Sobota 6 Czerwca 2020r. - 157 dz. roku,  Imieniny: Laury, Laurentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.12.07 - 11:09     Czytano: [2592]

Dział: Interwencje

List w sprawie noblistki
List otwarty do prezesa IPN dr hab. Janusza Kurtyki

Piszę do pana prezesa skargę w formie listu otwartego.
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie reprezentowany przez pana prof. dr hab. Ryszarda Terleckiego, do którego zwróciłem się z zapytaniem - pismo z dnia 2007-07-25 w sprawie Wiesławy Szymborskiej vel Rottermund - niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi na zadane pytanie.
Czyżby pan prof. dr hab. Ryszard Terlecki ignorował organizacje pozarządowe oraz Kpa art.35.

Zapytanie wiąże się z udziałem Wiesławy Szymborskiej vel Rottermund w liście żądającym mordu na księżach kościoła Rzymsko-Katolickiego.
Moje zapytanie nie naruszało ustawy o dostępie do informacji publicznej.
Pani Szymborska jest osobą publiczną oraz laureatem nagrody Nobla z 1996r, społeczeństwo ma prawo wiedzieć o poczynaniach tej osoby.

Panie prezesie ostatnio mogliśmy przeczytać tak w prasie jak i Internecie, że wszczął pan śledztwo w sprawie b. wiceministra Kryżego.
Na temat Kryżego pisałem już dawno lecz chyba nie było klimatu politycznego !!!!!!!
Może teraz z poszanowaniem prawa, społeczeństwo zostanie poinformowane o udziale pani Wiesławy Szymborskiej vel Rottermund, czy domagała się przyspieszenia wykonania wyroków śmierci na krakowskich księżach, których komuniści kłamliwie oskarżyli o pracę dla obcego wywiadu. Z posiadanych informacji to Szymborska poprzez rezolucję, o treści cytuję:
- ...My zebrani w dniu 8 lutego 1953 r. członkowie krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich wyrażamy bezwzględne potępienie dla zdrajców Ojczyzny, którzy wykorzystując swe duchowe stanowiska i wpływ na część młodzieży skupionej w KSM działali wrogo wobec narodu i państwa ludowego...

Celem rozwiania wątpliwości załączam list do Krakowa.

Z wyrazami szacunku:
Prezes Stowarzyszenia „Victoria”
Bogusław Maśliński
vipbob@wp.pl
Stowarzyszenia VIKTORIA

Do informacji:
- RPO dr Janusz Kochanowski
- media

Morąg, 24 listopada 2007 r.

Wersja do druku

Edward Dusza - 02.02.12 15:45
Dziękuję wszystkim za wiadomość o zgonie piewczyni stalinizmu Wisławy. Chciałoby się rzec - "śmierć każdego człowieka"... i tak dalej. Ta kobieta, Szymborska, zmarła. Jaka ulga! Już będzie mniej fałszu, zakłamania, ponurego skurwysyństwa! Już nie będzie łez nad śmiercią rzeźnika narodów, kata, antychrysta, wąsatego Józefa, którego ta pseudoartystka tak mocno kochała... Czy go kochała? Nie, kochała wszystko to, co za te manifestacje miłości do niego mogła osiągnąć: luksus, wyjazdy, lekkie życie, popularność...
Ciszej nad ta trumną! Płaczmy raczej nad tymi wszystkimi, których ta kobieta oszukała, których skrzywdziła... Tylko taki naród jak Polacy mogą lać łzy nad tą śmiercią... Polacy łatwo przebaczają kapusiom i zdrajcom, szelmom literackim i wszystkim tym, którzy pluli nam w twarz i zdradzali nasz najświętszy interes narodowy, zdradzali Polskę.
Tą szelmą, szmatą ludzka była za życia Wisława Szymborska. Zaświadczyła o tym całym swoim literackim dorobkiem.
Jej życie i dzieło trzeba napiętnować, a nie uparcie gloryfikować dźwigając na koturny... Jej popularność (wątpliwa zresztą) świadczy nie tylko o głupocie Polaków, ale o naszej nikczemności i skarleniu. Że napisała kilka dobrych wierszy? Ludzie! Hitler ponoć malował zupełnie przyzwoite, miłe dla oka akwarelki...
Wiadomość o śmierci zdrajczyni naszego narodu nie jest dla mnie smutna. Ot, to tylko radosnym potwierdzeniem, że błogosławiona śmierć, ona tylko, kładzie kres nikczemności i podłości ludzkiej.

Edward Dusza, poeta emigracyjny i dziennikarz

Mario - 31.12.07 16:55
Ja wysłałem list do RPO dr Janusza Kochanowskiego
3 miesiące temu, do dziś żadnej odpowiedzi.
Kiedyś chyba Korwin-Mikke nazwał urząd tego rzecznika "urzędem pożytecznego idioty".

Marian - 18.12.07 22:00
To są autorytety polskojęzycznych. Do Szymborskiej dodajemy Miłosza, Kuronia, Mimichnika, Kwacha, Tuska i wielu jeszcze i mamy III RP.

Ziuta - 17.12.07 9:16
Pani Szymborska powinna byc sadzona za wspoludzial w zbrodni. Domagala sie bowiem na lamach prasy surowego ukartania oskarzonych ksiedzy. W tamtych czasach bylo to rownoznaczne z podzeganiem do zabojstwa. To wlasnie w oparciu o opinie tamtej "awangardy" sad mogl wydac odpowiedni wyrok.

Co do odwolywynia sie do prezesa IPN w sprawie nieodpowiadania na korespondencje jego podwladnych to z przykroscia jest to bez sensu, bowiem prezes sam rowniez nie odpowiada na korespondencje. Nawet w przypadkach poszkodowania przez IPN (poprzez celowe zafauszowanie) osob, ktorych piszacy skarge maja prawo z tytulu najblizszego pokrewienstwa reprezentoeac.

Poniewaz teraz nastal czas obrony IPN, ktorego rzad bedacy najwiekszym zagrozeniem dla Polski - najchetniej by zlikwidowal tematu wole nie rozwijac.

Bogdan - 14.12.07 12:17
Drogi Panie
Profesor Terlecki nie pierwszy raz nie udziela odpowiedzi na pisma. Nie wiem czy nie zna kodeksu postepiowania administracyjnego a już napewno nie zna polskich obyczajów. Takich mamy profesorów!!!

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Czerwca 1885 roku
Ludwik Pasteur po raz pierwszy zastosował szczepionkę przeciw wściekliżnie.


06 Czerwca 2010 roku
W Warszawie odbyły się uroczystości beatyfikacyjne ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. przeniesiono Jego relikwie do Świątyni Opatrzności Bożej


Zobacz więcej