Piątek 24 Maja 2019r. - 144 dz. roku,  Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.03.18 - 11:42     Czytano: [479]

Polskie muzeum szkaluje Polskę i Polaków

Dyrekcja i Zarząd
Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin"
Warszawa.

Protest w związku z antypolską w wymowie, wystawie w Muzeum Żydów Polskich "POLIN".


Stanowczo protestuję przeciwko wykorzystywaniu pieniędzy polskich podatników do szkalowania dobrego imienia Polski i Polaków przez osoby narodowości żydowskiej w polskim muzeum finansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zorganizowana tam wystawa jest ewidentnym zaprzeczeniem prawdy historycznej oraz przejawem relatywizacji faktów historycznych oraz wprowadzania opinii publicznej w błąd.

My, Polacy nie życzymy sobie, tutaj w Polsce jaskrawych przejawów antypolonizmu i wrogiego oddziaływania jednoznacznie określonych środowisk żydowskich, nie przebierających w środkach i metodach, mających na celu oszczerstwa i pomówienia narodu polskiego i państwa. Społeczność żydowska w Polsce nie jest państwem w państwie polskim i jako obywatele Rzeczypospolitej ma również konstytucyjny obowiązek dbania o dobre imię Polski i Polaków. Polakom nigdy nie przychodzi pomysł by szkalować naród żydowski w Izraelu, bo prawdopodobnie państwo Izrael deportowało by takich osobników. Muzeum "Polin" narusza polskie prawo i polską konstytucję.

Gdzie są organy ścigania i prokuratury Rzeczpospolitej Polskiej przyzwalające na hańbiący proceder znieważania państwa polskiego i jego narodu.

Wzywam Ministra Sprawiedliwości p. Zbigniewa Ziobro oraz p. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego p. Piotra Glińskiego oraz inne odpowiednie organy państwa polskiego do podjęcia niezwłocznych kroków mających na celu spowodowanie zaprzestania szkalowania dobrego imienia Polski i Polaków w polskim Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin". Nie ma zgody na wybiórcze traktowanie historii i przedstawiania polskiej, jakże chlubnej historii w niekorzystnym świetle i przenoszenie odpowiedzialności Niemiec i Związku Radzieckiego za zbrodnie II wojny światowej na Polskę i Polaków.

do wiadomości:

- prezydent RP p. Andrzej Duda
- premier RP p. Mateusz Morawiecki
- Sejm RP, p. marszałek Kuchciński
- Rzecznik praw obywatelskich RP
- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
- Ministerstwo Sprawiedliwości,
- Internet, prasa, radio, telewizja., partie polityczne,
- organizacje społeczne, stowarzyszenia
- Sud Deutsche Zeitung
- p. Antonio Tajani, przewodniczący parlamentu europejskiego
- Gazeta "Jerusalem Post"
- Gazeta "Haaretz"

Jan Kosiba

Wersja do druku

Lubomir - 20.03.18 19:26
Może czas na Muzeum Narodów Rzeczypospolitej Polskiej?. Oczywiście w takim muzeum byłoby miejsce nie tylko dla polskich Żydów, ale także dla polskich Ormian i m.in. dla polskich Tatarów. Przecież np. spośród tych ostatnich pochodzili wybitni obrońcy Polski. Monopolizacja - nigdy, w niczym i nigdzie nie jest wskazana! Czas na demonopolizację historycznej pamięci!

Krystian - 20.03.18 3:31
Na to żydowskie załganie awantury brak słów! Jako Polacy nie możemy
pozwolić sobie na bezkarne żydoawantury! Na opluwanie nas Polaków nie wolno
nam pozwolić! Wszelkie dalsze - tego rodzaju podle i bezkarne zachowania tych
żydowskich awasnturników powinny się zakończyć wydaleniem z Polski do Izraela!
Dość ich awanturnictwa! Wielu z nich to skomuszali do szpiku kości osobnicy!

Maniek K - 19.03.18 14:57
Na co sobie Polacy pozwalają, to to mają!
Jeszcze trochę, to sie pewnie dadzą opluć -
od głów do stóp! A na dodatek mogą polecieć
bolesne kopniaki we weiadoma cześć oddolnego
ciała!

W Panasiuk - 19.03.18 0:14
Ale to już się stało i poszły konie po betonie. Polskę i Polaków nie tylko obrażono, ale też zhańbiono i tego już się nie wróci.

Lubomir - 18.03.18 15:01
Przybyło nam ostatnio tej Polski. Zaroiło się od takich wysp polskości, jak Deutsche Bank Polska, Man Polska, Deutsche Bahn Polska, Remondis Polska i m.in. Volkswagen Polska. Hitler chyba przewraca się ze śmiechu w grobie. Polskie-antypolskie muzea nie są wyjątkiem na terytorium RP. Jak na razie nie mamy firmy Luftwaffe Polska. Oby nigdy jej nie było!

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Maja 1543 roku
Zmarł Mikołaj Kopernik, polski astronom (ur. 1473)


24 Maja 1609 roku
Zygmunt III Waza opuścił wraz z rodziną Wawel. W ten sposób odbyło się nieformalne przeniesienie stolicy do Warszawy


Zobacz więcej