Piątek 23 Października 2020r. - 297 dz. roku,  Imieniny: Edwarda, Marleny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.06.12 - 13:00     Czytano: [4571]

Pielgrzymka do Małej Fatimy Rzeszowszczyzny

3 maja wraz z żoną i mamą byliśmy we wsi Mazury. Rozdałem obrazki Matki Boskiej Chorzelowskiej - Królowej Rodzin i wspomniałem o Legionie Maryi. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci i zaproszeni na 10 czerwca.

Niezwykła historia

Kiedy słonko wschodziło i było już nad klasztorem – wspomina z powagą z powagą Boguń – nad tym słonkiem pojawiły się ślady stóp. Było ich kilka, może kilkanaście w jednej linii. Takie te stopy były, jakby odciśnięte z bosej nogi, wyraźne, jaśniutkie jak słonko. Z przodu się pojawiały, z tyłu znikały. Tak to wyglądało, jakby ktoś nad słonkiem się przeszedł. Ja widziałem i one widziały. No i nie wiedzieliśmy co oznaczają te ślady bose nad słonkiem. Potem byliśmy w klasztorze, i jak my już wyszli to nasza Marysia tak mi gada – Matka Boska poszła już na wschód, widziałeś, do Rosji. Odchodzi. W Rosji będzie teraz nawracać. Wróci tutaj jak ten las wyrąbią i drugi taki wyrośnie. Wróci do Polski wtedy, kiedy Polska będzie potrzebna dla ocalenia świata. No, ja wiem? My jesteśmy w tak trudnej sytuacji, a tu mamy świat ocalić…

Ta historia, jakże mało znana ,została przypomniana, dzięki inicjatywie Admina cytowanego bloga, i zaangażowaniu jego czytelników. Dla mnie osobiście jest wstrząsająca. Jak w zwierciadle, widać w niej los Polski. Matka Boska, odeszła na Wschód, nawracać, ale wróci.
Co zastanie w Mazurach, co zastanie w Polsce.???
Inicjatywa Kardynała Wyszyńskiego, przyniosła krótkotrwałe owoce, mroczne siły rozsnuwają welon niewiedzy, dalej czyhają, potomkowie ubeków, wciąż, usiłują meliorować, by zatrzeć ślady, opiekunowie źródełka starzeją się, a mieszkańcy wioski, narzekają na posłów, władze i własny los.
Matki są cierpliwe, zwłaszcza Ta Matka. Jak wiele jeszcze tej cierpliwości wykaże Ona i jej Boski Syn. Proszę was ,czytelnicy, roznieście tę historię, po internecie, niech “ludzie z daleka” wreszcie przyjadą na trwałe, podziękować, i prosić o pomoc.
http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/03/los-polski-jesli-my-zapomnimy...

Tekst ślubów lwowskich 1 kwiecień 1656r

Wielka człowieczeństwa Boskiego Matko i Panno! Ja, Jan Kazimierz, Twego Syna, Króla królów i Pana mojego, i Twoim zmiłowaniem się król, do Twych Najświętszych stóp przychodząc, tę oto konfederacyję czynię: Ciebie za Patronkę moją i państwa mego Królową dzisiaj obieram. Mnie, Królestwo moje Polskie, Wielkie Księstwo Litewskie, Ruskie, Pruskie, Mazowieckie, Żmudzkie, Inflanckie i Czernihowskie, wojsko obojga narodów i pospólstwo wszystko Twojej osobliwej opiece i obronie polecam, Twojej pomocy i miłosierdzia w teraźniejszym utrapieniu królestwa mego przeciwko nieprzyjaciołom pokornie żebrzę...


A że wielkimi Twymi dobrodziejstwy zniewolony przymuszony jestem z narodem polskim do nowego i gorącego Tobie służenia obowiązku, obiecuję Tobie, moim, ministrów, senatorów, szlachty i pospólstwa imieniem, Synowi Twemu Jezusowi Chrystusowi, Zbawicielowi naszemu, cześć i chwałę przez wszystkie krainy Królestwa Polskiego rozszerzać, czynić wolą, że gdy za zlitowaniem Syna Twego otrzymam wiktoryę nad Szwedem, będę się starał, aby rocznica w państwie mym odprawiała się solennie do skończenia świata rozpamiętywaniem łaski Boskiej i Twojej, Panno Przeczysta!


A że z wielkim żalem serca mego uznaję, dla jęczenia w presji ubogiego pospólstwa oraczów, przez żołnierstwo uciemiężonego, od Boga mego sprawiedliwą karę przez siedem lat w królestwie moim różnymi plagami trapiąca nad wszystkich ponoszę, obowiązuje się, iż po uczynionym pokoju starać się będę ze stanami Rzeczypospolitej usilnie, ażeby odtąd utrapione pospólstwo wolne było od wszelkiego okrucieństwa, w czym, Matko Miłosierdzia, Królowo i Pani moja, jakoś mnie natchnęła do uczynienia tego wotum, abyś łaską miłosierdzia u Syna Twego uprosiła mi pomoc do wypełniania tego, co obiecuję.
Z tego Objawienia widać że Matka Boska dotrzymuje obietnic i mimo ze po II wojnie światowej ziemie które powierzył Matce Boskiej król Jan Kazimierz znalazły się pod panowaniem Związku Sowieckiego Najlepsza Matka nie zapomniała o tych ziemiach.

Kulminacyjnym momentem Objawień był cud słońca, który miał miejsce w dniach 15 i 16 czerwca. Oglądały go tysiące ludzi, aczkolwiek nie wszyscy widzieli jednakowo. Niektórzy tam obecni nie widzieli go wcale.


Według żyjących jeszcze naocznych świadków słońce wtedy straciło swój mocny blask, przybrało kolor bardziej czerwony i wirowało przez kilkanaście minut w górę i w dół, obracając się jednocześnie wokół swej tarczy, promieniując pięknymi kolorami tęczy. Ciągle zmieniające się różne kolory tęczy widoczne były na wszystkim wokół: na niebie, na ziemi, trawie, na lesie, drzewach, ludziach wozach i pasących się w pobliżu krowach. Złotym blaskiem lśnił również widoczny w oddali kościół w Mazurach.

Na mazurskie pastwiska ściągały tysiące pielgrzymów i różnych ciekawskich, z okolic Mielca, Kolbuszowej, Niska, Rzeszowa, Przeworska, Leżajska. Ze wszystkich stron. Drogami, lasami, polami, wędrowali pieszo, jechali wozami, rowerami, motocyklami. Niosły się śpiewy i modlitwy. Noclegowali pod gołym niebem, w domach okolicznych i stodołach. W tym czasie miały miejsce pierwsze uzdrowienia chorych.

http://niejaalety.blogspot.com/2012/04/maa-fatima-rzeszowszczyzny.html

16 czerwiec 1949 rok - Święto Bożego Ciała
W domu gdzie wisi Obraz Matki Boskiej z Pastwisk jest Obraz Matki Boskiej Dzikowskiej która w Chorzelowie jest czczona jako Matka Boska Królowa Rodzin.
http://dzieckonmp.wordpress.com/2012/04/02/mala-fatima-rzeszowszczyzny-cz-i/fp5/

http://www.radgoszcz.diecezja.tarnow.pl/gazeta/archiwum/2003/11/art_7.php

Na wiosnę 1981 r. spełniła się jedna z najważniejszych przepowiedni Marysi – „przyszedł czas, przyszli ludzie z daleka i odnowili to miejsce”. Tymi „ludźmi z daleka” byli działacze mieleckiego Klubu Inteligencji Katolickiej, którzy realizując prośbę prymasa Stefana Wyszyńskiego w sprawie odszukania i odnowienia zaniedbanych, bądź całkowicie zapomnianych miejsc objawień trafili m.in. do Lipnicy, następnie do Mazurów. Początkiem marca członkowie KIK, na czele ze znanym mieleckim lekarzem Janem Rusinem odwiedzili Jana Bogunia. Z dużym zainteresowaniem obejrzeli obraz Matki Boskiej z Pastwisk, następnie miejsce objawień. Tam wspólnie z Boguniem i Drapałą z Lipnicy odmówili cząstkę różańca i Litanię do Matki Boskiej. Podjęli również decyzję o ogrodzeniu studzienki i wzniesieniu przy niej krzyża……

Jesienią 1983 r. miejsce objawień było poważnie zagrożone. Na pastwiskach pojawiły się osoby, które wymyśliły sobie głęboki kanał melioracyjny odkryty, mający biegnąć w prostej linii akurat przez cudowną studzienkę i krzyż. Jan Boguń czym prędzej pogłębił ją wkopując dwa dodatkowe betony. Wykonał również solidny betonowy cokół pod krzyżem. Po interwencjach Bogunia i innych osób ostatecznie kanał został wykopany trzy metry obok. Wbrew zamierzeniom kanał ów nie zlikwidował studzienki, ani jej nie osuszył. Przyczynił się natomiast do poprawy czystości wody….

Pozdrawiam staropolskim
Szczęść Boże
Zbigniew Kuraś
Mielec

Wersja do druku

Jerzy - 09.06.15 8:10
Uroczyste obchody 66 rocznicy objawień.

niedziela 7 czerwca od godziny 16.30 – nabożeństwem różańcowe

o godzinie 17.00 – Uroczysta msza święta

oraz w sobotę 13 czerwca 2015 roku godzina 17.00 Uroczysta Eucharystia.

https://dzieckonmp.wordpress.com/2015/06/08/66-rocznica-objawien-na-lakach-wsi-mazury-podkarpacie/#comments

Mazurzan - 01.06.15 23:06
Napisz coś więcej o tym pierwszym ogrodzeniu przy studzience. Skąd pochodził twój dziadek? To bardzo ważne informacje dla mnie.

GB - 26.11.13 1:59
Bardzo mi przykro, że takie miejsce jest praktycznie anonimowe. Mój dziadek ze swoją siostrą zrobili w nocy pierwsze ogrodzenie przy źródełku.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Października 1983 roku
W Bejrucie eksplodowały dwie ciężarówki wypełnione trotylem, zabijając 269 żołnierzy amerykańskich i francuskich.


23 Października 1947 roku
Urodził się Kazimierz Deyna, czołowy piłkarz polskiej reprezentacji. Zmarł tragicznie w 1989 roku.


Zobacz więcej