Środa 3 Czerwca 2020r. - 155 dz. roku,  Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Zofia
02.06.20 12:53
Panie Kałuski, czy uważa Pan, że polskojęzyczny telewidz ma swoje zdanie ? W Polsce trudno spotkać osobę, która buduje zdania korzystając z własnego zasobu wiedzy zdobytego głównie z wartościowych książek. Osoba taka jest od razu cenzurowana i wyśmiewana przez istoty cytujące wprogramowane im przez szkołę i telewizję propagandowe zdania prefabrykaty. Dzisiaj polskojęzyczny demokratyczny telewidz zaprowadził nieświadomie Polskę na wagę przed rzeźnią, potem będzie ubój i zrobią z nas kiełbasę. Kto i jak od pokoleń zarabia na robieniu i sprzedaży kiełbasy mało kto się orientuje. Na pewno żaden z demokratycznych "mędrców" korzystających z "wolności słowa". Tragedią w Polsce jest to, że głupek i profesor zwyczajny posadzony przed telewizorem mówią potem jednym głosem.

 -------------------------------
Marian Kałuski
02.06.20 9:39
Nie ma sensu polemizować ze złośliwcami i mało inteligentnymi osobami oraz fanatykami narodowymi, politycznymi i religijnymi. Mało inteligentnymi, bo: nie rozumieją tego co czytają, o czym jest dany tekst. Fanatykami narodowymi, bo: chociaż Pan Jezus powiedział, że "Nikt z was nie jest bez winy" uważają, że oni - ich naród stanowi wyjątek. Fanatykami politycznymi, bo: oni nie wiedzą co to jest demokracja i wolność słowa - prawo do posiadania własnego zdania -własnej, a przy tym słusznej opinii. Fanatykami religijnymi, bo: oni także odrzucają powyższe słowa Chrystusa i uważają, że Kościół i księża są tak święci jak sam Pan Jezus, chociaż już papież Paweł VI w swej homilii w dniu 29 czerwca 1972 roku w święto Apostołów Piotra i Pawła, powiedział, że diabeł także w samym Kościele mobilizuje wszystkie siły (grzeszni księża), aby obalić Kościół Chrystusowy. Marian Kałuski, Australia

 -------------------------------
Artur Sołonka
02.06.20 2:04
Kałuski, mając na uwadze twoją inteligencję okazaną we wcześniejszych komentarzach, które zmusiłem się przeczytać, ale ten wulgarny styl, prostactwo i ta hipokryzja, sprawiły, że nie mogę więcej zastanawiać się kim ty właściwie jesteś i o czym jest twoja "literatura". Myślałem, że podyskutujemy na temat twórczości Tokarczuk, którą to polecasz w swojej "pracy" Litwinom i innym narodom o czym wyczytałeś w Wikpideiii, a tu wyszło na jaw, że ty nie masz pojęcia o czym ona pisze. W powyższej twojej "pracy" jest ona cacy, cacy, i polecana Litwinom, a w komentarzu jest już be, be... Wstydzisz się Polski i Polaków, to twoja sprawa, ale nie bluzgaj z Australii na tych, którzy kochają swoją Ojczyznę. Gdyby twoja inteligencja nie była zamknięta w ogromnym egoizmie i tej chorobliwej pewności, że tylko ty masz rację, nie negowałbyś wiary mojej i większości Polaków (na ten temat, były już twoje ohydy-komentarze) w to, że od wieków Matka Boska jest Królową Polski. A o tym twoim bluźnierstwie pisze już inna prasa, nie tylko internetowa i nie tylko polsko-polonijna. Powołujesz się na słowa Pana Jezusa o "winie" jednocześnie nie dostrzegając własnych win i znowu odsyłam cię do twoich komentarzy. Kałuski z Australii, na zakończenie aby oderwać się od twojej hipokryzji zapamiętaj, że na literaturę przede wszystkim składa się dar języka, a dopiero potem wydarzenia, które za pomocą tego daru są opisywane. Zapoznaj się ze swoim językiem, a potem po cichu przyznaj rację tym, którzy zauważyli, że masz naturę hipokryty. Kałuski z Australii, przyjmij do wiadomości przynajmniej to, że czasem okłamać można wszystkich, zawsze niektórych, ale nie da się okłamywać ZAWSZE wszystkich. Od takich kłamstw i dezinformacji roi się bowiem w twoich znojnych komentarzach. Przyznaję ci jednak rację, że zawsze są chętni do wspierania i tego "wstydu" za Polskę i Polaków - tej antypolskiej działalności. Głównie dlatego - jak piszesz - że na tym można dobrze zarobić albo po prostu wiele zyskać... ? Dlatego postawiłem znak zapytania. Zdrowia życzę! I jak ono będzie, uderz mocno - nie w moją - a we własną pierś!

 -------------------------------
Marian Kałuski
01.06.20 2:11
Nie ma sensu polemizować ze złośliwcami i mało inteligentnymi osobami oraz fanatykami narodowymi, politycznymi i religijnymi. Mało inteligentnymi, bo: nie rozumieją tego co czytają, o czym jest dany tekst. Fanatykami narodowymi, bo: chociaż Pan Jezus powiedział, że "Nikt z was nie jest bez winy" uważają, że oni - ich naród stanowi wyjątek. Fanatykami politycznymi, bo: oni nie wiedzą co to jest demokracja i wolność słowa - prawo do posiadania własnego zdania -własnej, a przy tym słusznej opinii. Fanatykami religijnymi, bo: oni także odrzucają powyższe słowa Chrystusa i uważają, że Kościół i księża są tak święci jak sam Pan Jezus, chociaż już papież Paweł VI w swej homilii w dniu 29 czerwca 1972 roku w święto Apostołów Piotra i Pawła, powiedział, że diabeł także w samym Kościele mobilizuje wszystkie siły (grzeszni księża), aby obalić Kościół Chrystusowy. ....... W krajach tzw. Zachodu i na wschód od Polski oraz Izraelu antypolonizm jest chlebem powszednim od wielu, wielu lat. Jeśli tak się dzieje, to głównie dlatego, że Polska i Polacy nie potrafią skutecznie przeciwstawić się temu rasizmowi. A nie potrafią, bo Polacy są mięczakami i w tej sprawie boją się własnego cienia. Nie ma wśród Polaków ani jednego polityka, który uderzyłby w stół i krzyknął gromkim głosem na cały świat "Basta!" Możliwości do wykonania tego w instytucjach międzynarodowych i tych zwalczających rasizm jest wiele - brakuje choć JEDNEJ osoby do zrobienia tego. Ze wszystkimi wrogami zachowujemy się tak jak z jajkiem. A poza tym są wśród Polaków osoby, jak np. właśnie Olga Tokarczuk, chętne do wspierania tej antypolskiej działalności. Głównie dlatego, że na tym można dobrze zarobić albo po prostu wiele zyskać, a rodacy za tę zdradę narodową nie "ogolą im głowy". Problemem jest także i to, że, jak wspomniałem powyżej, uważamy, że od chwili powstania Polski zawsze byliśmy bez winy. Czyli nie potrafimy uderzyć się w własną pierś i powiedzieć przepraszam. Właśnie dlatego daliśmy naszym wrogom wewnętrznym (np. "GW") i zewnętrznym możliwość do bezkarnego wyolbrzymiania naszych win.

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1434507 razy.

Działy

03 Czerwca 1605 roku
Zmarł Jan Zamoyski, hetman koronny. Założył miasto Zamość (1580) i powołał Akademię Zamojską (1592).


03 Czerwca 1922 roku
Urodził się Wiesław Michnikowski wybitny aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy (zm. 2019r.)


Zobacz więcej