Piątek 18 Października 2019r. - 291 dz. roku,  Imieniny: Hanny, Łukasza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 13.09.09 - 17:10     Czytano: [4027]

Dział: Interwencje

WICI ZACHODNIOPOMORSKIE IV

SZYKANY SĘDZIÓW


W jednej ze swoich wcześniejszych publikacji WICI ZACHODNIOPOMORSKIE oświadczyłem, że w Polsce są łamane prawa ludzkie i obywatelskie. W tym miejscu swoje zdanie podtrzymuję.

TAK. W POLSCE NA MASOWĄ SKALĘ SĄ ŁAMANE PRAWA LUDZKIE I OBYWATELSKIE. W POLSCE NIE MA NIEZAWISŁYCH I NIEZALEŻNYCH SĄDÓW.MEDIA PRASOWE I TELEWIZYJNE W WIĘKSZOŚCI NIE SĄ BEZSTRONNE I OBIEKTYWNE !!!!

Dla potwierdzenia moich słów chciałbym przedstawić część mojej korespondencji z Sądem Rejonowym w Goleniowie.

W dniach 12.06.2009 i 30.07.2009 otrzymałem kolejne wezwania abym się stawił w Sądzie Rejonowym w Goleniowie gdzie będę przesłuchiwany w celu wyjawienia mojego majątku. Pozew dotyczy 800 zł tytułem kosztów sądowych. Wezwania podpisała na zarządzenie Sędziego Paulina Flegiel.

W odpowiedzi na wezwanie z dnia 30.07.2009 o sygn. akt ICo464/07, Ryszard Sidorowicz stwierdza, że uprzednie postępowanie zostało prawomocnie orzeczone przez Sąd Okręgowy w Szczecinie w dniu 11 marca 2009r Sygn. akt II Cz224/09 uchylające postępowanie w sprawie o wyjawienie majątku.
Tym samym wzywając ponownie Ryszarda Sidorowicza Sąd Rejonowy w Goleniowie łamie przepisy prawne co do tego, że orzeczenie prawomocne ma powagę rzeczy osądzonej.
Mając powyższe na uwadze Ryszard Sidorowicz odmawia uczestniczenia w sprawie z wyżej wskazanych przyczyn prawnych.
Ryszard Sidorowicz

Do wiadomości:
1.I Prezes Sądu Najwyższego Warszawa
2.Prezes Sądu Apelacyjnego Szczecin
3.Rzecznik Praw Obywatelskich

Goleniów 01.09.2009r

Prezes Sądu Najwyższego
Warszawa
Pierwszy Prezes Prof. dr hab. Lech Gardocki


Ryszard Sidorowicz
72 100 Goleniów
ul. Sadowa 11
Sygn. akt. ICo 464/07


Skarga
na postępowanie Sądu Rejonowego Wydział I Cywilny w Goleniowie w sprawie sygn. akt I Co 464/07 wezwanie z dnia 30.07.2009

Zwracam się do Prezesa Sądu Najwyższego z powyższą skargą, a to dlatego iż czuję się szykanowany przez Sąd Rejonowy Wydział I Cywilny w Goleniowie w związku z zakończonym prawomocnym postanowieniem Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 11.03.2009r./ksero w załączeniu/
Jednocześnie zwracam się do Pana Prezesa o osobisty nadzór, oraz głęboką analizę akt powyższej sprawy, a w szczególności wezwania z dnia 30.07.2009r /ksero w załączeniu/
Ryszard Sidorowicz


W jednym ze swoich komentarzy do Oświadczenia Przedstawicieli Polonii Szwajcarskiej apelowałem do Dr Jana Pyszko o wystosowanie petycji do Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego o uchwalenie, ustanowienie Dekretu o Amnestii w Polsce. Nie chodzi tutaj o moje sprawy i mój konflikt z przestępczymi funkcjonariuszami Państwowymi .Ja swoje sprawy powoli wygrywam. Chodzi tutaj o dziesiątki, jeżeli nie setki tysięcy Polaków uwikłanych zarówno w absurdalne procesy jak i w przestępcze postępowania egzekucyjne. Nie przypadkiem utworzone w tym celu zostały świetnie zorganizowane całe tabuny firm windykacyjno egzekucyjnych.

I na koniec mojej publikacji chciałbym wspomnieć chociaż myślę, że wymaga to szerszego omówienia, a mianowicie o solidaryzmie społecznym, chrześcijańskim w Polsce. Oboje z żoną jesteśmy katolickimi chrześcijanami. W życiu zawsze staramy się żyć zgodnie z kanonami katolickimi i słowami Jana Pawła II. Dlaczego spotyka nas w teoretycznie chrześcijańskiej wspólnocie mieszkańców Goleniowa tyle zła. Wiem, że ten tekst czytać będzie duża część Goleniowian. Wielu z Nich określa się jako praktykujący Katolicy Dlaczego rzucają nam ciągle kłody pod nogi. Czym zawiniliśmy. Czy tym, że jesteśmy twórczy i kreatywni zawodowo, czy może tym że nie chcieliśmy dawać łapówek gminnym urzędnikom. My chrześcijanie mamy taką piękną i szlachetną Wiarę.
Dlaczego ta Wiara nie przekłada się na życie społeczne w Polsce i SOLIDARYZM SPOŁECZNY!!!

Ryszard Sidorowicz

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

18 Października 1931 roku
Zmarł Thomas Alva Edison, amerykański wynalazca.


18 Października 1981 roku
Gen. Wojciech Jaruzelski zostal I sekretarzem PZPR. Zastąpił Stanisława Kanię.


Zobacz więcej