Sobota 27 Kwietnia 2024r. - 118 dz. roku,  Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.07.23 - 14:34     Czytano: [833]

Dział: Interwencje

Do więzienia za torbę LGBT!


Jest 10 sierpnia 2020 roku. Ulicami Poznania przechodzi "marsz równości". 21-letnia Marika wraz ze swoimi znajomymi widzi inną dziewczynę idącą jedną z ulic Poznania z torbą w barwach promujących ideologię LGBT. Marika i jej towarzysze zaczepiają dziewczynę i chcą jej zabrać wstrętną w ich mniemaniu torbę. Dochodzi do szamotaniny, całe zdarzenie trwa kilkadziesiąt sekund. Nikt nie doznaje poważniejszych obrażeń.

Sprawa trafia do sądu. Marika musi bronić się sama, gdyż sędzia oddala jej wniosek o przyznanie obrońcy z urzędu.

Zapada wyrok. Proszę zgadnąć, jaką karę poznański wymiar sprawiedliwości uznaje za proporcjonalną do popełnionego czynu, czyli "usiłowania rozboju i próbę przywłaszczenia torby" o wartości 15 złotych (!). Dla studentki, która nigdy wcześniej nie była karana, udzielała się społecznie, opiekując się kombatantami i ze szkoły przynosiła świadectwa z czerwonym paskiem? Dla dziewczyny, która wie, że źle zrobiła, przekraczając pewne granice i żałuje tego, co się stało?

Otóż sąd zasądza... trzy lata bezwzględnego więzienia.

Więźniarka z czerwonym paskiem


Za wyrywanie torby, którą uznano irracjonalnie za próbę kradzieży rozbójniczej, Marika od ponad roku odbywa karę więzienia. Musiała przerwać studia i rehabilitację po wypadku, odłożyć w czasie planowany ślub. Jej towarzyszką w celi więziennej jest zdeklarowana lesbijka, która przebiera się za mężczyznę...



Gdyby nie fakt, że o całej sprawie dowiedziałyśmy się od prawników Ordo Iuris, nigdy nie uwierzyłybyśmy, że w Polsce może zapaść tak z gruntu niesprawiedliwy wyrok. Że za tego typu wybryk można wsadzić młodego człowieka do więzienia na trzy lata!

Stanowcze nie dla niesprawiedliwości

Oczywiście nie pochwalamy takiego zachowania i załatwiania kwestii ideologicznych w ten sposób. Nie zgadzamy się na przemoc i uczymy swoje dzieci, by zło zwyciężać dobrem, a nie agresją czy pogardą. Ale nie możemy zgodzić się również na tak rażącą niesprawiedliwość - wszak kodeks karny przewiduje niższą karę za gwałt!

Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że to wyrok ideologiczny, który nie ma nic wspólnego ani ze sprawiedliwością, ani ze zwykłą przyzwoitością. W podobnym czasie sądy uniewinniają aktywistów LGBT ordynarnie szydzących z wiary i moralności, uderzających w to, co dla milionów Polaków najważniejsze i najświętsze. Darują też karę agresywnym celebrytom i politykom, którzy fizycznie i z wielką zaciekłością atakują obrońców życia.

Popieramy apel do prezydenta RP

Dlatego od razu wiedziałyśmy, że nie możemy milczeć w tej sprawie i bez wahania udzieliłyśmy poparcia przygotowanej przez Instytut Ordo Iuris petycji do Prezydenta RP Andrzeja Dudy odnośnie wniosku o ułaskawienie, który złożyli w lutym rodzice dziewczyny.

Pozytywną opinię w sprawie ułaskawienia wydał też poznański sąd.

Jestem przekonana, że są takie chwile jak ta, gdy musimy się jednoczyć i tworzyć szerokie koalicje społeczne, by pokazać, że nie ma naszej zgody na niesprawiedliwość i wydawanie wyroków niewspółmiernych do winy tylko dlatego, że ma ona związek z nachalnie promowanym sześciobarwnym logotypem. Mamy nadzieję, że dzięki naciskowi społecznemu prezydent Andrzej Duda ułaskawi dziewczynę, a wobec sędziów, którzy nadużywają swojej władzy, zostaną wyciągnięte konsekwencje dyscyplinarne.

Pragnę również zaprosić Pana do poparcia petycji i zachęcenia do tego swoich bliskich, znajomych i przyjaciół. Swój podpis pod apelem do Prezydenta RP Andrzeja Dudy można złożyć za pomocą uruchomionej wczoraj strony www.wolnoscdlamariki.pl.

PODPISZ PETYCJĘ



Ostatnie godziny pokazały, że nacisk społeczny ma wielką moc - niedługo po opublikowaniu petycji Prokurator Generalny wstrzymał wykonywanie kary na czas rozpatrzenia wniosku o ułaskawienie.

To bardzo ważne, by pod petycją podpisało się jak najwięcej osób. Pozwoli to zatrzymać ewidentne bezprawie i pokazać innym sędziom, że nie ma zgody na traktowanie zaczepki na równi z najpoważniejszymi przestępstwami. Sprawa wymaga pilnego działania z naszej strony!

Nadesłała: Agnieszka Sawicz
Prezes Zarządu Konfederacji Kobiet RP
Konfederacja Kobiet RP

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

27 Kwietnia 1521 roku
Zmarł Ferdynand Magellan, żeglarz i odkrywca.


27 Kwietnia 1923 roku
Sejm uchwalił ustawę o Trybunale Stanu.


Zobacz więcej