Środa 26 Czerwca 2019r. - 177 dz. roku,  Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 29.12.18 - 13:30     Czytano: [299]

Kto tu rządzi?


Szanowni Państwo!

Okres świąteczny powinien być radosny, ale skoro mamy trochę wolnego czasu, to może warto go wykorzystać na refleksje o rzeczywistości, w której przyszło nam żyć tu i teraz. Wyobrażam sobie, że na przykład Nowy Rok 1939 obchodzono hucznie i beztrosko. Nikt nie zatruwał sobie zabawy ponurymi wojennymi przepowiedniami. Teraz też nie powinniśmy się martwić na zapas, zwłaszcza o sprawy, na które nie mamy wpływu. Polityka jednak do nich nie należy, nie jest zrządzeniem losu, a wynikiem różnych udanych i nieudanych przedsięwzięć. W demokracji mamy prawo domagać się rzetelnej wiedzy i żeby nasze racje zostały przez rządzących wysłuchane.

Zadajmy sobie prowokacyjne pytanie: kto nami rządzi? Rząd w Warszawie, czy może w Brukseli, Berlinie, Moskwie, Waszyngtonie lub Tel Awiwie? Zrzędliwi twierdzą, że nie jest nim rząd w Warszawie. Zapewne agentury obcych i nieprzyjaznych nam państw, mają wpływ na różne pociągnięcia naszego rządu. Wierzę jednak, że nadal naszego.

W felietonie zatytułowanym Policjanci i złodzieje sugerowałam, że alternatywą dla Zjednoczonej Prawicy mogliby być Narodowcy. Spotkałam się jednak z zarzutem, że ci ostatni są prorosyjscy. Nie mam na ten temat wyrobionego zdania. Wdzięczna będę za wskazanie prorosyjskich wypowiedzi Narodowców, jak i zaprzeczających tej tezie.

Na razie trzymajmy się tego, co mamy, czyli PiS-u, bowiem Totalna Targowica nie zasypia gruszek w popiele. Przywracanie do łask bolszewickich patronów ulic w Warszawie to niby drobiazg, ale wymowny. Niech nas nie zmylą błazeństwa płynące zarówno z Zachodu, jak i ze Wschodu. Głupota połączona z chytrością to mieszanka piorunująca.

Pozdrawiam i do następnej soboty
Małgorzata ToddKOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Cel czy środek?49/2018 (390)

Szanowna Pani Małgorzato

Pieniądz – czy to cel czy środek? Okres przedświąteczny nie bardzo mnie nastraja by ten temat rozwijać – to raz , dwa – niezbyt sprawnie poruszam się w finansowym sektorze, zwłaszcza w meandrach jego funkcjonowania. Myślę, że ta niekompetencja jest udziałem większości ludzi zamieszkujących naszą planetę. W związku z tym na chwilę pochylę się nad tym problemem. Jest zagadką odgadnioną dlaczego niewiedza związana z funkcjonowaniem sektora finansowego ma być powszechna i utrwalana w społeczeństwie. W końcu, jeżeli się chce kogoś skutecznie finansowo „oskubać” to trzeba spełnić przede wszystkim dwa warunki – sprawić by delikwent zupełnie nie wiedział z jaką materią ma do czynienia, po drugie, by był przekonany, że to on robi „biznes” życia. Wydaje się, że ten drugi warunek jest trudny do spełnienia. Nic podobnego. Jest charakterystyczne, że miłościwie nam panująca ideologia lewicowo-liberalna kształtuje w ludziach wiele „cnót”, wśród których jedną z najważniejszych jest przekonanie, że są inteligentni, mądrzy z definicji. Szczodrze wyposażeni przez naturę w tym zakresie, nie mogą przecież stać się ofiarami oszustwa. Słowem, przepełnieni pychą i przekonaniem, że są cwańsi niż „reszta świata”, tracą czujność. Wówczas taki bankster, czy też inny finansista zrobi z takim osobnikiem „co swoje” mile się do niego uśmiechając. Wniosek – trochę dystansu do samego siebie i skromność (cnoty promowane przez chrześcijaństwo) pozwolą uniknąć bycia frajerem na własne życzenie.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

Teatrzyk Zielony Śledź


ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.
Korek, worek i ...

Występują: Helga i Wańka
Wańka: Ta cholerna nadzwyczajna kasta przegina pałę.
Helga: W czym? To przecież prawie sami nasi ludzie!
Wańka: Utrudniają werbunek nowych agentów.
Helga: Nie bądź zachłanny. Wasi ludzie decydują przecież o wszystkim.
Wańka: Otóż tylko tam, gdzie was nie ma.
Helga: Gramy przecież do jednej bramki.
Wańka: Właśnie, wam też powinno zależeć na werbunku nowych ludzi.
Helga: A w czym konkretnie ten ich, pożal się Boże, wymiar sprawiedliwości przeszkadza?
Wańka: W upowszechnianiu przekonania, że kradzież to tylko roztargnienie, pijaństwo to chwilowa niedyspozycja, a pedofilia to postęp.
Helga: O, przepraszam. Gender wyróżnia dwie opcje – tolerancję, której należy uczyć od niemowlęctwa, i pedofilię, której dopuszczają się wyłącznie księża katoliccy.
Wańka: Nie chodzi o detale. Wiesz, kogo werbuje się na tajnych współpracowników?
Helga: Oświeć mnie.
Wańka: Nie słyszałaś o zasadzie – korek, worek i rozporek?
Helga: A konkretnie co to znaczy?
Wańka: Dobry agent to pijak lub narkoman, łasy na pieniądze i seks.
Helga: Jasne, i co z tego wynika?
Wańka: Z chwilą, kiedy chciwość, rozwiązłość i uzależnienia stają się powodem do dumy, haki przestają działać!
Helga: No, rzeczywiście!

KURTYNA

Szanowni Aktorzy!
Zapraszam to współpracy przy tworzeniu Teatrzyku Zielony Śledź.
Umieścimy nasz teatrzyk na YouTube.
To znakomita forma promocji.

Chętnych do współpracy proszę o kontakt na adres:
mtodd@mtodd.pl.........................................................


GOŚCINNE WYSTĘPY
Kotów.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

29 grudnia 2018 r. | Nr 50/2018 (391)

Wersja do druku

Jan Orawicz - 30.12.18 16:03
Nie ma dekomunizacji w skomunizowanych państwach
przez ich zaborcę CCCP.A to się teraz mści,bo skomuszalcom
odrastają przysłowiowe rogi! To doskonale widać w obecnej RP.
Ślepych przebaczaczy mamy wielu w spadku po PRL-u. To jest
cała armia bandytów z UB,SB,MO i dalszych czerwonych zbirów.
Oni zabrani w kupę robią swoje.Na prawy rząd łypią z byka,że aż
ich zatyka!!! A gdzie tylko mogą podkładają kłody rządowi RP ...
i to wprost pod jego nóżki! Założyli sobie tzw.Platformę Obywatwlską
i wyczyniają swoje lewaczenie,gdzie tylko się da! Schetynialcy górują!
Ostatnio już tak głęboko wpadli w nerwicę,że aażż!!! Towarzyszem
Schetyną wyrażnie telepie!!! Dobrze,że ten czerwoniak chodzi bez
czapki,bo by mu spadała z roztelepanej głowy!

Lubomir - 29.12.18 14:43
Wojny o historię i historyczne czystki - najwyraźniej cieszą obcych agentów. Chyba, że agentów Niemiec, Rosji i Izraela przemiennie nie uznajemy za obcych. Zatem gry o historię - cieszą okresowo zaprzyjaźnionych agentów. Na wszelki wypadek dolewają oni przysłowiowej oliwy do ognia. Raz podlewają od strony lewej a innym razem - ze strony prawej. Ogień nienawiści nie ma przecież prawa gasnąć. Wszystko po to, żeby przegiąć to, co już wyprostowano i zniechęcić do dalszych pozytywnych przemian. Na umiłowanych przez Polaków Węgrzech rzucono się na likwidację pomnika Imre Nagy'a w Budapeszcie. Było nie było - symbol walki Węgrów z sowieckim imperializmem. Czy nie chodzi tutaj czasami o uderzenie w autorytet Viktora Orbana? Wyszukano komunistyczną przeszłość w biografii Nagy'a. Jednak o komunistycznej przeszłości carycy Merkel czy m.in. cara Putina - cichutko. Czy to nie ci zagraniczni ortodoksi - uderzają w bastiony węgierskości i polskości? Szaweł a raczej późniejszy Paweł, byłby u nich bez szans. Ukamienowaliby go! Po prostu, nadludzie XXI wieku po Chrystusie!

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Czerwca 1812 roku
Sejm Księstwa Warszawskiego proklamował przywrócenie Królestwa Polskiego.


26 Czerwca 1941 roku
Zmarł Kazimierz Bartel, polski polityk i matematyk, zamordowany przez Niemców we Lwowie (ur. 1882).


Zobacz więcej