Piątek 24 Maja 2019r. - 144 dz. roku,  Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.04.18 - 21:50     Czytano: [418]

PO uderza w o. Rydzyka

Platforma Obywatelska kolejny raz uderza w założyciela Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Politycy tej partii umieścili wizerunek dyrektora katolickiej rozgłośni na ruchomym billboardzie, insynuując, że duchowny wziął 94 mln zł z państwowych dotacji.

To kolejna odsłona akcji PO w ramach której w całej Polsce prezentowane są ruchome billboardy z wizerunkiem kilkudziesięciu polityków PiS-u oraz informacją o wysokości nagród, jakie mieli otrzymać.

Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. Św. Jana Pawła II, apeluje o wspólną odpowiedź na atak wymierzony w o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

– Ojciec Tadeusz Rydzyk nie tylko nie wziął 94 mln dotacji, ale nie wziął choćby złotówki. Te kłamstwa, ta manipulacja nie mogą być dla nas obojętne. Namawiam państwa, jako Rodzinę Radia Maryja, do tego, abyśmy wspólnie odpowiedzieli na ten bezczelny atak osób, które doprowadziły do tego, że Polska była grabiona na setki milionów złotych, żebyśmy razem wystąpili do Prokuratury Generalnej z apelem o ukaranie osób, które w tak bezczelny sposób próbują wprowadzić opinię publiczną w błąd – mówi Andrzej Jaworski.

– Do tej pory ojciec Dyrektor był atakowany za bronienie wartości chrześcijańskich, obronę życia, wartości rodziny i polskości. Potrafił w sposób bardzo stanowczy mówić o naszych zobowiązaniach jako Polaków i katolików. Ten atak ma jednak inny wymiar, jest perfidnie przemyślany. Skoro nie udało się dotychczasowymi atakami doprowadzić do tego, żeby Radio Maryja i Telewizja Trwam stały się mniej popularne, to stwierdzono, że jeśli będą pokazywać informacje, że o. Tadeusz Rydzyk jest milionerem, spowoduje to nagromadzenie agresji – dodaje.

Andrzej Jaworski zachęca do wysyłania pism w tej sprawie do Prokuratury Generalnej oraz przesyłania kopii tych listów na adres Radia Maryja.
***
Oświadczenie Andrzeja Jaworskiego, przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. Św. Jana Pawła II:
Szanowni Państwo, drodzy słuchacze Radia Maryja i widzowie Telewizji Trwam!

Otrzymałem dzisiaj ok. 140 telefonów i wiadomości SMS z oburzeniem na Platformę Obywatelską za bezczelny atak na wiele osób publicznych, w tym na o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Osoby świeckie, w tym ja, sami odpowiemy na manipulacje i kłamstwa PO. Natomiast za atak na o. Dyrektora Radia Maryja musimy odpowiedzieć wspólnie.

Kłamstwo powielane zapada w pamięci i potrafi zniszczyć. Kłamstwo nagłaśniane przez media jest współczesną formą egzekucji publicznej. Nikt z PO nie sprawdził PIT-u o. Tadeusza Rydzyka, który cały swój dochód oddaje dla dobra studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie tylko nie wziął 94 mln dotacji, ale nie wziął nawet jednej złotówki. Te kłamstwa, ta manipulacja nie mogą być dla nas obojętne. Namawiam państwa, jako Rodzinę Radia Maryja, do tego, abyśmy wzięli w obronę osobę, która oddała dla nas, dla naszej Ojczyzny całe swoje życie i którego dzieła są widoczne i służą nam wszystkim.

Jeżeli jest nam bliska wspólnota Radia Maryja, piszmy wnioski o ukaranie winnych tego ohydnego kłamstwa, ale przysyłajmy kopię tych pism do Radia Maryja, żebyśmy mogli wspólnie zadziałać.

Wierzę, że prawda zawsze zwycięży. Tak, jak broniliśmy Telewizji Trwam i Radia Maryja, będziemy teraz bronić o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

Radio Maryja

Wersja do druku

J.Orawicz - 11.04.18 0:33
Dobrze się stało,że narodziło się Radio Maryja.ponieważ jest komu
walczyć z posowieckim podłym elementem spod znaków:PZPR.SD.ZSL
Ale te bolszewickie twory z nadania ZSRR - poukrwały się już od
sporego czasu pod PO,SLD,PSL Mikołajczyka.A czysty i oczywisty
NARÓD POLSKI pozwolił czerwonej łobuzerni przemycić się pod
w/w prawdziwe polskie partie! To jest sprawa ważna - z punktu
widzenia moralnego,patriotycznego i piolitycznego.No,ale wielu z nas
Polaków jest naiwnych,co się wyraża przymykaniem oczu na podłych
cwaniaków. Czerwone kałabuchy znów nietykalni przy żłobach z czubkiem!!
No cóż, wyrosła nam dziwnie armia tzw. p r z e b a c z a c z y!!!
Ostatnio ten i ów Polak zaczyna coś kapować w tej sprawie,ale to
kapowanie jest cherlawe!!

Agamemnon - 10.04.18 13:42
Wszystkie dotacje państwa dla dobra tegoż państwa winne być przyjęte i użyte dla dobra publicznego. Nie jest dopuszczalne by prowokatorzy spod kryptonimu tzw. Platformy Obywatelskiej metodami psychologicznymi osłabiali inwencję społeczną niezbędną dla rozwoju ekonomicznego państwa i jego kultury. Ośrodek toruński z uwagi na wyjątkowe osiągnięcia kulturowo - naukowe, winien być wspierany przez polskiego podatnika.

Lubomir - 06.04.18 17:20
Chyba jeszcze gorszymi, od zinstytucjonalizowanych komunistów - w klasycznym wydaniu, są komuniści z własnego wyboru. Komuniści wierzący jedynie we własne brzuchy, kompletnie bezideowi. Tutaj za poligon tego typu komunizmu mogą uchodzić Ogródki Działkowe, ze swoimi 'carami', komunistycznymi notablami. Ci cwaniacy, często wykonują jedynie sobie znany myk. Zamiast zebrań wyborczo-sprawozdawczych organizują wyłącznie zebrania...sprawozdawcze. Zapewniają sobie tym sposobem niemalże dożywotnie synekury. Komunizm praktyczny ma się tutaj równie dobrze, jak miał się komunizm 'naukowy'. Tutaj nikt nikogo nie obala. Jedynie trwa zawłaszczanie coraz większych kompetencji, przez de facto - komunistycznych uzurpatorów. Może obecność mediów, zmuszałaby oszustów do uczciwości?

Jan Orawicz - 05.04.18 21:59
Kiedy komuniści nie uderzali w ojca T.Rydzyka?!
Można się tylko dziwić,że jeszcze do tej pory ta
posowiecka czerwona zgraja,nadal sobie pozwala
na bezkarne uderzenia w naszych duchownych.
Ojciec T.Rydzyk jest często na ich celowniku!
Bezkarność posowieckich lewaków już nie ma
granic! Jest to sprawa przykra!! Gdzie jest piolskie
prawo?!

Jan Orawicz - 05.04.18 2:54
No,a gdzie są sądy?! Jak można pozwalać na takie podłości wobec ludzi
z moralną klasą?! Co się wyprawia w tej naszej Polscę?! Przecięż taka
tolerancja łobuzerni,a ściślej bezkarność łajdaków nie może być tolerowana!!
Aż się wierzyć nie chce normalnym ludziopm,że w naszym katolickim kraju
panuje bezkarność lewactwa - jako bardzo przykrego spadku po komunie!
Ci z PO to w gruncie rzeczy posowiecki element w postaci - głównie byłych
pezetperowców,zeteselowców,ubowców - no wyliczanka jest długa!!! Oni
teraz przeżywają wścieklizne z tego powodu,że nie udało im się sfałszowanie
wyborów w 2015r! A tu masz nagle diable pociechę,bo koryta z czubkiem
wielu tym czerwoniakom się urwały!!! I na koniec pytam,czy tych czerwonych
osobników nie obowiązuje PRAWO RP??!! Widać,że nie,bo PRAWO do tej pory
nie zostało oczyszczone z lewaków!!!!! I jak my chcemy wskrzesić wreszcie
Rzeczypospoitą Polską???!!! Co PRAWICO WYCZYNIASZ, kierując Polską?!
Czerwone święte krowy dyndają sobie jak i gdzie tylko chcą, fukając na
prawowity Rzad RP,by dorwać się znów - na długie lata do czubatych koryt!!
Co zrobili z Polską,że do tej pory, po nich jeszcze nam zostało w i e l e przysłowiowych dziur gospodarczch do załatania!! Przecież wiele lat oni byli
za sterami Polski - okradając Ją okropnie!!!!! Brak już na to słów!!!

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Maja 1946 roku
Urodziła się Irena Szewińska, znakomita lekkoatletka, 3 złote medale olimpijskie, wielokrotna mistrzyni świata w biegu na 100 i 200 m (zm. 2018)


24 Maja 1949 roku
Utworzono z Trizonii (amerykańskie, brytyjskie i francuskie strefy okupacyjne Niemiec) Republikę Federalną Niemiec.


Zobacz więcej