Sobota 16 Stycznia 2021r. - 16 dz. roku,  Imieniny: Mascelego, Włodzimierza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 13.12.20 - 13:26     Czytano: [140]

Mowa


Szanowni Państwo!Są cztery sposoby tak zwanej narracji, czyli przekazywania innym tego, co się wie, lub wierzy się. że się wie. Oto one:

Mówienie o sprawach prostych w prosty sposób, to przekaz do...prostego wyborcy, lub jak kto woli odbiorcy masowego. Odbiorca niemasowy zasypia, albo umiera z nudów.

Mówienie o sprawach skomplikowanych, w skomplikowany sposób, ogranicza krąg odbiorców do bardzo zainteresowanych tematem.

Mówienie w sposób prosty o sprawach skomplikowanych, to nie lada wyzwanie, któremu sprostać potrafią tylko nieliczni, ale mają stosunkowo liczne audytorium.

Najwyżej jednak ceniona jest umiejętność mówienia zawile o sprawach oczywistych. Za to dostaje się doktoraty i habilitacje; jest się zapraszanym do telewizji.

Poza konkurencją pozostaje wulgarny bluzg, czy bełkot, który nie przekazuje żadnych myśli. a jedynie uczucia - "miłości" oczywiście. jak na lewactwo przystało.

Przekazu w tej ostatniej formie proszę do mnie nie kierować, bo go nie przeczytam, nawet gdyby sprawa warta była mojej uwagi.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd


KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad.PO-datki 49/2020 (492)

Szanowna Pani Małgorzato

Wydarzenia tego roku w Polsce i na świecie dobitnie wskazują, że DŁUG potęgą jest i basta. Zniewala on nie tylko pojedynczych ludzi. W odniesieniu do państw ma on i tę „zaletę”, że jest trwały i niezniszczalny. Stworzono taką sytuację, że zadłużone narody nie mają szansy, by się od niego uwolnić. Ich gra idzie jedynie o to, by się nie powiększał zbyt szybko, a moment całkowitej utraty kontroli nad państwem nie nadszedł zbyt szybko. Słowem, zadłużenie państw totalnie je obezwładnia, a ich przywódcy nie są w stanie powiedzieć NIE i zachowują się jak bezwolne marionetki. To „widać słuchać i czuć” zwłaszcza dzisiaj w dobie „pandemii”. Bez względu kto ją wykreował, jest ona zepsutym owocem DŁUGU. Wszystkie zadłużone państwa wykonują rozkazy swoich „finansowych dobroczyńców” w podskokach (fundując swoim gospodarkom zapaść, a społeczeństwom eksperymentalne szczepionki i zniewolenie) i nie widać światełka w tunelu, by ten proceder ustał.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

12 grudnia 2020 r. | Nr 50/2020 (493)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

16 Stycznia 1791 roku
Urodził się Henryk Dembiński, polski generał, uczestnik powstania listopadowego (zm. 1864)


16 Stycznia 1961 roku
Na Wawel powróciły z Kanady skarby królewskie. Wśród nich znajdowały się słynne arrasy wawelskie


Zobacz więcej