Czwartek 24 Stycznia 2019r. - 24 dz. roku,  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.05.18 - 19:31     Czytano: [633]

Czas na wielomilionowe pozwy

Panie marszałku, wicepremierze, panie MSZ wielokrotnie mówiłem żeby nie głaskać głodnego krokodyla, bo nie doceni i rękę wyciągniętą do zgody i kompromisu, odgryzie…

Czas porzucić naiwne mrzonki o wzajemnym zrozumieniu, zrezygnować z bezmyślnego i nieskutecznego dawania carte blanche naszym partnerom, raczej jest tak, że za każdy dobry uczynek i chęć dialogu ze strony polskich władz i naszego narodu spotyka nas „zasłużona kara”. Marszałek Senatu to Majestat Rzeczpospolitej i burmistrz Jersey City świadomie chciał obrazić Polskę i Polaków, a nie tylko marszałka Stanisława Karczewskiego.

Co z tego, że padło na niewinnego. Nie wolno się obchodzić jak z jajkiem z wrogami Polski i Polaków, ciągle łagodzić spory, ustępować, wycofywać się rakiem, unikać konfrontacji, bo ani burmistrz Jersey City, ani Frans Timmermans, ani Jean-Claude Juncker, ani Steven Spielberg, ani KE i liczne organizacje żydowskie i niemieckie media i niektórzy politycy, tych pokojowych i przyjacielskich gestów nie docenią, a każdą próbę porozumienia i dialogu uznają za słabość, a nie przejaw dojrzałości i siły.

Polska musi wreszcie przestać prosić, a zacząć żądać, choćby tylko przypominając o prawdziwych, europejskich wartościach, żądać stosowania również wobec Polski i Węgier unijnych zasad takich jak choćby zasada solidarności, swobody przepływu usług i przestrzegania postanowień traktatowych UE, które są bezczelnie łamane w stosunku do krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

To właśnie propozycja budżetu UE ze strony KE narusza postanowienia traktatowe i zasadę praworządności. Dziś nie czas prosić i przepraszać, Polska musi żądać i egzekwować, właśnie przestrzegania praworządności w wykonaniu naszych partnerów, nie tylko Niemiec, Francji czy Izraela, a jak będzie trzeba to nawet zgłosić veto do budżetu UE na lata 2021-2027, nie mówiąc już o budowie Nord Stream II. Niestety wielu ludziom wrogo nastawionym do Polski i jej sukcesów nie warto w ogóle nic tłumaczyć, trzeba im mówić prawdę bez ogródek, bez ciągłej pedagogiki wstydu licząc na wzajemną tolerancję, bo to zwyczajnie nie działa. Nie warto przytulać hieny do krwawiącej rany z czasów II Wojny Światowej - czas to wreszcie zrozumieć.

Nie wolno nazywać oszczerstw i pogardliwego antypolonizmu, niedoinformowaniem, chwilowym niezrozumieniem i polską wrażliwością.

Powinniśmy już to wiedzieć, że bez kary nie ma miary, zamiast więc pisać listy, lepiej pisać pozwy o miliony dolarów, korzystając z amerykańskich kancelarii prawniczych. Nic tak nie przemawia do rozumu i nie przywraca przyzwoitości, jak potężne finansowe odszkodowania. Tą szczególną wartość wymierną w pieniądzu i w Europie i na świecie wszyscy doskonale rozumieją. Szanuj się sam, jeśli chcesz by inni cię szanowali.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

Lubomir - 19.05.18 13:05
Intrygi z zewnątrz można odczuć w wielu obszarach, np. polscy prawnicy zamiast solidaryzować się ze sobą, niezależnie od miejsca zamieszkania, nastawiani są na zwalczanie się nawzajem. Syjoniści szukający kasy po całym świecie, mogą atakować bezpośrednio Polaków, nie powstrzymywani, ani nie nękani przez polskich sędziów, adwokatów czy prokuratorów. Chyba jedynie mecenas Hambura wypełnia polskie obowiązki, jak powiedziałby to wielki Roman Dmowski.

W Panasiuk - 15.05.18 18:46
Miałem kiedyś kolegę muzyka, który lubił powtarzać: są ludzie: jedni stworzeni do muzyki drudzy do wideł. Jeśli potrafimy brzdąkać coś na gitarze nie oznacza to, że jesteśmy muzykami, podobnie jest z pisaniem. Nie ma ludzi znających się na wszystkim. Najlepiej jak sami ocenimy do czego jesteśmy stworzeni.

Panasiuk - 15.05.18 17:57
Hucznie obchodzona w naszej stolicy rocznica powstania Izraela, a w Strefie Gazy giną niewinni ludzie, tacy jak my. Opluwają nas na całym świecie , a my wchodzimy im bez mydła i to się nazywa wstawanie z kolan? Kłamstwo i obłuda, czy i tego nie widzimy?

Kuba - 14.05.18 15:20
Jeśli od czasu do czasu - od "wielkiego święta" - ukaże się jakiś wpis zasługujący na uwagę, rozważny i umiarkowany (jak np. ten Pana MariaNa), to zaraz pojawiają się "rozumożercy", którzy jednym tchem wypowiadają swoje swoje sprzeciwy w stylu ni to przypiął ni przyłatał. Jeden coś tam przewidział i teraz cieszy się, że mu się to sprawdziło, drugi opowiada o Ameryce, Polakom, którzy tam mieszkają od wielu lat, że tam w USA strzelają...
Trzeci, gdy mowa o Eskimosach, to on prawi trele-morele o Włochach albo o Grekach.
Czyli jest tu o wszystkim tylko nie o Polsce, czy też Polonii. A jak już mowa o Polakach, albo o obecnym rządzie to w sposób tak paskudny jak napisał ten Georg Kowalsky, który na tę okazję przybrał sobie odpowiedni nick...
Ale mądrali, który by coś podpowiedział jak i co, aby było lepiej, to już wiedzy brak, bo rozum już jest zjedzony. A przecież pisząc o Polakach źle, to przecież też piszą o sobie - mówią przecież, że są Polakami z polskimi paszportami czy też z dowodami, z orzełkiem i numerem PESEL
Tak! Należy domagać się sprawiedliwości i wystawiać pozwy dla tych, którzy naszą Ojczyznę szkalują, którzy kombinują i kłamią!
Gdzie im zrobić "koło piór"? Tam gdzie Temida ma jeszcze coś do powiedzenia!

Czyżby niektórych Kowalskych dopadł obłęd?
Zachowanie "rozumożerców" - myśli i ich pisaninę nie da się już racjonalnie wytłumaczyć...Panta Rei!

Georg Kowalsky - 14.05.18 9:58
Kogo chcecie pozywać, w jakim trybie i przed który sąd? Chyba przed biskupi, który orzeka o nieważności małżeństwa? Wam tylko wiara w cuda, rozumu ZERO. Niejaki Kochanowski pół wieku temu napisał: Polak przed szkodą i po szkodzie głupi. Może on Niemcem był?

MariaN - 13.05.18 13:07
Zgadzam sie, że trzeba pozywać wszystkich kłamczuchów, którzy celowo rzucają oszczerstwa aby osłabić wstającą z kolan Polskę. Kolejne wybory trzeba wygrać jeszcze mocniej a wówczas część totalniaków zrezygnuje z dalszej walki przeciwko Polsce. Zdrajców u nas sporo niestety, taką mamy tragiczną historię i miliony wymordowanych patriotów. Koniecznie reparacje od Niemiec jak również od Rosji a odszkodowanie od USA i innych aliantów, którzy w podzięce za wspólną walkę wepchnęli nas w czerwone łapska Stalina na 45 lat. To wszystko jednak nie będzie takie proste, ale robić trzeba, wszystko po kolei. Najpierw trzeba stanąc na nogi gospodarczo, podnieść dobrobyt (co sie teraz robi) Polaków, realizować plan międzymorza itd i nie chować głowy w piasek tak jak to robiła poprzednia wadza

Lubomir - 10.05.18 11:26
Kiedy współczesne wojny prognozowane i prowadzone są w przestrzeni finansowej, technologicznej i gospodarczej, nam podrzuca się niemieckie i amerykańskie zabytki czołgowe i zagrzewa się nas do prowokowania Rosji. Tymczasem bliskowschodnia scena wojenna pokazuje, ze współcześnie ostatecznego rozwiązania konfliktów dokonuje lotnictwo. Kiedy Niemcy i Izrael zacieśniają współpracę z Rosją, my jesteśmy kreowani na wroga nr 1 naszego geograficznego sąsiada. Zmowa Niemiec i Izraela wydaje się być tutaj faktem oczywistym. Kapitał Hitlera wciąż nie został rozliczony i ciągle służy do zamazywania niemieckich win i kupowania przyjaźni Izraelczyków. Służy także do kreowania kolejnych konfliktów zbrojnych.

w Panasiuk - 10.05.18 3:01
Przykro mi, że moje prognozy się sprawdziły. Mamy drugą Jałtę. Ten co wczoraj nas chwalił, dzisiaj zdradził podpisując haniebną ustawę. W czasie kiedy głosowano tę nieszczęsną ustawę w USA przebywali nasi ministrowie zabiegając o wzmocnienie obronności. Nic nie zrobili w tym kierunku. Na dalszy komentarz szkoda słów. Oto sojusznicy, którzy mają nas bronić

- 09.05.18 10:57
Bardzo dobry tekst Pana Szewczaka. Jak zwykle zresztą. A przy tym parę pięknych sformułowań.

Lubomir - 05.05.18 14:00
Przyjaciele Merkel i Sorosa zrobili wszystko żeby skłócić Polaków o historię. Ba, nawet skłócanie polskich prawników wydaje się im udawać. Polacy jak zwykle muszą liczyć sami na siebie. Zamiast nowoczesnych śmigłowców i poczucia, że mamy kawalerię czy husarię powietrzną, starsi i mądrzejsi każą nam zakładać terytorialne ziemianki i szykować się do wojny partyzanckiej.

Lubomir - 05.05.18 13:20
Kiedy na płaszczyźnie umysłowej i duchowej toczy się istna wojna o przyszły kształt świata, Polaków usiłuje się wykreować na pozbawionych głosu niewolników lub na nic nie znaczące - żywe roboty. Tego statusu Polaków pilnuje najwyraźniej Mossad, B.N.D, FSB i podobne 'organizacje charytatywne'. Polska to naród umysłowych geniuszy i duchowych tytanów. Nie pasujemy do roli karłów! Jednowymiarowość to cecha materialistów, marksistów a nie religijnych Polaków. My mamy wymiar zewnętrzny ale również wewnętrzny.

W Panasiuk - 05.05.18 4:23
I to mi się podoba. Brawo p. Szewczak. Wreszcie postawił pan sprawę na ostrzu noża, bo tak właśnie trzeba. Nie można wciąż powtarzać, że wszystko jest super, bo nie jest. Żydzi szydzą z nas i trzeba w końcu powiedzieć DOSC! Niech rząd stanie w obronie swoich wyborców, bo są wciąż obrażani. Zlikwidować Polin, a już na pewno przerwać jego finansowanie. Dość darowizn i milionowych prezentów. Żadnych obiecanek budowania obiektów dla wrogów Polski. Dyrektor Oświęcimia nadal ma się dobrze. Min. Gowin zapowiedział w USA, że ustawa IPN zostanie zmieniona, to po co była uchwalana? Same kompromisy i ta uległość, która aż boli. Nie można wciąż kogoś edukować skoro nie rozumie podstawowych zasad i nie szanuje historycznej prawdy. Niedługo oskarżą nas o rozpętanie wszystkich wojen, nie można na to pozwolić. Najlepszą obroną jest atak i to trzeba zrobić jak najszybciej. Dość mamy okupacji i przyjaźni, które okazują się nikłe. Prezydent Trump pogłaskał nas w Warszawie, a co dzieje się w jego urzędach? Senatorowie piszą listy z żądaniami i pogróżkami, robią niewiarygodne ustawy uchwalane przez kilka osób - krzykiem. Sojusz z nami i z Żydami powinien być taki sam, a nie jest. Jesteśmy sojusznikiem umieszczonym na dalszym planie. Czy każdemu musimy wierzyć? Dlaczego nie uczymy się na błędach z przeszłości? Nie pchajmy się tam gdzie nas nie chcą. Po zmianie kilku ministrów z UW tylko same kompromisy i pochylanie głów. Jeśli sami nie będziemy się szanować, to kto nas uszanuje.W polityce wygrywa stanowczość, służebna rola nie pasuje do tak walecznego narodu. Nauczyliśmy się chwalić dzień przed zachodem słońca i to nas gubi. Po to wybieramy polityków i obdarzamy zaufaniem, by potrafili nas bronić nie tylko przed najazdami, ale też przed oszczerstwami.

Lubomir - 04.05.18 21:11
Jeżeli notorycznych terrorystów i zbrodniarzy nie nazywa się po imieniu, to terroryści i zbrodniarze w swoje szaty ubierają ofiary swoich prześladowań. Doskonale uczy o tym lektura Bliskiego Wschodu. Terroryści i zbrodniarze przedstawiają się w roli męczenników. Dzisiaj do roli męczenników kreują się nawet Niemcy.

Wszystkich komentarzy: (13)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Stycznia 1925 roku
Polski rząd podjął decyzję o budowie pomnika Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie


24 Stycznia 1507 roku
Koronacja Zygmunta I w katedrze wawelskiej


Zobacz więcej