Piątek 20 Lipca 2018r. - 201 dz. roku,  Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 30.09.17 - 13:25     Czytano: [628]

Uzdrowienie służby zdrowia


Szanowni Państwo!

Patrząc na pracę pewnej młodej lekarki, wpadłam na genialnie prosty sposób uzdrowienia służby zdrowia. Otóż ta młoda lekarka przyjmując chorych, ani razu nie spojrzała nawet na pacjenta, bo i po co? Wszystko czego potrzebowała, miała przecież na ekranie komputera. Przepisała lekarstwa wcześniej stosowane, nie pytając o ich skuteczność. Wiadomo przecież, że to najważniejsze, na obniżenie cholesterolu jest nieodzowne.

Nie muszę dodawać, że żeby się dostać do tej, albo jakiejkolwiek innej lekarki, trzeba swoje odstać w kolejce. A więc do rzeczy. Proponuję NFZ wejść w układ z jakąś dużą korporacją farmaceutyczną, dla której będzie to zapewne złoty interes. Trzeba opracować program internetowy, w którym pacjent będzie mógł sam się obsłużyć medycznie. Po odpowiedzeniu na kilka podstawowych pytań, komputer postawi diagnozę i przedstawi receptę, którą wystarczy wydrukować i zrealizować w najbliższej aptece. Pacjent bardziej wymagający może przejść do dalszego etapu. Tam poda wyniki analiz i dostanie lekarstwo o zupełnie innej nazwie.

W ten sposób znikną kolejki i młode lekarki będą mogły wyjechać na zachód, gdzie na pewno znajdą zatrudnienie jako pielęgniarki, pielęgniarki jako salowe i wszyscy będą zadowoleni. Zwłaszcza firmy farmaceutyczne będą tak szczęśliwe, że nawet nie będą musiały angażować Ministra Zdrowia i Marszałka Senatu, żeby się w telewizji szczepili tymi szczepionkami, które jeszcze nie są obowiązkowe.

Miliony uzbierane z comiesięcznego haraczu, jaki wszyscy płacimy, będzie można wydać na jakikolwiek inny zbożny cel. Jaki? Oczekuję propozycji.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Koniec świata? 38/2017 (327)

Szanowna Pani Małgorzato,

Trzecia wojna światowa to tak naprawdę zwieńczenie KOŃCA ŚWIATA. Koniec świata to proces, odbywający się na naszych oczach, którego tempo ostatnio przybiera na sile. Niestety niewielu z nas to dostrzega. Oto kilka „znaków” że mamy do czynienia z procesem, który nieuchronnie doprowadzi do PRZESILENIA:

1. Tworzenie ponadnarodowych struktur polityczno-gospodarczych niszczących państwa narodowe jako ostatniej przeszkody do realizacji ich celów.

2. Eksploatacja i ekonomiczne zniewalanie krajów słabszych politycznie i gospodarczo oraz utrwalanie tego stanu przez wielkie światowe ponadnarodowe korporacje i ich wielkich państwowych protektorów.

3. Koncentracja kapitału (np. zaledwie kilka korporacji zarządza na naszym globie produkcją żywności i powiązanym z nim przemysłem chemicznym).

4. Nieokiełznane niszczenie środowiska naturalnego w imię zysku (patrz – totalne zniszczenie lasów deszczowych na Nowej Gwinei by produkować olej palmowy, który znajduje się obecnie w prawie każdym produkcie spożywczym z tłuszczem w składzie).

5. Tworzenie uregulowań prawnych począwszy od prawa ochrony własności intelektualnej (szczególnie szkodliwego w sektorze produkcji rolniczej), a skończywszy na prawie sankcjonującym terror poprawności politycznej jako bata na tych, którzy połapali, o co w tym wszystkim chodzi (patrz – „mowa nienawiści").

6. Intelektualne ubezwłasnowolnienie ludzi. Monopolizowanie przekazu medialnego kreującego opinię publiczną tyko w jednym „właściwym” kierunku, prowadzi do stanu, że ludzie mało dociekliwi (a tych jest zdecydowana większość), opierający się tylko np. na przekazie telewizyjnym, nie są w stanie prawidłowo rozpoznać otaczającego ich świata.

Słowem, to z czym mamy dzisiaj w świecie do czynienia to TOTALITARYZM PO LIFTINGU.

Wydaje się, że sprowokowanie wędrówki ludów przez WIELKICH TEGO ŚWIATA, jest również częścią większej całości. Moja teza jest następująca. Na skutek przemian obyczajowych zafundowanych zachodniemu światu przez jego lewicowe elity, mamy do czynienia z kryzysem demograficznym. Mało tego, „wyhodowany” przez owe elity obywatel Zachodu płci męskiej nie bardzo nadaje się na mięso armatnie, więc trzeba je importować. Do reszty wykastrowany z cech męskich Niemiec z karabinem w ręku to widok przyprawiający o spazmatyczny śmiech, a ambicje Cesarstwa Niemieckiego są duże. Stąd taka determinacja cesarzowej Merkelowej, by sprowadzić jak najwięcej normalnego chłopa nadającego się na rekruta. Czy to nie kolejny „znak” naszych czasów?

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

........................................


Powieść w odcinkach

Małgorzata Todd
WOJNA WRON


Odcinek 28

Zakład w którym dokonywano naskórnych malowideł mieścił się rzeczywiście niedaleko i trudno go było nie zauważyć. Po wspięciu się wąskimi, ciasnymi schodami na pięterko Marzena rozejrzała się po mrocznym pomieszczeniu tortur. Młody człowiek pokryty tatuażami na wszystkich odsłoniętych i zapewne tych zasłoniętych częściach ciała, na jej widok krzyknął w kierunku zaplecza.
– Masz gościa.
Zza plastikowej zasłony wyłoniło się kolejne dzieło sztuki i odezwało się damskim głosem.
– O, Natka! Myślałam, że byłyśmy umówione na wtorek.
– Czyli jutro? Przypomnij mi na którą.
– Na dwunastą.
Marzena zawróciła na pięcie i ruszyła w kierunku schodów.
– Zaczekaj. Co się z tobą dzieje? Zapraszam na kawę.
– Do jutra – powiedziała Marzena nie odwracając się.
Wolała nie ryzykować, że tamta zauważy pomyłkę. Idąc w kierunku Nowego Światu zastanawiała się nad następnym krokiem. Na pewno we wtorek, czyli jutro o dwunastej powinna być gdzieś w pobliżu, żeby po wyjściu Nataszy z zakładu móc ją śledzić. Gdyby to się nie udało, pozostanie przycisnąć tatuażystkę, ale to już raczej zadanie dla jakiegoś mężczyzny.
Teraz pora przycisnąć ciocię Kamilę i dowiedzieć się jak to z tymi narodzinami było. Sama wie tylko tyle, że zdecydowała się przyjść na świat w mroźną sylwestrową noc, w mrocznym stanie wojennym. Czas poznać szczegóły.

Ciąg dalszy raczej nie nastąpi,
bo mam wątpliwości, czy warto to ciągnąć.

POLECAM


.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

30 września 2017 r. | Nr 39/2016 (328)

Wersja do druku

Panasiuk - 30.09.17 16:42
To szczepienie przypomina mi gierkowską parodię. Zbyt dużo reklam o nic. Nowa propaganda sukcesu.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Lipca 1968 roku
Uruchomiono największy polski sztuczny zbiornik wody na Sanie w Solinie o powierzchni 21,1 km².


20 Lipca 1797 roku
Urodził się Paweł Edmund Strzelecki, polski podróżnik, geolog, geograf; badacz Australii (zm. 1873)


Zobacz więcej