Sobota 26 Maja 2018r. - 146 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Jan Orawicz
25.05.18 19:17
Za takie podłe łganie, redakcja tego szmatławca powinna stanąć przed oblicze Sadu RP!!! Mało tego!! Ten szmatławiec lewacki powinien otrzymać zakaz swego istnienia!!!

 -------------------------------
W Panasiuk
25.05.18 18:04
I to mi się podoba, p Sołonka stanął na wysokości zadania i skomentował mój felieton merytorycznie. Tak też być powinno. Historia ma wiele niewiadomych, ale o to warto się sprzeczać. Dziękuję za komentarz.

 -------------------------------
Artur Sołonka
25.05.18 14:01
Panasiuk pisze: Losy kontynentów są długie, a jeszcze dłuższe umieszczonych na nich państw. To historia zwięzła, nie sposób jej opisać w skrócie. Ale...kto umieszcza państwa na kontynentach??? Panasiuk pisze o Irlandii, że "później darowana przez angielskiego papieża Hadriana IV Henrykowi II". Też krótko, zwięźle, ale czy prawdziwie? Z kolei Wikipedia - jako źródło większości komentatorów i przypadkowych historyków, podaje, że -1155 - król Anglii Henryk II Plantagenet uzyskał zgodę Papieża Hadriana IV na najazd na Irlandię. Już w tych dwóch "źródłach" zderzają się przeciwieństwa historii i logiki - "darowizna" i "najazd"... "Darowana przez angielskiego papieża"... Anglia nie miała swojego papieża, a tylko Papież Hadrian IV był angielskiego pochodzenia, więc ten papież nie mógł niczego podarować! A jeśli chodzi o tę zgodę na "najazd", (a nie na darowiznę") to jedni powołują się na "Papal Bull" (Laudabiliter) wydaną w 1155 roku przez papieża Hadriana IV, drudzy twierdzą, że jest problem, jak się na tę bulle powoływać, bo została zagubiona wieki temu (XIII w.?) i nie ma z czego zrobić kopii, a więc skąd może być wiadomo co tam było zapisane, I tak dzieje się od 13 wieku - jeden scholar przekazuje drugiemu nie to co było, a tylko to co o tym myśli. W efekcie wychodzi z tego już tylko osobista interpretacja - z czasem wcale nie podobna do tego co wydarzyło się np. w tym 1155 roku. Ostatnio prof. Anne Dugan udawadnia, że na podstawie zbadanych dokumentów i innych śladów historycznych, że król Henryk II, pokazywał ten dokument (Laudabiliter) liderom kościoła w Irlandii nie przed, a zaraz po tym jak dokonał najazdu, i wszyscy się na to zgodzili, wierząc, że w ten sposób zostanie zaprowadzony porządek w podzielonym kościele irlandzkim. Udowadnia też, że doradca króla - "spin doktor" przerobił ten dokument, oczekując wysokiej pozycji przy królu ... do spraw kościoła. Jednym słowym sugestia, że Irlandia była podarowana przez Papieża królowi Henrykowi II, nie może być tezą, a zaledwie tylko malutką hipotezą. Aktualnie Irlandia upada jako naród katolicki! Ostatnie referendum wygrane przez tych, którzy za małżeństwo uważają dwóch chłopów boćkujących się i przez dwie kobiety wargujących się, jest dowodem dekadencji tego kraju. I zaniku pamięci (historii), która mówi, że za przynależność do katolickiej wspólnoty, która broniła swego terytorium ginęły miliony, a drugie miliony w czasie klęski "ziemniaka" - w której przetrwały tylko te jednostki, które mogły podzielić się tym ziemniakiem. Aktualnie czytam informację o referendum aborcyjnym, które niedługo nastąpi. Jedni będą walczyć o prawo do zabijania, a drudzy o prawo do życia nienarodzonych dzieci. I ten wynik będzie świadczył o tym Narodzie! Więcej o dodatkowych sprawach w wolnej chwili. A jednak historia to też polityka!!!

 -------------------------------
Ania
25.05.18 13:21
Właśnie właściciele studni dostają do płacenia haracz i zacznie się zasypywanie i niszczenie studni. Sąsiad robi jeszcze w "złej" bo pokomunistycznej spółdzielni rolniczej i mówił, że dostali do płacenia 1 5OO zł haraczu od studni. Wcześniej po wioskach niszczono komórki ze względu na podatki teraz przyszła kolej na studnie.

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Biżuteria Patriotyczna
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1258616 razy.

KontaktSprawy związane z serwisem proszę kierować na adres pocztowy: redakcja@kworum.com.pl

Webmaster [Sprawy Techniczne]: admin@kworum.com.pl

Pozdrawiamy
Zespół G.I.KWORUM

26 Maja 1831 roku
Powstanie listopadowe: wojska powstańcze poniosły klęskę w bitwie pod Ostrołęką.


26 Maja 2006 roku
Papież Benedykt XVI w ramach swojej pielgrzymki odprawił mszę świętą na pl. Piłsudskiego w Warszawie.


Zobacz więcej