Piątek 7 Sierpnia 2020r. - 220 dz. roku,  Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 28.04.19 - 18:56     Czytano: [436]

Tramwaj zwany...


Szanowni Państwo!Jeśli zdaje się Wam, że tytuł sugeruje nawiązanie do znanej sztuki teatralnej, to źle się Wam zdaje. Sztuka umarła i na razie nie ma co liczyć na jej wskrzeszenie. Tramwaj natomiast jeszcze się trzyma, zwłaszcza że niekoniecznie musi być żwawy, jak ten sławetny „tramwaj równości”.

À propos „równości”, to miałam kłopot ze zrozumieniem, na czym ona polega. Wobec prawa, teoretycznie przynajmniej, wszyscy jesteśmy równi. Gdyby chodziło o wzrost, wówczas należałoby może skracać tych zbyt wybujałych, na przykład o głowę? W sukurs przyszła mi literatura, a konkretnie Orwell. Zrozumiałam, o jaką „równość” chodzi. Twórcy wiosennych tęczowych równości inspirowali się zapewne Farmą zwierząt. Uznali, że co prawda wszyscy są równi, ale zboczeńcy równiejsi!

Ciekawe, czyja śliczna główka to wymyśliła? Bo chyba nie samych prezydentów Słupska czy Warszawy. Ten ostatni robi, co może, żeby dogodzić osobnikom szczególnej troski, czyli dewiantom, wszelkiej maści, odwracając w ten sposób uwagę od spraw przyziemnych, nie wspominając już o podziemnych, takich jak wiecznie nieruchome schody, prowadzące ze stacji metra na Dworcu Gdańskim. Zdawało się, że gorzej niż za HGW być nie może, okazało się, że jednak może. Mamy ślicznego prezydenta i ta jego śliczność powinna nam najwyraźniej wystarczyć. Nikt rozsądny nie spodziewał się przecież, że będzie spełniał jakieś przedwyborcze obietnice, bo i po co? No, może jednak z małym wyjątkiem. Ścieżki rowerowe mają priorytet przed wszelkimi innymi szlakami komunikacyjnymi. Ciekawe, czy zawdzięczamy to skojarzeniu rowerów z pedałami!?

Po zawłaszczeniu wiosny przez zboczeńców na majówkę wypada pedałować indywidualnie, bez oglądania się na miejską komunikację. A może w ramach ocieplania stosunków z Niemcami i w zamian za dogodność korzystania z berlińskiego lotniska, zamiast Okęcia, wprowadzić supernowoczesne tramwaje, nawiązujące do historii? Mogłyby mieć eleganckie, solidne szyldy z napisem: „Nur für Deutsche und LGBT”. (Tylko dla Niemców i zboczeńców).

Pozdrawiam i do następnej soboty
Małgorzata Todd


KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Normalność16/2019 (407)

Szanowna Pani Małgorzato

Normalność w świecie polityki – obecnie nie wiadomo co to określenie oznacza. Jeszcze 50 lat temu normalność w tym obszarze ludzkiej aktywności oznaczała działania, intencje, plany realizowane zgodnie z etyką chrześcijańską. Było wiadome po której stronie mocy stoi dany polityk, organizacja, grupa społeczna, organizm gospodarczy, czy państwo. Dzisiaj, na skutek zaaplikowanej krajom naszego kręgu cywilizacyjnego neomarksistowskiej degrengolady, granica między dobrem a złem została skutecznie rozmyta. W Polsce granicę tą można jeszcze wyznaczyć, choć z coraz większym trudem. Całe szczęście, że istnieją takie sytuacje, które skutecznie demaskują intencje polityków. Do takich sytuacji należy stosunek (zarówno przedstawicieli kręgów rządowych, jak i opozycji) do ostatniej inicjatywy ustawodawczej, by prowadzone poza kontrolą społeczną negocjacje dotyczące realizacji wytycznych ustawy 447, ostatecznie zablokować. W najbliższych dniach przekonamy się – kto pilnuje polskiego interesu i po której stronie stoi. Zamilczenie w mediach (reprezentujących obydwie strony sporu politycznego) tej inicjatywy oraz działań ruchu sprzeciwu społecznego zorganizowanego przez Polonię amerykańską, jak i tego powstałego u nas w kraju, jest bardzo wymowne. Jest również bardzo skuteczne. Odnoszę wrażenie (z rozmów z przedstawicielami różnych środowisk społecznych), że wśród Polaków panuje albo totalna niewiedza na ten TEMAT, albo w najlepszym przypadku – lekceważenie wagi problemu. Słowem operacja pt. „zamilczamy temat” odniosła sukces (pokazując jednocześnie jak wielka jest siła oddziaływania telewizji, radia, czy też niektórych popularnych portali internetowych). W zasadzie, tzw. totalna opozycja określiła się już rok temu, bowiem na wspomniany TEMAT konsekwentnie milczy jak grób i nie wykorzystuje okazji by co najmniej wytknąć niejasne stanowisko rządu w tej sprawie. Widać, jej totalność w określonych obszarach jej działania ulega mocnemu samoograniczeniu i wynika zapewne z intencji nienarażania się swoim mocodawcom. W takim przypadku, najlepiej eksploatować w swoich mediach do granic absurdu temat strajku nauczycieli przykrywając nim skutecznie sprawę naprawdę fundamentalną dla nas Polaków, która będzie decydować o naszej przyszłości i to bardzo niedalekiej.

Pozdrawiam Panią serdecznie - Ewa Działa-Szczepańczyk

.........................................................

OGŁOSZENIA

Uwaga!
W sobotę 11 maja odbędzie się demonstracja przeciw realizacji
ustawy 447.
W Warszawie początek o godz. 14-tej przed budynkiem Rady MinistrówAl. Ujazdowskie
O demonstracjach w innych miejscowaściach powiadomię,
jeśli otrzymam odpowiednie wiadomości.

.........................................................

POLECAM.........................................................

GOŚCINNE WYSTĘPY KOTÓW
.........................................................

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

27 kwietnia 2019 r. | Nr 17/2019 (408)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

07 Sierpnia 1856 roku
Do Australii przybyli pierwsi polscy osadnicy.


07 Sierpnia 1998 roku
W wyniku ataków terrorystycznych na ambasady USA w Kenii i Tanzanii śmierć poniosło 224 osoby.


Zobacz więcej