Niedziela 27 Września 2020r. - 271 dz. roku,  Imieniny: Damiana, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.09.20 - 13:43     Czytano: [96]

Siła postępu


Szanowni Państwo!Joe Biden kandydat na prezydenta USA z ramienia Demokratów odkrył właśnie, że wynalazcą żarówki nie był żaden biały Edison, a czarnoskóry Afroamerykanin. My też nie możemy być gorsi. Ogłośmy, że Kopernik nie tylko był kobietą, ale jeszcze czarnoskórą lesbijką. W tym celu trzeba powołać odpowiednią komisję, w skład której wejdą "najwybitniejsi naukowcy i autorytety moralne". Można też powołać oddolny, spontaniczny ruch o wdzięcznym skrócie RZDDzDM, który nie będzie oczywiście żadną konkurencją dla LGBT, przeciwnie oba ruchy będą ściśle współpracowały, pod warunkiem ma się rozumieć, że nowa inicjatywa otrzyma od władz Warszawy nie mniejsze dotacje na działalność.

Temu oddolnemu, spontanicznemu ruchowi będą przewodzili włodarze dużych miast posiadający wystarczające zaplecze i poparcie Koalicji Obywatelskiej. W ten sposób knowania wrogów postępu nie powiodą się. Na nic zda się cała akcja pt. "Szambo 2" wymierzona w znakomitego twórcę "Nowej Solidarności" ostatnio nazywanego przez złośliwych, nie wiadomo dlaczego "Szambelanem". Stanie on teraz na czele supernowej, oddolnej, spontanicznej akcji pod auspicjami RZDDzDM. Przypomnijmy pełną nazwę: Ruch Zawiedzionych Dyplomowanych Dostojników z Dużych Miast. Przy okazji należy zdementować fałszywą pogłoskę jakoby "Dyplomowanych Dostojników" należało zastępować słowem "Dupki", dzięki czemu zbyt długa nazwa uległaby pożądanemu skrótowi.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Fuszerka czy sabotaż? 36/2020 (479)

Szanowna Pani Małgorzato

To rzeczywiście sabotaż – skierowanie 4/5 zanieczyszczeni produkowanych przez Warszawę do jednego miejsca. Wykonała go starsza koleżanka obecnego prezydenta stolicy – pani Gronkiewicz-Waltz rozbudowując oczyszczalnię Czajka (fotografowała się z upodobaniem w czeluściach kanału przesyłowego biegnącego pod Wisłą – to się nazywa znaleźć dla siebie odpowiednie tło). Można było z łatwością przewidzieć, że taka koncentracja ścieków w jednym miejscu skończy się kolejnymi awariami, ale co tam – aby do przodu, do kolejnych wyborów. A teraz „biedny” prezydent musi świecić oczami, bo pomstować na koleżankę po partii przecież nie może. Wiec „syf” płynie jak Wisła szeroka i głęboka. W kontekście tego wydarzenia szczególnie zabawnie przedstawia się protest „ekologów”, którzy gromadnie wylegli niedawno na ulice Warszawy, by wyrazić swój wielki niepokój związany z katastrofą klimatyczną powstałą za sprawą spalania węgla. Ich wrażliwe chrapy nie wyczuły „subtelnej woni” dochodzącej ze strony Wisły i nie zmotywowały do ekologicznego protestu, natomiast rzekomy nadmiar dwutlenku węgla w powietrzu – owszem. Widocznie ci orędownicy „właściwej” postawy „ekologicznej” wyczuwają ten gaz na kilometr, ba może nawet na kilka kilometrów niczym rekin kropelkę krwi w odmętach oceanu. Ta ich dziwna wybiórczość postrzegania zagrożeń ekologicznych świadczy dobitnie, że są mocno zadaniowani, w tym również na odcinku przykrywania sprawy awarii Czajki.

Serdecznie pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

12 września 2020 r. | Nr 37/2020 (480)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

27 Września 1944 roku
58. dzień Powst. Warszaw.: kapitulacja Mokotowa. Na Żoliborzu dowodzący obroną dzielnicy ppłk. "Żywiciel" odrzuca propozycje kapitulacji


27 Września 1939 roku
W Warszawie gen. Michał Karaszewicz-Tokarzewski powołał Służbę Zwycięstwu Polski. Powstanie Szarych Szeregów


Zobacz więcej