Sobota 6 Marca 2021r. - 65 dz. roku,  Imieniny: Jordana, Marcina, Róży

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 13.07.15 - 12:15     Czytano: [1534]

Dział: Nasze zdrowie

Wielka niemoc rządu


Konferencja ministra zdrowia Mariana Zembali w sprawie wzrostu zatruć dopalaczami przejdzie chyba do historii.

Zwołana na gorąco konferencja miała wyjaśnić przyczyny masowych zatruć i – jak wszyscy się spodziewali – wskazać radykalne działania rządu w celu znalezienia winnych i przeciwdziałania patologii.

Oczekiwałam, że minister zdrowia, wychodząc do mediów i do społeczeństwa, przedstawi konkretne działania resortu. Informacje podawane na „czerwonym pasku” wymagały pilnych i radykalnych działań.

I cóż takiego przekazał Narodowi wyraźnie pobudzony minister?

Otóż poza czołobitnością wobec wrażliwej na ludzkie nieszczęścia pani premier i peanów na rzecz nowo uchwalonej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która od trzech dni już „zadziałała cuda w Pabianicach”, kompletnie nic.

Ze zdumieniem patrzyłam na spektakl, w którym nieszczęście młodych ludzi stało się pretekstem do żenującego przedstawienia pod publiczkę. Słowotok ministra zdrowia, przerywanie ekspertom, którzy – jak należy się spodziewać – mieli uwiarygadniać cudowne działania rządu, budziły litość.

Jedno jedyne pytanie zadane przez dziennikarkę, dotyczące wcześniejszych wypowiedzi urzędników, że nie będzie ścigania handlu dopalaczami, bo „koniec kadencji”, rozwścieczyło pana ministra, który zapytał dziennikarkę: „A co pani by zrobiła?”. Na odpowiedź niepokornej pani redaktor, że to przecież zadanie ministerstwa, ze zdumieniem usłyszeliśmy, że „przecież może pani odpowiedzieć, ma pani chyba maturę”!!! Na koniec pan minister stwierdził, że oddala to pytanie, bo jest głupie... Na więcej pytań już nie pozwolono, jak domniemywam, w celu zapobieżenia dalszej kompromitacji, bądź co bądź, profesora medycyny...

Ponieważ tych pytań nie było, to ja je publicznie zadam.

1. Czy obecna sytuacja masowych zatruć wśród młodych ludzi to rezultat odtrąbionego onegdaj sukcesu Donalda Tuska i Ewy Kopacz w walce z dopalaczami???

2. Czy obecna sytuacja to rezultat świadomego rozbicia struktur Państwowej Inspekcji Sanitarnej, która w poprzednich latach starała się zapobiegać temu zjawisku?

3. Czy obecna sytuacja to rezultat świadomego niszczenia rodziny i wzrastającego bezrobocia wśród młodych ludzi?

4. Czy obecna sytuacja to efekt pobłażania wobec podziemia handlu narkotykami i innymi surowcami odurzającymi?

5. A może dzisiejsza konferencja to okrutna próba wykorzystania dramatu ofiar dopalaczy i ich rodzin do promowania siebie w świetle kamer???

Patrząc na to, co wyczynia publicznie minister Zembala, trudno oprzeć się wrażeniu, że ten znakomity kardiochirurg dla doraźnej kariery politycznej niszczy swój autorytet profesora medycyny.

Uwłacza również inteligencji Polaków, mówiąc o akcjach promocyjnych wśród harcerzy na obozach i w szkołach, gdy właśnie trwają wakacje...

Ale jeżeli premier zagoniła włókniarki i szwaczki do roboty w sobotę, to może i minister zdrowia wraz z minister oświaty zagoni dzieci i młodzież do szkolnych ławek w lipcu...

Wszystko dla dobra Platformy, wszystko dla pani premier, „tej cudownej, wrażliwej kobiety”. Oby tak dalej, oby więcej ministra zdrowia i premier Kopacz w mediach, a o wynik jesiennych wyborów będziemy coraz bardziej spokojni...

Chyba że do akcji wrócą rosyjskie serwery na dopalaczach Zembali..

Maria Ochman
blogAiD
Publikacja: Nasz Dziennik

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

06 Marca 1454 roku
Król Kazimierz IV Jagiellończyk wydał przywilej inkorporacyjny. Prusy i Pomorze Gdańskie wcielono do Polski


06 Marca 2008 roku
W wieku 85 lat zmarł Gustaw Holoubek, wybitny aktor teatralny i filmowy, reżyser, zagrał w przeszło 50 filmach


Zobacz więcej