Czwartek 24 Stycznia 2019r. - 24 dz. roku,  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 13.09.17 - 10:09     Czytano: [812]

Tu jest życie…

Bawi mnie (nie)święte oburzenie fałszywych dziewic stojących na straży dziennikarskich cnót. Najczęściej obrywa się TVP za „naginanie faktów”, „manipulowanie”, „jednostronność”, itp. Zupełnie tak jakby do tej pory Telewizja Polska była ostoją dziennikarskiej niezależności.

Owszem, telewizję publiczną można krytykować. Lista „grzechów” - w zależności od jej autora – może mieć różną długość. Tyle, że flagowy program informacyjny Telewizji Polskiej – TVP Info żyje. Szczególnie wieczorne pasmo, na czele z „Minęła 20”, bije na głowę konkurencję. Jest dynamika, jest ostra dyskusja, tam po prostu tętni życie! Nawet jeśli słynne już „paski grozy” wzbudzają uśmiech politowania. Telewizja jest przynajmniej jakaś. Ma swój sznyt.

Czy to samo można powiedzieć choćby o największej konkurencji – TVN24? Śmiem wątpić. O ile jeszcze 2-3 lata temu, stacja informacyjna grupy ITI – abstrahując od linii redakcyjnej – była prawdziwą skarbnicą smaczków, tak dziś przypomina ekspozycję mocno zakurzonych figur woskowych. Zamiast prawdziwych politycznych batalii, TVN-owscy macherzy serwują nam do bólu przewidywalny show z politycznymi pariasami w rolach głównych. Znaczna część gości Moniki Olejnik w podpisie ma jedno kluczowe słowo „były”. Były premier, były wicepremier, były minister, były polityk. Zazwyczaj ów przykładowy „eks” idealnie pasuje do roli recenzenta, a raczej krytyka, poczynań swoich dawnych kolegów partyjnych. Właściwie charakter wypowiedzi interlokutora Olejnik można przewidzieć już po zapowiedzi programu.

Oczywiście wszystko można uznać za moje bajdurzenie. Szkopuł w tym, że wszystko zweryfikował rynek.

Jak informuje serwis businessinsider.com.pl, TVP Info w sierpniu br. zwiększyło wynik aż o 28,8 proc., co oznacza 4,38 proc. udziału w rynku. Cały czas lepszym wynikiem może pochwalić się TVN24, ale oglądalność tego kanału nie rośnie tak dynamicznie jak kanału informacyjnego TVP. Telewizja koncernu ITI zanotowała bowiem wzrost o 22 proc. do 4,72 proc. udziału w rynku.

W końcu to widzowie decydują o sile mediów, a nie sfrustrowani dziennikarze, którzy tęsknią za reklamami spółek Skarbu Państwa i fuchami w publicznej telewizji.

autor:Aleksander Majewski
wPolityce

Wersja do druku

adamajtis - 25.10.17 12:30
Musimy pamiętać o zależności między systemem komunistycznym a Żydami w Polsce. To europejscy i światowi żydzi zaplanowali i wykonali plan rewolucji komunistycznej w Rosji. Lenin został wysłany do Rosji z milionami dolarów żydowskich bogaczy właśnie w celu obalenia caratu i wprowadzenie zbrodniczych rządów żydokomuny. Cała wierchuszka kierownictwa rewolucyjnego to byli w zdecydowanej większości Żydzi z Leninem i Trockim na czele.
Komintern to nic innego jak międzynarodowa smocza jama "żydowskiego komunizmu". W 1920 roku ci zrewoltowani Żydzi chcieli narzucić ten zbrodniczy system Polsce. Nie udało się. Dogadali się z Hitlerem i mieli iść po trupie bękarta traktatu wersalskiego w zawartym między sobą traktacie Ribbentropp - Mołotow. w 1939 roku dokończyli dzieła zniszczenia burżuazyjnej Polski.
Ci zrewoltowani Żydzi nie przewidzieli jednak, że do wojny przystapią USA.
Dzięki zaangażowaniu USA całkowicie zastopowano rozwój żydokomuny w europie. Blisko 50 lat Żydzi w zbrodniczy sposób próbowali wprowadzać komunizm w Polsce. Też nie udało się. Komunizm typu żydowskiego padł w samych sowietach i w tzw. państwach demokracji ludowej, w których był narzucony siłą.
Co stało się w okresie duraczenia Polaków i narzucania społeczeństwu obcego i nieludzkiego systemu?
Odebrano Polakom niemal całkowicie ich własność. Różnymi dekratami watażków żydowskich typu Bierut znacjonalizowano wszystko co było w prywatnym posiadaniu i miało wartość dla niezależności obywateli od państwa.
To było zwykłe złodziejstwo majątku Polaków.
I oto co mamy po 1989 roku? Na odebranym Polakom majątku uwłaszczyła się Żydokomuna. Proszę sprawdzić kto dzisiaj jest właścicielem wartości materialnych, ruchomych i nieruchomych w Polsce? Wystarczy dokładnie prześledzić listę 500 lub 1000 najbogatszych obywateli Polski publikowaną w mediach. Są to przeważnie osoby pochodzenia żydowskiego, którzy przed 1989 rokiem byli tzw. "gołodupcami" i często wydłubywali tylko "kit z okien". Dzisiaj możemy powiedzieć, że żydokomuna nie miała na celu przychylenia nam nieba i budowy raju na ziemi lecz czyhała na na nasz wypracowany z pokolenia na pokolenie majątek, który trzeba powiedzieć skutecznie odebrała Polakom. Tym zakończyło się wprowadzanie przez żydokomunę komunizmu w Polsce, czyli pozbawieniem Polaków własności.
W sferze społecznej żydokomuna doprowadziła do likwidacji polskiej elity narodowej, wielkiego ziemiaństwa, magnaterii, bogatych kupców i właścicieli majątku ruchomego i stałego. To była największa grabież żydokomuny w historii Polski.
Jak słyszę na tym forum opinii, że osób których się nie lubi nazywa się żydami to wywołuje we mnie odruch zażenowania i jednocześnie zdziwienia
a nawet śmieszność takim stawianiem sprawy. Skąd takie konstatacje u osób wyrażających takie opinie? Odpowiedź jest prosta. Obrona żydokomuny w Polsce.

Co do mediów w Polsce to żaden Polak nie jest właścicielem jakiegokolwiek medium w tym kraju (no może radio RM i TV Trwam Redemptorystów z Torunia). Wszyscy są obcego pochodzenia. Najczęściej są pochodzenia żydowskiego.

Jeżeli chodzi o TVP info to zachwyty nad "Minęła 20" nie są potwierdzane przez samego obecnego "władcę" TVP Kurskiego, który uważa że TVP Info go nie zadowala i jest słabe.
Weźcie pod lupę wszystkie programy informacyjne w publicznej telewizji.
Większość stanowisk obsadzona jest przez osoby o prowieniencji koszernej. Wielu z nich to potomkowie żydokomuny zniewalającej Polskę po 1944 roku.
Żydokumuna w Polsce jest faktem i nikt na razie tego nie zmieni.
Ważne spostrzeżenie. Faktów nie należy ignorować.
No chyba, że powstanie nowe państwo nad Wisłą Israel Bis w momencie kiedy Żydzi stwierdzą, że na Bliskim Wschodzie nie ma dla nich przyszłości. A może już to stwierdzili.

Zenon P - 13.09.17 16:27
Ja zachodzę w głowę z jakiego to powodu postkomuna ma prawo
prowadzenia mediów?! Tych byłych sługusów ZSRR powinno się zebrać
w kupę i wysłać do Putina!! Ci zdrajcy nie zasługują na żywot w RP!
Całą była władza PRL powinna stracić obywatelstwo polskie i wio tam
skąd leciało dla nich wspieranie! A więc do Rosji marsz!!! Jako
członek NSZZS nie spodziewałem się,że sługusów Moskwy będziemy
dalej u nas honorować! Czas się zabrać też za tych zdrajców z PO i
dalszych.Bandycka komuna zasłużyła sobie na mocne kopniaki,a nie
jej dalsze honorowanie w Polsce .Oni nam nie pomagali w wyzwoleni
Polski spod sowieckiego buta.Działali wręcz odwrotnie!

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Stycznia 1588 roku
W bitwie pod Byczyną wojska polskie pod dowództwem Jana Zamoyskiego pokonały armię arc. Maksymiliana Habsburga.


24 Stycznia 1920 roku
Urodził się Lech Bądkowski, polski pisarz, dziennikarz, tłumacz oraz kaszubski działacz polityczny (zm. 1984)


Zobacz więcej