Poniedziałek 25 Stycznia 2021r. - 25 dz. roku,  Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.06.20 - 20:14     Czytano: [651]

Jubileuszowy rysunek

W dniu dzisiejszym w Galerii Artura Żukowa autor opublikował 2-tysięczny rysunek. Z tej okazji redakcja GI KWORUM składa artyście najserdeczniejsze gratulacje, podziwia wytrwałość, niekończącą się wenę, oraz oczywiście dziękuje za wieloletnią współpracę. Trudno sobie dziś na przykład wyobrazić artykuły publikowane na łamach GI KWORUM bez ozdobników, karykatur Artura Żukowa.

Wszystkiego najlepszego z okazji jubileuszu oraz długich jeszcze lat tworzenia znakomitych rysunków i publikowania na naszych łamach. Dziękuję i pozdrawiam.

Poniżej dzieło Artura Żukowa specjalnie stworzone na tę okazję


Zbigniew Skowroński
Red. nacz. GI KWORUM

Wersja do druku

Lubomir - 27.06.20 9:26
Przy sile wyobraźni p. Artura Żukowa, jeden obraz jest często w stanie przekazać więcej, niż niejeden film pełnometrażowy. Moje gratulacje i pozdrowienia, Irek Mrugała

Lech Galicki - 25.06.20 21:14
Gratulacje. Pana rysunki, to intelektualne w przestrzeni pięknej karykatury w najlepszym tego określenia znaczeniu, mądre, wyśmienite dzieła. Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.

- 22.06.20 14:50
Serdecznie pozdrawiam Pana Jacka Sochę !

Artur Ż.

Jacek Socha - 21.06.20 3:34
Aby nie popełnić gafy, uprzejmie proszę Redaktora Kworum o zamieszczenie tam gdzie uważa, ten mój bliźniaczy komentarz...

Wszystkiemu winna nieubłagana spirala czasu i dlatego jestem opóźniony w wyrażeniu mojej opinii dotyczących dwóch różnych spraw, ale moim zdaniem w swoim posłaniu mają jeden ukryty wątek.

Pierwsza sprawa to wiersz p. Bożeny Zylli, który swoim krzykiem powinien dotrzeć do tych - szczególnie młodych ludzi - "Przecież - na miłość Boską nie warto, tak - MŁODO KONAĆ !!!". Wiersz narKOtyk przypomina mi obraz Edvarda Munch'a "KRZYK". Krzyk samotnego człowieka wyrywającego z siebie przerażenie - niemy krzyk desperacji - prośbę o wysłuchanie, o zrozumienie. Wiersz Pani Bożeny przypomniał mi dwóch kolegów z lat młodości. Jeden znany piosenkarz, który swoim krzykiem na scenie treścią swoich piosenek wolał o pomoc, ale widz po - wielkich brawach" przechodził obojętnie jak ci ludzie na moście w obrazie Munch'a. Umarł - młodo skonał!

Drugi krzyczał, wołał, prosił Boga o wysłuchanie i żyje! Szczęśliwy otoczony gronem wlasnej rodziny.

Z kolei 1000 rysunków Pana Artura Żukowa, to też KRZYK - Artysty, który swoim ostrym piórkiem przekazał nam więcej niż tysiąc komentarzy. To, Jego piórko, krzyczy woła - celebryty, elyty, politycy i resortowe dzieci - opamiętajcie się! Polska to nie "Folwark zwierzęcy" - to nasza Rzeczpospolita!

Piszę to wbrew oświadczeniu Pana Artura, w którym skromnie pisze, że (ma) "Spory potencjał twórczy, o który siebie podejrzewa zapewne niewiele przyniesie korzyści jemu samemu, jego bliskim oraz innym ludziom (...)"

Niechaj mój też skromny wpis będzie tego zaprzeczeniem - bo jednak przynosi korzyści innym ludziom... myślącym, wrażliwym Polakom!
Pozdrawiam Panią Bożenę i Pana Artura.

- 20.06.20 19:04
Kochana Redakcja!
przytuli, doceni, zadba, pogratuluje i jeszcze nazwie artystą :)) !!!
To najlepsza Redakcja na świecie ! Dziękuję raz jeszcze !

Artur Żukow

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25 Stycznia 1831 roku
Sejm Królestwa Polskiego ogłosił akt detronizacji Mikołaja I


25 Stycznia 1858 roku
Na ślubie córki królowej Wiktorii po raz pierwszy zabrzmiał "Marsz weselny" Mendelssohna


Zobacz więcej