Czwartek 18 Stycznia 2018r. - 18 dz. roku,  Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.05.17 - 16:53     Czytano: [564]

Czarny wtorek dla PO

Liberalny gejzer wiedzy ekonomicznej w stylu słynnego Kaszpirowskiego - Główny Ekonomista PO prof. A. Rzońca postanowił przebić w ponurych prognozach dla polskiej gospodarki nie tylko R. Petru, G. Schetynę, Sztukmistrza z Londynu czyli J.V. Rostowskiego, ale nawet znanych wróży i jasnowidzów.

Czy więc we wtorek wraz z innym „wybitnym znawcą gospodarki i finansów”, byłym prezydentem B. Komorowskim wyjdą na ludzi złej woli i zwykłych błaznów gdy GUS poda wyniki polskiego PKB za I kw. 2017r., który może nawet oscylować wokół 4 proc. wzrostu. Złoty polski rzeczywiście się umacnia w tym roku, ale nie dlatego, jak chce tego ekspert od gospodarki PO wprost ze stajni prof. L. Balcerowicza, że PO wydawało się przez chwilę iż powrót do władzy jest tuż, tuż, dobre sondaże zostały zamówione, a TVN-24 dwoił się i troił. Już kilka dni temu informowałem, że wzrost PKB, nie tylko w I kw. 2017r., ale w całym roku może być sporo wyższy od oficjalnie zakładanego, zaś deficyt budżetowy na ten rok może być niższy od planowanego nawet o 20-30mld zł, zaś dochody podatkowe wyższe ok. 20mld zł.

Mam jeszcze gorszą wiadomość dla totalnej, choć bezradnej opozycji: PO, PSL i Nowoczesnej, otóż misja MFW, która przebywa aktualnie w Polsce i która w poniedziałek odbyła spotkanie z przedstawicielem Komisji Finansów Publicznych, reprezentującym przewodniczącego KFP bardzo pozytywnie oceniła polską gospodarkę i finanse publiczne, przeprowadzone przez polski rząd programy i projekty, w tym uszczelnienie systemu podatkowego i obniżenie bezrobocia w perspektywie tego i przyszłego roku. o czym zamierza poinformować polską opinię publiczną w swoim komunikacie w czwartek.

Czyli od wtorku szykuje się nowy dramat dla opozycji, bo miała być druga Grecja, a może być druga Szwecja. Inwestycje zagraniczne w 2016r. wzrosły w Polsce o ponad 70 proc. i było to blisko 10mld dol., Chińczycy chcą z nami robić potężne interesy, a Pani premier B. Szydło rozmawia o konkretach w Chinach. W PIS myśli się już nad kolejnymi, gospodarczymi, finansowymi i społecznymi, super-pomysłami, przysłowiowymi strzałami w 10-tkę na podobieństwo programu Rodzina 500 plus czy Mieszkanie-plus i ewentualne zwycięstwo w wyborach samorządowych znacznie by ułatwiło realizację tych korzystnych dla portfeli Polaków pomysłów oraz dla wzrostu gospodarczego, koniunktury, a nawet wzrostu dochodów podatkowych.

Lepsza Polska jest jak widać możliwa, wystarczy tylko nie kraść i zostawiać Polakom więcej w portfelach, a i w kamienicach v-ce Minister Sprawiedliwości P. Jaki co nieco odzyska. Wzrost kwoty wolnej również dla tzw. średniaków powinien być poważnie brany pod uwagę. Jakby nie patrzeć zapowiada się czarny wtorek dla totalnej opozycji. Ciekawe czy Główny Ekonomista PO i były prezydent B. Komorowski i tym razem wskaźnikowy sukces przypiszą rządowi PO-PSL, a nie obecnemu rządowi.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

obserwatorzy - 06.06.17 23:30
Pseudo elity i im podobni mieszają ludziom w glowach i spokoju,aby osiagnac swoje korzyści.Sprzedawali zakłady ,potem ziemie polska obcym,aby wprowadzić wlasnosc niemiecka,rosyjska,albo unijna.MAJA PRASE W SWOICH REKACH ,DLATEGO WMAWIAJA NAM KLAMSTWA JAKO PRAWDE.Dziekujemy Panu ZA PRAWDZIWE SLOWA I OCENE SYTUACJI.Najwyzsa pora aby przepedzic zlo na 4 wiatry i spokojnie odbudowac Polske,a ludziom zapewnić bezpieczeństwo.Kto proponuje nam przygarniecie afrykańskich imigrantow niech ich bierze do swojego domu<a nie nas terroryzuje.Polska jest dla Polakow!

burżuj - 23.05.17 10:45
Sprzedam tanio nową kosiarkę, wracam na czworaki. Tam być duża masa trawienna. Własnego żuka z kierowcą, oddam za darmo germańcom, w ramach walki dobra ze złem. Chyba się załapie na posadę KE w PE brukselskim, należy mi się. Dostrzegłem własne błędy, a tam zaświeciło słoneczko w tunelu dobrobytu, masy niewolników.

cyt z netu - 22.05.17 10:47
Najsmutniejsze zaś jest to, że owo 500+, które mogłoby być rzeczywiście częścią jakiego większego programu podnoszenia jakości życia społeczeństwa, było najzwyklejszą wyborczą kiełbasą. Władza kupiona w ten sposób jest z premedytacją używana do dzielenia obywateli i załatwiania interesów wybranych grup. Niestety tak głęboko podzielone społeczeństwo to społeczeństwo słabe, które w mniej sprzyjających okolicznościach już padłoby łupem silniejszych sąsiadów, co w naszej historii zdarzało się nie raz.

Marek - 18.05.17 21:48
Od tygodnia codziennie od rana do wieczora słyszę kosiarki spalinowe. Da to pewnie nam wzrost o jeszcze jeden procent. Walka z burżuazją prowadzona jest teraz pod hasłem "uszczelniania systemu podatkowego". O kułakach propaganda nic nie pisze ale ich liczba po wprowadzeniu dopłat ciągle się zmniejsza. Dostali kasę na wykupienie małorolnych i niemieckie maszyny, które wyparły parobków. Przed wojną rolnik mógł zakontraktować kilkadziesiąt produktów rolnych obecnie tylko kilka. Tzw. wolny rynek to zamach na jakość naszej żywności i mentalność zadłużonego producenta masy do trawienia. Radzę nie kupować warzyw i owoców w sklepach, które nie kontraktują tego co sprzedają tylko wysyłają kierowcę z biura pracy na giełdy w celu poszukiwania najtańszej masy.
W historii Świata nie ma narodu, który dobrze wyszedł na układach z MFW. U nas jak zwykle okupantów wita się kwiatami.

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Stycznia 2002 roku
Zmarła Helena Majdaniec, polska wokalistka rockowa (ur. 1941)


18 Stycznia 2006 roku
Zmarł Jan Twardowski, polski ksiądz, poeta katolicki (ur. 1915)


Zobacz więcej