Niedziela 5 Lipca 2020r. - 187 dz. roku,  Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.04.14 - 20:46     Czytano: [1588]

Dział: Interwencje

Solidarni2010 apelują do premieraPanie Premierze!


W związku z 4. rocznicą Katastrofy Smoleńskiej, wobec demonstracji imperialnych roszczeń Rosji w stosunku do Ukrainy wzywamy Pana oraz całą rządzącą formację polityczną do rewizji stosunku wobec Rosji, jako państwa prowadzącego śledztwo w sprawie katastrofy rządowego samolotu TU154M, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej z najwyższymi rangą wojskowymi RP i NATO.

Decyzja oddania przez Pana tak ważnego dla Państwa Polskiego śledztwa w ręce prokuratury rosyjskiej w 2010r. w obecnej sytuacji nie ma jakiekolwiek uzasadnienia. To, co można byłoby potraktować 4 lata temu jako gest zaufania, dziś jest niesuwerennym gestem podległości wobec państwa o imperialnych ambicjach, działającego wbrew standardom akceptowalnym w demokratycznym świecie, i nie ma mocy prawnej.

W świetle niezależnych badań wskazujących na wybuch, jako przyczynę katastrofy TU 154M, których nie można już dziś kwestionować, pozostawianie materialnych dowodów w postaci wraku samolotu i czarnych skrzynek w rękach Rosji kompromituje Pana i cały aparat władzy i może nasuwać podejrzenia o świadome i celowe działanie na szkodę Państwa Polskiego.

Pozorowane śledztwo prokuratury rosyjskiej trwa już 4 lata. Nie można dłużej godzić się na rosyjskie standardy!

Wzywamy Premiera i rząd RP do natychmiastowego:
• zażądania zwrotu od Rosji dowodów w śledztwie, pod rygorem międzynarodowych sankcji
• zwrócenia się do NATO i Stanów Zjednoczonych z oczekiwaniem wykonania zobowiązań sojuszniczych w sytuacji utraty wiarygodności Rosji jako państwa demokratycznego
• wszczęcia natychmiastowych działań w celu przywrócenia dobrego imienia śp. gen. Andrzejowi Błasikowi, w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Dość dalszego upokarzania obywateli Rzeczpospolitej Polskiej przez Rosję Putina!

Walne Zgromadzenie
Stowarzyszenia Solidarni 2010

Wersja do druku

Jan Orawicz - 04.04.14 21:59
Kochani Solidarni,te Wasze Słowa to jak zwykle groch rzucony o ścianę!
Jako Polacy sami pozwoliliśmy na rządzenie Polską przez zdrajców itp.
Dzisiaj każdy myślący Polak swój pesymizm rosi łzami goryczy. Wyprowadzono
nam Polskę na krok od przepaści !!! Stąd łzy Polaków,których zdrajcy,oszuści i mądrale przecież nie słuchali ! Obecnie możemy liczyć wyłącznie na cud !!!
Liczna falanga zdrajców z pZPR itp sługusów Moskwy dalej ma prawo do wszystkiego, włącznie do startu do ław Sejmowych i Senatu. Do stanowisk
rządowych itp. Co my chcemy zwojować???!!! Pozdrawiam

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Lipca 1921 roku
Zakończyło się III Powstanie Śląskie, które wpłynęło na korzystną dla Polski zmianę podziału Górnego Śląska


05 Lipca 1993 roku
W Polsce wszedł w życie podatek od wartości dodanej VAT


Zobacz więcej