Poniedziałek 20 Maja 2019r. - 140 dz. roku,  Imieniny: Bazylego, Krystyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 29.09.18 - 20:22     Czytano: [188]

Ocieplenie klimatu


Szanowni Państwo!

Globalne ocieplenie klimatu zdarza się co kilka tysięcy lat i jest to zjawisko naturalne, któremu zapobiec się nie da. Działalność człowieka zwiększa to ocieplenie i niebezpieczeństwo topnienia lodów Antarktydy o jakieś kilka, a może nawet kilkanaście promili. Te promile są bez znaczenia dla samego zjawiska. W zupełności jednak wystarczą jako propaganda, no może nie na skale globalną, bo Chińczycy i Amerykanie mają to w nosie, ale do postraszenia niemieckich wasali – jak najbardziej.

Tu mamy do czynienia z powtórką z rozrywki. Podobnie, jak kornika drukarza należało chronić ze wszystkich sił w Puszczy Białowieskiej, tak trzeba było bezwzględnie tępić w lasach niemieckich. Niemieckie elektrownie węglowe nie przyczyniają się do globalnego ocieplenia, ale polskie już tak i muszą płacić wysoki okup, co nie sprzyja ociepleniu klimatu politycznego między tymi krajami.

A jak wygląda ocieplenie klimatu w Polsce między rządem, a nierządem? Rząd z trudem usiłuje pakować złodziei do więzień. Nierząd odgraża się, że rządy przejmie siłą i powsadza do więzień tych, którzy ośmielili się podnosić rękę na złodziei.

Jedyne groźne ocieplenie, któremu podobnie, jak temu globalnemu, zaradzić się nie da, to centralne ogrzewanie w Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Będzie włączone już we wrześniu. Płacz i płać, a jeśli ci gorąco, to zafunduj sobie klimatyzację.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. ACTA 2 36/2018(377)

Szanowna Pani Małgorzato

Cóż, wprowadzenie uregulowań tzw. ACTA 2, jak Pani słusznie zauważa, to siłowe okiełznanie wolności wypowiedzi w internecie. Ta rzekoma troska o ochronę praw autorskich jest oczywiście pretekstem, by tę operację przeprowadzić. W zasadzie takie działanie samozwańczych Sterowników Ludzkości było do przewidzenia. Od jakiegoś czasu (w Polsce od jakiś dziesięciu lat) można było zauważyć wyraźną erozję jakości przekazu serwowanego nam przez radio i telewizję. Programy informacyjne stały się prymitywnym miksem relacji o wydarzeniach drugorzędnych lub o marginalnym znaczeniu – redagowanych na zasadzie „zajmijmy ciemny lud głupotami”. Komentarze polityczne – to mieszanka plotkarstwa, nachalnej łopatologii i propagandy. Emitowane filmy fabularne wybierane są wg klucza - im bardziej infantylne tym „lepsze”, bo podobno takich telewidze oczekują i najchętniej oglądają pochłaniając przy okazji „przyklejone” doń reklamy. Mało tego, nawet kanały telewizyjne, mające w swym założeniu i nazwie edukację zaczęły produkować jakąś wizualną papkę złożoną z programów i filmów typu: „Cygańskie wesela, „Budowa akwariów”, „Złapać złodzieja”, „Uliczne wyścigi” itp. To wszystko spowodowało, że wielu ludzi, by dowiedzieć się coś rzetelnego o otaczającym ich świecie odwróciło się od telewizyjnego i radiowego przekazu i „uciekło” po prostu do internetu. Ale WIELKI BRAT czuwa i nie pozwoli na samowolę poznawczą ludu, czemu dał ostatnio wyraz tworząc regulacje ACTA 2. W dawnych „dobrych” sowieckich czasach w centrum każdej wsi w Związku Radzieckim był umieszczany megafon. Nadawał on non stop jedyną słuszną prawdę, co w konsekwencji prowadziło do tego, że mieszkańcy owych wsi nie wiedzieli nawet, że tuż obok nich rozgrywa się dramat - w sąsiadującym niedaleko łagrze ludzie umierają z wygłodzenia i katorżniczej pracy. Mało tego, „wolni” mieszkańcy Związku Radzieckiego byli przekonani, że owi łagiernicy słusznie odpracowują swoje grzechy względem „krainy wiecznej szczęśliwości”. Szczytem tego, co można z człowiekiem zrobić na drodze dezinformacji, są udokumentowane liczne przypadki zachowań niektórych łagierników na wieść o śmierci Stalina. Będąc w stanie skrajnego wycieńczenia opłakiwali oni szczerze śmierć swojego wodza. Widać, Wielcy Sterownicy Ludzkości o zapędach marksistowskich od zawsze zdawali sobie sprawę, że dezinformacja jest filarem procesu, prowadzącego do przekształcenia ludzi w bezwładną, a następnie całkowicie sterowalną masę.

Dlatego obserwując to co się dzieje dzisiaj w zakresie przepływu informacji powinniśmy być mocno zaniepokojeni i szczególnie czujni, bo najwyraźniej jesteśmy świadkami procesu bardzo groźnego. ONI ponownie próbują tymi samymi metodami, jedynie bardziej wyrafinowanymi, osiągać swój cel. Jednak dzisiaj jesteśmy o tyle w lepszej sytuacji, niż poprzednie pokolenia, że znamy ten cel i nie zmarnujmy tej wiedzy.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM


Ribbentrop – Mołotow


Merkel - Putin


.........................................................

GOŚCINNE WYSTĘPY
Kotów
.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

29 września 2018 r. | Nr 37/2018 (378)

Wersja do druku

Ania - 03.10.18 14:15
Brakuje fotomontażu zdjęcia Hansa von Seeckta i Lejby Dawidowicza Bronsztejna zwanego Trockim.
Trocki już w trakcie tworzenia żydobolszewickiej armii czerwonej układał się z Niemcami w sprawie likwidacji Polski. Pakt Ribbentrop - Mołotow to kontynuacja wcześniejszych uzgodnień pomiędzy Trockim a generałem Seecktem.

Lubomir - 02.10.18 23:16
Namnożyło się niemieckich zielonych, zielono-czerwonych i zielono-brunatnych. Wśród najaktywniejszych eko-terrorystów są tacy eko-bojówkarze, jak Martin Schulz, Joschka Fischer i Daniel Cohn - Bendit. Ci osobnicy niestety nie przepadają za Polską, Polakami i polskością. Ekologia jest dla nich jedynie parawanem, za którym zawsze uprawiali sabotaż gospodarczy i finansowy. O jednym z tych osobników, jeden z czołowych włoskich polityków powiedział, że zachowuje się na arenie europejskiej, niczym kapo w obozie koncentracyjnym. Osoba ambitna podałaby się wówczas do dymisji. Jednak robiący za szkodnika - udał, że to nie dotyczy jego osoby.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Maja 1900 roku
Otwarcie II Igrzysk Olimpijskich w Paryżu ery nowożytnej.


20 Maja 1881 roku
Urodził się Władysław Sikorski, generał, premier rządu RP. Zginął w niewyjaśnionych okolicznościach w katastrofie pod Gibraltarem w 1943r.


Zobacz więcej