Sobota 6 Czerwca 2020r. - 157 dz. roku,  Imieniny: Laury, Laurentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.05.08 - 17:45     Czytano: [17053]

Dział: Interwencje

Poparcie dla historyków IPN

Do:
dr Sławomir Cenckiewicz, dr Piotr Gontarczyk
prof. Janusz Kurtyka - Prezes IPN
Instytut Pamięci Narodowej
ul. Towarowa 28
00-839 Warszawa
sekretariat.ipn@ipn.gov.pl


Szanowni Państwo,

w związku z atakiem na Państwa z powodu napisania książki o Lechu Wałęsie, pragnę wyrazić swoje uznanie i poparcie dla Waszej odwagi w niezłomnym dążeniu do prawdy.
Chętnie zapoznam się z tym opracowaniem, gdy tylko zostanie ono opublikowane i będzie dostępne w księgarniach.

Pragnę tą drogą wyrazić także poparcie dla prof. Janusza Kurtyki i wszystkich historyków IPN, którzy swoją pracą
ukazują prawdziwą historię Polski.


Niżej podpisany/a:
Anita Czerwińska
blog.media@pl
01-703 Warszawa
anita.czerwinska@yahoo.pl

IPN5

PODPISZ PETYCJĘ

Wersja do druku

Gaja - 18.03.13 13:41
Może powinniśmy złożyć petycję, zakazującą zmianę nazwiska ze względów narodowościowych, bo myślę że wielu zgodzi się ze mną, że nikt nie chce być pod rządami mniejszości narodowych. I to nie dotyczy tylko Polaków ale i innych narodów. Tylko czy cofanie się do trzeciego czy któregoś pokolenia jest dobrym rozwiązanie ? Jeżeli się nie mylę to u Żydów narodowość uzyskuje się po matce, to dla zrodzonego z Żyda i Polki jest się dla nas Żydem dla Żydów Polakiem. To kim ma się czuć taki człowiek ? Sami wyjeżdżając za pracą poza granice Polski, chcemy aby traktowano nas na równi z obywatelami danego kraju - ale innym nacjom chcemy zabrać to prawo.
Zdaję sobie sprawę, że to ważki problem, ale jak go rozwiązać aby nie stać się pośmiewiskiem w świecie.
Żyje się nam ciężko, i stąd nasze frustracje, ale mimo to nie zapominajmy o tym że każdy z Nas to przede wszystkim człowiek.

marcus_l - 14.04.12 15:36
Niech politycy przedstawią min. w zależności od wieku metryki do 3 pokoleń wstecz. I nie ma kłopotu.
Są archiwa państwowe i kościelne

Ed - 05.07.11 22:57
ŻYDOKOMUNA to bardziej do kaczynskich pasuje, a konkretnie to
rosyjsko-niemiecka ŻYDOKOMUNA. kaczynscy skrzętnie ukrywają przeszłość rodziny i to jak wiele zawdzięczają PZPR

natomiast kurtuka zrobił z IPN 'psy gończe' kaczynskich , którzy mszczą się za kopa w d... od Wałęsy

Kant - 22.10.08 23:35
Tak!
Rece precz od IPN-u.

Panowie historycy dziekujemy Wam za Wasza owocna prace.
Mam nadzieje, ze wystarczy wam sil do odkrywania "nowych" kart histori nie tylko Polski.
Kant.

Andrzej Kolatorski - 04.10.08 23:05
Ponawiam propozycje zlecenia przez Polonie opracowania katalogu agentow polonijnych. Pan Cenckiewicz ma wlasnie troche czasu, a i dostep do zasobow IPN jest jeszcze mozliwy. Deklaruje 200 dolarow am. udzialu w kosztach zlecenia. Proponuje rowniez, zeby Kworum otworzylo docelowe konto, na ktore bedzie mozna wplacac.

Lubomir - 30.06.08 10:17
Historyczne pieniactwo?. Terażniejszość i przyszłość zbyt często zostawiamy skrajnie antypolskim nacjom. Te nie tracą czasu. Raz po raz wystawiają do gry rożnej opcji autochtonów, agentów i separatystów. Ci robią wszystko by przemycić i wdrażać idee rozbijania narodowych państw. W arsenale idei mają najnowszą ideę tzw Europy regionów i metropolie. Przekłada się to jak zwykle na Pommern, Kaschubei, Schlesien, Wartegau, Ostpreussen, Sudetenland i m.in. Ostland i Memel...

Zygmunt Jan Prusiński - 30.05.08 7:37
CIEKAWE SPOSTRZEŻENIE !

Po roku 1989 "mieliśmy" dwóch dobranych prezydentów w III RP, i co zauważyłem, że jak jednego tak i drugiego, ich ojcowie byli totalnie wrogami NARODU POLSKIEGO !!!!!!!!!!!!!!

KOHN i STOLTZMAN - a ich synowie ostali się PREZYDENTAMI w POLSCE !!!!!!!!

Cóż za ironia i farsa !!!

Więc pytam wszystkich, uczciwych i mniej uczciwych i, w ogóle i tych nieuczciwych, czy w Polsce nie ma ludzi porządnych ? Czy w Polsce nie ma w ogóle Polaków na miarę IGNACEGO MOŚCICKIEGO czy ROMANA DMOWSKIEGO ???!!!

Z poważaniem
Zygmunt Jan Prusiński
30 maja 2008 r.

Mario - 27.05.08 20:40
Doradca: No to będzie pan prezydentem?
Lech Wałęsa: Nie, bo prezydent to musi słuchać sejmu i jakiś tam...
D: Będzie pan naczelnikiem państwa.
L. W.: A naczelnik to się już nikogo nie musi słuchać?
D: Nie.
L.W.: No, tak mi pasuje.
Opis: rozmowa podsłuchana przez Andrzeja Gwiazdę w hotelu Solec w Warszawie, przed spotkaniem z wysłannikami Rakowskiego
Źródło: Niezależna Gazeta Polska nr 3, 2 marca 2007

Zygmunt Jan Prusiński - 27.05.08 20:31
DALSZY OPIS Z POPRAWKAMI

Spotkałem dzisiaj (27 maja 2008 r.) tę starszą kobietę. Otóż Wanda nie była niepełnosprawną dziewczyną. Była urokliwa. Miała czworo młodszego rodzeństwa. Matka jej zmarła. Ojciec w roli wdowca wychowywał całe stadko. "Bolek" przesiadywał na murku koło sklepu i tam często zaczepiał Wandę. Przyrzekł jej że się z nią ożeni - dziewczyna uwierzyła. Zaszła z nim w ciążę, urodziła syna. Bez ślubu nie mogła ochrzcić chłopca - wciąż czekała (na "Bolka"). W 7 roku, chłopiec chciał urwać z bajorka lilie wodne dla matki. Tragedia. Chłopiec się utopił. Wanda w histerii poczęła po swojemu go budzić, lecz było za późno. Podobno przez te 7 lat "Bolek" nie pomagał nic, żadne alimenty dla swojego syna. Przybył na pogrzeb, ale nie przystąpił w pobliżu za trumną obok Wandy. Szedł jakby "obcy"... Chłopca pochowano odzielnie na cmentarzu poza jakby (cywilizacją). Bez tabliczki, bez księdza - bo nie był ochrzczony. "Bolek" chciał być OJCEM NARODU a nie potrafił uporządkować bliskich rodzinnych spraw nad losem pierworodnego syna.

Co do jego ojca KOHNE, to jeździł rowerem po lasach i "niuchał" gdzie jest ARMIA KRAJOWA, gdzie są partyzanci. Chodzi o okręg Płocki. Kiedy wiedział gdzie obozowali, zawiadamiał gestapo. Dowództwo AK doszło w śledztwie, kto i gdzie, wydali na niego karę śmierci. Uciekł z Polski przez Hamburg. W Obozie Koncentracyjnym w DACHAU był wartownikiem, pracował ów żyd dla Rzeszy Niemieckiej.

Rodzina "Bolka" była bardzo biedna. Podobno w nocy wykradali kartofle z pól i owoce z sadów.

Zadziwiające jest to jak mało wiemy o prezydentach Polski po 1989. Tego nie ma na Zachodzie...

Zygmunt Jan Prusiński - 27.05.08 8:36
LIST DO PANI ANNY CZERWIŃSKIEJ !

Nie wszyscy historycy i prokuratorowie w IPN są rzetelni.
Od powstania Instytutu Pamięci Narodowej wiele jest rzeczy ukrywanych. Zgadzam się że PRAWDA dla Narodu musi być otwarta - to żadna łaska szczerbki ukazywać, a całość. I to nie decydują ci którzy mają czarny cień łobuzerstwa z okresu PRL.

Kiedy opowiadała mi starsza kobieta o dzieciństwie i młodości "Lecha Wałęsy" z domu LEJBA KOHNE, to taki film o nim by zrobił kasową furorę.
Najpierw jego nieślubny syn z niepełnosprawną koleżanką z tej wsi - paśli razem krowy. Chłopak - przyszły "Bolek" dla świata, przyrzekł jej że się z nią ożeni, jednak nie dotrzymał słowa.

Interesujący jest rozdział o jego rodzonym ojcu Kohne. Jako żyd pochodzący z Niemiec, wydawał w czasie II wojny światowej partyzantkę i Polaków z tzw. Sił Oporu przeciwko hitlerowcom. Ojciec "Bolka" pracował w Obozie Koncentracyjnym w Dachau. Uciekł po wojnie do USA, powróciwszy jednak do Niemiec. Tam zmarł.

Jak w przypadku pierwszym, "Bolek" był na pogrzebie swojego pierworodnego syna, miał 7 lat. Podobno gdzieś tam się utopił... Na ojca grobie w Niemczech także był.

W ogóle "Bolek" to ma ciekawy życiorys. Nie pamiętam z kim kradł konie - chyba z ojczymem Wałęsą. Też ciekawe historyjki są kiedy pracował w POM-e. - "Przyklejały" się do niego poniektóre rzeczy z POM-u. Ale wówczas w PRL jak to się mówi ogólnie, (wszyscy kradli). No bo jak POLSKA była "własnością" Rosji Sowieckiej, no to tak wygląda jakby kradli Rosji Sowieckiej! Teraz w RP: III i IV kradną tylko ci uprzywilejowani. Jak to się mówi: "Stara gwardia z żydokomuny nie rdzewieje"!!!

J.Pyszko - 25.05.08 19:02
ŻYDOKOMUNA nie boi się niczego tak bardzo jak ujawnienie prawdy. Wałęsa był w ich rękach narzędziem gry politycznej i ten prostak był do tego zadania przez UB dobrze przygotowany. Pan prezes J. Kurtyka zasługuje na pełne wsparcie. Chcemy znać pełną możliwą prawdę.

Marian - 24.05.08 23:20
Wałęsa i jego lokaje dobrze wiedzą, co będzie w tej książce dlatego zwarli siły i tak ostro protestują. Uderz w stół... Ale tak ogólnie to głupio wygląda, jeszcze nie przeczytali a już ją chcą zmielić. Obrzydliwość.
Solidaryzuję się z autorami, historię trzeba badać bez względu na okoliczności. Naród bez historii nie jest narodem, tylko zbiorem ludzi.

Wszystkich komentarzy: (12)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Czerwca 1973 roku
Z włoskich części zmontowano pierwszego Polskiego Fiata 126p.


06 Czerwca 2010 roku
W Warszawie odbyły się uroczystości beatyfikacyjne ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. przeniesiono Jego relikwie do Świątyni Opatrzności Bożej


Zobacz więcej