Piątek 24 Maja 2019r. - 144 dz. roku,  Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 12.05.18 - 18:02     Czytano: [314]

Demokracja po niemiecku


Szanowni Państwo!

Zarówno Merkel, jak i wcześniej Hitler doszli do władzy legalnie, zdobywając odpowiednią ilość głosów w Bundestagu. Później już parlament nie był im do niczego potrzebny. Hitler nikogo nie musiał prosić o zgodę na wywołanie wojny. Merkel też nie pytała o zgodę parlamentu, czy zapraszać hordę islamistów. Najwyraźniej Niemcy tak już mają, że nie kwestionują posunięć wodzów, nie zależnie od tego jaką głupotę by im oni wciskali.

Wystarczy poczytać, co niemieckie kobiety myślą o zaproszonych „gościach”, żeby poznać dokąd zmierzamy. Oto wypowiedzi paru światłych Niemek:

Claudia Roth: Wydarzenia na dworcu Kolonii można interpretować jako wołanie o pomoc emigrantów, którzy czują się odrzuceni przez niemieckie kobiety.

Aydan Özoğuz: To, że azylanci popełniają przestępstwa, w pewnych przypadkach rabują, jest winą tylko i wyłącznie Niemców, ponieważ ich chęć pomocy (datków) pozostawia wiele do życzenia!

Petra Klamm-Rothberger: W kraju sprawcy, zgwałcone kobiety są skazywane na śmierć. Dlatego sprawca musiał ją zabić po zgwałceniu. Musimy mieć wyrozumiałość dla tych różnic kulturowych.

Ot, takie drobiażdżki, a uczą wiele. Pani kanclerz nie musi się bać o godne następczynie. Nasze czołowe feministki, takie jak Róża Tuman von Hochsztapler czy Wielka Szajbus z okrzykiem: Precz z dyktaturą kobiet, muszą jeszcze dużo się nauczyć od prawdziwie Nowoczesnych Niemek!

Oto na czym polega normalność „europejskich standardów” i wzorcowa, niemiecka demokracja!

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Prawo a logika 16/2018 (357)

Szanowna Pani Małgorzato

Podobno każdy naród ma swoją specyfikę czyli charakter narodowy, a więc dominujące wady i zalety. My Polacy również mamy ich kilka i jednych i drugich. Często eksploatowaną w samobiczowaniu wadą jest nasza wrodzona skłonność do warcholstwa. To prawda, ale współcześnie chyba nie waży ona tak wiele na naszej egzystencji jak dawniej to bywało (nie należy się zwieść pozorom, że stan obecnej polskiej sceny politycznej przeczy tej tezie. To co obserwujemy to nie wojna polsko-polska to wojna Polaków z polskojęzycznymi – a to nie to samo). Bardziej istotną dla naszego bytu jest wada pt. „brak konsekwencji w działaniu” nazywana czasami wielkodusznością Polaków. A tak naprawdę to ta nasza narodowa „mientkość” powoduje, że ciągle nie możemy stanąć jako naród na nogi. Ciągle czekamy jako społeczeństwo na rozliczenie, osądzenie, czasami jedynie na potępienie i nie możemy się doczekać. Dlatego zaprzaństwo tak świetnie się ma w naszej umęczonej ojczyźnie. Mało tego, mam wrażenie, że wręcz rozkwita i panoszy się w najlepsze, czując się zupełnie bezkarne.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

12 maja 2018 r. | Nr 17/2018 (358)

Wersja do druku

Lubomir - 15.05.18 10:08
Słowo demokracja stało się w XX i XXI wieku wyłącznie przykrywką i parawanem. W dniu otwarcia ambasady USA w Jerozolimie żołnierze armii izraelskiej zastrzelili 59 Palestyńczyków i ranili ponad 2700 mieszkańców umęczonej Palestyny. Izraelczycy też lubią mówić o demokracji. Słowa terror i terroryzm zarezerwowane są wyłącznie dla Palestyńczyków. My Polacy nie ulegamy zakłamanej propagandzie. Jeszcze potrafimy odróżniać wolność od niewoli. Wrogów od przyjaciół. Obłudna propaganda niejeden raz opanowywała także Niemcy. To nie zbirom Hitlera przypisywano bandytyzm, ale o Polakach mówiono polscy bandyci. Dzisiaj kiedy Niemcy chcą przeprowadzić świat arabski do Europy, próbują okrzyknąć Polaków wrogami demokracji. Polacy przeciwni są takiej demokracji po niemiecku. Wizją Polaków nie jest Europa jako Arabistan. Ziemią Arabów jest Bliski i Środkowy Wschód a nie Europa.

Lubomir - 13.05.18 14:52
Potomkowie Hitlera powinni uczyć się demokracji klasycznej od Greków, demokracji parlamentarnej od Anglików i prawa od Włochów. Tymczasem to Niemcy eliminują historycznych twórców europejskiej tożsamości i cywilizacji, od jakiegokolwiek wpływu na obecne i przyszłe oblicze Europy. To zapowiedź katastrofy.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Maja 1949 roku
Utworzono z Trizonii (amerykańskie, brytyjskie i francuskie strefy okupacyjne Niemiec) Republikę Federalną Niemiec.


24 Maja 1543 roku
Zmarł Mikołaj Kopernik, polski astronom (ur. 1473)


Zobacz więcej