia i świat amerykańsko-żydowski, wie kto to był Bartoszewski, a osoba spod pseudonimu Jan Orawicz USA, o tym nic nie wie. Nie mam innych słów jak tylko zawołanie: osobo... mniej wody, proszę! Pozostaje mi tylko posłuchać rady, i zapozanać się z tym co ta "osoba" pisała o sobie - nie raz i nie dwa na Kworum. I to może być bardzo ciekawe. Na razie się suszę i przesyłam Panu Lejowi-Śmigusowi pozdrowienia i spóźnione życzenia świąteczne, aby je w zdrowiu przeżył jeszcze! I trochę się usmiał po polsku, a nie po amerykańsku z wierszyka. Każdy dziś każdego leje, Każdy leje i się śmieje, Nikt dziś nie oszczędza wody, Leje stary, leje młody, Oblewamy siostrę, brata, Dziś olewa się pół świata! Na to nie potrzeba szkoły Trzeba tylko być wesołym!

 -------------------------------
Piotr
21.04.19 19:25
Bardzo wzruszający wiersz. Dziękuję i za swojej strony zachęcam do obejrzenia na youtube wspomnienia o mojej krewnej poległej na Mokotowie. https://www.youtube.com/watch?v=OGfdrF6lmOI

 -------------------------------
Bożena Zylla
21.04.19 10:22
Dziękuję z całego serca poecie Lechowi Galickiemu i Arturowi Słonce za podzielenie się - niczym opłatkiem, pięknem słowa zwracającym czytenikowi uwagę na opiekuńczą i zawsze dającą nadzieję - miłość Bożą. Gratuluję Panom. Życzę Redakcji i wszystkim czytelnikom KWORUM refleksyjnych, rodzinnych i odradzających Świąt Wielkanocnych Bożena Zylla.

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1331806 razy.

Redakcja KworumZbigniew Skowroński - Administrator, Redaktor naczelny

Sławomir M. Kozak - Z-ca Redaktora naczelnego

Krystyna Górska - Redaktor

Andrzej Ruraż-Lipiński - Redaktor

------------------------------------------------------------------

Sprawy związane z serwisem proszę kierować na adres pocztowy: redakcja@kworum.com.pl

Webmaster [Sprawy Techniczne]: admin@kworum.com.pl

23 Kwietnia 1794 roku
Początek insurekcji kościuszkowskiej w Wilnie. Na czele walk stanął płk. Jakub Jasiński


23 Kwietnia 997 roku
Zginął śmiercią męczeńską św. Wojciech, biskup praski.


Zobacz więcej