Czwartek 18 Lipca 2019r. - 199 dz. roku,  Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 05.11.14 - 14:48     Czytano: [1099]

Grzegorz Braun wygrywa w Strasburgu


Znany reżyser Grzegorz Braun nazwał nie mniej znanego językoznawcę prof. Jana Miodka informatorem tajnej policji politycznej w PRL. Polskie sądy, mimo jednoznacznie rozstrzygających sprawę dokumentów, skazały Brauna na karę grzywny.

„To obraża już nawet nie sprawiedliwość, tylko zdrowy rozsądek” – mówi o kondycji sądów w III RP. Reżyser jednak się nie poddał, skierował sprawę do Trybunału w Strasburgu i… wygrał.

„Jest dla mnie rzeczą przykrą, że musiałem odwoływać się do obcych trybunałów”– komentuje całą sprawę. To pokazuje jakim krajem jest Polska – brak rozliczenia się z przeszłością powoduje, że karze się tych, którzy mówią prawdę.

Prof. Miodek był Tajnym Współpracownikiem SB o pseudonimie „Jam” i niesprawiedliwe wyroki polskich sądów tego nie zmienią. A Grzegorzowi Braunowi gratulujemy uporu w dochodzeniu swoich praw. Posłuchajcie!
Źródło: Nowy Polski Show
ewastankiewicz.com

Wersja do druku

Lubomir - 05.11.14 16:54
Obyśmy nie padli wszyscy ofiarami niemieckich szpicli i prowokatorów. To Hitler z niemiaszkami szukając kryształowych ludzi, rozpoczął kryształowe polowanie - w krysztalową noc. Niemcy bardzo nie lubią profesora Miodka. Podobnie jak profesora Bralczyka. Mają to jeszcze z czasów polakożercy von Bimarcka. Gdy słyszą język polski, wpadają w furię. Najchętniej wszystkich mówiących polszczyzną i dbających o nią pozamykaliby w obozach pracy przymusowej, lub wysłaliby gdzieś latającą trumną.

Jan Orawicz - 05.11.14 15:17
O czym to świadczy,że Polak na miejscu w jego ojczyżnie
nie może poszukać sprawiedliwość ? To jest jeden z wielu
dowodów na to,że Polską rządzą wrogowie Polski!! Prawa Polak
szuka za krajem!!! To się normalnemu Polakowi nie mieści
w głowie! To są karygodne sprawy,jedne z wielu,które razem
wzięte, mogą doprowadzić do siłowych rozwiązań,bo w końcu
ludzie nie wytrzymają tego rodzaju bezprawia!

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Lipca 1898 roku
Maria Skłodowska-Curie i Piotr Curie odkryli polon


18 Lipca 1927 roku
Urodził się Tadeusz Łomnicki, aktor teatralny i filmowy ("Pan Wołodyjowski", "Potop") (zm. 1998)


Zobacz więcej