Poniedziałek 19 Października 2020r. - 293 dz. roku,  Imieniny: Michała, Piotra

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 31.08.15 - 14:12     Czytano: [1936]

#Uwolnić Maćka


Prezydent Andrzej Duda zabiera głos ws. kibica Legii. „Poproszę o informacje prokuratora generalnego”


Prezydent Andrzej Duda chce wyjaśnień w sprawie więzionego od 3 lat kibica Legii Warszawy 37-letniego Macieja Dobrowolskiego. - To jest na pewno sytuacja, która wzbudza wątpliwości od razu. Poproszę o informacje w tej sprawie zarówno ministra sprawiedliwości jak i prokuratora generalnego. Po prostu zapytam jak oni to widzą - zapowiedział Andrzej Duda na antenie Radia Szczecin.

Maciejowi Dobrowolskiemu grozi do 15 lat więzienia. Obciążają go zeznania jednego świadka koronnego. Nigdy nie był karany, ani notowany. Jego prawnicy, rodzina, parlamentarzyści zabiegają, by sąd zwolnił mężczyznę z aresztu i pozwolił mu odpowiadać z wolnej stopy.

Prof. Andrzej Zoll skomentował sytuację Dobrowolskiego w "Super Ekspresie":
Siedzenie trzy lata w areszcie tymczasowym jest sytuacją absolutnie nienormalną. Oskarżony powinien znacznie wcześniej wyjść z więzienia, bo ten środek zapobiegawczy nie może być traktowany jako kara!
- mówił Zoll i dodał, że "trzy lata spędzone w areszcie kwalifikują się pod łamanie praw człowieka".

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że sprawa jest wątpliwa i zapowiedział reakcję.
To jest na pewno sytuacja, która wzbudza wątpliwości od razu. Poproszę o informacje w tej sprawie zarówno ministra sprawiedliwości jak i prokuratora generalnego. Po prostu zapytam jak oni to widzą
- zapowiedział Andrzej Duda na antenie Radia Szczecin.

Za Dobrowolskiego poręczyło wiele osób m.in. Artur Boruc, Zbigniew Boniek, Kazik Staszewski, ale sąd konsekwentnie nie zgadza się na wypuszczenie z aresztu.

Niezalezna.pl

Wersja do druku

Jan Orawicz - 31.08.15 15:53
Napisać uwolnić Maćka to mało. Czytelnik musi poznać powód aresztowania.
O co Maciek jest podejrzany? Jeżeli jest tak długo trzymany w areszcie,to
znaczy,że to jest jakaś złośliwość sądu. Coś mi tu śmierdzi mafią!! Jeżeli tak
to ci,co mu wyrządzili taką krzywdę powinni mieć zakaz pracy w sądownictwie i postawieni w stan oskarżenia. Myślę,że Pan Prezydent Duda - przy tej okazji
na pewno przyjrzy się bliżej tej postkomunistycznej sprawiedliwości.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Października 1984 roku
Funkcjonariusze SB porwali, a następnie zamordowali nad Zal. Wiślanym w okolicy Włocławka ks. Jerzego Popiełuszkę (od 2010 błogosławiony)


19 Października 2011 roku
W kanadyjskiej prowincji Ontario w wieku 97 lat zmarł Tadeusz Sawicz, legendarny pilot myśliwski, ostatni polski weteran Bitwy o Anglię


Zobacz więcej