Poniedziałek 24 Września 2018r. - 267 dz. roku,  Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Lubomir
23.09.18 22:03
Droga biegnie naprzód...Białoruś na której leży Pińsk i Polesie, niezbyt dawno snuła plany unii politycznej z Polską. Życie często potrafi zaskakiwać. Brak odpowiedzi i inicjatyw ze strony Rzeczypospolitej Polskiej zaowocował pewnie tym, że śródlądowa Białoruś korzysta m.in. z litewskiego portu w Kłajpedzie a nie z polskich portów. Może polsko-białoruskie partnerstwo byłoby w stanie przywrócić portowe znaczenie królewskiego Elbląga? Kazachstan zainteresował się wdrożeniem u siebie alfabetu łacińskiego. Może i Białoruś byłaby zainteresowana zbliżeniem się do cywilizacji łacińskiej?

 -------------------------------
Jan Orawicz
23.09.18 20:24
Drogi Panie historyku M.Kałuski składam Panu serdeczne dzięki za ten Pana wspaniały naukowy materiał poznawczy - o kiedyś polskim Pińsku! No cóż, wciąż nienasycony kolos w postaci Rosji,wchłonął to nie swoje miasto niczym zgłodniały wielki potwór.Tego wschodniego żarłocznego kolosa nadal trzeba się obawiać!! On jest wciąż głodny i chłodny!!! Pozdrawiam!

 -------------------------------
Lubomir
23.09.18 16:56
Może nie jest bardzo istotne, że na Pomorzu osiedliło się sporo Litwaków. Jednak już istotne jest to, że nie byli to pobożni litewscy Żydzi a marksiści-leniniści. Ich potomkowie takimi pozostają do dzisiaj. Oni bardzo łatwo dogadują się z niemieckimi marksistami. Stąd taka niechęć do Polski, polskiej historii i Polaków, i lizusostwo wobec Niemiec, niemieckiej historii i Niemców. Stąd pewnie - nadanie Honorowego Obywatelstwa Gdańska weteranowi Waffen-SS Guenterowi Grassowi i ignorowanie literackich mistrzów polszczyzny. Stąd najwyraźniej zaniechanie np. popularyzacji polskich tekstów na Festiwalu Sopockim, nie tylko przez polskich, ale i przez zagranicznych wykonawców. Ten proces pomniejszania Polski i polskości zaczął się na Pomorzu - już nieco wcześniej. Z polskości zaczęto robić garba, który szpeci a nie upiększa. To musi się zmienić i to bardzo szybko i na zawsze!

 -------------------------------
Ania
23.09.18 16:13
Preyzdent Duda podpisał na stojąco jakiś dokument, inni się z tego śmieją a ja bym chciała poznać jego treść. Czy w zainstalowanej nam demokracji lud ma prawo zobaczyć oryginał tekstu ?

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Biżuteria Patriotyczna
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1286759 razy.

Działy

24 Września 1869 roku
W USA załamał się rynek złota. Był to tzw. czarny piątek.


24 Września 1621 roku
Zmarł Jan Karol Chodkiewicz, hetman wielki litewski, wojewoda wileński (ur. 1560)


Zobacz więcej