Wtorek 23 Października 2018r. - 296 dz. roku,  Imieniny: Edwarda, Marleny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.10.17 - 10:26     Czytano: [703]

Dowód na eksplozję

Moment eksplozji został zidentyfikowany, znaleźliśmy go w zapisie jednego z rejestratorów - poinformował dziś minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, zapytany przez dziennikarzy o aktualne ustalenia w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Minister brał udział w zjeździe szefów klubów Gazety Polskiej w Spale.

W odpowiedzi na pytanie o aktualne ustalenia w sprawie katastrofy smoleńskiej, szef MON przypomniał wnioski, działającej przy MON podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, zawarte w raporcie z kwietnia br.

Wtedy ustaliliśmy, że doszło do eksplozji, która ostatecznie samolot zniszczyła – to sprawa zasadnicza, bo jest jeszcze wiele dodatkowych szczegółów. Obecnie wiemy dużo więcej. Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów moment eksplozji – został zidentyfikowany. Zajmujemy się obecnie jego analizą i wykluczeniem wszystkich możliwości innej interpretacji tego elektronicznego zapisu
– dodał.

Według ministra, do końca wiosny przyszłego roku przedstawiony zostanie raport wskazujący nie tylko przebieg wydarzeń, ale i głównych odpowiedzialnych za tragedię pod Smoleńskiem.

Podkomisja do spraw ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej została powołana w lutym 2016 roku. 10 kwietnia br., w siódmą rocznicę tragedii zaprezentowała ona film, w którym postawiła hipotezę, że przyczyną tragedii była seria eksplozji ładunków termobarycznych w kadłubie, centropłacie i skrzydłach samolotu, a "jeszcze przed przelotem nad słynną brzozą rozpoczęła się destrukcja lewego skrzydła, o czym świadczą odłamki leżące kilkadziesiąt metrów wcześniej". Według komisji, brzoza mogła zostać złamana przez "uderzające elementy konstrukcji samolotu odrywające się od rozpadającego się już wcześniej skrzydła".

Według dotychczasowych ustaleń podkomisji, "liczne zniszczenia lewego skrzydła samolotu noszą ślady wybuchu".

Szef MON mówił we wtorek, że materiały, którymi dysponuje obecnie podkomisja "pozwalają na jasne zdefiniowanie, jak doszło do tragedii". Jak tłumaczył wówczas, chodzi m.in. o materiały, "które związane są z analizą rejestratorów lotu".

W latach 2010-11 katastrofę smoleńską badała Komisja Badania Wypadków Lotniczych, której przewodniczącym był ówczesny szef MSWiA Jerzy Miller. W opublikowanym w lipcu 2011 r. raporcie, stwierdziła ona, że przyczyną katastrofy było zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania, a w konsekwencji zderzenie samolotu z drzewami, prowadzące do stopniowego niszczenia konstrukcji maszyny. Komisja podkreślała, że ani rejestratory dźwięku, ani parametrów lotu nie potwierdzają tezy o wybuchu na pokładzie samolotu.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Śledztwo ws. katastrofy początkowo prowadziła Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie. 4 kwietnia 2016 r. przejęła je Prokuratura Krajowa z nowym zespołem śledczym. Własne śledztwo teoretycznie prowadzi strona rosyjska, która wiele razy podkreślała, że przed jego zakończeniem nie zwróci Polsce wraku Tu-154 i jego "czarnych skrzynek".

Niezależna

Wersja do druku

Artur Sołonka - 26.06.18 15:38
Rzecz o "kochaniu" drugiego człowieka...

Tu, podano taką radę,
Owiń się na Mundialu w polską flagę,
Załóż polsko-czerwone rogi,
I obrazem Matki Boskiej machaj,
Jak ruski pierogiem,
Pokaż w Rosji, że masz kota,
Tak pisze ten idiota!

Znów lewacka propaganda,
Miele plewy w swoich żarnach,
Po trolowsku, na wyrywki,
Aby z Wielkich Polskich Pisarek
Zrobić dziwki...
Otoczyć ich swoim smrodem
Polki!!! Co były zawsze z Narodem!

Dobór osób mówi wszystko,
Na to "twórcze" ich pastwisko!
Gdy popatrzysz na te ksywy,
Na ten styl koślawy, krzywy,
Każdy z nich ciebie zohydzi,
Czym normalny zwykły człowiek,
Wstydzi się i brzydzi!

Tak nas "twórcy" chcą wyszkolić,
Taka płynie wodo-mowa,
Byśmy z własnej wolnej woli
Dali im się manewrować.
Ja mam na to własne słowa,
Lecz wypisać je na Kworum...
Hmm, "mów do dziada"? Nie wypada!

Lecz są ludzie, którzy patrzą,
I są ludzie, którzy widzą,
Jak to samomianowani "twórcy"
Na tym medium z Polski szydzą,
Jak się czystą prawdą brzydzą,
A jak im przypomnisz nieco,
To z kolejną bzdurą lecą!

I są jeszcze tacy ludzie
Na tej stronie, na tym Kworum,
Którzy czują, którzy słyszą,
A pondto mózgi mają,
I to nimi rozpoznają,
Co lewacy ciągle piszą,
Pouczają... i Panów i Panie
Jak "kochać" drugiego człowieka,
A prawda już od nich daleko ucieka!!!
Bo pióro ich myślom kłamie!!!

A.S

Perth - 24.06.18 21:18
No, tego to już nie można czytać co przekazuje nam Lubomir.
Owiń się polską flagą, ubierz polsko-czerwone baranie rogi i pomachaj wizerunkiem Matki Boskiej Kazańskiej do telewizora, przekracza granice wyobraźni co reprezentuje ten człowiek, rzekomo Polak, patriota i katolik. Coś spod pióra wczesnego Urbana. A tego wychodzi z niego coraz więcej.
Tym wizerunkiem nie można tak sobie pomachać bo w 1993 roku mnisi obrządku bizantyjskiego w Fatimie podarowali tę ikonę Janowi Pawłowi II. Odtąd znajduje się w papieskich apartamentach.

Lubomir - 24.06.18 10:18
Kujawiaku z Kosmosu...Żaden Wojtek Kuliński ale śp. Włodek Kuliński. Mniej więcej kojarzę, z kim mam do czynienia. Bardzo łatwo oceniasz ludzi. Można spytać, po czym leming definiuje innych jako lemingi?. Chyba po tym, że mają przerośniętą jak on głowę i dwie lewe ręce? Pewnie tak! Owiń się polską flagą, ubierz polsko-czerwone baranie rogi i patrz dobrze co dzieje się w stolicy Tatarstanu. Nie zapomnij pomachać wizerunkiem Matki Boskiej Kazańskiej do telewizora! Ja też będę śledził mecz, jednak bez nienawiści do kogokolwiek. Również do ciebie. Nie czuję się pępkiem świata, ani powołanym do potępiania kogokolwiek.

Kujawiak - 24.06.18 7:09
Nie czekam na mecz aby sobie nie spiepszyć nastroju, po jakimkowiek kontakcie z tobą, bez względu czy przegramy czy wygramy. Bo na durnotę Leminga trzeba reagować natychmiast, co zauważył mądry A. de Saint-Expury... "Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać"!
A ja dlatego sprawdzam z kim mam do czynienia, aby jak kiedyś, kiedy nieopatrznie pochwaliłem cię za wpis na Wirtualnej Polonii śp. Wojtka Kulińskiego, który w pewnej rozmowie nazwał cię "kleszczem", muszę być ostrożny.
Tak sprawdzam, bo jeśli już raz poślizgnąłem się na jednym "łajnie", uważam aby nie poślizgnąć się na drugim. Nawet bym nie reagował na twoje puszczanie bączków, gdybyś obok różnych zboczeńców i maniaków seksualnych, nie ustawił Kobiety Polki a zarazem Wielkiej Pisarki Zofii Kossak, (wciskając cwaniackie "ponoć"), podobnie jak przyczepił jej to "ponoć", homoś Jarosław Iwaszkiewicz, ten sam moralista, który w pamiętnikach napisał, że "chędożył Czesia (Miłosza) w celi Konrada"!

To ONA, Polka, Wielka Pisarka, a nie jakieś tam lewactwo, niedorobione feministki, nie Magdalena Środa i bełkocząca Joanna Szenszyn i im podobne, jest Symbolem kobiecości a la Pologne. Patriotyzm, talent literacki i przywiązanie do tradycji katolickiej to cechy, które w postaci Zofii Kossak wybijają się na plan pierwszy. Zaraz nad nim unosi się obłok dobroci i prostej ludzkiej przyzwoitości. Powtórzę ci to L.Lemingu; PRZYZWOITOŚCI!
Tylko po co, uczepiłeś taką ohydę na tym POLSKIM I PATRIOTYCZNYM KWORUM. Znam odpowiedź, znam twoją "wiedzę", znam twoje upodobania, więc zostaw ją dla siebie.
A jeśli chodzi o Konopnicką, to rozwydrzone feministki, twoje lewactwo i dziwactwo z LBTQ włączyło jej nazwisko do swojej zgrai, ironizując, że
"śpiewacie Rotę, którą napisała Konopnicka, która żyła z inną kobietą", a przecież taka podłość lepiej nadaje się do burdy ulicznej, niż do dyskursu intelektualnego, szczególnie z tobą Lemingu z gumy, albo z twoimi koleżkami...?

I na koniec przed meczem! Autorem paszkwilu na POLSKIE KOBIETY jest podobny tobie niejaki i m.in. Michał Zygmynt, też leming a zarazem współpracownik ONETu, z którym niby to walczysz, ale wyrywasz z tego Onetu jak chuligan deskę z płotu, aby pomachać mi przed nosem i Czytelnikom.
Tenże Michał Leming zainspirowany kłamstwem lewaka prof. Przemysława Czaplińskiego, też pisze paszkwil na Kobiety Polki. Nic dziwnego tenże "Przemysław" w zbiorze tekstów "Kim są Polacy" wraz z żydóweczką Joanną Tokarską-Bakir, i Adamem Michnikiem i innymi antypolakami po prostu smarkają na nas Polaków i nasze polskie kobiety.
Na zakończenie! Teraz ty Lemingu Lubomirze spójrz do lustra.

Skąd wytrzasnąłeś jakąś panią Miarkę? Pytasz z głupia frant...
Jedź paluchem w dół na tej stronie, a we wpisie z 18.10.2017. znajdziesz swoją bzdurę, porównując Ją do Jacka Vincenta... Z Panią J.V.Miarką znamy się od dawna, dlatego stanąłem w Jej obronie. A to co zrobiłeś ty i twoi dwaj koleżki na tym Kworum z inną Polką, p.Oleńką to tylko dowód, że chamstwo trzyma się jakoś - jak to robactwo z cytatu (powyżej) A. de Saint-Expury...
A teraz siedź już cicho z czerwoną kartką, bo zaraz rozlegnie się gwizdek sędziego. I nie przeszkadzaj innym, którzy na Kworum dyskutują mądrze i innym językiem, bo mają wiedzę i wrodzony intelekt.!!!

Lubomir - 23.06.18 15:29
Kujawiaku, co ty masz za urojenia, skąd wytrzasnąłeś jakąś panią Miarkę? Tropienie ludzi i rejestrowanie ich wypowiedzi, to widać twoja obsesja. Tyle, że widać niekiedy mylą ci się śledzeni przez ciebie. Tą Kamę Sutrę i bunga - bunga, przypisujesz widać swoim upatrzonym - na osobistych wrogów. Gdzie Rzym a gdzie Krym? Cytując czyjeś mądre wypowiedzi, nie koniecznie musimy się interesować życiem seksualnym myśliciela czy pisarza, który sformułował te zdania. Pewnie na Zofii Kossak - Szczuckiej też byś nie zostawił suchej nitki, z powodu jej ponoć burzliwego życia intymnego. Nie wspominając o Marii Konopnickiej. Stań przed lustrem i dokonaj rzetelnej samooceny! Zoofile też nie mają sobie niczego do zarzucenia. Są przekonani, że na to pozwala im wolność.

Kujawiak - 23.06.18 3:01
Ach ty miłujcy pokój po lewacku. Znowu strzeliłeś sobie gola samobójczego.
Ja bardzo lubię i cenię sobie i Kworum, Jego Redaktora i tych komentatorów, którzy piszą coś do rzeczy!!!Dlatego tu zajrzałem.
Mamałygi ani makaronów szarpanych nie znoszę bez względu kto mi to serwuje. Dlatego ten twój wpis jak i te pozostałe wywołują u mnie odruchy wymiotne. Twoje chore skojarzenia z Biedroniem są szujowate i jak zwykle wychodzą z twojej chorej łepetyny, jak ta twoja Kama Sutra, fiozofia i myśli guru, hinduskiego zboczeńca seksualnego Osho, które nam tu zalecałeś i ten ostatni taniec bunga bunga, to tylko odrobinka twoich poglądów... Nie zapominając o agencie NKWD "Gorge" Ziętku i zatwardziałym komuniście Pablo Nerudzie.
A z tymi skojarzeniami i przywidzeniami to jesteś, wypisz wymaluj podobny do swojego starego kolesia, które go nawiedzają od czasu, kiedy dyplom starszego lektora Marksizmu i Leninizmu schował za pazuchę i przystąpił do Solidarności Ziemi Kujawskiej.
Kto się podpiera polskością a jest internacjonalistycznym lewakiem do szpiku kości, albo tumanem, który nie zdje sobie sprawy co i o czym pisze, jak ty, jest właśnie najgorszym typem antypolskości.
To tak na razie, lewacka chorągiewko na wietrze. Przypominam ci, że już czas przeprosić Panią J.V. MIARKĘ z Wrocławia, za twoje knajackie wypowiedzi, typowe dla uliczników i chuliganów i obecnego lewactwa, żerujących na zdrowym polskim organizmie.
Do usłyszenia po meczu Polska-Kolumbia.

Lubomir - 22.06.18 22:26
Kujawiak a ten twój przyjaciel to typu Biedroń, czy taki normalny człowiek? Mogłeś chociaż zabrać ze sobą laptopa a nie podbierać sprzętu swojemu przyjacielowi. Zajrzałeś tu i od razu wylałeś trochę żółci. Zagląda tu paru takich, podobnych do ciebie - nienawidzących tutejszego otoczenia. Nie jesteś widać osamotniony, w swojej nienawiści. Z Kujawiakami kojarzy mi się dwóch przebierańców, dwóch antypolaków - R. Sikorski i J.Rulewski. Ale to tylko taka osobista dygresja.

Kujawiak - 22.06.18 16:51
Dawno mnie tu nie było. Piszę z gościnnego komputera będąc u Przyjaciela. A tu nic się nie zmieniło! Ci dwaj O. i L. z okazji mistrzstw świata, znowu główkują i kombinują, kiwają i faulują. Wybijają na aut, każde rozsądniejsze słowo. Jeden gra jak zwykle po chłopsku, a ten drugi po swojemu, tak jak dawniej, po PRLowsku raz w męskiej a raz w żeńskiej drużynie. A my widzowie ze śmiechu pękamy bo za taką głupio kiepską grę, tylko czerwone kartki się należą...i to po trzy naraz każdemu...!!!

Jacek Socha - 20.10.17 11:22
Pieknie to ujales Orawiczu; "Jacus Pajacus". Tak poetycko - jak na "poete" przystalo!
Ciesze sie i Twojej madrosci salutuje - z pozdrowieniami i wdziecznoscia pozostaje.

MariaN - 20.10.17 9:27
Na wiosnę mamy nareszcie poznać oficjalne przyczyny tragedii pod Smoleńskiem, ciekawe czy tuskowa ekipa może spać spokojnie

Kujawiak - 19.10.17 23:41
DZISIAJ MINELA 33 ROCZNICA SMIERCI BOHATERSKIEGO KSIEDZA POPIELUSZKI ZAMORDOWANEGO PRZEZ UBECJE.
WIECZNE ODPOCZYWANIE I CZESC JEGO PAMIECI!

Jan Orawicz - 19.10.17 19:01
Panie Lubpmirze,ten Jacuś Pajacuś przybył do Kworum,by się awanturować
z nami.On nic więcej nie potrafi! Kworum,to nie platforma dla osobników
moralnie skrzywionych. Pan Redaktor naczelny jest nadmiernie cierpliwy!
Tutaj powinny wchodzić tylko i wyłącznie intelektualiści,którzy m o g ą
się z nami podzielić swoją wiedzą i autentyczni literaci,a nie różnego pokroju
osobnicy o niskiej kulturze etycznej.Życzę Panu dalszej wytrwałości w swoim
intelektualnym i literackim tworzeniu,co wzbogaca,to nasze - od lat wspaniałe
medium. Kworum tworzyli śp dr Jan Pyszko i Pan redaktor Z,Skowroński.To
jest w zasadzie pismo prawicowe. Z tej prostej przyczyny jest czesto
nachodzone przez awanturujących się - świadomie lewaków.Oni,co widać
dość łatwo nie mogą spokojnie przeżywać swojej Przegranej z Narodem.
Z tego oczywistego powodu,toczą walkę- na tzw. "całego" z polską prawicą.
Ta ich walka,nie opiera się na racjonalnych przesłankach, tylko na bardzo
jałowych pyskówkach i rykowiskach. Pozdrawiam Pana!!

Lubomir - 19.10.17 14:36
Nie przypominam sobie żebym z jakimś Sochą był na ty. Chciałbym powiedzieć: spadaj frajerze!. Jednak tylko pomyślę tak. Cóż, kiedy karawana jedzie, zawsze psy szczekają. Nie jest istotne jak się wabią psy. Ich szczekanie niczego i tak nie zmienia.

Jacek Socha - 19.10.17 10:00
Przesylam dobre slowo...
"glupota szybciej ogarnia swiat niz slowo madrosci". A w tym twoim wpisie o mnie, czy do mnie, czy skierowanym do kogos innego, jednego slowa madrego brak.
Czy twoj glos sumienia przeszedl juz mutacje? Bo brzmi wciaz falszywie...!
A samo slowo "napuszczac" w odniesieniu do Pana Redaktora, brzmi podle. Porzadni ludzie nikogo nie napuszczaja i nie pozwola sobie aby ich napuszczac!

Lubomir - 18.10.17 18:31
Jacek Vincent czy jaki tam imć Miarka, proszę nie napuszczać Szanownego Pana Redaktora na niewygodnych dla siebie dyskutantów. Może uzna pan, że powinien domagać się odszkodowań od III RP za krzywdy doznane od dwóch Polaków o literackich ambicjach?. Życzę więcej pogody i radości ducha oraz więcej tolerancji i szacunku do innych, i przede wszystkim - poszerzenia własnych horyzontów myślowych.

J.V.Miarka, Wroclaw - 18.10.17 11:12
Panowie, wlaczam sie w te dyskusje z niesmakiem, bo widze, ze sie tuaj zle dzieje. Tak sie jakos tutaj ustanowilo, ze jak p. L. i p. O napisza jakas niezrozumiala bzdure i KTOS im zwroci uwage, ze akurat jest inaczej to oni uwazaja ze napisali prawde absolutna - zapominajac oczywiscie co sami pisali i w odpowiedzi wyzywaja tego KTOS, od UBekow, komunistow, tchorzy, (chociaz p. O. zamienia sie ksywka od czasu w plec odmienna, nawet piszac sam do siebie i o sobie) lewakow i typow spod ciemnej gwiazdy, pslugujac sie prymitywnymi oskarzeniami, bez wzgledu, ze jednak jakis regulamin obowiazuje.
Majac na uwadze, ze mnie to juz od tych panow spotkalo to samo, co p. Soche i p. Kujawiaka, ktorzy pisza rzeczowo o sprawach tak, jakie one sa, przesylam im moje wyrazy uznania, a p. O. i L. zycze aby zrozumieli, ze sa niczym innym a tylko malych ogniwkiem, proszkiem w tym internetowym swiecie.
Mialam bardzo dobra opinie o sposobie redagowania tego medium, z uznaniem mowilam o Redaktorze, ktory doskonale potrafi redagowac pismo polsko-polonijne, a takze z uznaniem wypowiadam sie o autorach artykulow i felietonow i innych komentatorach.
Niestety to medium zostalo zainfekowane przez tych dwoch panow, dlatego p. Redaktorowi dziekuje za mozliwosc napisania kilku komentarzy, ale zegnam Kworum, bo ja nie chce byc w towarzystwie ludzi z ktorymi nie mozna prowadzic jakiejkolwiek dyskusji.
Przesylam pozdrowienia dla p. Redaktora Skowronskiego, zyczac duzo zdrowia i wytrwalosci.

Jan Orawicz - 18.10.17 2:29
Zastanów się ty spod ksywy Kujawiak nad tym,ze jak się kogoś nie zna i jego
życia,to się nie wymyśla o nim życiorysu.Mnie z żoną do USA ściągnęła córka z
jej mężem.Leciałem do USA z polską rentą powypadową,(Uszkodzone oczy przez
wybuch kineskopu telewizora) Z tej prostej przyczyny muszę bardzo zważać z
pisaniem,by nie było braków w pisowni.Z takim wzrokiem w USA nie jest lekko
o pracę.Na koniec dodam,że niemusieliśmy z żoną długo czekać na wyjazd do
Ameryki, ponieważ wygrałwm Wize DV.A należe do pokolenia wojennego wiec
to był czas nauki j.niemieckiego,a póżniej rosyjskiego.Do USA jechałem z kiepską
znajomością,j.angielskiego,bo uszkodzone oczy nie pozwalały na skuteczną
naukę języka. A więc w takim stanie rzeczy nie wzbogaciłem się w USA.
Piszę tobie tę prawdę obyś raz na zawsze pamietał,że jak się kogoś nie zna od
przysłowiowej podszewki.to się nie wypisuje o nim swoich insynuacji.A mimo
wszystko -jak będzie zaplanowany pomnik Danusi Mrzyk,to ja uskładam na ten
wzniosły cel pieniadze,na miarę moich możliwości. Jeszcze tobie dodam,że w
USA, chcąc mieć dolce,to trzeba tutaj przylecieć w młodym wieku z dobrze
opanowanym jezykiem angielskim i z intratnym zawodem!

Na koniec,życzę Tobie
rozwagi w tych twoich
przykrych wyskokach na
nie znanych Tobie ludzi.

Lubomir - 17.10.17 21:03
Panowie: Kujawiak i Socha, ludowość nie musi wcale oznaczać chamstwa czy walenia cepami na oślep, a wy staracie się to demonstrować i robić. Każdy ma niezbywalne prawo do wyrażania swojej własnej opinii. Czasy powielania jedynie słusznych prawd aparatczyków, dawno przeminęły. Nie starajcie się przywracać tamtych standardów. Jeżeli nie odpowiadają wam wypowiedzi polskich patriotów, przeprowadźcie się na portale rosyjskie albo niemieckie. Wśród nich nie brakuje takich - w polskiej wersji językowej. Mówię to jako czytelnik i jako czasami coś piszący. Pan Orawicz ma całkowitą rację, pisząc o was.

Kujawiak - 17.10.17 19:27
BARBARO vel itp.
JAKO MIESZKANIEC Solca powinienes sam wyjsc z inicjatywa i wybudowac cos aby upamietnic pamiec bohaterskiej Danusi. Zyjesz przeciez na Emigracji, uciekles z Polski, a tam masz forsy pod dostatkiem. Dlaczego sam nie zafandujesz przynajmniej tablicy pamiatkowej, a tylko sam zawsze cos proponujesz. A wiec sam jestes tchorzem i cwaniackiem i takiego cie tu poznalem.
My tu w Kraju jednak cos zrobimy w tej sprawie ale juz bez twojego udzialu, o czym jeszcze kiedys napisze na tej stronie, a ciebie w miescie pamietaja takim jakim jestes na tym medium..
Badz jednak zdrow i nie zwazaj na hakerow

Jan Orawicz - 17.10.17 16:35
Panie spod ksywy Kujawiak,co ciebie tak wnerwia na moją osobę?!
Za to,że zaproponowałem tobie podjecie pieknej sprawy w postaci
budowy w Solcu Kujawskim pomnika śp harcerki Danusi Mrzyk,którą
zamordowali bandyci UB za podziemną działalnosć patriotyczna, Ale
na ten temat nie odezwałeś do mnie do tej pory! Ruszyłeś swoim
niziuteńkim zwyczajem w sposób podły na mnie,przypisując mi
niedorzeczności. No ale nie dziwie się tobie - cwaniaczku i tchórzu
spod ksywy.Człowiek o czystym sumieniu tak się nie zachowuje!
Ty tutaj tylko potrafisz puszczać jady i zajady.Tym się cechuje twoja
obecność w tym medium. Jak na osobę z Solca Kujawskiego,to aż się
wierzyć nie chcę! Moja cząstka rodziny mieszka w tym pięknym
nadwislańskim miasteczku. No cóż, w każdym środowisku społecznym
popisuja się czarne owce swoimi podłymi wytworami.

Kujawiak - 17.10.17 11:23
Barbaro S. miej odwage podpisywac sie swoja ksywa, ktora zaopatrujesz swoja tforczosc.
Ja znikad nie wrocilem, ja zawsze tu bylem JAKO czytelnik, a ty z doskoku ubierasz sie w szaty niewiescie, czy sam stwarzasz sytuacje medium-komedium!!!
Kiedy poprawilem cie, jak nalezy pisac nazwisko, co i jak o bohaterce mlodziutkej dziewczynie MRZYK z Kujaw jakos to przelknales i zaproponowales aby zajac sie ta sprawa... a sam pochodzisz z Kujaw, "dlatego ja nie chce takiego twojego pyska"
W odpowiedz Lubomirowi napisalem o tym o czym on nie ma zielonego pojecia, a ty tez!!!!!
Wyzywanie kogos publicznie od AWANTURNIKOW, A TY POZWALASZ SOBIE NA TO CIAGLE I BEZKARNIE jest lamaniem REGULAMINU, ktory obowiazuje na tym KWORUM.
A ponadto twoje komentarze maja znamiona stalego i bezsensownego, nudnego gledzenia.
Pomysl o tym jak jeszcze myslisz!!!!

Barbara S - 17.10.17 2:34
Panie Lubomirze wrócił do Kworum znany awanturnik! Jak ten osobnik
nie zaczepi kogoś,to byłby chory! A Kworum,to nie jest medium-komedium!!
Że to jest Kujawiak,to aż się nie chce wierzyć,bo Kujawiacy,to gościnni,
a zarazem kulturali ludzie. Ale też jest taka prawda,że sa ludzie i ludziska -
jeden da ci po pysku, a drugi ci poda pyska!

Kujawiak - 16.10.17 21:50
JESLI z polskiej armii robisz sobie Lubomirze, kulki, gulki i kpiny to zapoznaj sie przynajmniej z ekspertyza amerykanskich analitykow i ekspertow ABW USA, ktorzy zgodnie twierdza, ze; Polskie sily zbrojne sa bastionem Paktu Polnocnoatlantyckiego, a Polska powinna byc dumna z wyszkolenia polskich zolnierzy.
Jesli nie odpowiada ci ocena Credit Suisse (17 miejsce), to zapoznaj sie z opinia wyspecjalizowanej agencji wojskowej GLOBAL FIREPOWER, ktora daje POLSKIEJ ARMII miejsce 18, na 130 armii badanych w roznych krajach swiata.
Kpisz sobie a zarazem znasz sie na wszystkim i dlatego uwiklales sie w swoj wlasny balagan umyslowy. Ja jestem dumny z tego, ze moj syn po odpowiednich studiach jest od roku lekarzem wojskowym, a zarazem jestem dumny z kazdego polskiego zolnierza.

Lubomir - 16.10.17 19:26
Kujawiaku a ten Credit Suisse to zajmuje się praniem brudnych pieniędzy w Rajach Podatkowych czy wciskaniem kredytów we frankach szwajcarskich?. Skąd to nagle taki autorytet w sprawach uzbrojenia?. A może np. jakiś zaprzyjaźniony bank byłby w stanie powiedzieć, że plasujemy się na czwartym albo trzecim miejscu?. Popytaj!. A tak szczerze, nie bądź infantylny w poważnych sprawach!.

Jan Orawicz. - 16.10.17 15:10
Do tego można dodać,że to nieszczęście dla nas Polaków było
powtórką Katynia! Lecieli nasi patrioci na KATYŃSKIE GROBY,nie wiedząc,
że podzielą los swoich braci, zamordowanych w Katyniu przez NKWD.
Jestem przekonany,że car Putin ryknał na Kremlu: Polakom Katynia się
zachciało!!! ... Reszty można się domyślić.

Kujawiak - 16.10.17 9:52
Nie moge skapowac o czym jest ten komentarz Lubomira, czy po to aby osmieszyc obecny rzad polski, czy tylko po to aby sobie popisac????????
1. jaka i kiedy byla ta neutralnosc w relacjach polsko-rosyjskich?
2.jakie zdezelowane czolgi, prawie gratis zakupiono dla Polski.
Owszem rzad PO aby przypodobac sie Merkel zakupil czolgi Leopard, ale chociaz uzywane naleza do grupy najlepszych w swojej kategorii, i to nie za bezcen a zaplacono za nie 180 mln euro.
Polska armia obecnie, Lubomirze, jest juz 17. najsilniejsza armia na swiecie wedlug Credit Suisse na rok 2017.
A obecny rzad i wladze MON, zbroja nasza armie, aby bronila naszej Ojczyzny od Wschodu i Zachodu
A tak wogole Lubomirze to piszac o WOJSKU POLSKIM z taka wiedza JAKA MASZ w tej dziedzinie nalezy wpierw pobawic sie olowianymi zolnierzykami na planszy, aby zrozumiec, ze karabin trzyma sie lufa do przodu

Jan Orawicz - 16.10.17 1:39
To wcale nie jest nowe odkrycie. Polak z USA prof. Binenda odkrył na częściach tego nieszczęsnego Tupolewa podetonacyjne cząstki TNT,czyli materiału wybuchowego w postaci trotylu.Ja osobiście po wypadku
stwierdziłem - bez większych rozważań,że w tym samolocie były zainstalowane
bomby.Wystarczyło mi,to,że znam sowiecką i posowiecką Rosję,która zionęła i zionie do nas Polaków nieustajacą wrogością.A trotyl znam jak swoje palce u rąk,bo pracowałem w młodości 5 lat na produkcji tego materiału wybuchowego
kruszącego.Materiały wybuchowe dzielą się na miotające,kruszace i inicujace.
Miotajace, to różnego rodzaju prochy,inicujace to,azydek ołowiu,piorunian rtęci i dalsze stosowane w zaplnikach,czyli detonatorach. Kruszące, to głównie trotyl.
Moje komentarze zamieszczałem w internetowej "Gazecie Polskiej" Pana T.Sakiewicza.Na koniec dodam ważny aspkt sprawy.Otóż oderwanie się Polski
od Rosji wnerwiło cara Putina i w tym cała prawda o przyczynach zniszczenia
tamtego samolotu, lecącego z Prezydentem RP L.Kaczyńskim.To dla Rosji była
duża okazja do zniszczenia patriotycznej czołówki- wreszcie Rzeczypospolitej
Polskiej! To jest tylko i wyłącznię taka PRAWDA,którą w tamym czasie szybko sobie uzmysłowiłem.Moje tamte komentarze mówią o tym.Zresztą nie ja sam z Polaków tak widzałem tragedię tego nieszczęsnego samolotu z naszymi wybitnymi Polakami. Pozdrawiam

Teresa - 15.10.17 21:36
Skutki wybuchu łatwo byłoby rozpoznać.
W XXI wieku stawiałabym na działania speców od elektroniki, snajpera lub drona .
Samolot nie stracił podwozia, z tego wynika, że lądował na plecach. Jak to możliwe ?

Lubomir - 15.10.17 20:56
Neutralność w relacjach polsko-rosyjskich bardzo denerwowała Niemców. Rosja autentycznie przestała wysuwać roszczenia terytorialne wobec Polski. Ba, w okresie rządów Gorbaczowa i Jelcyna część rosyjskiego establishmentu składała Polsce propozycje objęcia polską administracją zdezorientowanych Ziem Zabużańskich, nie wchodzących w skład odradzającej się Rosji. Neokomuniści i marcowi anarchiści - odrzucili tą propozycję. Niemcy na gwałt potrzebowali na Wschodzie wroga dla Polski. Potrzebowali straszaka, który zmuszałby Polaków do chronienia się pod 'niemieckim parasolem' a faktycznie, który wpychałby Polaków w objęcia czy raczej - w kleszcze niemieckie. Wówczas rugi Polaków z Rubieży Zachodnich i Północnych RP i osadzanie niemieckich 'inwestorów', mogłoby okazać się banalnie proste. To ma właśnie miejsce obecnie!. Klimat nieuchronnie wiszącego w powietrzu zamachu, od dłuższego czasu - tworzyły niemieckie media w Polsce. Sama 'Katastrofa' jest najwyraźniej powtórką wojennego scenariusza z Archiwów Abwehry/BND i zapewne z Archiwów GRU. Wówczas pod Smoleńskiem dokonano nieudanego zamachu na przywódcę III Rzeszy. "Smoleńsk', podobnie jak 'Krym', to niemiecka szkoła intrygi, prowokacji i agresji. Niemców niepokoiła nawet współpraca polskich i rosyjskich ichtiologów - na przygranicznych wodach. Niemcy chcą wykreować Polskę na kozła ofiarnego swoich politycznych gier. Bez wątpienia wiodą w tym prym - nigdy nierozliczeni weterani Stasi/KGB. Niemcy zdają sobie sprawę z militarnej skuteczności Rosji. Sami raczej nieprędko wyruszą na militarny podbój naszego kontynentu. Jednak z pewnością chętnie przyłączyliby się do dzielenia najbliższą im Europą. Do drażnienia Rosji podesłali nam prawie gratis, swoje zdezelowane czołgi. Oczywiście na pewno zdają sobie sprawę, że tym lądowym złomem, można tylko rozśmieszyć a nie wzmocnić. Wojska Elektroniczne Bundeswehry, obecne od lat w Szczecinie, z pewnością kontrolują powietrzną przestrzeń w Polsce i wokół Polski.

MariaN - 15.10.17 13:18
Ujawniają to, co było już wiadome 7 lat temu. Jeśli rzeczywiście będzie niezbity dowód na to, że rządowy samolot spadł w wyniku zamachu, sprawa powinna stanąć przed trybunałem międzynarodowym. Są dwie sprawy niezałatwione w Polsce, które mogą zmienić dużo w Europie, zamach smoleński i reparacje wojenne od Niemiec i Rosji. Nie wolno rezygnować z osiagnięcia prawdy cały czas do przodu, madrze do celu

Lubomir - 15.10.17 12:23
To, że Hitler jest bezwzględnym kryminalistą, wiedziała Europa od 1933 roku i nie robiła niczego, co zatrzymałoby mordercę ludzi uznanych za jego przeciwników. Lista ofiar Putina też stale się wydłuża. Europa znów milczy, albo przyjmuje do wiadomości kremlowskie interpretacje wydarzeń. Może Europa liczy na powtórkę z rewolucji październikowej i samooczyszczenie się Rosji?. Zajęcie Krymu przez Rosję, to sytuacja identyczna jak przyłączenie Austrii do Rzeszy Adolfa Hitlera. Bezczynność i bezsilność Europy, jest tylko zachętą do dalszej agresji. NATO i Bruksela powinny być stroną - w dochodzeniu prawdy o zbrodniach Kremla. Berlin nie może pełnić roli zacierającego ślady zbrodni i mataczącego.

Wszystkich komentarzy: (31)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Października 1956 roku
Na Węgrzech wybuchło powstanie przeciw rządowi komunistycznemu.


23 Października 1915 roku
Urodził się Józef Kuraś, polski żołnierz, partyzant, dowódca oddziałów podziemia antykomunistycznego (zm. 1947)


Zobacz więcej