Środa 26 Czerwca 2019r. - 177 dz. roku,  Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.06.09 - 11:10     Czytano: [5241]

Dział: Głos Polonii

Grzegorz Michalski oświadcza
Szanowni Państwo

Dosłownie parę dni temu wróciłem z Polski. Celem mojej wizyty było złożenie kwiatów na grobie moich rodziców, a także, po prawie trzy letniej kwerendzie, odebranie kopii dokumentów z Instytutu Pamięci Narodowej, jakie na mój temat wytworzyła SB w okresie mojej działalności w NSZZ Solidarność w regionie wielkopolska. Moja tz: teczka ważyła około 2 kg.
Analizując dokumenty doznałem szoku, szczególnie kiedy doszedłem do działu opatrzonym kryptonimem ,,emigrant”. Okazało się, że od chwili wjazdu do USA w roku 1983, byłem przez wiele lat śledzony pod kątem wrogiej działalności przeciwko Polsce. Macki komunistycznej bezpieki odnotowywały każdy mój krok, kontakty, zmiany adresów, wywiady, myśli itd, itp,- szczegółowo przekazując wywiadowi oznakowanemu literą "K”. Jest to czytelny i namacalny dowód penetrowania przez komunistyczną agenturę nie tylko pojedynczych niewygodnych osób, ale także przenikanie i wtapianie się w organizacje polonijne, prasę, radio i tv. Skutki tej parszywej działalności od ponad 60 lat są aż nadto widoczne gołym okiem. Słaba i skłócona Polonia, antypolskie media mówiące po polsku, bezwład KPA, wręcz paniczny strach przed lustracją w szeregach polonijnych organizacji. Aby nie być gołosłownym, ostatni zjazd KPA który odbył się 14/15 maja br. w Chicago, udowodnił, że agentura ma się dobrze, wniosek aby wszyscy członkowie KPA podpisali oświadczenie, że nigdy nie współpracowali z UB, SB – przepadł. Głosując przeciw lustracji w KPA, to ośmieszający tę organizację fakt, to wstyd i hańba.

Oświadczam wszem i wobec, że nie życzę sobie aby członkowie KPA pisali do mnie listy, e-maile, wysyłali komunikaty, informacje czy różnego rodzaju zaproszenia. Wielu z Was choć ma czyste sumienie, nadal jest członkami KPA. Wielu z Was ma pieniądze, świetne posady, i duże możliwości, , ale brak odwagi do zmian i wystąpień, krótko mówiąc, WASZE MILCZENIE JEST WYRAZEM ZGODY NA ZAISTNIAŁĄ SYTUACJE. Powie ktoś, a co Ty zrobiłeś do tej pory. Odpowiadam: natychmiast zrezygnowałem z członkowstwa w KPA na znak protestu przeciwko prezesowi, przypomnę-- ,, rezolucja KPA w/s sytuacji w Polsce, 8-luty-2008 rok” . Mógł to być sygnał do wystąpień tysięcy członków KPA i początku końca kolosa na glinianych nogach, a co za tym idzie, rozpoczęcia budowy czystej, zdrowej organizacji- taki bunt był i jest potrzebny. Dziś nie życzę sobie kontaktów z Wami, jeśli dojrzejecie Państwo do zmian, ja dołączę na pewno.

Oświadczam także, że dnia 4 czerwca 2009 roku świętować nie będę, bo nie świętuje się zdrady i oszustwa. Byłe bandyctwo przegrało wybory, Polacy potwierdzili to w pierwszych wyborach-referendum. Oszuści którzy namawiają dzisiaj do obchodów 20 rocznicy ,,wolnej Polski” obalając wolę Polaków, ponownie ich do władzy przywrócili. Nie świętuje się dnia, kiedy pozwolono aktywnym komunistom, zbrodniarzom komunistycznym, agentom, donosicielom, tajnym współpracownikom na powrót do życia politycznego, do życia publicznego. Tego właśnie dnia, 20 lat temu dokonała się największa zdrada związkowców, Narodu Polskiego na oczach całego Świata.
Dnia 4 czerwca 2009 solidarnie opuśćmy flagi narodowe Polski przepasane kirem do połowy masztu, bo to nie święto, lecz dzień Żałoby Narodowej.

Grzegorz Michalski
były członek ZR Wlkp NSZZ S- pierwszej Solidarności
czerwiec-02-2009

Wersja do druku

Zbigniew Rutkowski - 25.08.09 13:44
W ostatnim liście podałem zły adres strony www, poprawny winien brzmieć:

www.rokosz.org

Pozdrawiam

Zbigniew Rutkowski - 25.08.09 13:35
Panie Grzegorzu,
jako poznaniak popieram pańską akcję.
Szkoda tylko że obecny ZR Wielkopolska NSZZ "S" nic nie robi w sprawie lustracji. Na emigracji to też wygląda fatalnie. Jak napisał ktoś - jedynie USOPAŁ odstaje od antylustracyjnej fobii starych organizacji emigracyjnych.
By zobaczył Pan że w Poznaniu coś się dzieje w sprawie ujawniania agentury - polecam skromną stronkę wielkopolskiej organizacji - Konfederacji Młodej Polski "Rokosz" która ujawniła TW, który przyczynił się do rozbicia tej młodzieżowej, niepodległościowej organizacji:

www.rokosz.org.pl

Serdeczny uścisk dłoni łączę

Polską rzadzą szubrawcy, - 24.08.09 0:58
POLSKĄ RZĄDZĄ BANDYCI

Coraz bardziej powszechne staje się przekonanie , że Polska znalazła się w rękach oszustów, złodziei, karierowiczów, pospolitych kryminalistów , szubrawców, zwykłych łobuzów, miernot moralnych, dyletantów, prostaków . To oni rządzą na samej górze i na samym dole . Nie po raz pierwszy , ale tym razem bardzo dosadnie , wyraził swoją negatywną opinię na ten temat znany polityk Janusz Korwin-Mikke, który pisze w "Angorze" ( nr 32/ 99)
"Ja naprawdę uważam, że rządzą nami bandyci, złodzieje, oszuści i agenci bezpieki " .
Zdaniem autora właściwie rządzi w Polsce " trochę Rząd, trochę mafia, trochę Kościół Rzymsko-katolicki, trochę związki zawodowe, trochę masoneria, trochę Sejm, trochę konfederacje pracodawców, trochę sądy, trochę Senat...(...) Jeśli więc mówię, że jesteśmy rządzeni przez bandytów - to dotyczy to większości
wymienionych powyżej ciał - nie tylko P.T. Członków Rządu! (Janusz Korwin-Mikke ). Podobne opinie na temat rządu i rządzących ma wielu myślących obywateli ale środki masowego przekazu terroryzowane brutalnie przez nową cenzurę nie publikują ich. Najbardziej ostro, poza Korwinem Mikke, wypowiada się na temat rządu . A jak na to reaguje społeczeństwo. Dlaczego jest bierne ? Wydaje się , że Polacy stracili wszelką nadzieję - nie wierzą już w możliwość zmiany istniejącej sytuacji zgodnie z interesem narodu, a tym samym nie widzą sensu podejmowania jakichkolwiek prób naprawy. Ten stan degeneracji obywatelskiej zaczął się już w pierwszych godzinach po zakończeniu sierpniowych strajków i trwa do dzisiaj , a zawdzięczamy to ludziom , którzy bezmyślnie oddali władzę w Związku owym łobuzom, karierowiczom, oszustom. L. Skonka .

Jerzy Marszałek - 25.06.09 20:03
Święte słowa
Absolutna racja
Z wyrazami szacunku
Jerzy Marszałek
również l Solidarność
jak kogoś interesuje niech poczyta polonica.net

Analityk - 18.06.09 7:12
Szanowny Panie Grzegorzu Maichalski:

Mnie dosc latwo znalezc.
Pisze w wolnych chwilach na www.wirtualnapolonia.com, www.polskawalczaca.com, pisalem rowniez kiedys na www.ojczyzna.com

Jesli ma Pan chwile czasu to prosze napisac do mnie. Milo mi bedzie nawiazac z panem kontakt.

Serdecznie pozdrawiam.

Grzegorz Michalski - 16.06.09 14:43
Do ,,analityka". Dlaczego nie podaje Pan swoich namiarow? - e-mail, tel ?

Analityk - 12.06.09 5:30
Wiec robmy cos, organizujmy sie.

Najlepiej jakby w kazdym panstwie na swiecie powstaly antysjonistyczne polskie partie narodowe - jak to mialo miejsce niedawno we Francji. Pisala o tym pani J na www.wirtualnapolonia.com

Cytuje:
(...)
A czy wiecie Panowie, ze tuz tuz przed ostatnimi wyborami do PE, we Francji, w odpowiedzi na terror lobby (ktorego oczywiscie nie ma :) )zawiazala sie partia PAS – Partia Anty-Sionistow?
Najpierw podniosl sie straszny klangor na szczeblu rzadowym, a pozniej wrzask i strach na szczeblu prawniczym. Strone rzadowa reprezentowal Sekretarz Generalny l’Elysée, Claude Guéant, ktory w zydowskim Radiu J oraz we francuskim Radiu RTL napietnowal taka “kryminalna” niesubordynacje:

http://www.dailymotion.com/video/x96jj7_dieudonne-interdiction-de-liste_webcam

Potem cala wyksztalcona “elyta” prawnicza probowala dac znak rownosci miedzy antysyjonizmem i antysemityzmem oraz w zadnym razie nie dopuscic do ogloszenia listy kandydatow PAS-u. Wszyscy jednak polamali sobie lobbystyczne i prawnicze “zemby” a listy partii antysyjonistow nie udalo sie zablokowac Hahahaha!
(...)

Kontynuujac - powstanie ASPPN w Polsce i jej odpowiednikow w USA - ASKPA, Kanadzie - ASKPK, etc. Wowczas kazdy Polak patriota moglby sie do takiej parti zapisac. Nie byloby tam zadnych kapusiow, bo warunkiem wstepnym byloby oswiadczenie, ze nie dzialalo sie - w UB,SB,IW,WSI,ZOMO, ze nie bylo sie agentem czy tajnym wspolpracownikiem etc - na niekorzysc niepodleglej Polski. To musialoby byc uwarunkowane zobowiazaniem do przekazania calego swojego majatku oszukanej organizacji - w przypadku klamstwa.
Proste i niezwykle skuteczne. Wowczas nastapi oddzieleni ziarna od plew.
Natomiast to, ze bedzie klandor unych - no to co? To bedzie znaczylo, ze idziemy sluszna droga. Pytanie czy znajda sie tacy co taka partie lub kongres zaloza?

Moze Pan Grzegorz Michalski z najbardziej zaufanymi kolegami zrobilby pierwszy krok.
Przepraszam, ze ta droga skladam te propozycje, ale nie mam zadnego kontaktu z szanownym panem Michalskim.

Pozdr. dla wszystkich prawych Polskich Patriotow.

Analityk - 06.06.09 4:54
Niestety w KPK w Kanadzie jest identyczna sytuacja tj. sami swoi i zadnej solidarnosci z prawymi Polakami.
Wzgledem swojakow - wszelka pomoc wlacznie ze znalezieniem pracy na full time. Wzgledem Polskich Patriotow - polityka - help yourself i gotowi niszczyc kazdego poprzez spychanie na margines spolecznosci wszelkimi srodkami. Bardzo latwo rozpoznac ich po czynach, gdyz albo czynia zlo albo je wspieraja tolerujac zaistniala zla sytuacje. Pomocy zadnej.
Nigdy do KPK sie nie zapisalem, gdyz nie spotkalem tam - w mojej opinii - ani jednego prawego czlowieka.

Ja z checia wstapie do kazdej polskiej patriotycznej organizacji, ktora udowodni mi swoja polskosc nie tylko szyldem - uzywanym czesto jako wabik - ale przede wszystkim swoja dzialalnoscia i prawymi poczynaniami jak np. kompletna lustracja wszystkich czlonkow i rzeczywista solidarna wspolpraca ze wszystkimi jej czlonkami w celu budowy silnej patriotycznej polskiej spolecznosci. Podpisze rowniez kazde oswiadczenie ze nigdy nie dzialalem na szkode Polskich Patriotow, ze nie donosilem ani nie wspolpracowalem z UB czy SB. Ponadto zawsze bede za wszelka jawnoscia w polskich patriotycznych organizacjach wzgledem wszystkich czlonkow.

Dzien 4 czerwca rowniez traktuje jako dzien podwojnej Zaloby Narodowej w 1989 i 1992 roku (Sejm kontraktowy i obalenie rzadu J.Olszewskiego) i swieta tego nie obchodzilem ignorujac wezwania do jego swietowania przez herr Tuska - dla ktorego Polska to nienormalnosc - i pozostalych klamcow, zdrajcow i przebierancow.

Jedyna patriotyczna organizacja w obu Amerykach jest obecnie USOPAL, ktory dobrze wie kto wrog a kto patriota i latwo rozpoznaje wszelkich przebierancow. Dlatego jest tak bezpardonowo zwalczany przez MSZ-owska mafie z “polskiego rzadu” z p.Sikorskim na czele.


Jerzy Malinski
Toronto - Kanada
jerzy_malinski@hotmail.com

Zygmunt Jan Prusiński - 05.06.09 9:45
PROPOZYCJA !

Każdego Roku, 4 Czerwca, powinniśmy demonstrować pod domem tow. Bolka - Lecha Wałęsy w Gdańsku, za zdradę obalenia rządu Polskiego Jana Olszewskiego (4 czerwca 1992 roku)!

W ten oto sposób Polacy pokazaliby, co myślą i jakie mają zdanie o "człowieku", którego wylansowała SB i kremlowska agentura.

Mogę, z kolegami z Polskiej Partii Biednych /PPB/ zorganizować takową manifestację z nagłośnieniem od strony technicznej: wzmacniacz, kolumny głośnikowe, mikrofony, flagi narodowe, taśmy z pieśniami...

Oficjalnie, jako honorowy przewodniczący Polskiej Partii Biednych, wystąpię do władz Gdańska o zezwolenie z urzędu o Pokojowe Zgromadzenie na dzień 4 Czerwca 2010. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na ten dzień za 12 miesięcy.

Powiadomię prasę, radio i telewizję.
Mamy w tym ogromną praktykę, bo Polska Partia Biednych organizowała przez 4 lata tego rodzaju Manifestacje na Pomorzu Środkowym, przed ratuszem w Słupsku, co tydzień w środę, jak i też organizowaliśmy podobne przed sądami, prokuraturą, policją, więzieniem, i wieloma innymi instytucjami publicznymi.

Zapraszam do współpracy narodowe organizacje, tak z kraju jak poza krajem Polski.

- Może ktoś oglądał reportaż pt. "CHODNIKOWA DEMOKRACJA" (TVP2)...?

Pomysłodawca
Zygmunt Jan Prusiński
Ustka. 5 Czerwca 2009 r.
Kontakt z organizatorem:
669 444 906
E-mail: simon-48@o2.pl

Zygmunt Jan Prusiński - 04.06.09 22:46
Wojwit powiedział/a

2009-06-04 @ 12:59

Ale ludzie wierzą, że żyją w wolnym kraju. Nawet śpiewają: “(…)Ojczyznę wolną pobłogosław Panie”. Mają tak zamydlone oczy, że nie dostrzegają (w większości)zupełnej podległości Polski. Nie wolno nam zbudować drogi bez Unijnego “pozwoleństwa” (vide Rospuda), majątek narodowy jest już prawie w całości oddany obcym przez “rodzimych” jurgieltników, trwa gospodarczy i polityczny rozbiór Polski. Dalej obowiązują ustalenia podjęte przez naszych wrogów w Teheranie, Poczdamie i Jałcie. Co więcej (bo na ustalenia Jałtańskie czy Poczdamskie nigdy nie mieliśmy wpływu), nadal obowiązują dekrety PKWN o reformie rolnej i nacjonalizacji przemysłu (i wynikające z nich konsekwencje) – pierwsze dekrety “władzy ludowej” przybyłej na sowieckich bagnetach. A kto twierdzi inaczej – to niech mi odpowie, któremu przedwojennemu właścicielowi oddano majątek ziemski “w naturze”. Kto bez długich i kosztownych procesów sądowych odzyskał plac czy warsztat, fabrykę? A w tych procesach prawnicy często gęsto powołują się na fakt dokonania np. parcelacji niezgodnie z dekretem PKWN (sic!). To co, obowiązują czy nie? A tak w ogóle, czy to pytanie w perspektywie dokonywanego na naszych oczach i bez specjalnych naszych protestów rozbioru naszej Ojczyzny ma jeszcze jakikolwiek sens”?

http://wirtualnapolonia.com/2009/06/04/mit-zalozycielski-iii-rp/

Zygmunt Jan Prusiński - 04.06.09 22:45
Komentarze
Pseudonim: Jasiek 2009-06-04 09:29:36

Wiadomość dla młodszych czytelników. To wcale nie były wolne wybory, bo do sejmu Polacy mogli wybrać tylko 35% posłów pozostałe 65% załatwili sobie komuniści. Do senatu wybieraliśmy 100%. Z tego artykułu widać wyraźnie, jak już wtedy ważne było aby do sejmu i senatu dostały się wskazane osoby, a inni byli zwalczani np. zagłuszaniem.

Ja po spotkaniu na wiecu z panią Kuratowską już sobie wyrobiłem zdanie o tym co nas czeka i nie pomyliłem się. Na pytania z sali o elementarną sprawiedliwość za krzywdy jakie ludzi doknęły, przyszła pani senator wygłosiła mowę podobną jaką później powtórzył pan Mazowiecki czyli: nie ważna przeszłość liczy się przyszłość.

Najbardziej mi żal, to zmarnowano ten entuzjazm jaki wtedy był. Można źądać było od Polaków wszystkiego: wytrzymajcie jeszcze trochę bo musimy ten kraj postawić na nogi. Wkrótce jednak ludzie zobaczyli, że rozpoczął się wielki skok na kasę. I tak patrząc na te 20 lat chciałby się zapytać tych wszystkich polityków słowami piosenki: "cożeście sk.....yny uczynili z tą krainą"!

4 czerwca 1989 r -

"Za nim stuknęło nam 20 lat wolności":

Zakopiańską ściągę, jak głosować na kandydatów Solidarności, przedrukowała pezetpeerowska „Trybuna Ludu”. Dyrektor szkoły wezwał milicję przeciw 10–latkom, rozdającym ulotki wyborcze.

Zygmunt Jan Prusiński - 04.06.09 21:03
ROCZNICE

04 Czerwca 1992 roku
Prezydent Lech Wałęsa walnie przyczynił się do upadku rządu Jana Olszewskiego.

- To powinna być rocznica, nie z 1989 a z 1992 roku.

Panie Prezydencie Lechu Kaczyński!
Polacy domagają się uczczenia tego dnia jako zdrady narodowej przeciwko Polakom z datą zapisaną złotymi zgłoskami [ 4 czerwca 1992 ] roku!

Chociaż będzie pamiątka po ormowcu - bolku...!

Tradycyjnie pod domem szeregowca tow. Jaruzelskiego w dniu 13 grudnia odbywają się manifestacje, to teraz pod domem tow. Wałęsy - Kohne w dniu 4 czerwca podobne demonstracje będą się odbywać.

Zygmunt Jan Prusiński
4.06.2009 r.

Zygmunt Jan Prusiński - 04.06.09 20:37
NOSZĘ POLSKĘ W SERCU

Polska - kraina rosnących cierni
w ludziach. Niby szczęśliwi na plakatach,
serca mają skrwawione bólem.

Polska - majestatyczna odpowiedź,
na gorąco zbieżna, w korzeniach żal.
Tylko drzewa nie mówią...

Polska - młodość w pacierzach
nabyła się kompleksów. Tak mało
wiemy o Niej - my podróżni!

Polska - w obrazach Wyspiańskiego,
w strofach Norwida, w muzyce Szopena.
A naród wciąż bez spełnienia - jak żyć?

Polska - wieczna tajemnica zaśnięcia.

5.05.2008 - Ustka

_____ Zygmunt Jan Prusiński_____

Zygmunt Jan Prusiński - 03.06.09 22:26
KARNAWAŁ NA TRZY CZWARTE
W METRUM FAŁSZYWEJ TONACJI

Z okazji dziwnej bajki na dzień 4 Czerwca 2009 roku


Najpierw był Bierut, pierwszy prezydent, agent NKWD,
właściwe nazwisko Rotenschwanz.
Po nim Gomułka, Gierek, Jaruzelski,
Kania, Rakowski.

To oni oczyszczali sumienie narodu...,
byli takowymi (odkurzaczami) losu !

Zajrzeli do środka, przeczyścili rentgenem moją duszę.
Wiedzieli że Polakiem jestem,
i to było winą że sztandar
we mnie płonął...

Trzynaście lat byłem wolnym człowiekiem,
ale to było w Austrii.

Urodziłem się w niewoli,
i umrę w niewoli - niestety.

3.06.2009 - Ustka

_________Zygmunt Jan Prusiński_______

Włodzimierz Kowalik - 03.06.09 15:06
W Australii mamy dokładnie to samo.
Widać że, działają w/g identycznego schematu.

Polonus - 03.06.09 14:36
A co na to ,,Kongres Polonii Amerykanskiej"? Polska stacza sie na dno, bezrobocie rosnie, zaklad za zakladem pada, emeryci gloduja, gdzie te zapowiadane cuda? - a KPA o wizy chodzi. Kto tu dzis chce przyjechac i po co!! Agentura wykolowala KPA i zrobila z tej organizacji idiotow. KPA nie jest zdolny do oceny sytuacji w Polsce, bo byc nie moze. Klania sie ,,Nocna zmiana"-- panowie policzmy glosy.
Panie Michalski, ma Pan swieta racje dlatego nigdzie Pana nie drukuja poza KWORUM, ISKRY.PL, USOPAL i KURIER+. AFERY PRAWA.PL Dlaczego? odpowiedz jest w oswiadczeniu Pana Michalskiego. Ludzie z honorem, wystepujcie z tego bagna jakim jest KPA. Wstydze sie za taka organizacje ktora mieni sie przedstawicielem Polonii.

Wieslaw K - 03.06.09 13:10
Zawsze pisalem, ze ten czlowiek to urodzony przywodca, czlowiek z zasadami. Ostatnio w N Dz ukazal sie wywiad z prezesem Spula, - byl naprawde zenujacy. Agentura jest obecna wszedzie, w KPA, agencjach polonijnych, mediach. Michalski mowil juz dawno, ze trzeba stworzyc nowa organizacje z nowych sprawdzonych ludzi, wolna od komunistycznej przeszlosci, ktora bedzie alternatywa do istniejacej.
Brawo panie Grzegorzu.

Wszystkich komentarzy: (17)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Czerwca 1967 roku
Karol Wojtyła został mianowany przez Pawła VI kardynałem.


26 Czerwca 1295 roku
Przemysł II został koronowany na króla Polski w Gnieźnie. Od tego dnia Orzeł Biały jest symbolem Polski.


Zobacz więcej