Poniedziałek 22 Października 2018r. - 295 dz. roku,  Imieniny: Haliszki, Lody

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.03.18 - 11:42     Czytano: [406]

Polskie muzeum szkaluje Polskę i Polaków

Dyrekcja i Zarząd
Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin"
Warszawa.

Protest w związku z antypolską w wymowie, wystawie w Muzeum Żydów Polskich "POLIN".


Stanowczo protestuję przeciwko wykorzystywaniu pieniędzy polskich podatników do szkalowania dobrego imienia Polski i Polaków przez osoby narodowości żydowskiej w polskim muzeum finansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zorganizowana tam wystawa jest ewidentnym zaprzeczeniem prawdy historycznej oraz przejawem relatywizacji faktów historycznych oraz wprowadzania opinii publicznej w błąd.

My, Polacy nie życzymy sobie, tutaj w Polsce jaskrawych przejawów antypolonizmu i wrogiego oddziaływania jednoznacznie określonych środowisk żydowskich, nie przebierających w środkach i metodach, mających na celu oszczerstwa i pomówienia narodu polskiego i państwa. Społeczność żydowska w Polsce nie jest państwem w państwie polskim i jako obywatele Rzeczypospolitej ma również konstytucyjny obowiązek dbania o dobre imię Polski i Polaków. Polakom nigdy nie przychodzi pomysł by szkalować naród żydowski w Izraelu, bo prawdopodobnie państwo Izrael deportowało by takich osobników. Muzeum "Polin" narusza polskie prawo i polską konstytucję.

Gdzie są organy ścigania i prokuratury Rzeczpospolitej Polskiej przyzwalające na hańbiący proceder znieważania państwa polskiego i jego narodu.

Wzywam Ministra Sprawiedliwości p. Zbigniewa Ziobro oraz p. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego p. Piotra Glińskiego oraz inne odpowiednie organy państwa polskiego do podjęcia niezwłocznych kroków mających na celu spowodowanie zaprzestania szkalowania dobrego imienia Polski i Polaków w polskim Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin". Nie ma zgody na wybiórcze traktowanie historii i przedstawiania polskiej, jakże chlubnej historii w niekorzystnym świetle i przenoszenie odpowiedzialności Niemiec i Związku Radzieckiego za zbrodnie II wojny światowej na Polskę i Polaków.

do wiadomości:

- prezydent RP p. Andrzej Duda
- premier RP p. Mateusz Morawiecki
- Sejm RP, p. marszałek Kuchciński
- Rzecznik praw obywatelskich RP
- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
- Ministerstwo Sprawiedliwości,
- Internet, prasa, radio, telewizja., partie polityczne,
- organizacje społeczne, stowarzyszenia
- Sud Deutsche Zeitung
- p. Antonio Tajani, przewodniczący parlamentu europejskiego
- Gazeta "Jerusalem Post"
- Gazeta "Haaretz"

Jan Kosiba

Wersja do druku

Lubomir - 20.03.18 19:26
Może czas na Muzeum Narodów Rzeczypospolitej Polskiej?. Oczywiście w takim muzeum byłoby miejsce nie tylko dla polskich Żydów, ale także dla polskich Ormian i m.in. dla polskich Tatarów. Przecież np. spośród tych ostatnich pochodzili wybitni obrońcy Polski. Monopolizacja - nigdy, w niczym i nigdzie nie jest wskazana! Czas na demonopolizację historycznej pamięci!

Krystian - 20.03.18 3:31
Na to żydowskie załganie awantury brak słów! Jako Polacy nie możemy
pozwolić sobie na bezkarne żydoawantury! Na opluwanie nas Polaków nie wolno
nam pozwolić! Wszelkie dalsze - tego rodzaju podle i bezkarne zachowania tych
żydowskich awasnturników powinny się zakończyć wydaleniem z Polski do Izraela!
Dość ich awanturnictwa! Wielu z nich to skomuszali do szpiku kości osobnicy!

Maniek K - 19.03.18 14:57
Na co sobie Polacy pozwalają, to to mają!
Jeszcze trochę, to sie pewnie dadzą opluć -
od głów do stóp! A na dodatek mogą polecieć
bolesne kopniaki we weiadoma cześć oddolnego
ciała!

W Panasiuk - 19.03.18 0:14
Ale to już się stało i poszły konie po betonie. Polskę i Polaków nie tylko obrażono, ale też zhańbiono i tego już się nie wróci.

Lubomir - 18.03.18 15:01
Przybyło nam ostatnio tej Polski. Zaroiło się od takich wysp polskości, jak Deutsche Bank Polska, Man Polska, Deutsche Bahn Polska, Remondis Polska i m.in. Volkswagen Polska. Hitler chyba przewraca się ze śmiechu w grobie. Polskie-antypolskie muzea nie są wyjątkiem na terytorium RP. Jak na razie nie mamy firmy Luftwaffe Polska. Oby nigdy jej nie było!

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22 Października 1914 roku
Józef Piłsudski wystąpił z inicjatywą powołania w Królestwie Polskim, Polskiej Organizacji Wojskowej


22 Października 1907 roku
Urodził się Jan Trepczyk, kaszubski literat i działacz społeczny (zm. 1989)


Zobacz więcej