Piątek 24 Stycznia 2020r. - 24 dz. roku,  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Lubomir
23.01.20 21:59
Można odnieść wrażenie, że cały scenariusz skłócenia wszystkich ofiar hitlerowskiego, niemieckiego reżimu - z rozpisaniem na role, został ułożony w Berlinie. To Niemcy wciąż usiłują kreować siebie na pokojowych mediatorów - w powszechnym sporze o historię. To jedynie wszyscy inni są źli. To Niemcom zależy na zawężeniu swoich zbrodni, do co najwyżej jednego narodu. Inna wersja ofiar niemieckich zbrodni ludobójstwa - wymuszałaby logikę wielorakiego zadośćuczynienia pozostałym męczennikom i ich ojczyznom. To oznaczałoby bankructwo Czwartej Rzeszy, jak określają 'merkelowskie' Niemcy - obserwatorzy niemieckiej sceny politycznej. Jednak takie rozwiązanie mogłoby uratować Europę przed kolejną, niemiecką dominacją. Wszystko co najgorsze dla Europy, zawsze wychodziło z ziemi niemieckiej. Inni co najwyżej byli wciągani do niemieckiej machiny zbrodni. Być może czasami 'uczeń' dorównywał 'mistrzowi'. Jednak wojenne inspiracje pochodziły od Niemców.

 -------------------------------
Jan Orawicz (W.K)
23.01.20 21:57
Panie Leszku osobiście cudem przeżyłem II wojnę światową jako chłopiec liczący 1O lat - żyjący z rodziną w leśnej wiosce Łażyn pod Solcem Kujawskim.Dodam,że ta wieś po wojnie zniknęła. Do tej pory zachodzę w głowę,że Człowiek Czlowiekowi jest podłym stworzeniem! Przeżyłem w tamtym czasie potworny bandytyzm Niemców- wykonywany na nas Polakach! Tego się opisać nie da!! Zapewne do tej pory w tamtych podsoleckich lasach spoczywają pod mchami cząstki zamordowanych harcerzy i starszych mieszkańców tej leśnej wioski! A więc czym się wielu ludzi różni od potworów?! Serdecznie pozdrawiam z dalekiego USA!

 -------------------------------
Lubomir
23.01.20 16:06
Trwa tzw. napuszczanie pijanego na płot. Tym napuszczanym mamy być najwyraźniej my, Polacy. Od stuleci niezmiennie trwający przy swoich wartościach i nazewnictwie. Tymczasem 'płot' ulega genetycznej modyfikacji. Sowietów zastępują Rosjanie, Żydów - Izraelczycy a Niemców - Naziści. Ci ostatni, to naród bliżej nieokreślony. Prawdopodobnie są to jacyś przybysze z Kosmosu. Jakaś nacja bez skazy i bardzo pokojowo nastawiona do wszystkich.

 -------------------------------
Tatarska Grazyna
23.01.20 11:56
Bardzo klimatyczne, piękne wiersze. Zatrzymują...

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1404452 razy.

Działy

24 Stycznia 1908 roku
Urodziła się Barbara Ludwiżanka, polska aktorka (zm. 1990)


24 Stycznia 1925 roku
Polski rząd podjął decyzję o budowie pomnika Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie


Zobacz więcej