Poniedziałek 19 Kwietnia 2021r. - 109 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 13.12.20 - 13:26     Czytano: [219]

Mowa


Szanowni Państwo!Są cztery sposoby tak zwanej narracji, czyli przekazywania innym tego, co się wie, lub wierzy się. że się wie. Oto one:

Mówienie o sprawach prostych w prosty sposób, to przekaz do...prostego wyborcy, lub jak kto woli odbiorcy masowego. Odbiorca niemasowy zasypia, albo umiera z nudów.

Mówienie o sprawach skomplikowanych, w skomplikowany sposób, ogranicza krąg odbiorców do bardzo zainteresowanych tematem.

Mówienie w sposób prosty o sprawach skomplikowanych, to nie lada wyzwanie, któremu sprostać potrafią tylko nieliczni, ale mają stosunkowo liczne audytorium.

Najwyżej jednak ceniona jest umiejętność mówienia zawile o sprawach oczywistych. Za to dostaje się doktoraty i habilitacje; jest się zapraszanym do telewizji.

Poza konkurencją pozostaje wulgarny bluzg, czy bełkot, który nie przekazuje żadnych myśli. a jedynie uczucia - "miłości" oczywiście. jak na lewactwo przystało.

Przekazu w tej ostatniej formie proszę do mnie nie kierować, bo go nie przeczytam, nawet gdyby sprawa warta była mojej uwagi.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd


KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad.PO-datki 49/2020 (492)

Szanowna Pani Małgorzato

Wydarzenia tego roku w Polsce i na świecie dobitnie wskazują, że DŁUG potęgą jest i basta. Zniewala on nie tylko pojedynczych ludzi. W odniesieniu do państw ma on i tę „zaletę”, że jest trwały i niezniszczalny. Stworzono taką sytuację, że zadłużone narody nie mają szansy, by się od niego uwolnić. Ich gra idzie jedynie o to, by się nie powiększał zbyt szybko, a moment całkowitej utraty kontroli nad państwem nie nadszedł zbyt szybko. Słowem, zadłużenie państw totalnie je obezwładnia, a ich przywódcy nie są w stanie powiedzieć NIE i zachowują się jak bezwolne marionetki. To „widać słuchać i czuć” zwłaszcza dzisiaj w dobie „pandemii”. Bez względu kto ją wykreował, jest ona zepsutym owocem DŁUGU. Wszystkie zadłużone państwa wykonują rozkazy swoich „finansowych dobroczyńców” w podskokach (fundując swoim gospodarkom zapaść, a społeczeństwom eksperymentalne szczepionki i zniewolenie) i nie widać światełka w tunelu, by ten proceder ustał.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

12 grudnia 2020 r. | Nr 50/2020 (493)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

19 Kwietnia 1943 roku
Wybuch powstania żydowskiego w getcie założonym przez Niemców w okupowanej Warszawie


19 Kwietnia 2005 roku
Joseph Alois Ratzinger został 265 papieżem i przyjął imię Benedykta XVI.


Zobacz więcej